DIY

Čím můžete naplnit adventní kalendář základní školy – 13 nápadů na podpůrný obsah

Adventní kalendář je nejen velmi oblíbený ve vašich vlastních čtyřech zdech. To může samozřejmě také ozdobit třídu a potěšit děti. Rozdíl oproti domácímu kalendáři je však v tom, že neobsahuje (pouze) sladkosti, ale spíše zajímavé a hlavně povzbuzující věci, které mají zábavnou formou doplnit lekce. Každý den až do vánočních svátků může jedno dítě nebo všechny otevřít malé dveře. Čím byste ale měli naplnit adventní kalendář na základní škole? Sestavili jsme pro vás pár nápadů, které jsou nejen užitečné, ale také zábavné.

Základní škola adventního kalendáře – nápady na samotný kalendář

Vytvořte si vlastní základní školu adventního kalendáře a naplňte ji těmito nápady

Propracovaný design pro adventní kalendář základní školy není nutný. I jednoduché tašky, sáčky nebo sáčky jsou zcela dostačující ke splnění svého účelu. Dokonce si můžete společně s dětmi ve třídě vyrobit adventní kalendář a poté si ho sami vyplnit, což je skvělá alternativa k předem zakoupeným. V zásadě můžete adventní kalendář vyrobit na základní škole z nejrůznějších materiálů. Níže jsou uvedeny tři naše články, které jsou skvělé pro inspiraci.

Kalendář je tedy připraven a nyní je čas jej vyplnit. Co je ale nejlepší, když přijde na adventní kalendář školní třídy? Zde je pár skvělých nápadů, které všechny děti potěší.

Adventní kalendář základní škola – vyberte obsah

Základní škola adventního kalendáře - nápady, které propagují, vzdělávají a učí

Ve školním adventním kalendáři může být samozřejmě i malé občerstvení. To by však neměl být hlavní obsah. Koneckonců, účelem školy je vzdělávat studenty. Podle toho by měl být zvolen obsah. Pokud děti společně otevírají kalendář každý den, není bonbón nebo dárek dobrý nápad, protože jej nelze spravedlivě sdílet mezi všemi. V takových případech by bylo lepší, kdyby dveře každý den otevřelo jiné dítě. Co v něm najde, to si může nechat.

Zatím se to daří – čím ale můžete naplnit adventní kalendář základní školy? Pokud nemáte spontánně žádné dobré nápady a máte pocit, že něco grafického bude určitě nuda, přesvědčíme vás v následujících řádcích o opaku. Protože tyto nápady jsou kreativní a zábavné! Existují návrhy na různá témata a témata.

Adventní kalendář s příběhem

Naplňte adventní kalendář základní školou příběhy a čtěte do třídy

Obzvláště populární myšlenkou adventního kalendáře pro školáky je příběh. To však neznamená, že každý den obsahuje nový příběh (i když i to je možnost). Místo toho je příběh rozdělen do 24 sekcí a vložen do kalendáře ve správném pořadí. Jaký typ příběhu si vyberete, je samozřejmě na vás. Může to být dobrodružné nebo vánoční, vzdělávací nebo jen zábavné.

Dejte dohromady adventní kalendář základní škola s básničkami pro hlasité čtení

Je také vhodné vždy oddělit příběh pro adventní kalendáře na těch místech, kde to právě začíná být zajímavější. Děti tak budou udržovat napětí do druhého dne a nebudou se moci dočkat, až se naučí další část. Dítě, které vytáhne novou část příběhu z adventního kalendáře, by si ji mělo samozřejmě přečíst nahlas samo. Čte se nahlas a podporuje se paměť. Na konci příběhu si můžete připravit malý kvíz pro nejmenší, abyste zkontrolovali, co si každý z příběhu zapamatoval (ale samozřejmě bez hodnocení). Takový adventní kalendář s příběhy zaručeně potěší každé dítě!

Čtenářský adventní kalendář základní školy lze místo příběhů poskládat také s básničkami. A pokud také básně základní školy adventního kalendáře odpovídají tématům „Vánoce“, „advent“ nebo „Mikuláš“, tím lépe!

Adventní kalendář do školy s písničkami

Základní škola adventního kalendáře - vánoční písně z různých zemí

Další skvělý nápad pro hodiny hudby je adventní kalendář pro základní školu s texty písniček. Ty by měly být nejlépe na téma „Vánoce“ a mohou dokonce pocházet z různých zemí podle libosti, a tedy nejen z němčiny, ale také z jiného jazyka (např. „Přeji vám veselé Vánoce“, „Feliz Navidade“, „Leise „sníh stéká“). Píseň, která je nakreslena, pak zpívají všichni společně.

