DIY

Vyrobte si květináč na Velikonoce: Dejte své rostliny na výsluní s těmito nápady pro kutily!

Jaro je ideálním časem pro kreativitu a výrobu krásných dekorací pro váš domov. Počasí se pomalu, ale jistě otepluje a nadcházející Velikonoce jsou ideální příležitostí, jak vyzdobit byt květinami a rostlinami. V tomto příspěvku jsme shromáždili několik nápadů, jak si můžete vyrobit krásný květináč na Velikonoce. Používají se k tomu různé materiály a techniky, aby si každý jistě našel vhodný nápad pro sebe. nechte se inspirovat!

Vyrobte si mini květináče na Velikonoce z řemeslné hlíny

DIY mini květináč na kaktusy a sukulenty velikonoční zajíček

Velikonoční zajíček je jedním z motivů, které by neměly chybět na velikonoční výzdobě. Pokud souhlasíte, můžete si mini hliněný květináč na kaktus nebo sukulentní rostlinu vyrobit sami. Replikace není vůbec složitá a také dělá zajímavý dárek na Velikonoce. Zde jsou uvedeny potřebné materiály:

 • hlína schnoucí na vzduchu
 • Kartonová role
 • Rolovací tyč
 • Řezačka děr nebo široká sláma
 • Řemeslný nůž
 • Smirkový papír
 • štětec
 • barva

Návod na výrobu mini květináče z řemeslné hlíny na Velikonoce

Instrukce:

1. Hlínu rovnoměrně vyválejte, dokud nebudete mít kousek dostatečně velký, aby se s trochou přebytku omotal kolem lepenkové role.

2. Načrtněte design tužkou nebo koncem štětce. Pak design vystřihněte.

3. K vyhlazení povrchu použijte trochu vody a poté vyryjte detaily pro nos a ústa.

Krok za krokem si vyrobte vlastní králičí květináč na Velikonoce

4. Rozviňte další kousek řemeslné hlíny a znovu pomocí lepenkové role vytvarujte dno květináče vyříznutím kulatého konce.

5. Omotejte vršek secího stroje zajíčka kolem základny. Okraje spojte vodou. V tomto okamžiku budete také muset podepřít uši, aby se neohnuly a neodtrhly. Udělejte si čas a pracujte opatrně, lepte vždy jen malou část. Odřízněte přebytečnou hlínu a spojte oba okraje květináče dohromady.

6. Použijte řezačku otvorů na oči – přitlačte a stočte ji do hlíny, abyste získali dokonalý kruh pod každým uchem. Nyní nechte jíl přes noc zaschnout na teplém místě. Na podporu uší můžete udělat malou konstrukci z nanuků a gumiček.

7. Jakmile je hlína suchá, zbrouste všechny drobné nerovnosti a namalujte detaily na nos a uši. Pak už jen zbývá zasadit kaktus nebo sukulentní rostlinu do květináče vyrobeného na míru a roztomilá dekorace je připravena.

Vyrobte si králičí květináče z plastových lahví sami

Velikonoční zajíčci vyrábějí květináče z plastových lahví

Také máte rádi upcyklační projekty? Pro další nápad budete potřebovat velké plastové lahve, které můžete nejprve vystřihnout do tvaru králíka, poté namalovat a zasadit své oblíbené květiny. Jednoduché, ale originální. Ukážeme vám, jak na to! Nejprve shromážděte následující materiály:

 • 2 litrové PET lahve
 • nůžky
 • Akryly
 • štětec
 • Plstěná pera
 • Vrták (nebo jiný nástroj pro otvory)
 • Zalévání půdy
 • Květiny pro výsadbu

Vystřižený motiv králíka z PET lahve

Instrukce:

1. Pomocí fixky nakreslete králičí hlavu a uši na plastovou láhev. V ideálním případě by měl být střed obličeje mezi dvěma knoflíky ve spodní části láhve, aby knoflíky vypadaly jako nohy. Můžete si načrtnout šablonu na kousek papíru a použít ji k usnadnění.

2. Králičí květináč pak nůžkami vystřihněte. Květináč natřete akrylovou barvou dle vašeho výběru. Možná budete chtít nanést dvě nebo tři vrstvy barvy, aby to opravdu dobře krylo. Mezi jednotlivými nátěry nechte barvu dobře zaschnout.

