DIY

Jak malovat jutové pytle: tipy na barvy a techniky a jednoduché pokyny

Stará dobrá jutová taška si nachází cestu do stále více domácností a to je také chvályhodné. Koneckonců to nejen šetří změny u plastových sáčků, ale také chrání životní prostředí. A protože si výrobci tohoto trendu již dávno všimli a chtějí i nadále vybízet lidi, aby se rozhodli pro udržitelnou alternativu, nabízejí také širokou škálu atraktivních designů. Ale co když stále nemůžete najít přesně to, co chcete? No, pak už jen malujete na tašku sami! Dnes vám vysvětlíme, jak můžete namalovat jutový pytel, a dáme vám pár návrhů a návodů na motivy, mezi nimiž možná najdete i to pravé.

Malování jutových tašek – jaké barvy jsou vhodné?

Bavlněné tašky na malování barevnými barvami na textil - malířské knihy do knihovny

Pro tento projekt jsou vhodné různé druhy barev. Pravděpodobně jste s některými z nich dokonce pracovali na jiných projektech. Pokud tedy chcete malovat jutové pytle, nejsou nutné žádné speciální „jutové barvy“. Následující barvy jsou vhodné, pokud si chcete tašky navrhnout sami:

Lze namalovat na látku akrylovou barvou?

Jednoduchý akrylový návod na geometrický vzor s páskou

Akrylová barva vypadá na tkanině opravdu dobře. Barvy se snadno používají a jsou velmi neprůhledné, takže jsou perfektní, když chcete malovat textilie. A pokud první vrstva nezakryje tak, jak byste chtěli, můžete během chvíle nanést další vrstvu, protože barvy velmi rychle schnou. Ze všech těchto důvodů jsou to pravděpodobně nejoblíbenější barvy, které se používají při malování tkanin. Jakmile se tedy rozhodnete, že chcete konkrétně malovat jutové pytle, děláte správné rozhodnutí s akrylovými barvami. Mezi vrstvy vždy vkládejte karton, aby byla spodní vrstva, kterou právě nemalujete, chráněna před barvami.

Cikcakový vzor namalujte akrylovými barvami a fixy

Jednou z otázek, které si nyní můžete položit, je, zda jsou trvanlivé také akrylové barvy nebo motivy s nimi namalované. Akrylové barvy jsou docela voděodolné, ale ne zcela vodotěsné. Dokud jsou stále tekuté, lze je snadno ředit vodou. Jakmile však uschnou, je obtížné, aby jim voda uškodila. Při pravidelném praní však barva časem vybledne. Můžete vyrobit akrylovou barvu vodotěsnou??

Životnost můžete trochu prodloužit nanesením tenčí vrstvy na jedné straně. Tím zabráníte pozdějšímu popraskání barev při přenášení tašky. Rovněž je vhodné akrylové barvy před malováním jutového sáčku trochu zředit vodou. Díky tekutější konzistenci barva lépe pronikne do vláken.

Látkové sáčky natřete olejovými barvami nebo latexovými barvami

Používání olejových barev na látkové tašky - pro a proti

Olejové barvy jsou vždy vodotěsné, a proto se ideálně hodí pro trvanlivý motiv. Také jim však schnutí trvá podstatně déle. Pokud tedy chcete malovat jutový sáček (nebo jiné látky) olejovými barvami, měli byste si naplánovat trochu více času. Můžete ale předpokládat, že hotový motiv by teoreticky mohl dokonce přežít váš jutový pytel. A tím se dostáváme k malé nevýhodě: barvy jutu časem degradují. Suchá olejová barva navíc křehne.

Na látkové tašky použijte latexové barvy nebo olejové barvy a namalujte krásné obrázky

Příprava je také trochu časově náročnější. Tkaninu musíte nejprve připravit, aby barvy při malování neprošly vrstvami látky. Během fáze schnutí barva také proniká dále do látky, tj. Mimo skutečný motiv, což může vést k nevzhledným okrajům. Takže pro rychlý a snadný projekt, kde malujete jutové pytle, jsou olejové barvy méně vhodné.

