DIY

Tinker lodě s dětmi – 17 kreativních a letních nápadů na řemesla

lodě vrtají s dětmi přírodní materiály-vor-květ-listy

Dny se prodlužují a prodlužují a vy trávíte stále více času s dětmi venku. Děti se rády šplouchají ve vodě, ať už v moři, v létě na koupališti nebo ve vaně či umyvadle v chladných dnech. Hledáte například skvělé nápady související s vodou, můžete Tinker lodě s dětmi. V tomto článku najdete skvělé a snadné projekty pro lodě, plachetnice a rafty z různých materiálů, které můžete dělat doma se svými dětmi.

Vyrobte si s dětmi krásné lodě ze dřeva, vosku, papíru a dalších skvělých materiálů

loď-děti-lahve-plast

Náš první projekt výroby lodí s dětmi je tato skvělá plachetnice vyrobená z prázdných plastových lahví. Když vaše děti klouzají lodí po vlnách v moři, je vhodné připevnit dlouhý provázek, aby plachetnice nezmizela a dala se snadno držet. Je také snazší řídit loď pomocí šňůry. Budete také potřebovat vodotěsné lepidlo, abyste mohli obě plastové lahve slepit dohromady, dřevěnou špejli a pěnovou gumu nebo kousek igelitového sáčku na plachtu. Omotejte široký kus pěnové gumy kolem lodi. Nechte své děti kreativně vypouštět páru a ozdobte si plachetnici do sytosti. Pohrávat si s pirátskou lodí nebo vikingskou lodí, třeba i s kapitánem, bude pro malé děti skvělá zábava.

lepenka-balicí-loď-pěnová guma

Nejen prázdné PET lahve jsou vhodným recyklačním materiálem pro výrobu lodí s dětmi. Vodní radovánky pro nejmenší jsou zaručeny vlastními loděmi vyrobenými z prázdných tetra balení, plastových obalů nebo plechovek. Tyto materiály jsou vodotěsné a nabízejí různé možnosti designu, takže vznikají krásné lodě pro děti všech věkových kategorií. Z prázdného balíčku mléka můžete udělat s dítětem krásný parník nebo námořníka a nechat jej jezdit pod širým nebem nebo ve vaně.

Tvorba s 2letými dětmi-20 nápadů s různými materiály

Venku dělejte s dětmi ruční práce – 18 kreativních nápadů na volný čas

Ruční práce s dětmi na podzim & na Halloween s jakýmkoli materiálem

plastový člun-balicí-papír-šťourat

Balíček tetra dobře opláchněte a vyřízněte jednu dlouhou stranu řemeslným nožem. Nechte své dítě namalovat balíček akrylovými barvami. Pokud chcete navrhnout parník, můžete vyrobit malé boxy pro komín a kabiny a dát je do prázdného obalu. Jakmile se vaše dítě rozhodne pro plachetnici, můžete pomocí dřevěné tyče vyrobit stožár tak, že ho připevníte horkou lepicí pistolí. Plachtu můžete vyrobit z látky nebo z Tyveku. Vaše dítě si samozřejmě může plachtu libovolně zdobit a malovat. Pokud chcete s dětmi vyrábět menší lodě, jsou vhodným řemeslným materiálem plastové nádoby, jako jsou obaly od smetanového sýra. Pro lepší držení můžete hotovou plachtu vložit do korku a přilepit na loď.

plachetnice-pěna-děti-dráteník

Dalším řemeslným materiálem, ze kterého lze bez velkého úsilí vyrábět skvělé lodě a plachetnice, je polystyren. Pokud je vaše dítě vášnivým sběratelem lodí, můžete z polystyrenového archu odstřihnout trup a plachty v požadovaném tvaru a velikosti. Vaše dítě může jednotlivé části lodi namalovat a poté je s vaší pomocí spojit. Skvělá polystyrenová loď je vynikající dekorací pro školku a může zdobit jak police, tak stůl. Pro ty z vás, kteří jsou technicky nadaní a rádi experimentují, máte možnost postavit loď s pohonným systémem. Trubice s nafouknutým balónem zrychluje člun.