Upcyklujte výrobu květináčů z plastových lahví na Velikonoce

3. Jakmile poslední vrstva barvy zaschne, je čas dát zajíčkovi obličej. Nejprve si obličej lehce načrtněte tužkou a poté jej obkreslete fixy.

4. Nyní byste ve spodní části květináče měli vytvořit otvory pro odvodnění. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je vrtačka, ale můžete také použít kladivo a hřebík nebo jiný nástroj. Vytvořte čtyři až pět otvorů, například otvor v každém knoflíku na dně láhve.

5. Poté naplňte květináče zeminou a vysaďte květiny a rostliny podle svého výběru.

Voilà! Vyrobili jste si květináč s velikonočním zajíčkem! Použijte jej jako ozdobu na velikonoční stůl, na ozdobu parapetu nebo jako dárek pro někoho, koho milujete.

Hledáte další nápady na květináče z plastových lahví? Podívejte se na toto video a podívejte se na další skvělý DIY projekt!

Vyrobte si květináč na Velikonoce technikou ubrousků

Decoupage zdobící květináč s motivem třešňového květu

Hliněné květináče jsou také skvělým nápadem pro vaše pokojové rostliny a sukulenty. Pro větší jarní náladu doma je můžete ozdobit tak, aby ladily s Velikonocemi. V tomto okamžiku se technika decoupage nabízí jako skvělý nápad. Více o metodě si můžete přečíst v našem článku „Technika ubrousků na Velikonoce – nápady na výzdobu & Techniky decoupage s lepidlem i bez něj „kde najdete spoustu tipů a hezkých nápadů.

Touto technikou lze každý jednoduchý hrnec proměnit v něco velmi zvláštního. Najdete zde příklad květináče se vzorem třešňového květu, ve kterém si každá zelená rostlina přijde na své. K tomuto projektu budete potřebovat následující materiály:

 • Hliněné hrnce s podšálky
 • bílá akrylová barva
 • Pěnový kartáč
 • Papírové ubrousky s jarními nebo velikonočními motivy
 • Mod Podge nebo jiné lepidlo na decoupage

Vyrobte si květináč na Velikonoce z materiálů ubrouskové techniky

Instrukce:

1. Natřete hliněnou nádobu a její podšálek bílou barvou. V závislosti na materiálu budete k úplnému zakrytí hrnce potřebovat tři až čtyři vrstvy barvy. Mezi nátěry nechte barvu zaschnout.

2. Oddělte vrstvy ubrousku (obvykle existují tři vrstvy). Potřebujete pouze vytištěné umístění.

3. Ubrousek natrhejte na části. Pokud chcete, můžete je také nakrájet. Poté potřete lepidlem ubrousek na hrnec, kam chcete roztržený ubrousek připevnit. Umístěte ubrousek nahoře a přilepte ho k hrnci trochou lepidla. Dávejte pozor, abyste tenký papír neroztrhli.

4. Postupujte po částech a chvíli počkejte, až lepidlo zaschne, než budete pokračovat. Pokračujte v práci kolem hrnce, dokud nezískáte vzor, ​​který se vám líbí.

5. Nechte lepidlo úplně zaschnout, poté naneste další vrstvu lepidla na decoupage, abyste vše dobře utěsnili. Pak už zbývá jen zasadit květináč a najít mu v domě pěkné místo.

DIY květináče vyrobené ze starých plechovek

Ozdobte si květináče DIY ze starých plechovek velikonočními motivy

V domácnosti je tolik věcí, které se dají úžasně převést na secí stroje. Patří sem také staré plechovky. S trochou barvy a několika barevnými ubrousky s odpovídajícími motivy můžete udělat skvělý květináč na Velikonoce. Tato metoda funguje dobře i se starými brýlemi. Musíte však poznamenat, že na rozdíl od plechovek nelze brýle propíchnout. Proto byste měli používat pouze rostliny, které drenáž nepotřebují.