Pasák s dětmi

Základní škola adventního kalendáře - oplodněte děti a rozdávejte dárky pro kutily

Pokud chcete malý dárek, můžete převést adventní kalendář základní školy na hru gnome. Poté lze například dopředu losovat lístky na adventní kalendář, které určují, které dítě připraví maličkost pro které jiné. Nemusí to být nutně něco, co jste si koupili. Děti mohou také udělat něco hezkého formou domácích úkolů a tímto způsobem vyrábět dárky pro adventní kalendář základní školy. Dárek je pak třeba zabalit (například dát každému dítěti pytel) a poté jej zavěsit na provázek ve třídě nebo umístit do krabice k tomu určené a poté ho v určitý den otevřít příslušné dítě..

Aktivní adventní kalendář základní škola

Aktivní adventní kalendář základní škola - děti něco vedou nebo říkají

Pokud chcete navrhnout adventní kalendář jinak než obvykle, je skvělý nápad také aktivní nebo pohyblivý. Co to znamená? Děti se zde aktivně účastní plánování. S přípravou by proto mělo být také zahájeno včas. Dejte dětem pár dní na přemýšlení o konkrétním úkolu, který pak splníte nebo splníte v konkrétní prosincový den (datum si může každé dítě vylosovat pomocí losů). Takové úkoly mohou být:

  • zpívat píseň
  • Hraní písničky na nástroji
  • přečíst příběh
  • recitovat báseň
  • přečtěte si vlastní příběh
  • Přineste něco, co jste sami vyrobili, a poté se spolu s ostatními dětmi věnujte ručním pracím
  • Děti, které ve volném čase provozují určitý sport, mohou ostatním ukázat několik typických cvičení a nechat je je provádět

Adventní kalendář základní škola - děti předvádějí, co umí po domluvě

Nejlepší způsob, jak to udělat, je posadit se s dětmi do kruhu na podlaze a nechat děti tímto způsobem předvést svůj úkol. To je známější než stát před celou třídou a také to usnadňuje dětem, které jsou v takových věcech více zábrany. Jako úvod lze zpívat vánoční koledu, aby se minimalizovalo vzrušení.

Adventní kalendář s hlavolamy pro děti

Puzzle pro děti jako obsah pro vánoční kalendář ve škole

Není žádným tajemstvím, že děti prostě milují hádanky. Proto jsou také skvělým nápadem pro adventní kalendář ve škole a pro všechny věkové kategorie. Věkové skladbě by samozřejmě měly odpovídat i hádanky pro adventní kalendář základní školy. Hledejte na internetu jednoduché hádanky a zapište si řešení. Stačí, když hádanku napíšete na papír pro kalendář. Dítě může každý den vytáhnout z kalendáře papír a nahlas přečíst hádanku. Pak mohou všichni hádat společně.

Vytvořte si vtipné adventní kalendáře sami a skvělé nápady na plnění!

Tinker adventní kalendáře z krabiček od sirek a naplňte je: Skvělé nápady na vánoční dárky pro kutily

DIY adventní kalendář – 3 jednoduché nápady na vánoční kalendáře, které si vyrobíte sami

Pokud chcete, můžete tuto myšlenku ještě rozšířit tím, že dáte dítěti, které správně hádá, malý dárek (například cukroví nebo malou hračku). Aby ale stejné děti nedostaly vždy něco zadarmo a všichni ostatní začali vánoční prázdniny frustrovaní, každé dítě smí něco dostat jen jednou. Každý má tedy šanci.

Poukazy na základní školu v adventním kalendáři

Dárkové poukázky pro děti ze základní školy - kreativní návrhy

Kdo by neměl rád vouchery? To samozřejmě platí i pro děti. V tomto případě však nejsou míněny žádné nákupní poukázky, ale například svobodný výběr místa k sezení, spontánní polonéza ve třídě se všemi spolužáky, zpívání písničky, den bez domácích úkolů pro všechny, 5minutová přestávka dříve atd. Připravte si tvar karet a poté je uložte do kalendáře. Děti si pak mohou své karty pohodlně ponechat, dokud je nebudou chtít uplatnit. Aby se to celé nezdržovalo do konce školního roku, můžete si také stanovit termín (např. Do konce ledna).

