DIY

Vyrobte si dekoraci pomocí dřevěných kotoučů sami – 30 nádherných nápadů pro kutily

dekorace dřevěnými disky decoupage-růže-kůže-šňůra-závěsný-věšák na dveře-vítej

Pokud chcete pro svůj domov vytvořit obzvlášť krásnou dekoraci, je nejlepší použít přírodní materiály. Zejména dřevo má příjemný vzhled, díky kterému každý obývací pokoj vypadá mnohem útulněji. Pokud ale nemáte talent na řezbářství nebo podobnou manuální práci nebo prostě nemáte k dispozici správné nástroje, budete muset vymyslet něco jiného. A právě zde vstupují do hry široce oblíbené dřevěné kotouče, které lze koupit i předřezané. Nějaké nápady pro Dekorace dřevěnými kotouči, V dnešním článku jsme pro vás sestavili, že to snadno zvládnete sami.

Dekorace dřevěnými kotouči – dráteníci motýlů

dekorace dřevěnými kotouči motýli-větvičky-lepení-dekorace-nápad

Ať už krájíte plátky ze dřeva nebo používáte hotové dřevěné kotouče pro ruční práce, výsledky vašich řemeslných projektů budou zaručeně vypadat jedinečně. K návrhu motýlů lze použít mírně diagonálně řezané dřevěné disky. Pro tuto dekoraci dřevěnými disky jednoduše disky přilepte na tenké větve.

Dekorace dřevěnými kotouči – ruční práce a malování s dětmi

ozdobte dřevěnými kotouči-zvířátky-liškou-sovou-jednoduchými-dětmi

Můžete si také vyrobit dekoraci dřevěného disku společně se svými dětmi a pro každou příležitost. Chcete -li to provést, jednoduše namalujte dřevěné disky jakýmkoli motivem. U sovy nejprve namalujte oranžové pozadí, poté světlou část, bělmo očí a poté zorničky. Nakonec přidejte zobák. Ozdobu s dřevěnými disky lze opatřit očkem pro zavěšení.

Vyrobte si rohožku sami

dekorace dřevěnými kotouči rohožka-přírodní materiály-koupelna-vchodové dveře

K výrobě rohožky tohoto typu jako dekorace s dřevěnými kotouči potřebujete tenkou podložku jako základ, na kterou poté disky přilepíte. Rohožka může ozdobit vchodové dveře nebo koupelnu. Ujistěte se, že dřevěné disky mají stejnou šířku, aby vznikla rovná plocha.

Ozdobte dřevěné disky

dekorace s dřevěnými disky šít-srdce-šipka-dárek-nápad-dřevěné větve

Toto dekorativní dřevo vyžaduje alespoň vrták, pomocí kterého můžete vytvořit jakýkoli vzor děr. Pomocí otvorů pak můžete provléknout vlnu nebo provléknout otvory. Tak budete lépe zvýrazňovat vzory. Dekorace s dřevěnými disky je skvělá na rozdávání a může být použita jako přívěsek nebo dekorace na zeď.

Nápady pro kutily

deco-wood-disky-nehty-motivy-design-ubrousek-prsten-inspirace

Alternativně lze místo vrtáku k tvarování dřevěných disků použít hřebíky. Mimochodem, dřevěné disky s kůrou vypadají obzvlášť pěkně. Pak si však musíte být jisti, že pod kůrou nežije žádná havěť, aby vám výzdoba dlouho vydržela. Jinak by je mohli červotoči zničit. Skvělou ozdobou s dřevěnými disky jsou také kroužky na ubrousky, u kterých jsou disky jednoduše opatřeny otvorem.

Vyrobte pěkné věnce

Není žádným tajemstvím, že věnec na dveře nemusí být nutně kulatý. Důkazem toho je také tento věnec ve tvaru srdce, který je také vyroben z dřevěných plátků, které byly velmi tenké. Dekoraci s dřevěnými kotouči lze natřít libovolnou barvou a ozdobit dalšími dekorativními prvky, jako jsou zde látkové květiny.

Dřevěné podložky na zeď

deco-wood-panel-wall-deco-idea-picture-tinker-geometric-pattern-colors

Takové nástěnné malby se také velmi snadno vyrábějí. Můžete použít rámeček nebo jednoduchou podložku bez rámečku. Dřevěné disky vypadají skvěle svým přirozeným vzhledem, ale mohou být také natřeny, jako v tomto příkladu. Dekorace s dřevěnými panely na zeď opravdu upoutá pozornost a může ozdobit každou místnost.

Nástěnná dekorace ze dřeva

deco-wood-disc-socha-tinker-spiral-shape-wall-design

Pokud je pro vás obdélníkový tvar dřevěné dekorace na zeď příliš nudný, můžete vymyslet i jiné tvary a vytvořit opravdová umělecká díla. Nahoře můžete vidět například dekoraci s dřevěnými kotouči ve tvaru spirály. Jednoduše nastříhejte lepenkovou základnu v požadovaném tvaru, aby na ni bylo možné nalepit dřevěné disky.

