DIY

Vyrobte si zahradní dekorace ze skla sami: nápady na krásné skleněné figurky!

Máte ve sklepě osamělé sklenice nebo staré křišťálové vázy, které již nepoužíváte, ale ani je nechcete vyhodit? Pak se nechte inspirovat dalšími upcyklujícími nápady na zahradní dekorace ze skla! Tyto originální zahradní figurky jsou skvělým projektem zahradního umění i pro začátečníky. Vše, co potřebujete, jsou použité skleněné misky, talíře, vázy a misky, správné lepidlo a chuť dělat ruční práce.

Vyrobte si skleněné figurky na zahradu sami

Vytvořte si vlastní zahradní zástrčku ze skla

Je toto sklářské umění opravdu vhodné pro použití na zahradě? Možná si říkáte, jestli se skleněné figurky snadno rozbijí a odpověď zní ne! Ty jsou obvykle vyrobeny z velmi tlustého skla. Mohou snadno přežít pád na trávník nebo zahradní podlahu (které jsou mnohem měkčí než dlažba v domě). Postavy budou navíc stabilnější, pokud je vykopete pár centimetrů hluboko do země. Jednou z výhod je, že je lze snadno vyjmout pro čištění nebo skladování. Ujistěte se, že používáte doporučené lepidlo, aby mohly odolat venkovním horkým a chladným povětrnostním podmínkám.

K výrobě zahradních dekorací použijte staré nádobí

Materiály:

– Venkovní silikonový tmel / silikonové lepidlo. Nejlepší je použít průhledné, vodotěsné silikonové lepidlo. Je nabízen v kazetách nebo ve stlačovacích tubách. Navzdory popisu to po vysušení není úplně jasné, což může některým lidem vadit. Jiní zahradníci tvrdí, že dávají přednost práci s E6000, ale je tekutější než silikonové lepidlo.

Použité sklo, že se vám líbí. Podívejte se na šetrné obchody, výprodeje na dvoře nebo na kuchyňské linky.

Volitelný: Držte se dekorací. Jen se ujistěte, že by měly být také odolné proti povětrnostním vlivům. Například kuličky s plochým dnem, mince, drobnosti atd..

Jak poskládat zahradní dekorace ze skla

Vyrobte si skleněné figurky do zahrady sami ze skleněných nádob

Vyrobte si skleněné sochy do zahrady sami – Návod:

1. Sklenice umyjte a osušte. Kousky skla můžete také očistit alkoholem. Aby bylo dosaženo optimální přilnavosti, musí být lepené povrchy čisté, suché a bez mastnoty.

2. Rozhodněte o uspořádání jednotlivých prvků: Předměty, které chcete slepit, musí být blízko sebe.

3. Pomocí malých skleněných desek vytvořte mezi dvěma vázami rovnou plochu, která by se jinak k sobě nehodila.

4. Pracujte po částech: Skládejte dílky do skupin po dvou. Dodržujte pokyny k době schnutí. Teprve po zaschnutí je dáte dohromady a celé necháte znovu zaschnout.

Ptačí koupel ze skleněných váz a misek

Když je vaše skleněná kresba hotová, kopejte základnu několik centimetrů do země, aby byla stabilní. Pokud je to nutné, můžete také přidat několik malých kamenů kolem základny.

Pěkná ptačí koupel

Ptačí koupel udělejte si sami ze skleněných nádob na zahradu

Kromě ozdobného sloupku můžete také postavit skleněnou ptačí koupel tím, že na něj položíte mělkou misku nebo talíř. Při nákupu misek mějte na paměti, že ptačí lázně by měly být opravdu mělké, protože ptáci mohou uklouznout a utopit se v hlubší vodě. Nepoužívejte nic hlouběji než 2 centimetry. Včelí žlab je také skvělý projekt, pokud si chcete sami vyrobit zahradní dekorace.

Přestal jsi kouřit? Takto můžete znovu použít starý popelník

Ptačí koupel s popelníkem a vázou z barevného skla

Stanice pro krmení ptáků

zahradní dekorace barevné sklo

Dalším skvělým nápadem na hezké a praktické zahradní dekorace jsou tato skleněná krmítka pro ptáky. Pro ruční práce jednoduše potřebujete vintage bonboniéru a svícen nebo úzkou vázu.