Tinker dodává s dětmi a organizuje vzrušující hry

papír-plavecké nudle-lodě-děti-voda

Z plovoucích nudlí můžete také vyrobit malé lodě s dětmi, které jsou pro děti velmi užitečné v bazénu nebo v moři. Můžete buď vystřihnout plátky z plaveckých nudlí v různých barvách, nebo vodní nudle rozříznout na polovinu a nakrájet kousky na požadovanou velikost. Nalepte dřevěnou špejli nebo nanukovou tyčinku a vyrobte plachty z papíru nebo pěnové gumy. Lodě jsou nyní během chvilky připraveny. Lze je použít k organizaci zábavných her na dovolené nebo na oslavě narozenin. Vytvořte dva týmy a postavte nudlové čluny na okraj vodní nádrže. Nyní mohou v soutěži lodí proti sobě soutěžit dva hráči. Cílem hry je být první, kdo prudkým foukáním přivede vlastní loď na opačnou stranu.

plavecké nudle-plachta-pirátská loď-velká

Skvělé plavecké pomocníky lze také použít k výrobě obřích raftů, které proměňují moře nebo krytý bazén v nezapomenutelné místo, kde se mohou malí koupající lidé cákat a hrát si. Z několika celých nudlí v bazénu si můžete se svými dětmi udělat skvělý pirátský vor. K tomu musíte svázat bazénové nudle dohromady a vytvořit plachtu z plastových tyčí a kusu látky. Můžete pořádat vzrušující soutěže pro děti a učinit tak koupání ještě nezapomenutelnějším. Se samostatně vyrobenými plovoucími vory a dalšími vodními nudlemi jako veslem přijdou děti šťastné na druhý břeh.

voskové plachetnice-papír-děti

Vosk můžete na léto použít i k výrobě lodí s dětmi. Už jste uhádli, odkud pochází červený vosk? Pravděpodobně znáte sýr Babybel, který je zabalený ve vrstvě vosku. Místo toho, abyste vosk vyhodili poté, co jste ho spotřebovali, můžete ho použít na různé řemeslné projekty. Jediné, co musíte udělat, je ohřát vosk v rukou a tvarovat malé čluny. Vaše děti si například mohou s potápěčskými loděmi hrát potápějící se lodě. Princip této hry lze odvodit z jejího názvu. Každý hráč se snaží potopit loď svého protivníka házením kamenů. Protivníci bombardují protivníky malými kameny. Čí loď plave nejdéle, je prohlášena za vítěze.

houba gumová párátko korková loď

Dalším skvělým stavebním materiálem pro malou loď, která dobře plave a díky nižší hustotě se nepotápí, je korek. Ve vaší domácnosti určitě existuje několik zátek na víno, které můžete použít pro tento skvělý a jednoduchý nápad na řemeslo. Na malý korkový člun potřebujete tři korkové zátky, které spojíte dohromady dvěma nebo třemi gumičkami. U stěžně můžete do středního korku zapíchnout párátko. Pokud děláte ruční práce pro malé děti a s nimi, můžete místo párátka použít nanukovou tyčinku. Jediné, co chybí, je plachta, kterou vystřihnete z papíru, látky nebo pěnové gumy ve tvaru trojúhelníku a špejlí párátkem.

korkové vory-dřevěné špejle-plachty

Pomocí zátek na víno můžete vyrábět malé vory s blízkými, které se snadno klouzají po vlnách. Na vorech je vždy něco dobrodružného a děti si jejich výrobu a hraní s nimi ve vodě opravdu užijí. Nejprve pomocí malé vrtačky vyvrtejte 12 zátek podélně a na krátké straně, abyste mohli všechny zátky ve čtyřech řadách spojit třemi zátkami, každou dřevěnými tyčinkami.

