DIY

Předělejte nábytek Ikea pro moderní a individuální interiér

nábytek ikea předělat nábytek-folie-tyčinky-přihrádky-ozdobit

Nábytek Ikea je známý svým elegantním a jednoduchým designem a je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších kusů nábytku. Pokud vám to ale přijde příliš jednoduché, můžete ho různě okořenit a vytvořit tak zcela nový kus nábytku, který zcela odpovídá vašemu vkusu. Sestavili jsme několik nápadů, které vám pomohou udělat něco jiného Předělejte nábytek Ikea umět. V zásadě lze použít vše, od tapet po nábytkovou fólii, barvy a dekorativní prvky ze dřeva. Nechte se inspirovat a navrhněte si svůj vlastní kus nábytku.

Rekonstrukce nábytku Ikea s tapetami

ikea nábytek přestavět moppe-skříň-nápad-tapeta-dekorace

Nábytek a zejména dveře skříněk lze rychle a snadno ozdobit tapetami. Tento kus nábytku je skříň Moppe. Pokud chcete přepracovat nábytek Ikea tímto způsobem, můžete použít jakékoli barvy a vzory. Jediná důležitá věc je, že zapadne do zbytku vašeho zařízení. Nejprve vyjměte tácy a připravte si lepidlo ve spreji.

Rekonstrukce nábytku Ikea pro vintage styl

předělávka nábytku ikea kancelář-inspirace-úložný prostor-ozdoba-tapeta

Poté vystřihněte dostatečně velké kusy tapet na přestavbu nábytku Ikea, kterými následně nalepíte přední část každé krabice. Poté nezapomeňte také vystřihnout rukojeti. Když lepidlo zaschne a tapeta dobře zatuhne, můžete krabice zasunout zpět do skříně. Tento patchworkový design, který byl vytvořen z různých vzorů tapet, považujeme za velmi originální.

Přepracovat čelo postele

ikea nábytek remodelovat malm-postel-dřevo-lepidlo-čelo-nápad

Postel Malm z Ikea je bezpochyby velmi atraktivní. Má však také velmi jednoduché bílé čelo, které je ideální pro uvolnění vaší představivosti. Pomocí tenkých desek můžete předělat nábytek Ikea a vypadat tak, jako by z něj bylo vyrobeno celé čelo postele. Nakrájejte je na krátké kousky a přilepte je na čelo postele (např. Oboustrannou páskou).

Malování nábytku

vzorník malm barevného vzorníku malby ikea

Komoda Ikea Malm je nabízena v různých barvách. Vyznačuje se však opět jednoduchým povrchem. Při přestavbě nábytku Ikea můžete zadní vzory přidat několika způsoby. Potřebujete šablony s vybranými vzory, jakoukoli barvu laku a štětec.

Pěkné vzory

ikea-nábytek-návod na přestavbu-štětec-barva-bílá-barva

Šablona se jednoduše přilepí na povrch pro přestavbu nábytku Ikea. Poté je natřete lakem podél vzoru. Šablonu je nejlepší odstranit před zaschnutím barvy. Jinak se mohou objevit praskliny. S běžnou barvou nehrozí žádné riziko. Považujeme za velmi pěkný nápad, ve kterém byl pro každý předmět zvolen jiný vzor.

Vyměňte dveře skříně

ikea-moebel-umgestalten-besta-kredenc-weiss-door-pimpen

Jednoduché dveře lze také změnit jednoduchou výměnou. S tím jsou spojeny větší výdaje, ale je to rychlé a snadné. Tento příborník Besta byl vybaven novými dveřmi od Superfront a výsledek je prostě úchvatný. Pokud chcete přepracovat nábytek Ikea, můžete se také podívat na jejich stránky a vyhledat vhodné povrchy.

Nové nohy

ikea-nábytek-předělat-pohovka-nohy-změnit-originál-ozdobit

Pohovka Soderhamn z Ikea má zase nové nohy, díky nimž je tento kus nábytku okamžitě jedinečný. Stejné nohy byly také vybrány pro příborník výše. Pokud chcete přepracovat nábytek Ikea změnou nohou, můžete se podívat na webové stránky švédské společnosti Prettypegs. Výběr je obrovský a opravdu působivý.

Jednoduché nápady k přestavbě

ikea-nábytek-přestavba-podnožka-nohy-výměna-stolička-nápad

Zde je několik dalších stop od stejné společnosti. Byly zde okořeněny stoličky z Ikea, které by neměly chybět v žádné domácnosti. Jednoduše zvedněte nohy, abyste se opravdu uvolnili – podnožky to zaručují. Pokud ho použijete také při přepracování nábytku Ikea, získáte skutečný poutač.

