DIY

DIY soukromí obrazovky pro zahradu a terasu – upcycling nápady ze starých předmětů

Pokud máte zahradu, máte v teplém období ideální místo k relaxaci a odpočinku na čerstvém vzduchu. Alespoň pokud vedle něj nežijí žádní nosatí sousedé. Aby byla zajištěna ochrana soukromí, nezbytně potřebujete ochrannou clonu pro zahradu. Varianty jsou stejně dobré jako nekonečné – ploty na ochranu soukromí, obrazovky nebo vysoké živé ploty jsou z nich nejoblíbenější. Tyto možnosti mohou být praktické, ale mají také nevýhody. Na jedné straně stojí spoustu peněz a na druhé straně akvizice často zabere trochu více času. Pokud aktuálně hledáte vhodnou zástěnu na ochranu soukromí pro vaši zahradu nebo terasu, můžete se podívat na následující nápady vyrobené z recyklovaných materiálů. Ve srovnání s klasickými obrazovkami na ochranu soukromí jsou opravdu levné a dodají zahradě osobní nádech.

Co můžete použít jako obrazovku ochrany osobních údajů?

Ochranná obrazovka na terasu z okenic namalovaná modře

Nápady na ochranu osobních údajů vyrobenou z recyklovaných materiálů jsou velmi rozmanité. V zásadě můžete použít cokoli, co můžete sestavit tak, aby byl pohled zablokován. Mezi klasické nápady patří palety, dřevěné pásy, staré krabice atd. Pokud jste (nebo někdo, koho znáte) právě dokončili renovaci, určitě se podívejte na všechny věci, které se budou vyhazovat. Velké ploty na ochranu soukromí jsou vyrobeny ze starých věcí, jako jsou dveře a okenice.

Vytvořte si obrazovky pro ochranu soukromí na zahradě sami: nejlepší nápady pro upcyklaci

Upcycling v zahradě soukromí obrazovky zeď z okenic

Abyste si mohli lépe představit naše nápady, podívejte se na následující příklady upcyklace obrazovek ochrany osobních údajů na zahradě. Zde můžete najít nápad na materiály, které již máte k dispozici.

DIY levné soukromí obrazovky pro zahradu ze starých dveří

Namalujte staré dveře a postavte obrazovky pro ochranu soukromí

Velké věci, jako jsou interiérové ​​dveře, jsou ideální pro stavbu dobrých obrazovek ochrany soukromí. Mohou být uspořádány tak, že zcela blokují výhled. To lze také použít k nastavení zajímavých akcentů ve venkovním prostoru.

Vytvořte si vlastní obrazovku

Terasa na ochranu soukromí na vlastní pěst upcykluje staré dveře

Abyste si mohli sami postavit zástěnu na ochranu osobních údajů ze starých dveří, musíte jí nejprve dát nový nátěr. Můžete použít barvy, které ladí se zbytkem zahradních dekorací, a harmonicky splynout s vaší zahradou. Pokud mají vnitřní dveře skleněné prvky, můžete je udělat neprůhledné okenní fólií nebo barvou na sklo.

Z dveří pak můžete vytvořit jakousi clonu sestavením jednotlivých dveřních křídel pomocí dveřních závěsů. Tuto obrazovku pak můžete použít k stínění sedadla na terase. Nyní už vašemu uvolněnému odpoledni pod širým nebem nic nestojí v cestě!

Celý soukromý plot vyrobený ze dveří

Ochranný plot od starých dveří upcyklujících se v zahradě

Pokud máte k dispozici několik dveří nebo si můžete nějaké levně koupit, můžete z nich postavit celý plot pro ochranu soukromí. Interiérové ​​dveře jsou dostatečně vysoké, aby zcela zablokovaly výhled a úspěšně ochrání vaše soukromí. Lze je také libovolně namalovat a ozdobit a dodat zahradě hravý akcent.