Látkové tašky vhodné pro malování olejovými barvami, ale méně praktické

Latexové barvy jsou lepší volbou. Malovaný motiv zůstává pružný i poté, co barva zaschne a nekřehne – ani když je složený. Tenké jutové látky se nejlépe natírají tenkou vrstvou latexu. K tomuto účelu jsou ideální například pěnové válečky. Silnější látky zvládnou i silnější vrstvy barvy štětcem.

Stále oblíbenější vodní barvy

Romantické akvarelové obrázky malují na pytlovinu pro pěkné nákupní tašky

Snadné použití a krásné přechody, které lze vytvořit pomocí akvarelů, z nich činí nejoblíbenější barvy pro malování a různé další DIY projekty. Můžete je ale také použít k malování jutového pytle? V zásadě vám nic nebrání malovat motivy akvarely na jutový pytel. Jak však víte, barvy nejsou nijak zvlášť trvanlivé, a proto zmizí nejpozději při prvním praní.

Malujte jutové pytle akvarely pro rovnoměrné barevné přechody

To však neznamená, že pro vás nemohou být stále užiteční. Zvláště pokud chcete pouze dočasný motiv a chcete začít spontánně navrhovat, akvarely jsou opravdu praktické. A většinou je máte po ruce. Pokud si nevážíte ostrých linek, ale dáváte přednost jemným, přes které barvy plynule splývají, s akvarely uděláte správnou volbu. Při malování jedné strany jutového pytle položte mezi vrstvy kousek lepenky.

Jutové pytle natřete barvami ve spreji

Nastříkejte jutové pytle barvou pro rychlý a snadný design

Malovat látkové tašky sprejem? Proč ne? Pracuje se s nimi úžasně snadno (prosím venku nebo alespoň s dobrým větráním!) A přesto vytvářejí nádherné designy. U přímých linií můžete motivy jednoduše zamaskovat lepicí páskou nebo je překrýt papírem, bez přebalu získáte rovnoměrné přechody. A barvy jsou také neprůhledné. Ideální, pokud chcete narychlo namalovat velké jutové pytle.

Vystřihněte například motiv z lepenky nebo papíru, položte jej na požadované místo a nastříkejte kolem něj – vždy v krátkých intervalech a tenkých vrstvách barvy a v dostatečně velké vzdálenosti (uvedeno na spreji). Nechte barvu krátce zaschnout a odstraňte šablonu. Mějte na paměti, že stříkání vytváří výbuchy vzduchu a šablona sklouzne, pokud není správně upevněna.

Navrhněte jutové tašky se značkovači textilií a / nebo barvou na textil

Malovat jutové sáčky textilními pery a barvami na žehlení

Pokud chcete malovat jutové pytle, je velmi snadné pracovat s pery. Jednoduché pero je ideální pro kreslení obrysů a čar. Chcete -li to provést, nakreslete své motivy tužkou, poté vložte do tašky kousek lepenky. To chrání druhou vrstvu sáčku před vybarvením, když je horní vrstva natřena. Poté sledujte motivy, které mohou vyžadovat několik vrstev k dosažení neprůhledné barvy. Poté nechte barvy chvíli zaschnout, otočte látku naruby, aby byl motiv na vnitřní straně a vyžehlete ji naruby, aby se barvy zafixovaly a daly se prát v pračce.

Látkovými pery namalujte a navrhněte jutové pytle a barvy zafixujte žehličkou

Pokud nechcete kreslit motivy od ruky, ale spíše použít šablonu, může být jako pomůcka k přenosu obrysů na tašku použit uhlíkový papír. Tento článek poskytuje průvodce, který vysvětluje, jak pracovat s tímto papírem. Můžete tam také objevit dvě zajímavé šablony pro nápisy, takže si to můžete hned vyzkoušet.

