DIY

Tinkerové lampiony s dětmi: rychlé nápady na Martinský průvod

Martinův den je bezesporu jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších německých zvyků na podzim. Brzy se blíží 11. listopad, takže vám dnes představíme pár nápadů, jak uspořádat barevný a krásný průvod se svými dětmi na svatomartinský průvod Drátěná lampa.

Nápady na lampionové drátění-origami-skládací-lucerna průvod-martinův den-děti-barevné

Jako materiály jsou k dispozici papír nebo sklo a motivy jsou měsíc a hvězdy, víla, sova, Hello Kitty, příšery nebo ryby.

Vyrobte si lampion z barevného voskového papíru pro lampionový průvod

Tinker lucerna papír-vosk-papír-barevné motivy-lampion průvod-martin's day

Papír nabízí různé možnosti výroby lampionů, a proto se často používá. Sami se můžete rozhodnout, zda chcete kreativní a barevné origami lucerny skládat sami, nebo jako šablonu použijete barevný voskový papír. Díky své jisté průhlednosti vzniká nádherný efekt, zvláště pokud použijete lampu nebo zapálíte LED svíčku.

Vyrobte si na svátek svatého Martina lucernu ze skla a hedvábného papíru

Lantern drotář sklo-lucerna-martin-průvod-monstrum-tvář

Zednářské dózy jsou vhodné i na lampionový průvod, pokud jste na svatého Martina venku a asi s malými dětmi. Na zednické nádoby nalepte barevný hedvábný papír a / nebo slepé oči a udělejte ze sebe příšeru obličej.

Vyrobte si vlastní lampion – 26 kreativních a jednoduchých ručních projektů pro děti

Lucerna Tinker – vyrobte si krásné zahradní dekorace sami s dětmi

DIY Hello Kitty lampa do-it-yourself nápady pro lampionový průvod a šablony zdarma

Vyrobte si vlastní lampu a skleněné lucerny

Lucerna Tinker sklo-hedvábný papír-barevný-řezaný-lucerna-udělej si sám

Další zábavný nápad, který zajistí spoustu zábavy při přípravě, by bylo nechat děti dělat ruční práce a zdobení. Položte skleněné nádoby a hedvábný papír na stůl, pozvěte ty nejmenší a po několika hodinách získáte jedinečná mistrovská díla pro nezapomenutelný lampiónový průvod!

Skleněná lampa z průhledného papíru v různých barvách

tinker lucerna martinsumzug hedvábný papír transparentní barevné batole denní péče přimět se držet

Barevný pauzovací papír nabízí prostor pro kreativní design a díky vynikajícím lepicím vlastnostem je ideální pro ruční práce. Metalické a pastelové tóny si v noci ve spojení se světlem opravdu přijdou na své. Tento papír bohužel velmi silně reaguje na vlhkost, takže lampu nelze použít v dešti bez speciální ochrany.

Víla ve sklenici: skvělý nápad na lampu pro malé holčičky

lantern-tinker-fairy-glass-template-do-it-yourself-instructions-light-martinsumzug

Zejména malé holčičky si užívají víly. Pokud chcete vyrobit takovou lucernu, musíte prakticky vystřihnout pohádkovou šablonu z papíru a přilepit ji do vnitřku zednické nádoby. To zanechává dojem, že víla stojí ve skle jakoby kouzlem. Když rozsvítíte lucernu, celá lucerna vypadá mimořádně a magicky.

Drobná lampa s batoletem na Martinský průvod

Vyrobte si lampion barevný-děti-kreslete-lucernu-průvod-martinův den-udělejte si sami

Nejprve vám dáme pár rad, jak motivovat děti k účasti na tvorbě. Pokud malí rádi malují, darujte jim akvarelový papír a barevné tužky a nechte je vytvářet si vlastní obrázky a motivy. Poté musíte obrázky potřít olejem a nechat přes noc zaschnout. Druhý den odstřihněte starou plastovou láhev, nejprve papír složte kolem lahve, zafixujte sponami, udělejte 2 otvory a jako držadla použijte například staré tkaničky.

Naneste barevný papír na lampionový průvod

lucerna-dráteník-martin-průvod-papír-světlo-barevné-barvy-udělej si sám

Tyto barevné lampiony přitahují pozornost všech dětí a rodičů během lampionového průvodu 11. listopadu. Sotva budete muset investovat čas do jejich přípravy, protože jsou rychlé a snadné ve srovnání s komplikovanými vzory origami. Stačí barevný papír a chuť po ručních pracích a skládání.

