DIY

Vytvořte si vlastní zvonkohru z naplaveného dřeva: Pokyny pro krásné zvonkohry se skořápkami a skleněnými korálky

Větrná zvonkohra vytváří jemné tóny, které nás uvolňují a proměňují terasu nebo balkon ve skutečnou oázu klidu a vyrovnanosti. Pokud je vyroben z přírodních materiálů, také skvěle vypadá. Vysvětlujeme, jak si můžete z naplaveného dřeva vyrobit vlastní zvonkohru. Přineste do zahrady námořní atmosféru s mušlemi, mořským sklem a skleněnými korálky!

Vytvořte si vlastní zvonkohru z naplaveného dřeva

Zvonkohry z naplaveného dřeva a dřeva Vuka si sami udělejte návod

Větrná zvonkohra z naplaveného dřeva vytváří typický zvuk, který uvolňuje smysly a nechá vás snít o moři a létě. V následujícím textu vysvětlíme, jak můžete takový zvonek vyrobit sami. První instrukce je pro zvonkohru vyrobenou z vuky a naplaveného dřeva. Vzhledem k tomu, že dřevo Vuka má přirozeně otvory, můžete si ušetřit vrtání a místo toho jednoduše zavěsit větve naplaveného dřeva.

Vytvořte zvonkohru z naplaveného dřeva jako zahradní dekoraci

Pro druhou myšlenku řemesla potřebujete několik větví naplaveného dřeva, keramické korálky, provázek, vrták do dřeva a jehlu na pletení.

Postupujte následovně:

1. Nejprve vyvrtejte otvor v každé větvi naplaveného dřeva.

2. Poté střídavě navlékněte větve naplaveného dřeva a keramické korálky. Pomocí nitě můžete pletací jehlu vést otvory.

3. Zalepte otvory pěkným přívěskem a dvojitým uzlem.

Vyrobte si vlastní zvonkohru z naplaveného dřeva a keramických korálků

Keramické korálky můžete samozřejmě nahradit skleněnými korálky. Vyberte si barvy, jako je trávově zelená nebo azurově modrá, protože do vnější oblasti přinášejí námořní pocit.

Vytvořte zvonkohru z naplaveného dřeva a skořápek: Pokyny

Vítr zvoní z naplaveného dřeva a skořápek a knoflíků podle pokynů

Máte mušle a mořské sklo z poslední dovolené na pláži nebo plánujete víkend u moře a chtěli byste sbírat materiál pro chrta? V následujícím textu vám dáme představu o tom, jak jej můžete použít k vytvoření krásné zvonkohry. Můžete okořenit malými knoflíky, dřevěnými a skleněnými korálky a kuličkami z mořského skla.

Ne všechny materiály mohou vytvářet zvuk. Pokud nejste spokojeni s konečným výsledkem pouze z přírodních materiálů, pak jsou zvonkohry nebo kovové zvonky ideální. Lze je nalézt ve všech řemeslných obchodech a lze je snadno a rychle připevnit. Ale jiné předměty pro domácnost, jako jsou kovové lžíce, zazní melodické tóny při každém doteku nebo ve větru.

Vyrobte si vlastní zvonkohru z naplaveného dřeva a skleněných korálků

Vyrobte si vlastní zvonkohru z naplaveného dřeva a skleněných korálků

K dalšímu řemeslnému projektu budete potřebovat následující materiály a příslušenství:

 • Skleněné korálky
 • Naplavené dříví
 • Akryly
 • lepící páska
 • 7-8 pozinkovaných šroubů s okem (do dřeva)
 • nůžky
 • kleště
 • příklepová vrtačka
 • vhodný vrták do dřeva pro příklepovou vrtačku

Při troše šikovnosti a možná i pomoci dětí lze chrta rychle dokončit. A díky svým veselým barvám také skvěle vypadá a je ideální jako zahradní dekorace.

Jak vyrobit zvonkohru ze skořápek a naplaveného dřeva

Pro řemeslný projekt budete potřebovat skleněné a kamenné korálky, provázek, dlouhou větev naplaveného dřeva, akrylové barvy, štětec a pásku.

Vytvořte si vlastní zvonkohru z naplaveného dřeva

Prvním krokem je vyčistit větev naplaveného dřeva, nechat ji uschnout a poté oblepit dřevo páskou páskou. Mezi pásy pásky ponechejte mezeru 4-6 cm. Nyní můžete dřevo natřít, jak chcete. Nejprve naneste základní barvu, nechte ji zaschnout a poté dřevo tečkujte. Na přání můžete také vytvořit různé motivy, jako jsou hvězdy, slunce, vlny atd. malovat. Barvy nechte zaschnout a poté opatrně odstraňte pásku. Zbytky barvy a lepidla můžete opatrně setřít houbičkou.

Pokyny pro zvonkohru od Driftwood DIY Ideas

Dále musíte zašroubovat šroubové háky do naplaveného dřeva. Nejrychleji to provedete tak, že nejprve předvrtáte otvory a poté ručně zašroubujete šroub s okem. Pro závěrečné zatáčky můžete použít kleště.

Zvonkohra z naplaveného dřeva s nápady na skleněné korálky

Počínaje dvěma konci větve naplaveného dřeva dva uzly 15 cm, poté dva 20 cm, poté dva 25 cm a uprostřed 30 cm dlouhý kousek provázku k šroubům s okem. Poté na každý kousek provázku navlékněte korálky. Poté svažte dvojitý uzel.

Zvonkohry z naplaveného dřeva vytvářejte nápady sami pomocí skleněných korálků

Hotový chrt svými veselými barvami zaručeně upoutá pozornost všech.

Zvonkohra pro kutily vyrobená z naplaveného dřeva, mušlí a mořského skla

Jak si sami vyrobit zvonkohru z naplaveného dřeva a skořápek

Poslední myšlenka DIY je super jednoduchá a lze ji implementovat bez velkého úsilí a nástrojů. Na zvonkohru z naplaveného dřeva, mušlí a mořského skla budete potřebovat následující materiály:

 • Měkkýši
 • Mořské sklo
 • dva kusy naplaveného dřeva
 • Jutová šňůra

Stačí odstřihnout několik kusů jutové šňůry a použít je k zavěšení mušlí a kousků mořského skla. Chcete -li to provést, dvakrát omotejte kousky šňůry kolem dřeva a svažte dvojitý uzel.

Polovinu škeblí zavěste na první kus a zbytek na druhý kus naplaveného dřeva. Nyní zbývá jen spojit dvě větve naplaveného dřeva – jednoduše zauzlete kus jutové šňůry nejprve na horní a potom na spodní kus dřeva. Pro jistotu zkontrolujte, zda je zvonkohra vyvážená.

Vítr zvoní z naplaveného dřeva a skořápek a knoflíků podle pokynů