DIY

Vytvořte si vlastní venkovní postel – houpejte se do spánku

budova-vlastní-venkovní-postel-houpačka-pokyny

Pokud máte velkou terasu nebo velkou zahradu a hledáte perfektní zahradní nábytek, měli byste zvážit venkovní postel. K tomu se nabízí široká škála modelů. Ty se skládají z polyratanu, dřeva nebo kovu a obvykle mají baldachýn, který může být také navržen ve formě postele s nebesy z tkanin. A Venkovní postel v podobě houpačky je ještě lepší a nabízí úplnou relaxaci po náročném pracovním dni.

Postavte si vlastní venkovní postel

venkovní postel-stavba-vlastní-výstavba-konstrukce

Takovou postel si také můžete snadno postavit a navrhnout sami. V tomto článku vám poskytujeme jednoduché návody, pomocí kterých si můžete houpací venkovní postel na terasu nebo zahradu postavit sami.

venkovní postel-stavět-sám-dřevěná-základna-matrace

Potřebné materiály a nástroje:

– 20 tlustých, rovných dřevěných desek (přibližně 5 × 10 cm)

– 100 šroubů (přibližně 7 cm dlouhých)

– 8 kotevních šroubů (10 cm dlouhých)

– Pilotní vrtačka, která odpovídá velikosti šroubů a kotevních šroubů

– přibližně 15 až 16 metrů lana nebo řetězu (mělo by vydržet alespoň 90 kg)

– Výplň dřevěných pórů

– Barva jako sprej pro venkovní použití

– hrubozrnný brusný papír (střední a jemný)

– svinovací metr

– tesařské náměstí

– vrtat

– viděl

Délka hotového venkovního lůžka by měla být 2 metry a šířka 1,20 metru. Pokud jste si již pořídili matraci, můžete ji také změřit a podle toho zvolit velikost postele. Délka lan se může lišit v závislosti na konstrukci střechy. Pokud nechcete houpačku zavěsit na střechu, můžete si také postavit speciální lešení, na které ji můžete zavěsit, nebo můžete jednoduše položit venkovní postel na podlahu a vytvořit postel s nebesy, která poskytne stín.

A takto je postavena venkovní postel:

venkovní postel-houpačka-stavět-sami-dřevěné-desky-základna

1. Odřízněte lepší na správnou délku. To je často nabízeno v železářství. Potřebuješ:

– 2 kusy o délce 2,10 metru (po stranách rámu)

– 6 kusů o délce 1 metr (pro příčníky)

– 12 kusů o délce 2,15 metru (pro povrch postele)

venkovní postel-houpačka-stavět-rám-stavět-dřevěné-desky

2. Sestavte rám pro venkovní postel. Označte na bočních deskách místa, kde budou připevněny příčníky. Měly by mít od sebe stejnou vzdálenost. Předvrtejte hřebeny pilotním vrtákem. Na každou stranu příčky jsou potřeba dva otvory. Nejprve nalepte příčníky na místo lepidlem a poté je pomocí šroubů vyvrtejte na místo. Abyste se ujistili, že úhly jsou správné, můžete na pomoc použít tesařský čtverec.

3. Nyní rozdělte desky na povrch tak, aby byly rovnoměrně rozmístěny. To bude asi 12 milimetrů. Trámy nebo desky by měly přesahovat rám o cca 2,5 cm ze všech stran. Pokud jste s uspořádáním desek pro venkovní postel spokojeni, můžete desky dočasně přilepit zpět na místo. Poté jej zašroubujte zpět. Každá deska by měla mít dva šrouby na příčný nosník.

venkovní postel-houpačka-udělej si sám-dřevěná prkna-příčníky

4. Nyní jsou na řadě kotevní šrouby, které, jak jsem řekl, jsou vyžadovány pouze v případě, že chcete venkovní postel použít jako houpačku. Předšroubujte otvory pro kotevní šrouby v každém rohu postele. Ty by také měly procházet rámem, aby bylo zaručeno lepší držení. Poté do každého otvoru naneste lepidlo, abyste dosáhli extra přilnavosti, a otočte kotevní šrouby do otvorů. Přitom byste neměli příliš utahovat šrouby a poškozovat dřevo uvnitř. Díky tomu bude slabší a riskujete vyklouznutí šroubů z otvorů v průběhu času.

5. Protože venkovní postel, jak název napovídá, bude od nynějška venku za deště a slunečního svitu, měli byste podle toho dát dřevu ochrannou vrstvu. Chcete-li to provést, použijte dřevěnou výplň a obruste celé lůžko hrubozrnným brusným papírem. V případě potřeby můžete dodatečně znovu použít dřevěnou výplň. Poté dřevo obrouste zrnem střední pevnosti a dokončete zpracování jemným brusným papírem. Poté můžete použít libovolnou barvu nebo čirý lak.

outdoor-postel-houpačka-instrukce-závěsné šrouby

6. Zavěste venkovní postel. Chcete -li k tomu použít střechu nebo baldachýn, měli byste zvolit paprsek, protože tyto mohou odolat hmotnosti. Standardní vzdálenost od podlahy je přibližně 50 cm, ale můžete se samozřejmě sami rozhodnout, která výška vám nejvíce vyhovuje. Nakonec přidejte útulnou matraci a pěkné polštáře.

Na co dalšího byste si měli dát pozor:

– Vždy noste ochranné brýle!

– Pokud chcete dosáhnout vintage stylu, můžete si vybrat desky, které jsou přirozeně vadné. Přesto je důležité, aby desky byly rovné!

– Pokud pracujete uvnitř, zajistěte při barvení a lakování dobrou ventilaci. Pokud to počasí dovolí, je lepší postavit venkovní postel venku.

Přejeme vám příjemné zdřímnutí na vaší nové venkovní posteli v podobě houpačky!

Zdroj: www.hgtv.com