Nápad na hodinu angličtiny

Návrh na lekce angličtiny - Procvičte si slovní zásobu zábavnou formou

Děti, které se již naučily určitou slovní zásobu v angličtině, mohou také využít následující myšlenku: napsat různé akce v angličtině na 24 karet. Mohou to být „objetí“ (objetí), „vysoký pět“ (tleskání / rozdávání pěti), „loketní boule“ (pozdrav loktem), „skok“ atd. Pokud například dítě vytáhne objetí z kalendáře, může obejmout své spolužáky.

DIY nápady adventního kalendáře od učitele pro studenty

Další variantou by byla jednoduchá slova jako „dům“, „slunce“, „auto“ a podobně, která by si pak měly nakreslit všechny děti. Nakreslené slovo není za tímto účelem přeloženo, ale pouze přečteno v angličtině. Každý si pak nakreslí, co si myslí, že rozuměl. Zapamatovaly si všechny děti slovní zásobu a nakreslily si tu správnou??

Adventní kalendář s matematikou na základní škole

Procvičte si matematiku s jednoduchými úkoly ve vánočním kalendáři a cenách

Každý den můžete v kalendáři najít novou matematickou úlohu. Je pravda, že úkoly pro adventní kalendář nemusí pro malé děti zpočátku znít nijak zvlášť vzrušující a zábavné. Ale kromě toho, že jsou děti v tomto věku ještě poměrně motivované, můžete si připravit i malé ceny. Ti, kteří udělali správnou věc, získají větší cenu (například jeden z výše uvedených voucherů) a ti, kteří to udělali špatně, ale vynaložili úsilí, dostanou malý bonbón. Můžete vymyslet jakékoli dárky pro základní školu adventního kalendáře matematiky, které splní vaše požadavky.

Puzzle jako nápady adventního kalendáře pro základní školu

Kreativní nápad s třídní fotografií jako puzzle nebo jinými motivy

Nebo co říkáte na tento zábavný nápad pro adventní kalendář na základní škole? Nechte třídní fotografii proměnit ve 24dílnou skládačku. Alternativně lze vybrat 48 dílů a rozdělit je na 2 části denně. Kousky skládačky jsou samozřejmě uloženy v kalendáři, takže než se první dílky najdou, musí uplynout několik dní. To udržuje vzrušení a děti sotva budou moci každý den čekat, až konečně dostanou nové díly.

Rozhlasové hry

Rozhlasová hra pro každý den jako nápad adventního kalendáře ve škole

Najděte si rádio s přehráváním CD s 24 příběhy nebo si jej sami poskládejte. Příběh pak nabízí perfektní start do třídy každý den, kde děti stačí poslouchat a mohou si odpočinout. Příběh lze samozřejmě přehrát také na konci hodiny nebo ve školní den. Pokud chcete, můžete zvýšit pozornost dětí tím, že dáte příběhu pár minut poté a položíte dětem otázky (můžete se také ptát před příběhem). Všichni poslouchali?

Výroba s origami

Origami Adventní kalendář Základní škola - Vyplňte pokyny a papír

S Origamisem funguje zvláště dobře spontánní ruční práce bez speciálních materiálů. Proč tedy nevyužít toto skvělé umění skládání pro adventní kalendář na základní škole? Existují dvě varianty: Buď vložíte do kalendáře instrukce s potřebným množstvím origami papíru, aby si dítě mohlo doma samostatně poskládat figurku a druhý den ji ukázat třídě, nebo jednoduše vložíte pokyny a pak rozdejte jim všem dětský papír, aby všichni společně mohli ve třídě postavit figuru. Hotové figurky pak mohou vyzdobit třídu tak, že je položíte na skříň nebo poličku, nebo je svazujete provázkem a zavěsíte na okno. Pokud si děti raději ponechají své figury a vezmou je domů, mohou to samozřejmě udělat také.

Řemeslné materiály

Ručně vyráběné materiály Tinker jako obsah pro vánoční kalendář a na konec

Adventní kalendář můžete také naplnit různými řemeslnými materiály: hodí se nůžky, štětce, šišky, bambule, čističe potrubí, papír, látky a mnoho dalšího. Každý den je nová položka. Všechny tyto věci se shromažďují v průběhu týdnů a nakonec z nich musí každý něco udělat.