DIY

Navrhněte obrazovou zeď: Takto můžete efektivně zobrazovat ilustrace, plakáty a fotografie!

Obrazová stěna design černobílé fotografie police zavěsit podlahové křesla skandinávský

Díky prázdným stěnám působí místnost nudně a chladně. Olejomalby, plakáty, rodinné fotografie a dokonce i pohlednice dodávají interiéru ráz a proměňují stěny ve skutečné poutače. Stylové uspořádání obrázků se ukazuje jako obtížný úkol a je to umění samo o sobě. Nový trend přicházející z USA pomáhá nadšencům dekorací efektivně zobrazovat své oblíbené fotografie a ilustrace. Ať už na Pinterestu, v mnoha interiérových časopisech nebo na ozdobných blozích: obrazové stěny chytily srdce interiérových designérů a fanoušků dekorací. Vysvětlujeme, jak můžete navrhnout obrazovou zeď, a ukážeme vám různé nápady pro kutily pro inspiraci.

Navrhněte obrazovou zeď: Vyberte obrázky, které do sebe zapadají!

Vytvořte obrazovou zeď Černobílé fotografie zřídíte ložnici

Černobílé obrázky jako přízvuk

Vše závisí na prezentaci: Na zdi v obývacím pokoji jsou nejen barevné, ale i stylově sladěné obrázky. Začátečníci se mohou rozhodnout pro několik černobílých obrázků a mezi ně uspořádat několik akcentních barevných plakátů. Odborníci doporučují v obrazové stěně kombinovat maximálně tři hlavní barvy, jinak to bude působit chaoticky.

Navrhněte kompaktní nástěnnou sedací soupravu s benzínovou modří

Dovedně kombinujte moderní a staré obrázky

Milovníci dekorací se mohou rozhodnout pro dojmy z olejomaleb, které barevně ladí s nábytkem. Kombinace moderního umění a starých obrázků vytváří obzvláště vzrušující kontrasty. V tomto případě by rámečky obrazu měly být jednoduché, v neutrální barvě.

Designový nástěnný jídelní kout s moderními růžovými akcenty plameňáků

Vyberte snímky s podobnými tématy

Obrázky by se neměly shodovat pouze v barvě, ale v ideálním případě by měly mít také společné téma – například příroda, architektura, láska, portréty atd. Tímto způsobem mohou zejména kresby rozvinout svůj plný účinek.

Navrhování obrazové stěny: Takto můžete uspořádat obrázky!

Obrazová stěna navrhuje různé uspořádání místností

V závislosti na tom, kolik místa na zdi máte k dispozici a samozřejmě na tom, v jaké místnosti chcete obrazovou zeď navrhnout, lze obrázky uspořádat různě.

V obývacím pokoji je stěna za pohovkou nebo za čtecím koutem ideální. Lze tam uspořádat několik větších obrázků, které zabírají barvy nábytku. Ostatní bytové doplňky mohou uspořádání uvolnit. Nástěnné držáky, nástěnné ozdoby a designová nástěnná světla přinášejí rozmanitost.

Navrhněte obrazovou zeď Uspořádejte obrázky kompaktně

Pokud je obývací pokoj malý a není dostatek volného místa pro velkoformátovou obrazovou zeď, je zde možnost umístění obrázků nebo plakátů, kreseb a ilustrací na obrazovou lištu. Obrazová stěna tak zůstane kompaktní a stále přitahuje pozornost.

Obrazové nástěnné designové věšáky moderní nápady

V oblasti schodiště a chodby jsou obrazy uspořádány blízko sebe v řadě. Největší obrázek slouží jako výchozí bod pro návrh a je nejprve zavěšen, menší jsou pak uspořádány kolem něj.

Vytvářejte nápady na nástěnné koláže pro rodinné fotografie

V dětském pokoji jsou obvykle v řadě zavěšeny nebo vystaveny na policích a komodách rodinné fotografie různých velikostí, dětské obrázky, plakáty a obrázky komických hrdinů. Obrazovou zeď lze v případě potřeby přepracovat.

V jídelně lze jeden velký a čtyři malé obrázky pověsit trochu od sebe a ozdobit zeď za jídelním koutem. Zvláště elegantně to vypadá, když jsou další dva obrázky opřené o komodu nebo z podlahy o zeď.