Žaluzie na terasu a zahradu

Upcyklování terasy s ochranou soukromí jednoduše rolety

Podobně jako u dveří můžete také upcyklovat své staré žaluzie. Jsou užší než dveře a venku nepůsobí tak objemně. Použijte tolik, kolik potřebujete, a vytvořte si vlastní obrazovku, aniž byste utráceli spoustu peněz.

Postavte obrazovku ochrany soukromí z okenic a namalujte ji na modro

Okenice a skládací rolety se dodávají v tolika velikostech a provedeních, že z nich můžete postavit opravdu originální a jedinečnou obrazovku ochrany soukromí. Pokud je to žádoucí, mohou být okenice opatřeny novým nátěrem, ale také vypadají krásně ve svém opotřebovaném vzhledu. Jestli takové prvky použijete nebo je trochu zpracujete, závisí hlavně na stylu zahrady.

Obrazovka soukromí pro zahradní žaluzie zdobená vázami Udělejte si sami

Vlastní zahradu na ochranu soukromí na zahradě pak můžete ozdobit, jak chcete. Jak zjistíte, že tyto hezké upcycling vázy vyrobené ze starých skleněných lahví?

Vybudujte si levnou ochranu soukromí z palet

Použijte paletové dřevo pro levné soukromé obrazovky pro soukromí

Mezi klasické materiály pro kutilské projekty na zahradě bezpochyby patří opotřebované palety. Mohou být rozděleny na několik částí a sestaveny do různých kusů nábytku a prvků pro dům a zahradu. Z tohoto materiálu si také můžete sami postavit zástěnu na ochranu soukromí na zahradu nebo terasu za opravdu nízkou cenu.

Paletové dřevo na rozdávání najdete kdekoli na internetu a krátká cesta do průmyslové oblasti vašeho města může být také úspěšná. Tam, kde jsou nakládací rampy, jsou obvykle stohy jednosměrných palet určených pro kontejner. Zeptejte se, jestli si můžete nějaké vzít s sebou. Většina pracovníků bude šťastná, protože jim to ušetří práci.

Stěna obrazovky z paletového dřeva

Natřete paletové dřevo a postavte si obrazovku ochrany osobních údajů

Ploty a zahradní zdi nejsou vždy zcela neprůhledné. Často jsou opatřeny dekorativními prvky, jako jsou třpytky, které vypadají krásně, ale nechrání je před zvědavýma očima. Pokud má vaše zahrada takovou plochu, můžete použít recyklované materiály, aby byla neprůhledná.

Obrazovka ochrany osobních údajů z paletového dřeva zdobená pohádkovými světly

Paletové dřevo je obvykle speciálně upraveno pro venkovní použití, ale pro jistotu můžete dřevěným páskům dát ochrannou vrstvu. Můžete například použít barvu exteriéru a nastavit tak barevný akcent. Dřevěné pásy nemusíte nutně sešroubovat – můžete je jednoduše spojit lanem. Nakonec přidejte řadu světel, která večer vytvoří romantickou atmosféru.

Upcycling idea – malá soukromá obrazovka vyrobená z palet s boxem na rostliny

Malá ochranná clona pro balkony z palet

Pokud potřebujete úzkou obrazovku pro ochranu soukromí v oblasti zahrady nebo na balkon, nemusíte nutně rozebírat paletové dřevo. Stačí na sebe položit dvě jednorázové palety a sešroubovat je. Už máte skvělou DIY obrazovku ochrany soukromí z recyklovaného materiálu.

DIY soukromá obrazovka ze skleněného nádobí a starých dřevěných oken

Efektní zástěna pro soukromí pro zahradní kutilské staré dřevěné okno zdobené skleněným nádobím

Staré sklo, jako jsou talíře, misky a sklenice, lze použít pro mnoho kreativních ručních a stavebních projektů na zahradě. Kulaté skleněné desky jsou ideální například pro soukromou obrazovku pro ochranu soukromí. Dávají zahradě nádech vintage a také vytvářejí krásné odrazy světla. K tomu se nejlépe hodí barevné sklo, ale v pořádku jsou i průhledné desky s ozdobnými prvky. Hlavní věc je, že nemůžete vidět skrz.

