DIY

Vyrobte si srdce z fotostěny sami – Jak vytvořit srdce z fotografií na zdi!

jednoduchá fototapeta srdce si udělejte čtvercové obrázky sami

Pokud aktuálně hledáte zajímavý nápad na zkrášlení stěn ve svém bytě, pak jste na správném místě. Fotostěna je jedním z nejoblíbenějších nápadů na výzdobu stěn, protože na zdi zobrazuje krásné okamžiky z našich životů a připomíná nám čas strávený s rodinou a přáteli. Ve skutečnosti existuje mnoho skvělých způsobů, jak zavěsit fotografie na zeď. Srdce z fotografií například vypadá velmi efektně a není těžké ho navrhnout. V dnešním příspěvku vám ukážeme, jak si vyrobit fotostěnové srdce sami a ozdobit zeď svými oblíbenými okamžiky.

Navrhněte fotografickou zeď jako nástěnnou dekoraci

stěna s fotografiemi design fotorámeček fotostěna srdce

Fotostěna se skládá z několika fotografií, které jsou obvykle nejprve zasazeny do rámečků obrázků a poté zavěšeny na zeď. Velikost fotografie nehraje důležitou roli – můžete kombinovat fotografie a obrázky v různých velikostech a tvarech a vytvořit tak krásný celkový obraz. Velikosti obrazové stěny se také meze nekladou. Fotografiemi můžete například ozdobit pouze malou část stěny nebo jimi ozdobit celou zeď.

kreativní nástěnná dekorace srdce fotostěna roh

Fotografické stěny jsou obvykle navrženy v obývacím pokoji, chodbě nebo na schodišti. Tyto části bytu navštěvujete několikrát denně, a proto můžete každý den obdivovat krásné vzpomínky na fotografiích. Pokud jsou fotografie soukromější, můžete také vyzdobit stěny v ložnici nebo dětském či teenagerském pokoji. K tomu je nejvhodnější oblast nad postelí nebo nad stolem.

Fotostěna srdce pro vaše oblíbené fotografie

Fototapeta srdce srdce kutilství dekorace pokoje pro mládež

Fotografickou zeď lze navrhnout jakýmkoli způsobem, přičemž tvar srdce se těší velké oblibě. Zvláště fotografie rodiny a přátel jsou často uspořádány do tvaru srdce, protože zobrazují nejkrásnější okamžiky života. Srdce fotografické stěny může být navrženo s rámečkem obrázku nebo bez něj, v závislosti na efektu, kterého dosáhnete. Jedinou důležitou věcí je správně nakreslit obrys srdce.

fotostěna srdce krbová římsa zdobí rodinné fotografie

Srdce z fotek na zeď se skvěle hodí jako dárek pro milovanou osobu, například k výročí nebo na Valentýna. Takto můžete překvapit svého přítele / přítelkyni a vyjádřit svou lásku.

design místnosti pro mládež foto foto stěna srdce bez rámu obrazu

Děti a zejména teenageři rádi zdobí stěny v místnosti pro mládež fotografiemi, obrázky, plakáty atd. Fotostěna ve tvaru srdce proto nabízí skvělý nápad na výzdobu v pokoji pro teenagery.

Pokud byste také chtěli vytvořit srdce z fotografií pro fotostěnu, vysvětlíme si, jak na to níže.

Srdce z fotostěny si tedy můžete vyrobit sami

Srdce z fotostěny vás přiměje kombinovat fotografie

Nejprve musíte shromáždit všechny potřebné materiály pro projekt DIY. Za tímto účelem byste již měli přemýšlet o designu vaší fotostěny. Jsou fotografie zarámovány jako první nebo ne? Přicházejí přímo na zeď nebo na to používáte podložku? Jaký typ lepidla by nejlépe vyhovoval vybranému povrchu? Níže jsou uvedeny příklady různých možností.