Malba jutových tašek – motivy na látkové tašky pro děti i dospělé

Vyrobte si nebo kupte razítka sami a navrhněte nákupní tašky z látky

Jak vidíte, navrhování látkových tašek je snadné a hlavně zábavné. Pokud stále přemýšlíte, co byste kromě výše uvedených nápadů mohli tak hezky vykouzlit, můžete se inspirovat našimi nápady. Mimochodem, není to jen úžasná aktivita pro dospělé. Takové projekty samozřejmě baví i děti. Můžete například namalovat jutové tašky na dětskou oslavu narozenin, které si děti mohou vzít s sebou domů. Krásné motivy nemusí být obtížné:

Malířské sáčky s bramborovými razítky

Malířské tašky - nápady s razítky z brambor na trojúhelníky z akrylu

Chtěli byste namalovat jutový pytel pomocí razítek? Bramboru rozkrojte na polovinu a do vykrojené strany vydlabejte libovolný motiv. To pak můžete použít jako razítko k přenosu krásných vzorů a obrázků do tašky. Obecně jsou razítka skvělým a praktickým nástrojem, pomocí kterého mohou látky navrhovat i ti nejkreativnější z nás.

Otisky rukou pro děti

Malování jutových tašek s dětmi - květiny a slunce s otisky rukou

Otisky rukou můžete také namalovat látkový sáček a současně vytisknout. Jednoduše potřete ruku akrylovou barvou a přitiskněte ji na látku, abyste získali požadované prvky. Poté můžete pomocí štětců a barev přidat další detaily. Tímto způsobem můžete namalovat jutové tašky, pokud slouží jako dárky a měly by být obzvláště osobní. Zejména jejich blízcí budou mít z takové vzpomínky dítěte radost. Mimochodem, otisky prstů jsou také vhodné, například pokud chcete malovat menší motivy.

Malovat jutové sáčky pro Pop Art s ananasem

Pop Art design v jasných barvách s akrylovým a ananasovým motivem

Překryjte velký čtverec papírovou páskou. Tento čtverec rozdělíte na čtyři stejné velikosti, z nichž stačí zamaskovat první a vybarvit houbovým štětcem a akrylovou barvou. Nechte barvu zaschnout a v případě potřeby naneste další vrstvu. Jakmile je toto suché, můžete odstranit lepicí pásku ze dvou vnitřních stran čtverce a maskovat další a namalovat ji jinou barvou. Totéž proveďte s ostatními čtverci.

Sáček překryjte lepicí páskou a design akrylovými barvami

Poté vytiskněte a vystřihněte ananasovou šablonu. Nejlepší způsob, jak to udělat, je použít řezačku nebo nůž na koberec na vhodném povrchu. Pomocí šablony přenesete design na čtverce. Nakonec nechte barvy znovu dobře zaschnout (lepší trochu déle než příliš málo). Je tak snadné malovat jutovou tašku atraktivním způsobem!

Šablona ananasu k tisku

Navrhněte si praktickou tašku z juty sami barvou na tabuli

Praktická nákupní taška s prostorem pro nákupní seznam

Tato látková taška s vlastním designem je skvělá a užitečná zároveň. Můžete si pomocí něj zapsat vše, co potřebujete při nakupování získat. Odteď nezapomenete na nákupní seznam, protože nákupní tašku máte stejně u sebe! Jak můžete natřít jutovou tašku barvou na tabuli??

Na nákupní seznam namalujte jutové tašky barvou na tabuli

Získejte nálepky na dopisy, pokud chcete takové nápisy přidat a úhledně je uspořádat pomocí pravítka. Potom štětcem nebo houbovým štětcem namalujte barvu tabule v jakémkoli tvaru a oblasti jakékoli velikosti. Nechte barvu zaschnout alespoň 3 hodiny a odstraňte nálepky. Už můžete psát do kapsy a odstranit to, co jste napsali, vlhkým hadříkem.

Formulujte slova

Rozložte písmena na látku a nastříkejte je ředěnými akrylovými barvami

Spojením písmen vytvoříte jakákoli slova. Vhodná jsou pěnová gumová písmena, dřevěná písmena, magnety nebo ta z plastu a dalších materiálů. Akrylovou barvu nařeďte vodou a nalijte do rozprašovače. Nastříkejte na písmena, nechte barvu zaschnout a písmena odstraňte. Zůstává atraktivní barevné místo se slovem.