DIY

Jednoduché nápady pro upcyklaci vašeho domova – 60+ a inspirace!

Upcycling Myšlenky Pokyny pro kutily Láhev vína Wase Dřevěná stolní kytice

Každý má doma spoustu věcí, které se zdají být nepoužitelné. Nevyhazujte ale hned všechno do koše, možná z toho můžete něco udělat. Vytváření něčeho nového a krásného ze starých věcí vám nejen ušetří peníze, ale také podpoří vaši kreativitu. Mluvíme o upcyclingu, který je právě teď trendy. Bez ohledu na to, zda je vyroben ze zátek, pneumatik automobilu nebo starých plastových nebo skleněných lahví – tyto denní zbytky lze stále použít. I když váš technický talent není tak rozvinutý nebo prostě nemáte čas, stále existuje mnoho vhodných projektů, které byste mohli vyzkoušet. V tomto článku jsme pro vás sestavili některé z nejlepších a nejjednodušších nápadů na upcyklaci. Nechte svůj pohled bloudit vaším bytem a nechte se inspirovat!

Jednoduché nápady pro upcyklaci pro váš domov

Upcyklační nápady jednoduše zavěste dřevěné žebříky

I ze zdánlivě nejužitečnějšího odpadu mnoho lidí vytváří krásné a praktické věci, které lze dokonale integrovat do každodenního života. Stoly ze starých palet, květináče vyrobené z pneumatik a dokonce i oblečení ze starých kalhot – možnosti jsou nekonečné a vaší fantazii se meze nekladou. Upcyklace znamená převzít odpovědnost za to, co již bylo vyrobeno. Je to o způsobu života.

Dřevěná prkna na pohovku

Upcyklujte nápady jednoduše si pohrajte s područkovým systémem područek sami Pokyny

Jednoduše napište 3 dřevěné desky dohromady a tato praktická polička na opěrku pro vaši pohovku je připravena. Přidejte sklenku dobrého vína a večer je zachráněn.

Upcycling nápady snadné DIY pokyny dřevěné větve police domácí doplňky

Pokud máte velkou zahradu se spoustou stromů a máte čas na ruční práce, tato závěsná věšák na šaty je pro vás! Je to jeden z nejjednodušších a nejrychlejších nápadů na upcyklaci vůbec a je skutečným poutačem v každé ložnici. Celé to samozřejmě můžete také namontovat do kuchyně, nasadit na něj malé háčky a pověsit na něj hrnce, pánve nebo jiné kuchyňské doplňky.

Upcyklujte nápady pro více úložného prostoru

Nápady na recyklaci snadné pokyny pro kutily postavte si dřevěnou polici žebříku sami

Máte v garáži pár starých žebříků, na kterých se právě sbírá prach? Proč to nepřevést na další úložný prostor? Zamyslete se nad tím, kolik polic ještě potřebujete, a podle toho seřízněte příčky žebříku.

Nástěnné police vyrobené ze starých kufrů 

Upcyklační nápady starý kufr nástěnná polička drotí se sami Pokyny dřevěná skříň rustikální

Z krásných, starých vintage kufrů můžete udělat neuvěřitelné množství věcí – sedačky, stoly a dokonce i praktické police. Stanou se ozdobou vašeho pokoje a skvěle se hodí do bytu zařízeného ve venkovském stylu. Chcete -li to provést, opatrně a úhledně odřízněte čela a připevněte je ke zdi.

Snadné upcyklování nápadů z palet

Upcycling nápady paletová postel DIY pokyny snadné pohádkové osvětlení dekorace do ložnice

Z palet lze postavit spoustu krásných věcí – od pohovky přes konferenční stolek až po bylinkovou zahradu. Jednoduchý způsob opětovného použití starých palet je použít je k vytvoření čela postele. Tato myšlenka upcyklace je také ideální pro poněkud nezkušeného řemeslníka. Jediné, co pro to musíte udělat, je dobře obrousit hrubé hrany a dát to za postel. Několik jemných pohádkových světel promění místnost ve skutečnou oázu pohody.

