DIY

Jednoduchý návod na lampu macrame pro zamaskování brýlí pro čistou romantiku

Ať už pěkně maskované lampiony na stůl nebo závěsné lampičky pro ještě větší romantiku – s krásným makrame se každá oblast stane místem pohody. Pokud tedy chcete vytvořit obzvláště útulnou a nostalgickou atmosféru, rozhodněte se pro macrame typický pro boho styl. Dnes vám ukážeme dva způsoby, jak si můžete vyrobit lucernu sami. První myšlenka je jednoduše zavařovací sklenice s hezky zauzleným designem, zatímco druhá je na zavěšení. Nejlepší je kombinovat obojí, abyste získali obzvláště velký počet luceren, a osvětlili a ozdobili svou oblast v různých výškách. Ale nyní se dostáváme k našim prvním pokynům k lampám macrame:

Pokyny k hurikánu Macrame – co potřebujete:

Řemeslné nápady pro dekorace - romantické osvětlení do interiéru i exteriéru

Ke každé instrukci lampičky macrame budete potřebovat téměř stejné materiály, konkrétně:

  • jakákoli sklenice s hrdlem (např. zednická nádoba nebo zavařovací sklenice)
  • Příze Macrame jakékoli barvy
  • nůžky
  • Svinovací metr
  • Washi páska
  • Svíčky

Pro závěsnou lucernu také připravíte prsten k zavěšení.

Pokyny pro lampu Macrame – oblékněte jednoduchou nádobu se čtvercovými uzly

Lucerna Macrame Pokyny pro oblékání zednické nádoby

U tohoto výukového programu lampionu macrame začněte odstřižením kousku příze, který je o něco delší než obvod hrdla sklenice. Nakonec by měla být dostatečně dlouhá, aby se dala pohodlně spojit. Postavte tento kousek před sebe. Pak budete potřebovat několik dalších kusů (lichý počet), které jsou alespoň dvakrát tak dlouhé jako sklo, pokud je dáte na dvojnásobek. Nyní tyto kousky pevně spojte skřivanovým uzlem na prvním kusu (zdvojnásobte nit, smyčku zasuňte pod druhý kus nitě, přeložte smyčku dopředu přes nit a konce smyčkou). Nezapomeňte nechat dva konce volné. Vázejte nit kolem hrdla nádoby. Ostatní nitě visí volně dolů.

Lucerna Macrame Pokyny pro skřivanový uzel z příze

Vázejte hranaté uzly

Lucerna Macrame Pokyny pro hranatý uzel

Nyní můžete začít zauzlovat. Pokyny pro lampu macrame se na první pohled mohou zdát komplikované, ale rychle zjistíte, že tomu tak není. Vezměte dva uzly skřivana. Nyní máte 4 prameny na uzel. Nechte prostřední dva viset dolů, vezměte vnější dva a svažte hranatý uzel pro makrame. Chcete -li to provést, umístěte levou nit přes dvě střední nitě, poté protáhněte pravou nit smyčkou a utáhněte dvě nitě.

Pokyny pro vlastní uzlování pomocí vlákna macrame pro jednoduché projekty

Udělejte celkem tři nebo čtyři takové uzly a opakujte s ostatními prameny. Poté vytvořte tři řady čtvercových uzlů, pouze tentokrát jsou odsazeny od první řady. To znamená, že používáte dva sousední vnější prameny dvou uzlů jako prostřední (levý pramen jednoho uzlu a pravý pramen jiného). Další je opět odsazeno a tím vzniká zajímavý klikatý vzor.

Ruční práce s nitěmi a zednickými dózami pro krásnou dekoraci

Vytvořte pěkné vzory

Lucerna Macrame Návod na vázání pramenů čtvercovými uzly

Dokončeno cikcakovým vzorem

Vytvořte si hezký design macrame s cikcakovým vzhledem

Poloviční údery jako závěr

Půl šlehače na dokončení macramees

Takzvané poloviční tahy tvoří konec. Ze čtyř pramenů trčících na obou stranách hrotu vezměte jeden z vnějších pramenů a přidržte jej na místě. Další tři prameny jsou poté dvakrát po sobě svázány polovičními uzly na tomto prvním prameni. Na výše uvedeném obrázku můžete vidět, jak jsou vázány poloviční údery. Opakujte na druhé straně. Do takových sklenic pak můžete umístit závěsné čajové svíčky macrame a užívat si romantickou atmosféru.

Závěsné lucerny

Závěsné lampiony vyrobené z příze mají jednoduchý design

Pokud si chcete závěsnou lampu macrame vyrobit sami, můžete použít tyto pokyny pro lampu macrame. Tato varianta je ještě rychlejší než ta první. Potřebujete pět kusů příze stejné délky. Na materiálu nešetřete. Čím jsou delší, tím lépe, protože je můžete v případě potřeby vždy zkrátit. Shromážděte konce dohromady, vytáhněte je v polovině prstenu a svažte uzel. Opravdu pevně utáhněte uzel.

Jednoduchý model pro zavěšení lampionů s uzly

Nyní položte prsten s deseti prameny před sebe a dobře roztáhněte prameny. Ve výšce asi 1/3 (od prstenu) nyní vždy zavážete uzel dvěma prameny. Ujistěte se, že všechny uzly v řadě jsou také ve stejné výšce. Poté udělejte další řadu uzlů, jen tentokrát vždy zauzlíte jeden pramen jednoho uzlu jedním dalším uzlem. Nakonec spojte všechny prameny dohromady uzlem o něco níže a můžete do něj vložit lucernu a zavěsit macrame. Rychlá, jednoduchá, ale působivá lucerna macrame pro kutily!

Pokyny k lampionu Macrame - zavázat uzel a zavěsit prstenem