DIY

Postel vyrobená z europalet – vyrobte si levný nábytek sami

Postavte si vlastní postel z europalet, nápady na levný nábytek

Pokud máte rádi drátění a stavění, pak můžete tuto vášeň dokonale využít k zařizování a zdobení svého domova. Možná jste náhodou hledali levnou postel, která by byla také účinná. Pak je a Postel vyrobena z europalet přesně pro vás a my jsme připravili jednoduché pokyny, které vám pomohou rychle a snadno jej postavit.

Aby bylo možné implementovat pokyny pro postel vyrobenou z europalet, je zapotřebí malé úsilí a čas a tato postel je také velmi levná z hlediska nákladů. Máte možnost navrhnout jej z hlediska barvy podle svého vkusu a velikost můžete také určit individuálně. Ale co přesně potřebujete k postavení postele? To se dozvíte níže:

Postavte postel z europalet: Zde to funguje

Dřevěná postel-z-europalet-staveb-návod-stavte si sami

Chcete -li vyrobit postel z europalet sami, potřebujete:

– Palety (částku můžete určit měřením a porovnáváním matrace a palet)

– pila

– Brusný papír a bruska

– vrtat

– Barva v jakékoli barvě nebo přírodní

– Těsnící lak

– další kusy dřeva k vyplnění mezer mezi deskami (viz níže), jakož i pro nohy

Než začnete stavět postel z europalet, pečlivě prohlédněte palety. Vyčnívající hřebíky ve dřevě byste měli zatlouct nebo odstranit, abyste předešli zranění nebo ochránili matraci před poškozením.

Postel vyrobená z europalet: řezání palet

Sestavte si levnou postel z euro palet krok za krokem palety na míru

Poté, co jste změřili svou matraci, můžete začít řezat palety. Pokud chcete, palety mohou být o něco širší než samotná matrace. Díky tomu má postel vyrobená z europalet efektivní hranu, což je také užitečné, protože tam můžete dočasně umístit brýle, knihy nebo jiné předměty.

Pokud odříznete při řezání palet jednu ze spodních tyčí, které drží jednotlivé desky pohromadě, můžete ji poté snadno znovu přidat a dokonce na ni použít stejné hřebíky.

DIY-postel-z-europalet-jednoduche-navody-stavte-vlastni-levne

levné-dřevěná-postel-rám-z-europalet-obrázky-návod-k napodobení

Poté, co jste dosud připravili palety na postel europalet, je samozřejmě nutné je brousit. K tomu použijte brusný papír a pokud možno brusný stroj. To nejen usnadňuje broušení, ale také šetří čas, což je v tomto případě velká výhoda. Protože je dřevo na paletách velmi drsné, budete ho muset chvíli brousit. Pokud tedy máte po ruce brusný stroj, určitě jej použijte k vybroušení postele z europalet.

Broušení dřeva z palet

Bruska-levná-postel-z-europalety-vyrobte si-obrázky

Palety na postel vyrobené z europalet mohou být stabilnější vyplněním prostoru mezi horními a dolními deskami kusem dřeva, které pak slouží jako opora. Dvě ze stran palety již mají takové tyče, zbytek si musíte přidat sami.

Postel-s-paletovým rámem-extra kusy dřevěných výplní-mezery mezi deskami

Poté můžete jednotlivé díly postele sešroubovat dohromady z europalet. V případě, že mají palety různé výšky, máme trik: položit je vzhůru nohama na podlahu (desky směrem dolů) a teprve poté je sešroubovat. Díky rovné podlaze budou mít palety také stejnou výšku.

Sešroubujte desky dohromady

Vyrobte si vlastní postel z europalet z různých výšek

DIY-postel-z-euro-palet-stavět-levný-nábytek-ložnice

Nyní se dostáváme ke kosmetické části, a to k malování postele z europalet. Nejprve naneste barevný lak. Před nanesením druhé vrstvy nechte první vrstvu dobře zaschnout. Pokud je toto také suché, naneste další dvě vrstvy těsnicího laku.

Pokyny-obrázky-postel-z-euro-palet-šroub-dohromady-připraveno

Nakonec potřebujete ještě pár stop. To je zvláště nutné, když mají palety různé výšky, aby se postel vyrobená z europalet nekývala. Pomocí nohou můžete také určit, jak vysoká by postel měla být. Kola jsou také skvělou a praktickou možností pro nohy. Ty usnadňují úpravu postele, což je užitečné zejména v případě, že chcete pod postelí vysávat a vytírat.

Postel vyrobená z europalet s vintage čelem

čelo postele do postele z europalet

Lehátko vyrobené z europalet

Ložnice-nábytek-dřevěná postel-z-europalet-levně

Obrázky: Pinterest, Santiagodiy