Postavte polici

deco-wood-slice-shelf-build-tree-trunk-bark-wall-design

Z velkého kusu dřeva můžete postavit dvě police. Za tímto účelem je disk jednoduše zavěšen a připevněn ke zdi. Tímto způsobem můžete navrhnout libovolný počet polic a použít je na dekorace nebo na koření a další věci v kuchyni. Vázu a čerstvé květiny můžete do dekorace doplnit dřevěnými kotouči.

Nápad na zrcadlo

Deco-wood-panes-Mirrors-make-yourself-easy-instructions

Potřebujete podložku, která je pevná a o něco větší než samotné zrcadlo. Dobře funguje například tenká zajišťovací destička. Nejprve umístěte zrcadlo doprostřed a označte jeho obrysy. Takže přesně víte, jak daleko můžete navrhnout rám z dřevěných disků. Nakonec nalepte zrcátko na místo. Tuto dekoraci lze také vyrobit s dřevěnými disky se čtvercovým zrcadlem.

Dekorace plátků kmene stromu

disky na dřevo-disky-boční-stůl-stavět-stůl-nohy-kovové-kmeny stromů

Na druhou stranu můžete použít velký dřevěný kotouč ke stavbě odkládacích stolků. Navíc vám stačí libovolný počet nohou. Můžete například použít nohy starého stolu. Nalakujte novou desku stolu a použijte ji jako novou polici. Skvělá dekorace s dřevěnými kotouči, která je zároveň kusem nábytku.

Nápad na podnos

Rukojeti k dekoračnímu dřevěnému disku s podnosem, vyrobte si snídani

Velké dřevěné kotouče jsou také skvělé pro výrobu podnosu. Aby to nebylo příliš obtížné, je vhodné použít co nejtenčí disk. Poté je můžete namalovat libovolnou barvou. Vhodná je také barva na tabuli. Rukojeti pro přenášení lze vyrobit z běžných klik dveří, které našroubujete na desku. S touto dekorací s dřevěnými kotouči můžete udělat radost svému blízkému.

Vyrobte si dekorace na stůl z dřevěných kotoučů

deco-wood-slices-wall-decoration-wood-blackboard-coasters-do it own

Originální je také tato dekorace s dřevěnými panely na zeď. Jednoduše zobrazte řezy ve skupině. Pokud chcete stůl ozdobit dřevem, vyrobte si podložky. K tomu můžete použít několik malých disků nebo jeden větší. Nápad můžete také pomocí rohožky převést na běhoun stolu.

Dezertní stojan z dřevěných plátků

deco-dřevo-řezy-dezert-stojan-větve-boční stůl-ošumělý

Také tento stojan na dezerty považujeme za velmi pěkný. Skládá se z několika velkých dřevěných disků, které pomocí větví tvoří různé úrovně. Disky pro tuto dekoraci s dřevěnými disky mohou mít všechny stejnou velikost nebo mohou být směrem nahoru menší a napodobovat tak tvar pyramidy nebo kužele.

Nápady na dekoraci dřevem

Nástěnné hodiny na dekorativní dřevo-plátek-dezert-stojánek-rámeček-záložka-kniha

Zde můžete vidět další variantu stojanu na dezert. Pěkné nápady na dekoraci s dřevěnými disky jsou také rám obrazu a hodiny vlastní výroby. Čtvrtletové dřevěné disky lze také skvěle použít jako zarážky knih. Sami se rozhodnete, zda chcete tabule použít v jejich přirozené barvě, nebo je přepracovat.

Vyrobte si dekoraci dřeva sami

deco-wood-disky-mini-váza-design-originální-stimulace-šťourat-nápad

Ze zvláště malých dřevěných disků lze vyrobit hezké dekorace. Jsou časově náročnější, ale jsou nesmírně okouzlující, takže za tu námahu to rozhodně stojí. Nalepte například vázu s dřevěnými disky získanými z větví nebo vymyslete jinou dekoraci s dřevěnými disky.

Vtipné dýně

deco-dřevo-řezy-podzim-zdobení-dýně-design-oranžová-barva

Takové originální dýně lze vyrobit na podzim nebo Halloween, což je zaručeně rychlejší než vyřezávání dýní. Trochu barvy a několik dalších dekorativních prvků a vaše dekorace dřevěnými kotouči je připravena. Použijte jej k ozdobení verandy nebo terasy nebo interiéru domu.

Umístěte čísla domů na výsluní

deco-wood-disc-house-number-idea-vase-stolička-recyklační-podnos

Co kdybyste místo typických znaků pro číslo domu vyrobili jeden sami. K tomu se skvěle hodí dřevěný kotouč. Číslo můžete namalovat nebo nalepit. Nebojte se přidat zednickou nádobu jako vázu na ozdobu dřevěnými kotouči. Pomocí pár dřevěných kotoučů můžete ze staré taburety udělat užitečný odkládací stolek.

Užitečná dekorace dřeva

deco-wood-disks-diy-calendar-stand-idea-slot

Pomocí tlustých dřevěných disků z nich udělejte stojany na různé věci. K tomuto účelu mají tabule jednoduše slot, do kterého můžete vložit listy kalendáře, fotografie, poznámky nebo jiné věci. Tato dekorace s dřevěnými kotouči je ideální pro ozdobu vašeho stolu nebo komody.