DIY

Tinkerové lucerny a vytvářejte okouzlující dekorace pro interiér i exteriér

Pokud chcete s dekorací doma během chvilky vytvořit obzvláště příjemnou, romantickou a útulnou atmosféru, snadno toho dosáhnete trochou světla svíčky. Pokud nechcete jen zdobit uvnitř, ale také chcete nastavit krásné akcenty venku na zahradě nebo na balkoně, pak je nejlepší vybrat Drobné lampiony. Nechte se inspirovat následujícími kreativními a jednoduchými nápady, jak si vyrobit lampiony sami.

Vyrobte lucerny z upcyklujících materiálů

Tinker lucerny sklenice-talíře-dekorativní písek-růžovo-modré-brýle-ubrus

Neuvěřitelně krásné lucerny mohou být vyrobeny z různých upcyklačních materiálů, jako je sklo nebo plechovky. Dózy na zavařování, s víčky nebo bez nich, zavařovací sklenice, hořčičné dózy, dózy na dětskou výživu a staré sklenice na pití jsou ideálním materiálem pro vaše fascinující, domácí lampiony.

Vyrobte si čajové svíčky ze skla a vykouzlete skvělé dekorace pro zvláštní příležitosti

Tinker lucerna třpytivé pruhy-srdce-velká-malá-purpurově-červená-zednická nádoba

Můžete ozdobit svíčkami pro naprosto každou příležitost a po celý rok, abyste mohli při svíčkách nastavit krásné, atmosférické akcenty. Lucerny vyrobené ze zavařovacích sklenic jsou neuvěřitelně všestranné se správnou dekorací, dávají svíčkám bezpečný stojan a nádherně krásně dávají světlo svíček na výsluní.

30 nápadů na vánoční výzdobu ve sklenici, které si vyrobíte sami

Vyrobte si vlastní skleněný držák na čajovou svíčku – čerstvé jarní nápady!

Výroba světelných brýlí z různých materiálů – 5 jednoduchých ručních pokynů

 Drátěné lampičky na Halloween

Tinker lampion jars-halloween-spider-bats-dýně-barevné

Hledáte vtipnou a strašidelnou dekoraci stolu na Halloween, kterou lze vyrobit snadno, rychle a bez použití materiálů? Atmosférické lucerny lze dokončit během chvilky a i když se příliš bojíte, přinášejí s sebou teplo a útulnost. Stačí prázdné zavařovací sklenice a příslušné nálepky. Barevní netopýři, pavouci, duchové nebo dýně vytvářejí požadovanou slavnostní, děsivou atmosféru.

Vyrobte si s dětmi zimní lucernu

Tinker lucerna jar-třpyt-stříbrná-vločka-hvězdy-dekorace-hliník

Lucernu se zimní tematikou lze stejně snadno vyrobit se správnými motivy. Například o Vánocích můžete svým dětem vyrobit hezké lampiony s třpytivými, stříbrnými, zlatými a proč ne s barevnými hvězdami a sněhovými vločkami. Tato malá mistrovská díla přinášejí slavnostní atmosféru a jsou také skvělými dárky.

Vyrobte si z nápojového skla krásnou lampu s ozdobami

lucerna-dráteník-vodní sklo-vysoký-vzor-ornamenty-mint-muž-sluneční brýle-tričko

Máte doma staré sklenice na pití, které už nepoužíváte? Z nich můžete vyrobit krásné lucerny a ozdobit je podle svého vkusu. Pomocí šablon nebo provázku a barevného laku lze na sklo vyobrazit zajímavé motivy. Omotejte šablonu kolem skla, nastříkejte ji barvou, nechte zaschnout, vyjměte šablonu a obdivujte hru světla.

Malovat lucernu orientálními vzory

Lucerna-dráteník-ozdoby-indián-zedník jar-kov-miska-mosaz-golf-modrá

Pokud rádi malujete, můžete ozdobit lampion nádhernými ozdobami a vykouzlit zvláštní a tajemnou dekoraci v orientálním stylu. Díky hravým, propracovaným, barevným nebo geometrickým vzorům si můžete vyrobit jedinečné skleněné lucerny sami.

Vytvořte lucernu s pauzovacím papírem

lampion-dráteník-krepový papír-ubrousky-modro-zelené-lepidlo-stůl-deka-vzor-květiny

S pauzovacím papírem můžete společně se svými dětmi také skvěle tvořit. U krásných, barevných květin musíte rozřezat pauzovací papír na několik kusů ve tvaru listu a natřít sklo pastou. Slepte dílky v požadovaném tvaru a vaše lucerna je již připravena.

Vyrobte si lampion s ubrousky

Lantern-drotář-držák na čajovou svíčku-decoupage-květinový-vzor-ubrousek-lepidlo-na

S ubrouskovou technikou můžete také vyrábět krásné lampiony. Tohoto projektu se mohou zúčastnit i starší děti. První věc, kterou musíte udělat, je oddělit barevnou vrstvu ubrousku s požadovanými motivy od zbytku. Brýle potřete lepidlem, opatrně na ně nalepte kousky ubrousku a znovu naneste lepidlo štětcem.