Vytvořte lucernu z papíru

lampion-dráteník-papír-čajová svíčka-lucerna-martinův denní průvod

Lucerny na vítr mohou být navrženy v různých velikostech podle vašeho vkusu. Návod na výrobu takové lucerny je snadný, takže si tento nápad můžete rychle vyzkoušet s dětmi doma. Papír v různých barvách je materiál, který musíte použít. Rozhodně si vyberte bateriovou LED svíčku, protože je bezpečná pro děti. Navrhování papírové lucerny je opravdu snadné. Vezměte list papíru formátu A4 v požadované barvě a přeložte jej na polovinu. Nyní stříhejte nůžkami na skládaný okraj papíru každých 2,5 cm. V horní části by měl být okraj přibližně 2 cm. Poté rozložte list papíru, srolujte ho a konce papíru přilepte podél dlouhých okrajů. Nebojte se rozvíjet svůj vlastní výtvor a ozdobit papír dle libosti.

Tinker balónky pro lampionový průvod s batolaty

lampion-dráteník-balónky-návod-barevný-hedvábný papír-batole-batole-udělej si sám-papír-mache

Výroba balonků pro lampionový průvod je pro batolata velká zábava, pokud chcete s malými vyzkoušet něco nového. Doporučuje se použít techniku ​​papermache. Potřebujete balón, hedvábný papír, lepidlo a spoustu radosti. Dávejte dohromady lepidlo a vodu, dokud směs nevypadá jako mléko, poté vyfoukejte balónky požadované velikosti a tvaru, nastříhejte papír na proužky a tuto směs nalepte na balón. Nakonec naneste další vrstvu pasty.Navíc musíte být ještě několik dní trpěliví, dokud to celé nevyschne. Pokud se to již stalo, opatrně vysuňte balón Lubt a vytáhněte jej.

Barevný papírový mache lucerna na lampionový průvod 

lucerna-dráteník-martin-průvod-papír-mache-nápady-rychlé-snadné-purpurově žluté

Papírové lucerny ve fialové a žluté barvě se k sobě skvěle hodí, vypadají krásně a jsou oblíbené pro lampionový průvod. Můžete také držet třpytivé částečky, protože jsou skvělé pro děti a jsou velmi šťastné. Vyřízněte dostatečně velký otvor a děrovací otvory na obou stranách. Nyní můžete navléknout a uvázat stužku.

Balónková lampa „Sova“ pro martinský průvod

lampion-dráteník-sova-balón-martin-paráda-děti-barevný-hedvábný papír

Zvláště děti budou nadšené z barevné balónkové lucerny, pokud si jako motiv lampionového průvodu vyberete sovu a navrhnete ji podle svého vkusu. Doporučujeme, abyste opakovaně používali techniku ​​papírové hmoty, protože materiál se snadno tvaruje a je levný. Aby sova získala veselý a pestrý vzhled, můžete vystřihnout kruhy pro soví peří z barevného hedvábného papíru a přilepit je s mírným přesahem. Pro typické velké oči můžete také použít vzorovaný nebo barevný papír a uprostřed nalepit googly oči.

Slon a sova na lampionový průvod

balónková lampa dráteník zvířata sova slon martin den papírový lampion průvod světlo noc

Pro nádherný Martinsfest s lampiony si vyberte nejen sovy, ale i jiná zvířata – například slony. Přestože jsou sovy známé jako lovci noci, ve tmě pěkně září jako lampion a jsou proto vhodné pro noční pohyb, některá batolata se ptáků bojí a dávají přednost roztomilým zvířátkům. U sloní lucerny uřízněte dvě větší uši a dlouhý kufr ze silnějšího papíru. Můžete také použít papír k výrobě nohou a jejich připevnění. Pomocí techniky papírové mache můžete vykouzlit různé postavy zvířat a upoutat pozornost všech během lampiónového průvodu.

Lucerna Tinker Hello Kitty s dětmi do průvodu Martings

lucerna-dráteník-ahoj-koťátko-balón-nápad-lucerna-průvod-děti-dívka-stuha

Další variantou na svátek svatého Martina je lucerna Hello Kitty. Vytvořte si to se svou dívkou doma, opět technikou balónku a papíru. Klidně použijte na uši kousky prázdného kartonu na vajíčka a vytvarujte je. Nakonec musíte namalovat oči, nos, knír, na hlavu nalepit růžovou stužku hedvábného papíru a kočka je připravena. Malí chlapci se určitě budou těšit na lampion Minion. Drobná žlutá stvoření pro lucerny můžete navrhnout z papíru, skla, prázdných plastových obalů nebo papírové hmoty. Myšlenka je také snadno implementovatelná. Je důležité, aby přisluhovači měli své modré kalhoty a brýle.