Navrhněte obrazovou zeď, jídelní kout, barvu tabule, nápady na design

Rohy a výklenky si přijdou na své se soubory složenými ze dvou částí. Polovina obrázků visí na jedné stěně, druhá polovina – na jiné zdi. Stejné rámečky obrazu a společné téma zabraňují ztrátě obrazu a vytvářejí vizuální spojení mezi oběma stěnami.

Designový obrázkový nástěnný schránkový toaletní stolek

V domácí kanceláři můžete nechat svou kreativitu volně běžet a používat například schránky jako rámečky na obrázky. Zde přichází k záchraně řada nápadů pro kutily. Kreativní bloggerky používají kolíčky na prádlo, víceúčelové klipy a světelné řetězy LED a obrázky na ně zavěšují. Toto uspořádání má další rozhodující výhodu: umožňuje vám určitou svobodu designu a je docela flexibilní. Domácí kancelář má mimochodem nejen prostor pro krásné obrázky, ale také podomácku vyrobené plakáty s inspirativními citáty. Především je uspořádáno několik obrázků stejné velikosti nebo jeden velký a několik malých obrázků.

Nástěnný obrázek stěna ložnice rodinné fotografie dekorace nápad

V ložnici nabízí stěna za čelem postele perfektní zobrazovací prostor pro rodinné fotografie. Nebudete tedy rušeni obrázky při usínání a budete první, kdo uvidí, když vstoupíte do místnosti. Je proto o to důležitější, aby byla obrazová stěna navržena co nejatraktivněji a nejstylověji. Zde je možné uspořádání v geometrickém tvaru (čtverec).

Navrhování obrazové stěny: nápady pro kutily

Vytvořte obrazovou zeď. Zavěste pohádková světla do dívčího pokoje

Máte postel bez čela? Pak je první nápad pro kutily přesně pro vás. Zavěste několik pohádkových světel nad postel a pomocí průhledných špendlíků připevněte různé pohlednice, obrázky a fotografie v malém formátu. Myšlenka může okořenit skandinávskou ložnici i interiéry ve vintage stylu. Je také vhodný jako dekorace do dívčího pokoje, protože obrazovou zeď lze vždy přestavět.

Navrhněte obrazovou zeď. Zavěste na postel řetěz světel

Co lze považovat za obrazovou zeď pohádkových světel? Zdi mohou zdobit polaroidové fotky z vaší poslední dovolené, krásná přání od přátel, ale také inspirativní citáty. Svéráznou obrazovou zeď lze nejlépe zinscenovat na obyčejnou bílou zeď.

Navrhněte obrazovou zeď Srdce a vytvořte si domácí kancelář

Další obrazová stěna je také funkční a zároveň velmi krásná. Několik kovových pásků je svařeno dohromady ve tvaru srdce, poté je přes ně nataženo provázkem a malé obrázky lze poté přichytit špendlíky.

Navrhněte obrazovou stěnu Víceúčelový klip Uspořádejte poličky na fotografie v obývacím pokoji, abyste ušetřili místo

Víceúčelové svorky jsou univerzální. Můžete na něj zavěsit obrázky nebo jej použít jako podivný fotografický displej se stojanem. Tímto způsobem lze obrázky v případě potřeby znovu a znovu vyměňovat. Je to dokonalé uspořádání pro malé místnosti, kde jinak mnoho místa nezbývá, nebo pro místnosti, kde jsou stěny vymalovány v několika barvách.

Navrhněte obrazovou zeď, ozdobte dětské pokoje barevnými nápady

Od této chvíle mohou být fotografie včetně rukávů z fotoalba na zeď. Rukávy vás chrání před nečistotami a umožňují rychlou výměnu, pokud by některé fotografie časem vybledly. Je to kreativní nápad, který je zvláště vhodný do dětského pokoje a pokoje pro teenagery. Jednotlivé fotografie pak lze uspořádat tak, aby jejich barvy dobře ladily.

Připevněte plakáty na zeď pomocí washi pásky

Navrhněte moderní obrazovou zeď Vytisky fotografií vytvoří koláž sami

V pronajatém bytě je bohužel vrtání povoleno jen zřídka. V tomto případě je papírová páska rychlým a levným řešením. A nejlepší na tom je, že nemusíte skrývat pásku Washi v přízvukové barvě, protože vaše oblíbené plakáty ještě lépe vynikne.