tyčinky na zmrzlinu-vory-plachty-korek-dráteník

Nyní můžete nastříhat pěnovou gumu nebo lepenku na velikost bez korku a přilepit ji ke korku a případně také zafixovat rýžovými hřebíky. Vložte stožár do středního korku a připevněte plachtu z papíru nebo Tyvek, kterou si děti mohou navrhnout podle vlastního vkusu.

vaječné kartony-lodě-hračky-plachty

Pokud chcete, můžete si vyrobit vlastní lodě realističtěji a získat potřebnou posádku. Můžete si například vytvořit kapitána z prázdného toaletního papíru. Děti mohou namalovat lepenkovou tubu libovolnou barvou, kterou si zvolí, a po stranách přilepit papírová ramena. Pěnová gumová koule slouží jako hlava, které děti dávají obličej.

lodě-čluny-brčka-plastové desky

V létě nebo v deštivých dnech můžete s dětmi vyrobit spoustu krásných lodí, i když doma nemáte na skladě mnoho řemeslných materiálů a řemeslné dílny jsou již zavřené. Nechte své kreativitě volný průběh a používejte jednorázové talíře z hliníku a plastu a navrhujte ze slamek barevné vory.

loď-papír-děti-voda

S dětmi můžete skládat malé lodě z papíru. Papírové loďky, které každý zná, se dají s trochou cviku velmi rychle složit a jsou pro děti velmi fascinující. Lodě, které jsou vyrobeny z normálního papíru, nasávají vodu a často se dostávají pod vodu. Pro pěkné origami lodě je nyní v obchodech k dispozici takzvaný aquapaper.

lodě-dráteník-děti-papír-šperky

Aqua papír je vodotěsný papír, který dokáže plavat, aniž by absorboval vodu. Papír je bílý, ale lze jej podle potřeby natřít příslušnými vodotěsnými barvami. I malé děti rychle pochopí a zapamatují si pokyny krok za krokem a brzy budou skládat složitější lodě z papíru samy.

vor-dřevo-dráteník-tkanina-umyvadlo

Pokud chcete se svými dětmi vyrobit dřevěný vor s plachtou, potřebujete suché rovné větve, které nastříháte na stejnou délku. Umístěte několik větví vedle sebe a omotejte kolem nich dlouhé vlákno, které po každé větvi zkřížíte. Poté připevněte další dvě oka přes spodní stranu voru.

větvičky-dřevo-látka-nůžky-dráteník-vor

Nyní můžete stožár opravit uprostřed dřevěného voru. V jeho horní části můžete uvázat dvě delší nitě a několikrát je omotat kolem dřevěného sloupku. Konce nití můžete přivázat k vyčnívajícím koncům příčných větví na spodní straně voru. Na plachtu můžete použít kousek látky nebo papíru. Pokud chcete loď navrhnout výhradně z přírodních materiálů, můžete na plachtu použít větší listy stromů.

lodě-dekorace-naplavené dřevo-tkanina

Hezké lodě, které ve vašem bytě navozují pocit dovolené a pláže a jsou pěkným nápadem na výzdobu, jsou lodě z naplaveného dřeva, které jste si už přivezli s sebou z pláže nebo z procházky. Buď můžete trup navrhnout z jednoho většího kusu naplaveného dřeva, nebo můžete vytvarovat několik malých kusů do požadovaného tvaru. Vaše děti mohou ozdobit krásnou plachetnici pískem, kameny a mušlemi a proměnit plachetnici ve skvělé vzpomínky na prázdniny.

držadla lodi-dráteník-dřevo-zmrzlina

Další skvělý nápad na výrobu lodí s dětmi je tento jedinečný model vyrobený z nanuků. Zvláště pro nadcházející léto je to vynikající příležitost, jak znovu použít zmrzlinové tyčinky. Jednoduše přilepte nanukové tyčinky vedle sebe a na sebe lepicí pistolí a nechte děti, aby vás aktivně podporovaly a vykouzlily si svůj vlastní model.