Nyní vám pomocí rychlého průvodce ukážeme, jak navrhnout klasickou fotostěnu srdce bez rámečku na obrázek. K tomu potřebujete následující materiály:

  • Tisk fotografií
  • Šablona srdce (volitelně)
  • Pravítko nebo svinovací metr
  • Lepicí páska nebo lepicí podložky
  • Podložka (pokud je použita, např. Korková deska)

designová fotostěna bez rámečku na fotky korkové desky fotografie srdce

1. Vyberte a vytiskněte fotografie – Nejprve vytiskněte výtisky fotografií v příslušných velikostech. V našem příkladu se používají pouze čtvercové nebo polaroidové fotografie, ale srdce můžete samozřejmě navrhnout z různých velikostí fotografií.

Fotografická stěna srdce šablony fotografie náměstí

2. Použijte / vytvořte šablonu srdce pro koláž – můžete použít šablonu tak, aby vaše fotografie byly uspořádány symetricky a vytvářely dokonalý tvar srdce. Ukázkovou šablonu pro 27 fotografií můžete vidět na obrázku výše. Můžete si je nechat vytisknout například na lepicí fólii a poté vystřihnout mezery pro fotografie. Tímto způsobem lze koláž navrhnout přímo na zeď a můžete se ujistit, že jsou fotografie uspořádány přesně ve tvaru srdce. Pomocí svinovacího metru nebo pravítka určete přesné umístění šablony.

kutilské fotografické zdi srdce šablony pokyny

3. Uspořádejte fotografie – Nyní již zbývá pouze uspořádat fotografie pro vaše srdce fotostěny. V závislosti na povrchu je lze lepit oboustrannou lepicí páskou nebo například lepicími podložkami na zeď. Pro pěkný celkový efekt byste měli zajistit, aby barvy na fotografiích dobře ladily. V konečném důsledku by fotostěna měla působit dekorativně a navodit v místnosti příjemnou atmosféru. Nakonec odlepte lepicí fólii a obdivujte krásnou fotostěnu pro kutily.

Fotografická koláž pro fotografickou zeď

foto stěna nápady dekorace foto koláž tvar srdce rám obrazu

Koláž je technikou výtvarného umění, ve které se kombinuje několik jednotlivých obrazů a výsledkem je kompletní umělecké dílo. Srdce na fotostěnu můžete také navrhnout ve formě fotografické koláže tak, že své oblíbené fotografie nejprve uspořádáte na plochu ve tvaru srdce a poté je zavěsíte na zeď. Fotografie nemusí být nutně pro koláž uspořádány symetricky – kreativitě se meze nekladou.

udělejte si z fotografií koláž podle pokynů

Zde je obrázkový průvodce pro vytvoření jednoduché koláže ve tvaru srdce. Je důležité nejprve navrhnout obrysy srdce s fotografiemi a až poté vyplnit fotografickou koláž uvnitř. Dobrý výsledek je tedy zaručen.

instrukce pro návrh fotografie koláže srdce

Hotovou koláž můžete vložit do krásného rámu a vytvořit tak hezkou dekoraci na zeď v obývacím pokoji, ložnici nebo na chodbě.

nástěnné dekorace nápady kreativní fotografické koláže rám srdce

Nápady na dekoraci se srdcem na fotostěně

Vytvořte si fotostěnu srdcem a řekněte nálepku na zeď

Možností, jak navrhnout srdce fotostěny, je mnoho. Kromě fotografií můžete do návrhu přidat také malé poznámky nebo tetování na zeď s oblíbenými výroky o životě, lásce, rodině nebo přátelství. Tímto způsobem můžete udělat dekoraci ještě osobnější.

tipy na design rohu zdi ve tvaru srdce

Pokud je v místnosti k dispozici jen málo místa, může být fotostěna ve tvaru srdce navržena také v rohu. Tímto způsobem můžete také krásně ozdobit nepoužívané rohy v místnosti a dát je na výsluní. Další nápady jako inspiraci pro vlastní srdce zeď na fotce najdete v galerii obrázků.

Foto stěna srdce rohový design obývacího pokoje

foto zeď srdce výzdoba školky obrázky přátelé

Vytvořte srdce z fotografií na zdi bez rámečku na obrázky

fotorámeček na zeď srdce nad postelí

fotorámeček fotostěna srdce velké

foto stěna ve tvaru srdce obývací stěna

kutilské nápady fotostěny tvar srdce

foto koláž srdce rám obrazu krásná nástěnná dekorace

foto koláž srdce design dekorace na zeď