Ochranná clona vyrobená z recyklovaného materiálu, dřevěná okna, sklo pro vlastní potřebu

K výrobě takové originální obrazovky pro ochranu soukromí stále potřebujete staré okno s dřevěným rámem. Skleněnou desku nejprve důkladně očistěte saponátem a poté ji zcela otřete suchým hadříkem. Pomocí venkovního silikonového lepidla přilepte skleněné talíře, šálky a misky na sklo. Uspořádejte je tak, aby mezi nimi byly co nejmenší mezery. Poté vyplňte mezery rozbitým sklem nebo skleněnými korálky.

Zavěste si vlastní obrazovku ochrany soukromí skla

Taková obrazovka ochrany soukromí vypadá ještě originálněji, pokud použijete barevné sklo. Prvky z barevného skla vytvoří při vystavení slunečnímu záření krásné světelné odlesky a dodají zahradě pohádkový vzhled.

Aby bylo zajištěno lepší soukromí, lze na sebe zavěsit několik jednotlivých panelů se skleněnými dekoracemi.

Postavte si obrazovku soukromí z lahví vína sami

Neobvyklý nápad na kutilské soukromí do zahrady vyrobené z lahví vína

K ukrytí nevzhledných oblastí v zahradě lze také použít obrazovku ochrany soukromí. Ve výše uvedeném příkladu byl za samostatně vyrobenými zástěnami ze dřeva a lahví vína ukryt skleník.

Pro tento projekt upcyklace byly použity prázdné lahve vína, které byly nejprve propíchnuty a poté zatlačeny na tyče. Tyto tyče byly zabudovány do dřevěného rámu vyrobeného vlastními silami a navrženy jako originální obrazovka pro ochranu soukromí.

Skleněné lahve na výztužné oceli jako ochrana soukromí

Na jednu tyčinku bylo potřeba přibližně 7-10 lahví. Na celou obrazovku ochrany osobních údajů byste měli očekávat asi 60–70 skleněných lahví, v závislosti na velikosti. Ani skuteční milovníci vína nemusí mít k dispozici tolik lahví vína. Pokud se však zeptáte svých přátel, příbuzných nebo sousedů, možná najdete částku, kterou potřebujete.

Barevná obrazovka pro ochranu soukromí ze skleněných lahví

Na lahvích vína a skleněných lahvích jako celku je zvláštní to, že je lze najít v mnoha různých barvách. To vytváří originální obrazovky pro ochranu soukromí, které v zahradě vytvářejí větší atmosféru. U nás najdete i další kutilské projekty se skleněnými lahvemi na zahradu.

Svépomocné zástěny do zahrady a terasy – upcyklujte staré závěsy

Upcycling nápad pro staré závěsy

Obrazovka ochrany osobních údajů nemusí být vždy masivní a objemná. I s některými závěsy můžete vždy chránit své soukromí, kdykoli budete chtít. A pro tuto myšlenku nemusíte nutně kupovat nové závěsy.

Použijte červené závěsy jako obrazovky ochrany osobních údajů pro kutily

Pokud například právě plánujete rekonstrukci obývacího pokoje nebo ložnice, můžete staré záclony jednoduše použít venku. Jsou ideální pro verandu nebo pergolu, kde jsou sloupky, na které lze připevnit záclonové tyče. Tato myšlenka je ještě levnější, pokud místo záclon použijete staré prostěradlo. Stačí přišít několik smyček nebo pomocí provázku pověsit povlečení na strom v zahradě.

Další skvělé nápady pro upcyklaci na zahradě, které stojí téměř nic, najdete v tomto článku.