Stanice pro krmení ptáků ze skleněné mísy se sladkostmi

Skleněné květiny jsou skutečným poutačem na záhonu

Skleněné květiny jako krásné zahradní zátky

Recyklujte nevhodné talíře, misky nebo svícny na krásné zahradní květiny ze skla. Tyto poutavé zahradní dekorace budou určitě jedinečné a nemusí se zalévat!

Vytvořte si vlastní zahradní zástrčku ze skla

zahradní dekorace skleněné květiny krásné a levné

Čím barevnější jsou skleněné květiny, tím lépe. Můžete tak lépe vyniknout na zeleném pozadí zahrady. K malování desek používejte barvy a pastelky speciálně určené pro vitráže.

Skleněné kousky upečte na barevných lahvích podle návodu na pečení. (Zpravidla platí toto: pečte na horní kolejnici při 170 ° C asi 20 minut.) Ale pozor: velmi tenké plechy se mohou v troubě lámat. A určitě otevřete okna nebo zapněte odsavač par, protože barvy mohou při pečení silně vonět. Před vyjmutím vypněte troubu a nechte sklenice úplně vychladnout.

Domácí skleněné květiny jako zahradní dekorace

Umístěte největší talíř naplocho na stůl. Na spodní stranu dalšího většího kusu naneste silikon a přitlačte ho na talíř. Pokračujte v nanášení silikonu na dno každého z menších kousků, dokud není květina sestavena. Nechte celý kus přes noc zaschnout.

Druhý den naneste silikon na malou vázu, která je na jedné straně plochá, a přitlačte vázu dnem vzhůru na zadní stranu květiny. K upevnění můžete použít měděnou, kovovou nebo PVC trubku, která zapadá do otvoru. Nechte přes noc zaschnout.

Zapíchněte dýmku do země, nalepte květinu na dýmku a je to! Udělejte pár dalších – skleněné květiny vypadají skvěle ve skupinách po dvou nebo třech.

Vtipná skleněná sova

Vtipné sovy ze skleněné zahrady

Sova je symbolem moudrosti a znalostí a pravděpodobně také jedním z nejroztomilejších ptáků na světě. Stříhá také jemnou postavu jako zahradní dekorace. S velkými očima vyrobenými z barevných skleněných misek vypadá neuvěřitelně působivě! Sova má dvě vidličky na nohy a lžíci na zobák.

Na zahradě rostou skleněné houby

Vyrobte si zahradní dekorace ze skleněných nádob sami

Tyto roztomilé houby lze vykouzlit pouze ze dvou prvků: mísy a vázy. Volitelně můžete vázy naplnit skleněnými kuličkami nebo jednoduše ozdobit hlavy hub podle libosti.

Vyrobte si vlastní skleněnou dekoraci na zahradu - vtipné houby

Zahradní dekorace ze skla: Andělé strážní pro vaši zahradu

zahradní sochy ze skla

Tito půvabní andělé jsou vynikající také jako zahradní dekorace ze skla. Mísy ve tvaru půlměsíce se nejlépe hodí jako křídla, ale pěkného vzhledu lze dosáhnout také pomocí dvou malých misek.

Tito andělé DIY mohou být také použity jako dekorace hrobů

skleněné umění pro zahradu ze starých váz

Každý skleněný anděl je jedinečný

Skleněná dekorace do zahrady - krásné postavy andělů

Zvonkohra vyrobená z recyklovaných materiálů

Upcycling nápad se skleněnými mísami a starými lžičkami

Zvonkohra a zvonkohra mohou být vyrobeny z celé řady recyklovaných materiálů: stará CD, plechovky, klíče, struhadla, staré příbory a mnoho dalšího. Lžíce a vidličky s vintage vzhledem a různými ozdobnými krystaly, které tisíckrát rozbijí světlo a dodají mu jiskru, se nejlépe hodí k elegantně vypadajícímu sklu. Tyto zvonkohry jsou mimochodem také ideální pro držení holubů mimo balkon.