DIY

Vyrobte si nástěnné dekorace ze dřeva sami – 17 nápadů na interiér

Nástěnná dekorace vyrobená z dřevěného klacku s moderním křeslem

Pohodlí je ve všech místnostech obzvláště důležité. A takové prostředí je obzvláště dobré při použití dřeva. Kromě nábytku můžete také použít a Nástěnná dekorace ze dřeva Vybrat. Za tímto účelem jsme dali dohromady několik zajímavých inspirací, které můžete snadno znovu vytvořit. Proměňte svůj interiér ve skutečnou oázu pohody.

Nástěnná dekorace ze dřeva – originální nápad na rám obrazu

nástěnná dekorace vyrobená ze dřeva rám obrazu vinobraní rostliny příborník tmavý

Rám obrazu vyrobený ze dřeva jako nástěnná dekorace opravdu není žádnou novinkou. Ale tato myšlenka není zdaleka běžná. Nejlepší je zvolit rám ve vintage stylu. Tenhle vyniká lépe. Nakonec to však závisí na vašem stylu zařizování. Jakmile rámeček připevníte na zeď, můžete na něj připevnit jakoukoli jinou dekoraci. K tomu je v příkladu použita rostlina. Na tuto dřevěnou dekoraci na zeď si ale můžete také něco vymyslet.

Užitečná nástěnná dekorace ze dřeva

dekorace na zeď dřevěný rustikální stojan na víno nápad komoda svíčky

Dekorace jsou obzvlášť příjemné, pokud mají kromě své estetiky v sobě ještě další užitečnou vlastnost. To je také případ tohoto originálního stojanu na víno. Potřebujete pouze desky a kovové kroužky a vinný sklípek můžete navrhnout jako nástěnnou dekoraci ze dřeva v jakékoli místnosti, aniž byste potřebovali samostatnou místnost.

Voštinový vzor jako dekorace na zeď

dekorace na zeď dřevěné pásy dětský pokoj plástev vzor barevné barvy moderní

Z dřevěných lišt můžete vytvářet zajímavé figurky. Dokazuje to výše uvedený příklad, například vytvořte takový plástevný vzor. Díky barevným akcentům se nástěnná dekorace ze dřeva velmi dobře hodí i do dětského pokoje.

Plátky dřeva 

dekorace na zeď plátky dřeva nápad větve střih lak lak umění

Na další procházce posbírejte větve. Ty pak nakrájíte na plátky a vytvoříte ze dřeva tak zajímavé obrázky jako dekorace na zeď. Pokud chcete, můžete také jednotlivě tabule namalovat barevně.

Tinker s dřevěnými deskami

dekorace na zeď dřevěné desky lak šípy tvar zlatý tmavý

Tato nástěnná dekorace ze dřeva vypadá elegantně, moderně a rustikálně zároveň. Vše, co k tomu potřebujete, jsou desky a případně lak. Desky jsou tvarovány a přibíjeny nebo sešroubovány dohromady, jak je znázorněno.

Ošuntělá dekorace na zeď

nástěnná dekorace z dřevěného děliče pokojů nápad kovový kovaný stolek

Starý rozdělovač pokojů může sloužit jako nádherná dekorace na zeď. A to nevyžaduje mnoho úsilí. To platí zejména v případě, že jste po stylu Shabby, protože pak nejsou nutné žádné opravy. Podívejte se, jak je místnost vylepšena touto dřevěnou dekorací na zeď.

Recyklujte na nástěnnou dekoraci

dekorace na zeď dřevěné okno ošuntělý rustikální komoda nápad větve váza

Pokud stále nevěříte, že se starými věcmi lze tolik dělat, pak vás tato dřevěná dekorace na zeď možná přesvědčí. Staré okno vypadá velmi atraktivně společně s větvemi a zvýrazňuje oblast krbu.

Dřevěné desky

dekorace na zeď vyrobená z dřevěných desek designová váza moderního vzhledu

Při upevňování dřevěných desek k sobě nezapomeňte ponechat uprostřed malý otvor. Jako doplňkovou dekoraci tam můžete vložit skutečné nebo umělé květiny, větvičky nebo jiné věci. Další příklad toho, jak snadné může být kutilské zdobení dřevěné stěny.

Obklady stěn

nástěnná dekorace dřevěná stěna pokrývající ložnici vzor rybí kosti šedá

Moderní obklad stěn ze dřeva zaujme zajímavým vzorem rybí kosti a šedou barvou. Výsledkem je zajímavá akcentovaná stěna a skutečný poutač očí bez velkého úsilí.

Ošuntělé dřevěné dveře

nástěnná dekorace dřevěné dveřní rolety závěsný koš boční stolek

Tyto dveře s romantickými ozdobami vypadají fantasticky krásně a to navzdory nebo pravděpodobně kvůli svému opotřebovanému stylu. Takto staré objekty lze také nádherně renovovat tím, že jim dáte novou barvu nebo nátěr.

Nástěnná dekorace vyrobená z pádel

dekorace na zeď dřevěná lopatka design rohová sedací souprava koberec

Tato nástěnná dekorace ze dřeva je jednoduchá a přesto originální. Máte nějaká pádla, která už nepotřebujete? Pak jste nyní našli nové využití. Samozřejmě si můžete také nějaké koupit.

 Dřevěné trámy jako police

nástěnná dekorace dřevěný trám police stěna výklenek stavět rustikální

Upevněte dřevěné trámy do výklenku ve zdi a použijte jej jako otevřenou polici. Trámy mohou mít opotřebovaný, středomořský styl, nebo mohou být elegantní a moderní. Vše závisí na vašem vkusu.

Dřevěná nástěnná malba

stěna dekorace dřevo přízvuk stěna dveře dřevěné desky ložnice design postel

Použijte staré dřevěné dveře jako nástěnnou malbu jiného druhu. Tato rustikální a zároveň moderní nástěnná dekorace ze dřeva vypadá obzvlášť dobře nad postelí nebo pohovkou.

 3D nástěnná dekorace ze dřeva

dekorace na zeď nápad na dřevěný přízvuk originální dřevěné čtverce 3D optika

Tato dřevěná dekorace na zeď je vyrobena podobným způsobem jako varianta s dřevěnými kotouči. Jediným rozdílem je tvar a tloušťka. Tentokrát potřebujete hranaté řezy, které také krájíte v různých tloušťkách, abyste mohli vytvořit tento originální 3D návrh.

Patchwork design

nástěnná dekorace-ze-dřeva-pásy-patchwork-nápad-nástěnná malba

K vytvoření takového obrázku lze dát dohromady dřevěné pásy v různých nuancích. Dekorace dřevěné stěny má atraktivní pruhovaný vzhled.

Ptačí domky na zdi

nástěnná dekorace z dřevěného ptačí budky-design-barevné-desky-rám

Pomocí starých rámů, dřevěných desek a barevných ptačí budek můžete vyrobit takovou originální dřevěnou nástěnnou dekoraci. Styl lze zvolit rustikální pomocí regenerovaného dřeva. Můžete ale také dosáhnout moderního designu. K tomu stačí použít nové dřevěné desky.