A toto jsou potřebné materiály pro roztomilé květináče vyrobené z plechovek:

 • prázdné plechovky různých velikostí
 • bílá akrylová barva
 • normální kartáč a houbový kartáč
 • Papírové ubrousky s velikonočními motivy
 • Lepidlo na ubrousky
 • Vrták (volitelný)
 • Dekorace dle vlastního výběru, např. B. mašle, samolepky atd..

Ozdobte květináč z plechu ubrouskovou technikou a barvou

Instrukce:

1. Odstraňte ze svých plechovek všechny nálepky a dobře je opláchněte vodou a mycím prostředkem.

2. Plechové plechovky natřete libovolnou barvou, přičemž bílá je nejlepší variantou pro zvýraznění motivů. Naneste tolik vrstev, kolik je potřeba. Nechte barvu zaschnout.

3. Oddělte vrstvy ubrousků a vystřihněte motivy. Plechovky potřete lepidlem na ubrousky a motivy připevněte, kam chcete. Uzavřete druhou vrstvou lepidla a nechte dobře zaschnout. Pokud si přejete, můžete květináče dále ozdobit mašlemi a samolepkami.

4. Pokud rostliny, které budou umístěny do květináčů, potřebují drenáž, vyvrtejte do dna každé plechovky 3-4 otvory. Naplňte nádoby zavlažovací půdou a zasaďte je podle potřeby.

Vyrobte si svůj vlastní velikonoční kuřecí květináč

DIY květináč pro velikonoční roztomilé kuřátko

Dalším způsobem, jak udělat jednoduchý hliněný hrnec zajímavějším, by bylo namalovat ho a proměnit ho v roztomilý velikonoční motiv s několika ozdobnými prvky. Zde je opravdu roztomilý nápad, jak ozdobit květináč jako modré velikonoční kuřátko. Co je potřeba:

 • Hliněný hrnec
 • modrá akrylová barva
 • oranžový řemeslný papír
 • modré peří
 • černé pero
 • Řemeslné lepidlo
 • nůžky
 • štětec

Návod, jak si sami vyrobit modrý květináč

Instrukce:

1. Natřete hrnec do všech stran, pod a na horní část vnitřku 2-3 vrstvami modré akrylové barvy (nebo jiné barvy dle vlastního výběru). Nechte barvu zaschnout.

2. Ze stavebního papíru vystřihněte malý oranžový zobák. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je vystřihnout kosočtverečný tvar a složit jej na polovinu. Záhyb přilepte záhybem ke květináči, aby byl otevřený a měl 3D efekt.

3. Černou tužkou nakreslete oči na mládě. Potom přilepte modré peří na květináč – některé přímo na okraj a jedno na každé straně, aby vypadaly jako křídla.

4. Až budete hotovi, můžete nádobu naplnit zalévací zeminou a zasadit do ní rostlinu, jako je sukulent.

DIY mechový květináč na Velikonoce

Snadno vyrobitelný mechový květináč na Velikonoce

Stále můžete zkrášlovat staré nebo jednoduché hrnce, pokud je pokryjete jiným materiálem. Co si tedy myslíte o hrnci ze zeleného mechu? Bez ohledu na to, zda je skutečný nebo umělý, mech postaví do popředí pozornosti každou kvetoucí rostlinu. Pokud byste chtěli vyrobit takový květináč na Velikonoce, budete potřebovat následující materiály:

 • starý květináč
 • Mechová rohož
 • Lepidlo ve spreji
 • nůžky

Pokyny zdobí hliněný hrnec mechem na Velikonoce

Instrukce:

1. Změřte mech pro květináč na kutilství položením květináče na bok a přidáním dalších 4-5 cm nahoře a dole. Pokud chcete být opravdu přesní, můžete vytvořit zakřivený tvar tak, že na zadní straně mechu vystopujete válící ​​se hrnec a tento tvar vyříznete.

2. Postříkejte hrnec rozprašovacím lepidlem a hrnec přejeďte přes zadní stranu mechové podložky, aby se mech lepil. Přebytečný mech odstřihněte nůžkami. Můžete také nastříkat vnitřek a dno květináče lepidlem, abyste mohli mech obalit shora dolů. A je to! Zasaďte květináč, vložte jej do pěkného talíře a ozdobte byt.