Vy a vaše dítě můžete pro Svatý Martin vyrobit roztomilou lucernu příšer. Postupujte podle již popsaných kroků a na příšeru nalepte kousky hedvábného papíru zelenou nebo modrou barvou. Zakryjte balón několika vrstvami hedvábného papíru a vytvořte bohatou, jasnou barvu. Vyřízněte uši a připevněte je k tělu. Nezapomeňte namalovat široký úsměv a lepidlo na oči. Roztomilá příšera stále potřebuje ruce a nohy. Můžete je také vyrobit ze zeleného stavebního papíru. Potřebujete celkem čtyři pásy, které složíte jako čarodějnické schodiště.

Barevné papírové lampiony lze rychle vykouzlit 

lampion-dráteník-martin-den-papír-děti-snadná-lucerna-průvod-festival

Tyto barevné, čínské papírové lampiony můžete koupit buď na místě, nebo online, například v IKEA. Pokud máte omezený čas a vaše děti jsou netrpělivé, jsou obzvláště vhodné. Ti nejmenší mohou experimentovat s jasnými barvami a štětci a popustit uzdu své fantazii. I velmi malé děti se mohou účastnit výroby papírových lampionů a můžete si být jisti, že je tato skvělá aktivita bude bavit.

Připravte si lampionový průvod rychle: Papírové nápady na svatého Martina

lampion-dráteník-papír-děti-udělej-si-barevný-lampiónový průvod

Lucerny je nejlepší zavěsit na větev nebo kůl. Nahraďte skutečnou svíčku její verzí LED napájenou bateriemi, abyste předešli riziku požáru nebo popálení.

Oslavte Martinsfest pomocí luceren s měsíční hvězdou

lampion-dráteník-martin-den-lucerna-paráda-nápady-měsíc-hvězdy-udělej si sám

„Lucerna, lucerna, slunce, měsíc a hvězdy …“ zpívají děti 11. listopadu. Pro lampionový průvod byl právě vytvořen opravdu krásný lucerna měsíce a hvězdy. Přestože je tento motiv velmi tradiční a běžný na svatého Martina, vaše děti si na svátek svatého Martina určitě budou pamatovat navždy. Chcete -li to provést, vytvořte malou lucernu z pauzovacího papíru a na ni nalepte další vrstvu barevného papíru, na který jste již vystřihli požadovaný vzor. Výřezy vytvářejí skvělý efekt, který nejen dětem připadá skvělý.

Lucerny z voskového papíru s církevními vzory v černé a bílé

lucerna-dráteník-martin-den-kostel-lucerna-průvod-papír-černá-bílá-skleněná lampa

Den svatého Martina je katolický církevní festival, takže lampa z voskového papíru s kostelním motivem vypadá velmi působivě. Nakreslete hezký kostelní vzor pomocí černé fixy, nalepte jej na zednickou nádobu a jako každý rok vezměte své děti městem.

Tinker lucerna – kreativní šablona s květinami, ze které se uděláte

lucerna-dráteník-šablony-květiny-lucerna-bílá-lucerna-průvod-martinův denní řezač

Stále je k dispozici další originální nápad, jak navrhnout lampu na svatého Martina. Tuto kreativní květinovou šablonu si můžete nejprve vytisknout a dosáhnout 3D efektu pomocí ostrého řezacího nože s podložkou nebo nůžkami na nehty.

Vytvořte si vlastní skleněné lucerny: vzory a šablony s pokyny 

lucerna-dráteník-lampion-průvod-lucerna-šablona-návod-motivy-ozdobit-sama

Pokud se chcete na svatého Martina odlišit od všech ostatních návštěvníků, můžete si vybrat pár motivů jako na obrázku výše. Doporučujeme kombinovat různé tvary a barvy nebo použít washi pásku, aby lucerna nepůsobila nudně.

Pokud chcete vyrobit lucernu, skvělý měsíční lampa by byl skvělý nápad. Může také osvětlit cestu vašeho dítěte během lampionového průvodu. Úvod do rukodělných prací je snadný a rychlý. Z modré lepenky musíte vystřihnout dva kruhy, které budou použity k výrobě přední a zadní části měsíční lucerny. Nakreslete na papír požadované motivy, jako je měsíc a hvězdy, a vystřihněte je. Nyní vezměte pauzovací papír žlutý pro hvězdu a oranžový pro měsíc a vystřihněte o něco větší kousky, než jsou již vytvořené výřezy. Poté za boční panely přilepte hedvábný papír. Pokud vyrábíte tuto lampu společně s dítětem, nechte je, aby si samy navrhly obličej a nalepily oči a tváře. Domácí měsíční lampa vypadá velmi roztomilě s pihami. Nakonec stačí jen vystřihnout středovou lištu, kterou přilepíte mezi hotové, ozdobené boční díly. Upevněte závěsný držák a připevněte svítilnu a světelný zdroj.