DIY

Přepracování komody Ikea Tarva: 25 DIY nápadů pro inspiraci

Tarva je jednou z nejoblíbenějších komod Ikea a jsme si jisti, že většina z vás bude mít doma jeden nebo více z nich, protože jsou velmi pohodlné a hodí se do většiny interiérů. Ale stejně jako většina nábytku Ikea je Tarva prostá, a to znamená, že máte prázdné plátno, které si můžete přizpůsobit. Jak tedy předělat komodu Ikea Tarva tak, aby vyhovovala vašemu prostoru, jeho dekoraci a stylu? Máme pro vás připraveno několik nápadů.

Komody Ikea Tarva – ideální pro kutilské projekty

Komody Ikea Tarva 3 5 6 zásuvek

Tarva je řada nábytku Ikea, která má jednoduchý design. Díky tomu jsou také velmi levné. Kromě komod obsahuje řada také rám postele a noční stolek. Použitým materiálem je masivní borovice, která je bytelná a odolná. Olejování, zasklívání nebo malování je také velmi odolné. Výrobky ze série Tarva jsou nábytkem s jednoduchým designovým jazykem a nadčasovým designem.

Komoda Ikea Tarva pro nápady kuplířů ve školce

Je opravdu škoda, že právě byly z řady Ikea odstraněny komody řady Tarva. Výrobce nábytku zatím neoznámil, zda je to jen dočasné nebo ne. Můžeme jen doufat, že je Ikea brzy dostane zpět do výroby, protože mají opravdu skvělé projekty pro kutily pro každou místnost v bytě. Do té doby můžete například hledat použitou komodu nebo podobné výrobky hledat na internetu.

Komoda Tarva Ikea přestavuje přebalovací pult

Komody ze série Tarva jsou nabízeny ve třech verzích: se 3, 5 a 6 zásuvkami. Klasickou komodu Tarva nelze použít pouze v ložnici. Skvěle se hodí jako příborník do jídelny nebo jako přebalovací pult v dětském pokoji. S tímto jednoduchým kusem nábytku můžete také vytvořit více úložného prostoru v koupelně.

Přestavte komodu Ikea Tarva – jaké možnosti existují?

before after pasák obrázek Ikea Tarva komoda

Nejlepší na nábytku Ikea je, že jej lze přeskupit a „hacknout“, jak se vám líbí. U téměř každého kusu nábytku Ikea můžete najít řadu hacků a variant, které můžete okořenit. Totéž platí pro řadu Tarva a zejména pro komody. I výrobce inzeruje, že si jednoduchou komodu můžete přizpůsobit novým nátěrem. Zde je přehled různých způsobů, jak můžete Ikea Tarva kupovat.

Moření

5 zásuvková komoda Vintage potřísněná barvou Tarva

Barvení dodává dřevěnému nábytku přirozený a elegantní vzhled. Najděte vhodnou lazuru na dřevo a použijte ji k renovaci komody Tarva. Dobrým nápadem by bylo kombinovat jak barvu, tak skvrnu: stačí namořit boky a natřít přední stranu nebo rámovat obarvené zásuvky barvou. Změňte kliky tak, aby ladily se zbytkem vašeho nábytku a voilà – váš nový kus nábytku je připraven! Barvení je perfektní, pokud chcete komodě Ikea Tarva dát jiný odstín. Než však můžete dřevo obarvit, musí být předem ošetřeno.

Kartáčovat

DIY přebalovací pult do dětského pokoje vyrobený z nábytku Ikea

Toto je nejoblíbenější způsob nakupování nábytku Ikea. Například můžete svou tarvu ručně namalovat tučnou barvou. Pomocí šablon lze vytvářet různé tvary a vzory. Efekt ombre můžete dosáhnout také tím, že každou zásuvku natřete jiným odstínem. S malířskou páskou a barvou naopak vytvoříte jasně pruhovanou komodu. Pokud se komoda používá ve školce, můžete z ní udělat skutečné umělecké dílo. Nakreslete hvězdy, hory nebo jakýkoli jiný motiv, který se vašemu dítěti líbí. Jako inspirace následuje několik skvělých nápadů.

Namalujte a sestavte dvě komody Tarva na modro

sestavit dvě komody modrá barva nová tlačítka

Zásuvky nabízejí spoustu úložného prostoru a lze je použít v jakékoli místnosti. Pokud patříte k těm, pro něž je úložný prostor vždy příliš těsný, můžete sestavit dvě komody Tarva s pěti zásuvkami a vytvořit tak zázrak zázraku úložného prostoru pro obývací pokoj sami. V tomto případě jsou komody natřeny tmavě modrým tónem a spárovány s mosaznými knoflíky pro elegantní dotek.

DIY ombre tři prádelník

Dresser 3 zásuvky malovat efekt ombre

Barvení komody Ikea Tarva a malování čela zásuvek

Efekt zeleného ombre na zásuvkách

Komoda Tarva do školky – namalujte ji na bílo a ozdobte barevnými pruhy

Malujte komodu Tarva bílou barvou barevné pruhy

V dětském pokoji to může být barevné. I jednoduchou komodu vyrobenou z borovicového dřeva lze bez velkého úsilí předělat s krásným designem pro děti. Například namalujte celou komodu na bílo a poté pomocí malířské pásky vytvořte na zásuvkách pestrobarevné pruhy.

DIY komoda s motivem hor

Zásuvky Ikea Tarva 6 namalují motiv hor v tmavě modré barvě

Nemusíte ale nutně namalovat celou komodu. S malířskou páskou můžete například vykouzlit tento jednoduchý horský motiv a komoda okamžitě září v novém světle. Tento design se stane ještě hravější, pokud tlačítka jasně zbarvíte.