Vyrobte si barevné lampiony s lepicí páskou

lucerna-dráteník-barevné-čajové světýlka-lepící páska-tečkované-pruhované-třpytky

Pokud chcete okořenit malé lampionové brýle, můžete na sklo rychle a snadno vytvořit hezké dekorace barevnou lepicí páskou. I když nemáte mnoho času, vícebarevné a vzorované samolepky jsou skvělou alternativou.

Oblečte čajové svíčky barevnou lepicí páskou

lampion-dráteník-brýle-lepicí-proužky-květiny-čajová světla-bílá-růžová-plamen

Pás lepicí pásky s drobnými tečkami nebo květinami nemění světlo svíček, ale vytváří barevnou a pěknou dekoraci. Můžete také ozdobit čajové svíčky barevnou lepicí páskou místo lepení na průhledné sklo. Několik různých čajových svíček bude vypadat skvěle a je připraveno k okamžitému použití.

Navrhněte barevné lampiony s fólií

lucerna-dráteník-sklenice-lano-stuha-srdce-červená-růžová-fólie-papír-víla světla

Můžete nalepit film na brýle lucerny a v místnosti nastavit krásné barevné akcenty. Pokud si chcete užít speciální světlo svíček, můžete ve fólii vystřihnout určité figurky. Velké srdce nebo hvězda prostě vypadá skvěle. Mimochodem, můžete také použít LED čajové svíčky nebo malé řetězy světel.

Vyrobte si kouzelné lampiony s krajkou

lucerna-dráteník-krajka-bílá-dekorace-stuha-fialová-motýl-zlatá-černá-zednická nádoba

Krajku z obzvláště filigránského materiálu lze také použít k vytvoření krásných dekorací pro vaše vlastní lampiony. Vypadají obzvláště jemně a romanticky, a proto jsou také ideální jako svatební dekorace. Krajkovou stuhu obtočte kolem skla a podle toho ji ustřihněte, aby se konce trochu překrývaly.

Skleněné lampičky Tinker-špičatý vzor-černá-figurální-čajová světla-cikcak

Vytvořte si elegantní svatební lampičky

lucerna-dráteník-modrá-krajka-stuha-zedník jar-barevná smyčka

Zajistěte hrot horkou lepicí pistolí. Pokud chcete, můžete uvázat barevnou stužku nebo lampion ozdobit malými motýlky, srdíčky nebo jinými vzory. Jakmile se rozhodnete pro barevné téma, můžete přidat barvu do stuhy nebo zednické nádoby. Černá krajka vypadá velmi elegantně a dramaticky.

Letní svítilna s mušlemi

lucerna-dráteník-mušle-zednické nádoby-vložené-kusy-modré lano

Nasbírali jste na své poslední letní dovolené hodně mušlí na pláži? S mušlemi v perleťových barvách můžete dosáhnout skvělých dekorativních efektů a vzít si tu dovolenou jako doma. Zdobení lampionů mušlemi nezabere mnoho času a výsledky jsou fascinující. Přednostně používejte brýle s rovným povrchem, aby mušle lépe přilnuly.

Prázdné zavařovací sklenice ozdobte pískem a mušlemi

lucerna-dráteník-zedník sklenice-kameny-písek-lahve-zeměkoule

Spusťte horkou lepicí pistoli kolem škeble a zakryjte okraje lepidlem. Mušle krátce stiskněte a podržte prstem. Ostatní kusy jsou také připevněny všude kolem. Můžete naplnit sklenice pískem a vytvořit skvělou středomořskou lucernu.

Vyrobte si voskové svíčky sami a vykouzlete krásné lampiony

lucerna-dráteník-vosk-mušle-brýle-servírovací-podnos-tkanina-bílý-šneci

Pokud vám doma zbyly svíčky, můžete vykouzlit romantické mini čajové svíčky ve skořápkách a použít je místo čajových svíček. Roztavte zbytky svíčky ve starém kastrůlku, vložte do ní knot svíčky a přivažte jej k dřevěné tyčce tak, aby stála rovně.

Vytvořte si vlastní vonnou bylinkovou svíčku ve zednické nádobě

Lucerna-dráteník-vosk-tekuté-sklenice-levandulové větve-dřevěné špejle-knot svíčky

Nyní můžete teplým voskem plnit mušle a jakmile vosk ztvrdne, zkraťte knot. Stejným způsobem můžete vyrobit aromatickou bylinkovou svíčku. Pro větší lucerny můžete získat voskové čočky v řemeslné dílně a do sklenice dát tymián nebo snítky levandule.

Ozdobte lucernu zátkami na víno

lucerna-dráteník-váza-velké-víno-korek-sloupek-svíčka-béžová-kniha-vějíř

Pokud chcete navrhnout lampion s vintage vzhledem, můžete pomocí zátek na víno vykouzlit skvělou dekoraci. Jako lampu použijte větší skleněnou vázu se sloupovou svíčkou. Roztáhněte zátky kolem svíčky. Skutečný poutač očí je připraven během chvilky.