Upcyklujte nápady pomocí krabic od bot

Nápady na ucyklování snadné DIY návody na ozdobu stěny botníku

Kdo je nemá – mnoho krabic od bot, které se válejí ve sklepě nebo v garáži? Pokud máte prázdnou zeď, kterou chcete nějak osvěžit a ozdobit, pak jsou na to ideální! Uspořádejte s rodinou lekci tvorby a namalujte je, jak chcete! Další a stále jednoduchou možností by bylo obalit krabice od bot pestrobarevným balicím papírem. Vypadá neuvěřitelně stylově a dodá každému pokoji osobní nádech.

Snadné upcyklování nápadů pomocí plechovek

Upcycling nápady snadné konzervování plechovek držák pera Pokyny pro kutily

Přemýšlíte často o horách plastového odpadu ve vaší domácnosti a stále se ptáte, zda s tím můžete něco udělat? Například prázdné plechovky nemusí být okamžitě zlikvidovány. Lze z nich vyrobit neuvěřitelné množství domácích potřeb – od lampionů přes držáky příborů až po malé květináče na zahradu.

Lucerny ze starých plechovek – pokyny pro kutily

Upcycling nápady konzervy plechovky svíčky dřevěný stůl dřevěná židle rustikální

K tvorbě budete potřebovat:

 • Plechovky s jídlem
 • Plstěné pero
 • Hřebík a kladivo
 • Nastříkejte barvu nebo lak
 • Čajové svíčky
 • Dekorační materiál

Uocycling nápady snadný DIY návod na výrobu lampiónů z plechovek sami

 • Odstraňte štítek a veškeré zbytky lepidla z plechu. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je pod teplou vodou.
 • Připravte plechovku na zmrazení – zabrání její deformaci, jakmile začnete bušit. Nádobu naplňte do 3/4 pískem (zabrání vyboulení při zmrazení). Přidejte vodu a ponechte plechovku v mrazáku po dobu 3-4 hodin.

Uocyklové nápady si jednoduše udělejte sami

 • Vymyslete motiv nebo vzor, ​​který by měly otvory ukazovat. Označte příslušné body na plechovce perem nebo nakreslete čáry, na které budete později rozdělovat otvory.
 • Opatrně zatlučte otvory v plechu kladivem. Je lepší postupovat trochu pomalu a opatrně, abyste nesklouzli a nezranili se.

Uocycling nápady snadné DIY pokyny pro plechovky lucerny

 • Plechovku nastříkejte barevným lakem nebo akrylovou barvou. Pokud používáte barvu ve spreji, doporučujeme ji nanést na otevřené okno. Nebo pokud máte zahradu nebo balkon – jděte rovnou ven. Před zdobením počkejte, až barva úplně zaschne.
 • V neposlední řadě můžete svým novým lampionům dodat ještě individuálnější nádech tím, že je ozdobíte různými dekorativními prvky. Ať už malé květiny, srdíčka nebo široká stuha látky – nechte svou kreativitu volně plynout!

Zajímavé a snadné nápady pro upcyklaci pomocí zátek

Upcyklujte nápady, stačí si sami vyrobit korkové přívěsky na klíče Pokyny

S korky toho dokážete docela dost, takže stojí za to je sbírat a nevyhazovat. Zvláště po různých festivalech a větších večírcích se může stát, že se toho nashromáždilo hodně a přesně v ten moment můžete začít šťourat! Vzhledem k tomu, že korek lze snadno řezat, můžete jej použít k výrobě opravdu krásných a jedinečných klíčenek. Jsou lehké, ale dostatečně velké, aby vás rychle vylovily v kapse.

Upcycling nápady jednoduché korkové držáky stolu dekorace svatební nápady

Rustikální vzhled zátek je vyroben pro dekorace stolu. Pokud například stále potřebujete držáky karet na večírek na vaší zahradě, hnědý přírodní materiál je ideální a lze jej snadno přizpůsobit zbytku dekorace.

Udržitelné nápady pro upcyklaci – nákupní tašky vyrobené z triček ruční práce

Upcyklační nápady jednoduše vyrobte trička z nákupních tašek sami Pokyny pro udržitelný život

Stále vám leží ve skříni oblíbená trička, která jsou úplně vybledlá nebo dokonce roztrhaná a přesto se vám nechce je vyhodit? Pak pro vás máme dobrou zprávu – jsou perfektní pro krásnou a praktickou nákupní tašku. Tímto způsobem nejen ušetříte nějaké peníze, ale budete i dobří pro přírodu, pokud se obejdete bez igelitových tašek v supermarketu. Vše, co potřebujete, je staré tričko, nůžky a 10 minut vašeho času!