Pimp zásuvky

Vytvořte si vlastní zásuvky s drážkovaným vzhledem

Čela zásuvek vaší komody nemůžete jen okořenit barvou. Ještě jednodušší je to například s nálepkami, se kterými lze rychle a snadno vykouzlit skvělé vzory a motivy. A pokud se vám design již nelíbí, jednoduše odstraňte nálepky. Další možnost nabízejí různé detaily, které můžete na zásuvky přilepit a ozdobit je. Ačkoli tato varianta vyžaduje trochu více času a úsilí, výsledkem je komoda, která již nepůsobí levně a jednoduše.

DIY komoda s chevronovým vzorem

Komoda Tarva z Ikea pasák instrukce

S některými dřevěnými prvky můžete dodat komodě Ikea Tarva zcela nový vzhled. Například pro tento skvělý hack je krokevový vzor vytvořen z tenkých dřevěných pásů. Kulatá tlačítka z původního modelu byla nahrazena decentními držadly. Více o tomto DIY projektu se dozvíte ve videu.

Vyřezávejte a natírejte čela zásuvek

Ikea Hack Tarva komoda 3 zásuvky pasák

Řezbářství je krásné umění, které na dřevěném panelu vytváří skvělé motivy. Nemusíte však být umělcem, abyste na čela zásuvek vaší komody vyřezali jednoduchý vzor.

Pokyny k vyřezávání vzorů na zásuvky

Například geometrické motivy není těžké kopírovat pilou. Jednoduše nejprve načrtněte požadovaný vzor a poté pilou nařízněte čáry jen několik milimetrů do přední části zásuvky..

Okořeňte zásuvky komody Ikea Tarva jutou

Pimp komodu Tarva s jutou

V tomto projektu pro kutily získává komoda Ikea Tarva nový, originální vzhled s trochou látky. Nejprve je dřevo namořeno v požadovaném tónu dřeva a poté jsou zdobeny zásuvky.

Ozdobte čela zásuvek jutou a dřevěnými deskami

Za tímto účelem se vhodné kusy juty měří a lepí přímo na čela zásuvek. Poté jsou zásuvky zarámovány dřevěnými pásy a po určité době schnutí sestaveny. Jednoduché a levné!

DIY komoda Ikea Tarva s plážovým nádechem

kupte si skvělé komody Ikea Hack Tarva

Myslíme si, že tento DIY projekt je opravdu skvělý. S novými úchytkami a nějakou ratanovou tkaninou se komoda Tarva promění ve skutečný designový kousek. A to bez malování nebo barvení.

Ikea Hack Tarva komoda pasák

Vše, co pro takový projekt potřebujete, je skládačka a materiál, který chcete předvést v otvoru, který byl vytvořen. Skládačka se používá k vyříznutí obdélníku v přední části zásuvky a následnému natažení látky zevnitř. Realizace projektu není pro kutily náročná a výsledek je více než uspokojivý.

Vnitřek zásuvek lze také okořenit kousky tapet

Ozdobte vnitřek zásuvky kousky tapety

Zde je další skvělý nápad, jak si komodu přizpůsobit. Jednoduše vyložte vnitřek zásuvek kousky tapet nebo lepicí fólie, abyste je okořenili.

Vyměňte knoflíky na komodě Ikea Tarva

Komoda Ikea Tarva 3 zásuvky modré rukojeti z kůže

Pokud vám pouhá nová barva komody nestačí na to, abyste si jednoduchý design zamilovali, pak můžete úchytky komody ozdobit nebo je zcela vyměnit. Kliky a knoflíky obvykle nejsou drahé, ale mohou zcela změnit vzhled vašeho nábytku. Zde je několik nápadů.

Kožené rukojeti z Ikea jsou ideální pro kuplířství komody Tarva

Komoda Tarva bílá barva nové úchytky uchycení kůže

Mořští koně, mušle a kotvy jako knoflíky pro komodu v námořně zařízené místnosti

Komoda Ikea Hack malování mění rukojeti

Moderní komoda v polovině století: Vyměňte nudné knoflíky za elegantní mosazné rukojeti

Remodel Ikea komoda v moderním stylu poloviny století

Nové nohy ke staré komodě

předělat jednoduchou komodu od Ikea DIY

Nohy komody Tarva jsou velmi jednoduché – dva obdélníkové bloky dřeva. Přestože na první pohled nehrají v designu komody tak velkou roli, čtyři nové nohy mohou zcela změnit vzhled kusu nábytku. Jednoduše odstraňte staré nohy a připojte nové – je to tak jednoduché. Skvělé varianty najdete jak v Ikea, tak v jiných obchodech s nábytkem.

Lakujte komodu na nápad do dětského pokoje růžovou barvou

Místo úplného nahrazení nohou jim můžete dát jiný tvar. Například odřízněte jejich část tak, aby stály trochu šikmo. Na první pohled to nemusí mít tak velký účinek, ale když jsou nohy namalovány a spojeny, rozdíl je jasně viditelný.

Ikea Hack Tarva Dresser Remodel ve stylu Vintage

Dřevěné nohy lze také zkrátit nebo úplně vynechat, takže komoda jednoduše stojí přímo na podlaze. Pokud je v místnosti již jiný nábytek, jednoduše přizpůsobte design komody tak, aby jim vyhovoval. Tímto způsobem je zařízení sladěno a místnost působí harmonicky.