Vyrobte si lucernu s plovoucími svíčkami

Lucerna-dráteník-plovoucí svíčky-růže-mísa-sklo-kamínky-diamanty

S plovoucími svíčkami můžete vytvořit lehkou a kouzelně krásnou lampu. Každá skleněná nádoba může být použita k vytvoření okouzlujících uměleckých děl s plovoucími svíčkami v nejrůznějších tvarech a barvách. Tyto lucerny jsou skutečným, ušlechtilým a elegantním poutačem pro banketový stůl. Pro skvělou a romantickou svatbu jsou jako středobod u stolu pro hosty vhodné svíčky v podobě růží nebo srdcí.

Lucerny s podvodními květinami a plovoucími svíčkami pro romantický nádech

lucerna-dráteník-zedník-sklenice-vina-sklenice-váza-vysoká-plovoucí-svíčka-orchidej-šeřík-ozdobné okvětní lístky

Svému luxusnímu lucerně můžete dát ještě větší lesk různými dekorativními kameny, skleněnými čočkami nebo diamanty. Velkou skleněnou nádobu můžete ozdobit ovocem a menší okvětními lístky nebo krásnými podmořskými květinami.

Ozdobte lucerny stránkami knihy 

lucerna-dráteník-knihy-svícen-papír-novinový papír-stránky stránek-decoupage

Pokud máte doma staré noviny a starou nepoužitelnou knihu, můžete z potištěného papíru vytvořit lampiony se skvělým designem. Stačí roztrhnout stránku knihy a přilepit kousky papíru na stěny skla. Naneste pastu štětcem a nechte sklenice zaschnout.

Lucernu ozdobte plátky sušeného ovoce

lampion-dráteník-ovoce-suché-plátky-oranžová-jablka-novinový-kniha-stránka-srdce-čajová svíčka

Pokud chcete, můžete na lucernu nalepit celý kousek stránky knihy, ve které jste vystřihli srdce nebo jakoukoli jinou figuru. Můžete si také vyrobit atraktivní a voňavou lucernu s plátky sušeného ovoce, které také připevníte na vnitřní stranu skleněné nádoby.

Tinkerová podzimní lampa

lucerna-dráteník-podzimní listí-zednické nádoby-drátěné závěsné čajové svíčky-pilířové svíčky

Pokud má zatažené počasí venku negativní dopad na vaši pohodu a náladu, na podzim můžete čajové svíčky ozdobit přírodními materiály, které máte před dveřmi. Šišky a barevné podzimní listí, bobulové větve a přírodní papír také dělají z této podzimní dekorace skvělý dárek.

Ozdobte zimní lucerny sisalem

lampion-dráteník-lano-jedle-dekorativní kámen-rozmarýn-sněhové vločky-zedník jar-velký

Přírodními materiály, jako je sisal, můžete ozdobit větší skleněné nádoby a vytvořit přirozenou a rustikální atmosféru. Zedník jar zdobený postřikem sněhu, vypadá krásně zimně se sisalovou provazovou stuhou a snítkou rozmarýnu. Skvělé dekorace můžete vytvořit pouze tehdy, když omotáte lano kolem skla.

Zimní lampičky Tinker – krycí sklo z vlny

lampion-dráteník-sklenice-vlněné ponožky-pletení-dekorace-losí-borovicová-lampa-servírovací tác

V chladném období můžete vyrobit dekoraci stolu, která poskytuje teplo a pohodlí a lze ji snadno provést. Stará vlněná ponožka vypadá skvěle a světlo svíček vypadá ještě jemněji. Pokud rádi pletete, můžete si tuto dekoraci vyrobit sami pomocí vzorů pletení, jak si přejete.

Vyrobte si lucernu na zavěšení

lampion-dráteník-visící-organza-pruhy-drátěné květy-zednické nádoby-svíčka-strom

Navrhujete letní zahradní párty a všimli jste si, že nemáte správnou dekoraci? S několika skleničkami, které zavěsíte na strom v různých výškách, zajistíte mezi hosty nadšený vzhled. Z nějakého řemeslného drátu vytvořte úchytky, ozdobte je květinami ze zahrady a zavěste je barevnými proužky organzy.

Oblečte lampiony kousky látky

Lampa-dráteník-sklenice-látkové-proužky-krepový papír-ubrousky-květinové tečky

Nádherné lampiony si můžete vyrobit i ze starých zbytků látky sami. Stačí se porozhlédnout doma, třeba najdete starý hadřík, který můžete nastříhat na proužky, nalepit na sklo a vykouzlit jedinečnou lampu. Je to skvělý způsob, jak kreativně znovu použít zbytečné věci.

Tinkerové lucerny z plechovek

lucerna-dráteník-plechy-kov-visící-nit-rolovací-čajová světla-zelený-perforovaný

Efektivní lucerny mohou být samozřejmě vyrobeny nejen ze skla. Staré plechovky lze s trochou fantazie rychle a levně proměnit na skvělé jednotlivé předměty. A abyste měli radost jen z domácích lampionů, nikdy nenechávejte svíčky zapálené bez dozoru nebo v dosahu dětí nebo domácích zvířat.