Skvělé nápady pro recyklaci se starými lahvemi

Upcycling nápady jednoduché lahve na víno lampy dřevěný lustr venkovský styl bydlení

V každé domácnosti je každý den spousta odpadního skla. Zlikvidovat to po jediném použití by byla škoda. Kromě toho, že slouží k uchovávání různých potravin, jako je müsli, káva atd., Můžete z lahví vína a šroubovacích sklenic vyrábět nádherné květinové vázy, mísy nebo dokonce stínidla.

Krásné vázy vyrobené ze starých plastových lahví – pokyny pro kutily

Nápady na recyklaci snadné DIY návody květinová váza plastová láhev bydlení bez plastů

Materiály: 

 • plastová láhev
 • základní nátěr
 • Barevný sprej v požadované barvě
 • nůžky
 • lepící páska

Jednoduché nápady pro upcyklaci Pokyny pro kutily Plastová láhev s vázou na květiny snadná

 • Ujistěte se, že jsou lahve čisté a suché. Poté odřízněte horní část.
 • Olepte lepicí pásku kolem okraje, abyste se nezranili.
 • Naneste základní nátěr.
 • Láhev nastříkejte barevným sprejem a nechte úplně zaschnout.

Přeměna čajové konvice na terárium – upcyklace nápadů

Upcyklace nápady snadné DIY pokyny konvice akvárium

Starou konvici na čaj nebo kávu, kterou již nepoužíváte, lze velmi rychle proměnit v živé umělecké dílo. Stačí jej naplnit pískem, malými říčními kameny a vzdušnými rostlinami.

Nábytek vyrobený z krabic na víno nebo ovoce pro rustikální vzhled

Upcyklace nápady vinný box dřevěný konferenční stolek stavět sami Pokyny venkovský styl bydlení

Vypadají stylově a elegantně a dodávají místnosti zvláštní, rustikální kouzlo. Ne nadarmo, protože s jednoduchými dřevěnými boxy najdete na internetu mnoho nápadů na upcyklaci. Můžete například stavět odkládací stolky, květinové boxy nebo regály. Lze z nich ale také rychle a snadno vyrobit větší projekty, jako jsou lavičky nebo televizní stoly.

Umyvadlo na kolo dodá každé koupelně pěkný retro vzhled

Nápady na recyklaci Nápady na lehký stůl na stůl do koupelny Dlaždice Vintage Nápady na vybavení

Staré kolo, které slouží zároveň jako držák na ručník, marnost a dokonce i váza, je ideální do koupelny v rustikálním stylu venkovského domu.

Snadné upcyklování nápadů pro vaši zahradu

Upcycling nápady jednoduchý odpadkový kontejner květináč rostliny nápady zahradní design

Zahrada se v podstatě sama zdobí a dokonce pravidelně způsobuje spoustu vzrušení. Ale se starými předměty můžete dát své zahradě velmi individuální charakter.

Vysazené automobilové pneumatiky jsou skutečným poutačem

Upcycling nápady auto pneumatiky pěstování rostlin sami pokyny zahradní dekorace

Znovu a znovu jsou staré pneumatiky odhozeny na odpočívadla nebo dokonce uprostřed krajiny, což je nejen nezákonné, ale také škodlivé pro životní prostředí. Velmi rychle a snadno se z nich dají udělat rozkošní a krásní pěstitelé.

 • Nejprve musíte důkladně vyčistit pneumatiky, aby také dobře držel lak.
 • Poté naneste barvu – čím barevnější, tím lepší! Pamatujte, že světlé barvy, jako je žlutá nebo oranžová, byste měli použít několikrát, aby tmavé pozadí neprosvítalo.
 • Jakmile je vše suché, můžete zasadit pneumatiky. Jednoduše na sebe navrstvte fólii, štěrk a zeminu a na konci je ozdobte květinami, které si vyberete.

