DIY

Naučte se kaligrafii a navrhujte krásná písma – co potřebujete

naučit se kaligrafii zlaté nápisy-přání-nápisy

Každý o ní slyšel a byl ohromen její krásou – kaligrafie je populární po celém světě a je již tisíce let. To, co bývalo formou komunikace, je nyní, když velká část lidstva umí psát a číst, vnímáno spíše jako umělé psaní, které se speciálně procvičuje a které se v každodenním životě používá méně. Přesto mnohé zajímá a fascinuje. Pokud vás to zajímá a chcete se naučit kaligrafii, mohou vám pomoci následující základy. Naučte se zajímavé informace, základy a návody k tomuto tématu.

Co je to kaligrafie? Naučte se kaligrafii pro dospělé

naučit se kaligrafii abc-kaligrafie-umění-tulipán-žlutá

Slovo „kaligrafie“ pochází z řečtiny a obecně znamená něco jako „umění krásného psaní“. Zatímco v dřívějších dobách existovala zvláštní profese kaligrafa nebo písaře, který psal propracované bible a jiná díla a směla je praktikovat pouze mužská elita, kaligrafická písma jsou nyní druhem umění, které lze použít při zvláštních příležitostech nebo pro zvláštní účely díla, jako jsou přání k narozeninám a podobně, může používat a učit se každý. Stále více lidí se chce naučit kaligrafii a zkoušet různá písma. A dokonce ani nemusíte mít perfektní rukopis, abyste se tento typ kaligrafie naučili.

naučte se kaligrafická fakta-co-je-instrukce

Na jedné straně se můžete zúčastnit kurzu kaligrafie, abyste se naučili krásně psát. Ale pro začátek se můžete také seznámit s některými základy, které jsou nabízeny na internetu. Kromě návodů a šablon pro různá kaligrafická písmena a číslice existují i ​​pomocná videa, která jednotlivé kroky podrobně popisují a ukazují. Pokud vám tyto pokyny nestačí nebo si ceníte pravidelných cvičných lekcí, můžete stále přemýšlet o kurzu a naučit se tímto způsobem kaligrafický skript.

Naučte se kaligrafii pro začátečníky – co potřebujete?

kaligrafie-učení-obálka-fonty-praxe-čísla

V současné době si můžete koupit celou kaligrafickou sadu, která obsahuje nejen inkoust nebo indický inkoust, ale také kaligrafická pera. Jedná se o kaligrafická plnicí pera, jejichž hroty jsou řezány v různých šířkách a pod různými úhly. Pokud se chcete naučit moderní kaligrafii, je lepší místo toho použít normální kreslící pero s hrotem. To je dostačující, zejména pro začátečníky. Můžete se také naučit kaligrafii s plnicím perem, abyste mohli začít používat školní pero pro tento účel. Faber-Castell nabízí různé druhy tužek, které lze použít pro procvičování. Patří sem ty, které napodobují hrot dláta, ale také ty s hrotem štětce.

naučit se kaligrafii ozdobit-psát-scénář-krásná-praxe-kurz

Kromě toho je samozřejmě také nutný papír. Nenechte se mýlit výběrem speciálního kaligrafického papíru. Protože kromě toho, že je drahý, je také méně vhodný pro začátečníky. Většinou na něm opravdu nedostanete to, co očekáváte. Místo toho je nejlepší použít papír bez kyselin. Správné nastavení velikosti zabrání vytékání inkoustu při psaní. Jak hrubý papír by měl být, je těžké určit, protože to do značné míry závisí na kaligrafickém hrotu, který používáte. Nejlepší možností je proto jednoduše vyzkoušet různé druhy papíru, protože výběr je velmi velký.

Naučte se kaligrafii – pokyny

kaligrafie-učení-nápad-písmo-velká písmena-malá písmena

Samozřejmě existuje široká škála písem pro krásná písmena a čísla a můžete také přijít s písmem sami, jakmile budete mít trochu zkušeností. Níže máme kaligrafické pokyny pro kaligrafickou abecedu v kurzivě, kde můžete vidět nejen hotové písmeno, ale také pořadí, ve kterém jsou nakresleny čáry, které nakonec tvoří písmeno. Zde jsou užitečná písma ABC:

kaligrafie-učební-instrukce-písmena-abeceda-směr

Je to celkem jednoduché písmo, ale i tak je velmi pěkné. Pokud se tedy chcete naučit krásné písmo, můžete začít tímto. Nejlepší je nejprve si vybrat dopis a procvičit ho několikrát, jako jste to udělali na základní škole. Jakmile to pochopíte, můžete přejít na další písmeno. Udělejte si čas, když cvičíte kaligrafii, protože jen tak se brzy budete moci těšit na úspěchy. Pokud jste si dobře procvičili všechna písmena, můžete také zkusit napsat celá slova.

kaligrafie-učení-dárek-přání-design-sám-vinobraní

V zásadě tedy neexistují žádná pravidla, takže se můžete snadno naučit kaligrafii. Jen se ujistěte, že písmena ve slově mají vždy stejný styl. Vzdálenost mezi nimi by také neměla být příliš velká a úhel se musí vždy shodovat, aby byl vytvořen krásný a rovnoměrný celkový obraz. Při psaní také používejte správný rytmus. Každý řádek by měl trvat stejně dlouho. Ze začátku je to trochu obtížnější, a proto se pomalé psaní doporučuje i začátečníkům. Později můžete také zvolit vyšší rychlost pro zakřivení písma.

kaligrafie-učit se-šablona-písmena-krásná-psát

Existují také praktické šablony, které můžete použít k procvičování. Zde jsou předtištěna písmena a čísla, která jsou nejprve překreslena a poté automaticky přepsána. Řádky mohou být mimochodem velmi nápomocné při procvičování, zejména na začátku, aby vždy našly správnou výšku písmen. Nejlepší je tedy použít papír s čarami, jaké se používají na základní škole, nebo si na papír nakreslit čáry sami. To vám hodně pomůže, když se ještě učíte kaligrafii.

Naučte se kaligrafii rukopisu a vytvářejte efekty

kaligrafie-učení-3d-efekty-kresba-stínování-motivy

Pomocí kaligrafie lze vytvořit širokou škálu efektů. Obzvláště působivý je 3D efekt. Nejprve jsou řádky písmen trochu více ohnuty. Nakonec je přidán stín, který dotváří 3D vzhled. Motivy lze také přidat do písma, které vypadá obzvláště atraktivně s pravým hrotem. Navrhujte obálky, dávejte do popředí výroky a citáty nebo navrhujte jiné věci s atraktivními nápisy.

„Špatná“ kaligrafie

Kaligrafie-učení-špatná-napodobenina-instrukce-propiska

Takzvaná špatná kaligrafie neznamená, že uděláte něco špatně s písmem nebo písmem. Znamená to jen, že je napodobujete a ve skutečnosti je nenavrhujete speciálním peřím. Místo toho používáte pera z každodenního života – tužky, barevné tužky, propisky nebo fixy nebo jiné fixy. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je zapsat vybrané slovo tužkou. Poté jej nakreslíte požadovanou barvou (pokud použijete světlou barvu, tužka může zůstat viditelná). Nakonec se oblasti, které by byly širší se šikmým hrotem, rozšíří pomocí stejného pera, aby se dosáhlo efektu kaligrafie.

naučte se učit napodobovat nesprávná kaligrafická pera

Než se naučíte kaligrafii, můžete tuto techniku ​​použít. Trvá to trochu déle, ale není to o nic méně atraktivní. Opět si můžete procvičit a vyzkoušet různá písma a poté je použít k označení určitých věcí.