Navrhněte obrazovou zeď: Malé obrázky, velké rámy obrázků

Mimořádně velký designový obrazový zeď velbloudí barevný rám pohovky

Máte ve svém obývacím pokoji volnou zeď, ale chcete, aby výzdoba stěn byla jednoduchá? Zkombinujte tři malé obrázky a umístěte je do velkých rámečků s akcentními barvami. Nástěnná dekorace na fotografii výše ladí s koženou sedací soupravou velbloudí barvy. Fotografie rostlin dokonale korespondují s pokojovou rostlinou vedle pohovky. Nástěnná dekorace byla vybrána přesně v souladu s venkovským stylem obývacího pokoje. Přírodní dotek interiéru dodávají také další dekorativní předměty, jako jsou vázy ze dřeva, útulné přehozy z vlny a polštáře ze lnu, bavlny a pleteniny..

Navrhněte obrazovou stěnu: Dovedně postavte černobílé fotografie na výsluní

Navrhněte obrázkovou zeď Akcentní zeď černobílé fotografie rohový obývací pokoj

Pokud je dostupný prostor omezený, je nutná kreativita. Několik volně visících obrázků se skvěle hodí do čtecího koutku v obývacím pokoji. Aby obrazová stěna nepůsobila chaoticky, mají všechny rodinné fotografie jedno společné: jsou černobílé. Rámy obrázků jsou také záměrně jednoduché.

Navrhněte obrazovou zeď s olejomalbami

Vytvořte obrázek na zeď obrázky podlahy ozdobte zeď obývací pokoj

Navrhnout obrazovou zeď s olejomalbami není snadný úkol. Zde je několik pravidel, která se ukázala jako obzvláště užitečná:

1. Pro portréty potřebujete rám, který je o jednu velikost DIN větší než samotná olejomalba. Pro jiné obrázky nemusíte kupovat větší rámečky.

2. Passepartout je naprostou nutností. Doporučujeme pasparty o tloušťce minimálně 2 mm. Mnoho specializovaných obchodů zkrátilo paspartu na velikost, takže si s tím nemusíte dělat starosti.

3. Takto je rámována olejomalba: Nejprve vyjměte sklo, opatrně položte podložku na zadní stěnu a poté položte obraz na podložku. Nakonec musíte sklo vrátit dolů a poté rám upevnit čepy.

4. Olejomalby nemusí nutně viset na zdi, ale mohou být vystaveny podle takzvaného principu panorama. Obrázky jsou jednoduše nakloněné od podlahy ke zdi.

Zavěste vícedílné obrázky na zeď

Designové obrazové nástěnné růžové potiskové části zavěste

Moderní abstraktní umění přichází v různých formách. Nejnovějším trendem jsou vícedílné obrázky. Motiv je buď distribuován na všechny obrázky, nebo mají všechny obrázky stejný vzor. Aby obrazovka vypadala harmonicky, všechny rámečky obrázků a všechny obrázky by měly mít stejnou velikost. Při umístění obrázků je také důležité věnovat zvláštní pozornost vzdálenosti mezi jednotlivými prvky. Mělo by být mezi 5 cm a 15 cm.

Navrhování obrazové stěny není snadný úkol. S našimi tipy je ale snadno zvládnete a určitě vyrobíte kreativní a stylovou dekoraci na zeď. Ve fotogalerii níže najdete další ukázky obrazové stěny.

Obrazová stěna vysoce kvalitní pozlacená chodba s rámem obrazu

Jednoduše vytvořte obrazovou zeď s obrázky Polaroid

Navrhněte nástěnnou malbu černou barvou nakreslete rámeček obrázku

Obrazový design stěn rámečku vlajky kuchyňské úpravy řemeslné nápady

Vytvořte obrazovou zeď a vytvořte koláž vyjadřující moderní skandinávský obývací pokoj

Navrhněte obrazovou zeď Víceúčelová svorka Připevnění na zeď Nápady

Obraz stěna design moderní umění obývací pokoj zeď dvě rozkládací pohovka

Designová obrazová stěna jídelna Skandinávský životní styl fotografie moderního umění