Závěsné cedníkové květinové koše

Upcyklujte nápady jednoduše sítkem, vyrobte si vlastní květináč, ozdobte si zahradu

Staré dobré síto můžete proměnit v krásný květináč, který je vhodný jak do exteriéru, tak do interiéru.

Oživte rozbité květináče

Upcycling nápady garden jednoduše znovu použijte nápady květináčů zahradní dekorace

Máte v garáži staré květináče nebo jste je v posledních dnech rozbili? Ale nevyhazujte to – existuje nekonečné množství nápadů na cyklování, jak z toho udělat krásnou mini zahradu!

Upcycling nápady jednoduchý papírový držák šperků vintage náramek boho vzhled

K uložení náramků použijte starý držák papírových ručníků.

Kreativní nápady upcyklace pro balení dárků

Jednoduché nápady upcyklace Pokyny pro kutily Dárky zabalte noviny

Namísto složitého a nákladného balení dárků můžete vyrobit originální a jedinečné dárkové tašky ze starých novin nebo katalogů!

Tinker upcycling nápady sami jednoduše a rychle znovu použijte staré pouzdro na brýle

Recyklovaný plastový květináč s muškáty: Recyklace starého plastového džbánu

Upcycling nápady jednoduchý konferenční stolek vinotéka dřevěný rustikální dekor

Upcyklace nápadů role toaletního papíru držák mobilního telefonu Pokyny pro kutily

Jednoduché nápady upcyklace Pokyny pro kutily Držák svíčky na formu na pečení si vyrobte vlastní domácí dekoraci

Nápady na upcyklaci si sami vyrobte roličky od toaletního papíru dekorace na zeď

Nápady na recyklaci plastových lahví květináče vtipné domácí doplňky

Upcyklující nápady žebřík lustr rustikální dřevěný stůl dřevěná skříň

Upcycling Myšlenky Cork Pokyny pro kutily Snadné rychlé vaření Nádobí dřevěný stůl

Upcycling nápady nápady stará kniha židle vinobraní zimní zahrada dekorace domácí doplňky

Upcyklujte nápady, dárkové tašky, staré noviny, pokyny pro kutily, kytici květin

Pokyny pro upcyklaci Zahradní konzervované rostliny snadno pěstovat sami

Upcycling nápady láhve dekorace nápady Vánoční stříbrné bytové doplňky DIY

Upcyklace nápady zahradní plechovky držák rostlin kaktus sukulentní pokyny k uspořádání rostlin

Nápady na recyklaci Snadný dávkovač mýdla na láhev whisky dělat pokyny

Upcyklační nápady snadné konzervy na konzervy na víno, pokyny pro kutily

Upcycling nápady jednoduše vyrobit lahve na víno držáky svíček sami Pokyny

Upcyklační nápady jednoduše postavte stůl na sud s vínem sami ve stylu venkovského venkovského domu

Upcycling nápady jednoduchý vinný sud lustr dřevěný stůl rustikální venkovský dům styl

Nápady na upcyklaci Snadné sukulentní rostlinná vejce Kartonový květináč Rosegold Barevný trend

Nápady na recyklaci automobilových pneumatik lehká židle udělejte si sami návod na zahradní dekoraci

Upcyklace nápady snadné DIY pokyny stará kniha šťavnaté domácí doplňky

Upcycling nápady jednoduše nakupujte nákupní tašky podle triček rychle a udržitelně

Upcycling nápady jednoduše použijte karton na vejce znovu Lampem

Upcyklujte nápady pro snadné korkové sukulenty s držákem rostlin

Upcyklační nápady jednoduše znovu použijí láhve

Upcycling Ideas Easy Garden Flower Pot DIY Instructions Copper Color Trend

Upcyklační nápady snadný žebřík držák rostlin dřevěné boxy zahradní dekorace

Upcyklační nápady snadné zavařování zavařených rostlin pěstujte sami Pokyny

Upcycling nápady jednoduše nastavit ovocné přepravky pokoj distributorů malý byt

Upcycling nápady DIY návody Schnapsbar si postavte rustikální nápady

Upcyklační nápady jednoduše postavte si vlastní konferenční stolek s přepravkami na víno

Upcycling nápady jednoduše stárnou kufr retro šperkovnice udělat sami