Polička Metod

ikea-nábytek-přestavba-metoda-police-barva-akcenty-modro-šedo-zelená

Bílá police Metod byla okořeněna některými pastelovými odstíny. Představují pouze několik akcentů a příliš nemění kus nábytku. Objednejte si poličku hned s dveřmi nebo si nechte dveře vyrobit později a zvýrazněte je malou barvou. Tuto myšlenku můžete také přepracovat pro nábytek Ikea podle svého vkusu.

Shabby chic styl

ikea-nábytek-přestavba-stimulace-kredenc-malm-pimpen-nápady

Zde můžete vidět další variantu komody Ikea Malm. Bylo to opraveno nějakým lakem. Nový povrch vypadá moderně, ale může být také použit pro nábytek v ošumělém elegantním stylu. První věc, kterou musíte udělat, je začít s bílým lakem. Mějte také po ruce štětec, pokud plánujete tímto způsobem předělat nábytek Ikea.

Jednoduchý návod

ikea-nábytek-remodelace-black-malm-inspirace-ošumělý-návod

Celá komoda je přestavěna na nábytek Ikea a potažena bílým lakem. Je důležité, aby barva nekryla a aby byla přes nový nátěr vidět původní barva nábytku. Po malování můžete také barvu setřít hadrem. Z kusu nábytku tedy zbývá jen malá část. Nechte bílou barvu zaschnout.

Remodel Ikea Furniture – Atrctive Olive

ikea-nábytek-přestavba-bílý-lak-olivový-malířský-dřevo

Jako druhá barva byla v příkladu použita oliva. Lak se nanáší stejným způsobem jako bílá barva. Tyto kroky můžete opakovat, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Vždy střídejte bílou a olivovou a nezapomeňte nechat prosvítat původní barvu. Pak jste již s přestavbou nábytku Ikea hotovi.

Nábytková fólie na odkládací stolek

ikea-nábytek-remodelovat-klubbo-boční-stolek-konferenční stolek-fólie-mramor

Další nápad na nákup nábytku Ikea byl opět realizován s nábytkovou fólií. Toto je odkládací stolek Klubbo, který díky fólii s mramorovým vzhledem získává elegantní vzhled. Bílá deska stolu je jednoduše přilepená k fólii. K přepracování nábytku Ikea je samozřejmě také možné jiné barvy a vzory.

Vyměňte kliky dveří

ikea-nábytek-remodelovat-malm-komoda-kliky-nápady-kov-kůže

Kromě dveří skříněk nabízí Superfront také atraktivní úchytky, které můžete použít, pokud chcete předělat nábytek Ikea. Vyměňte staré kliky dveří nebo je dejte tam, kde žádné nebyly. Výběr je opravdu velký a zaručeně vám to neulehčí. Váš nový kus nábytku však bude vypadat prostě úchvatně.

Připojte dekorativní prvky

ikea-nábytek-redesign-3d-efekt-lepidlo na dřevo-vzor-moderní-bílá

Existují takové dekorativní prvky, které jsou jednoduše přilepeny k povrchu skříně. Mohou být vyrobeny ze dřeva nebo plastu a jsou perfektní i pro začínající řemeslníky. Pokud prvky nejsou samolepicí, pořiďte si vhodné lepidlo, kterým je připevníte na kus nábytku (zde opět komoda Malm).

Pěkné vzory a zrcátka

ikea-nábytek-předělat-dekorace-prvky-vzor-dřeva-3d

Pokud chcete přepracovat nábytek Ikea, lze dekorativní prvky také skvěle kombinovat se zrcadlem. Za tímto účelem je zrcadlo nejprve upevněno ke skříni a poté je k němu připevněna dekorace. Zrcadlové povrchy jsou ideální pro malé místnosti, aby vypadaly větší nebo jednoduše vytvářely efekt glamour.

Nastavte diskrétní barvu

ikea-moebel-umgestalten-malm-kredenc-zelený-přízvuk-moderní

Pokud chcete jen přidat trochu barvy, můžete se rozhodnout tuto myšlenku transformovat na nábytek Ikea. Zde je barevně vymalována pouze oblast nad oddílem. Chcete -li to provést, vyjměte zásuvky. Jakmile barva zaschne, můžete ji zasunout zpět do komody a vyzdobit si ložnici novým kusem nábytku.

Barevné a geometrické

ikea-nábytek-remodelovat-tarva-komoda-geometrický-vzor-nápad-barevné-barvy

Nikdy to pro vás nemůže být dostatečně barevné? Co třeba geometrický vzor, ​​který vytvoříte z několika výrazných barev? Získáte do svého zařízení moderní kus nábytku, který vám dodá dobrou náladu a nikdo jiný jej nevlastní. Zde byla přepracována komoda Tarva. Kliky byly vynechány a přišly na své.