DIY

Podle těchto nápadů a rad můžete s dětmi namalovat krásné vánoční koule

Existuje několik důvodů, proč byste měli malovat vánoční koule sami. Chtěli byste například letos na vánoční stromeček přidat nějaké nové drobnosti nebo možná dokonce vaše děti poprvé dostanou do svého pokoje svůj vlastní stromeček? Nebo možná jen chcete strávit čas pro sebe a své děti a hledáte zábavné věci, které byste udělali, abyste se dostali do vánoční atmosféry. Pokud malujete vánoční koule společně s dětmi, můžete je také rozdávat.

Malování vánočních koulí s dětmi - jednoduché nápady a návody

Takže jak vidíte, kutilské koule jsou praktická věc. Rádi bychom vám dali ještě jeden skvělý nápad, než se dostaneme k našim nápadům a návodům: Pokud jsou malované koule na vánoční stromeček určeny jako dárek, můžete do nich schovat i další věci: Poté, co vánoční koule namalujete s dětmi, mohou být také naplněny konfety, vyplňte třpytky nebo drobné kamínky, které jim dodají další kouzlo. Nebo co třeba směs na pečení nebo kakao? Máte na výběr!

Spropitné: Můžete označit vánoční koule a vyrobit vánoční kouli se svým vlastním jménem a také přidat datum. Pokud pak každý rok malujete vánoční ozdoby s dětmi, postupně získáte jedinečnou sbírku a paměť.

Malování vánočních koulí s dětmi – vybírejte jednoduché vzory

Pokud barvíte vánoční ozdoby s dětmi, vybírejte jednoduché vzory, jako jsou tečky

Pokud malujete vánoční ozdoby s dětmi, je dobré volit jednoduché vzory a motivy, aby ti malí neztratili zájem o malování a hlavně, aby nakonec nebyli z vaší práce zklamaní, ale spíše viseli s hrdostí připravujte vánoční ozdoby svépomocí. Jednoduché vzory jsou proto důležitým požadavkem. Tečky, vlnité a klikaté čáry, sněhové vločky nebo jednoduché sněhuláky z velkých kruhů – nemusí to být víc. Existuje mnoho praktických technik, které usnadní implementaci.

Inspirace na domácí vánoční koule s tlapkami jako motivy

Bavlněné tampony lze použít na body nebo můžete použít barvu a zubní kartáček k vytvoření cákanců na míč. Tímto způsobem jsou koule vánočního stromku v krátké době namalovány a mohou stromeček ozdobit, jakmile barva zaschne. Co třeba následující barevné domácí koule na vánoční stromeček?

Snadné malování vánočních koulí s dětmi – barevné tahy štětcem

Malujte barevné vánoční koule s dětmi - nápady jednoduchými tahy štětcem

 • Vánoční koule k malování (v příkladu z průhledného plastu)
 • Akrylová barva v jakékoli barvě
 • Papírový talíř
 • Kartáče (nejlépe v různých velikostech)
 • Šálek vody k čištění štětce

Odstraňte kovové kužely a dejte je stranou. Poté na papír položte libovolné barvy. Nyní seberte svou první barvu širším štětcem a přetřete ji po povrchu koule na různých místech. Poté míč položte a nechte barvu zaschnout. Poté to celé opakujte s další a všemi ostatními barvami, dokud nebude celá koule vánočního stromku přikrytá. Můžete také střídat široké a užší štětce.

Děti malují vánoční koule pomocí štětce a akrylové barvy

Samozřejmě nemusíte dělat koule pestrou. Pokud malujete vánoční koule s dětmi, stačí dvě nebo tři barvy. Stejně tak nemusí být celá koule nutně pokryta barvou. Zvláště průhledné modely vypadají hezky, pokud je barva použita pouze tu a tam.

Barevný pruhovaný vzor a další nápady

Děti malují vánoční koule jasnými a veselými barvami

Jednoduchý nápad, jak hezky malovat vánoční koule s dětmi, je také následující s pruhovaným vzorem:

 • Kulka
 • Akrylová barva
 • Mod Podge
 • štětec
 • Papírový talíř
 • Šálek vody k čištění štětce

Malování vánočních koulí s dětmi - navrhněte pruhované vzory a pečeť pomocí Mod Podge

Sejměte kovová víčka a na papírový talíř dejte několik skvrn zvolených barev. Nyní seberte první barvu a namalujte proužek na kouli shora dolů. Poté kartáč opláchněte ve vodě a postup opakujte se zbývajícími barvami. Každý barevný proužek může být nutné znovu zakrýt.

Pro vánoční koule ze skla nebo plastu jsou vhodné akrylové barvy

Poté nechte barvy zaschnout. Nakonec naneste vrstvu Mod Podge k utěsnění vašeho barevného vzoru. Lepidlo je zpočátku stále bělavé, což by vás nemělo děsit. Zatímco schne, stává se průhledným a umožňuje všem jasným barvám přijít na své. Jak jste viděli na obrázku výše, s dětmi lze nakreslit i jiné vzory. Popusťte uzdu své fantazii.

Navrhněte si vlastní vánoční koule s rukou a otisky prstů

Otisk rukou na stromových koulích jako základ pro sněhuláky

Ruce a otisky prstů vypadají na vánočních koulích pěkně. Můžete je ale také dále zpracovat a použít jako základ pro vánoční motivy. Sněhuláka lze například vyrobit z otisku celého prstu. Z klasického otisku prstu můžete udělat soby, Santa Clause nebo jiné postavy.

Malujte soby a použijte je k vytváření koulí na Vánoce

Malování sobů acylovými barvami a značkovacími pery - DIY nápad na rozdávání

A když už jsme u otisků prstů, rádi bychom vám také ukázali tohoto roztomilého soba, kterému stačí jediný otisk prstu. K tomu použijte následující věci:

 • Vánoční koule k malování (podle přání vyrobené ze skla nebo plastu)
 • Hnědá barva
 • červená barva
 • černý fix
 • štětec

Obrázky jsou zvláště účinné na matné vánoční koule

Pokud byste chtěli použít tyto roztomilé motivy jako inspiraci a malovat vánoční koule s dětmi, nejprve odstraňte kovové klobouky s očkem. Poté namalujte palec (vlastní nebo vaše dítě) hnědou barvou a udělejte dojem na míč. Poté nechte barvu zaschnout. Potom nakreslete oči a parohy Eddingem. Nejlepší způsob, jak získat červený nos, je ponořit špičku štětce do červené barvy a otřít červenou tečkou na otisku prstu.

Otisk prstu pro roztomilé soby a Rudolfa jako vánoční motivy na vánoční koule