DIY

27 nápadů na kreativní pásku a kreativní využití

Washi nápady na pásky-diy-project-do-it-yourself-ozdobte

Co je washi páska? Slyšel jsi někdy Páska Washi se neliší od lepicí pásky s krásnými vzory, což je docela dobré pro zdobení věcí. Původně pochází z Japonska, poté jste si jej mohli objednat pouze online z Číny a nakonec jej získat po dlouhé době údržby. Co s tím můžete dělat, je prostě otázka vaší fantazie, meze se nekladou. Pár vynalézavých Washi nápady na pásky uvádíme v následujícím textu.

Nápadité nápady washi pásek na dekoraci a zdobení

Nápady na pásku Washi -diky-projekt-zdobení-okořenit

Možná jste si nikdy nemysleli, že v pásech washi je tolik barev, vzorů a ozdob. Ale nyní existuje nespočet variací a také v různých šířkách. Barevné rohlíky se používají hlavně k ozdobě a ozdobení věcí, ale mohou plnit velmi praktické funkce – například k přizpůsobení doplňků. Hlavně vám dodají dobrou náladu.

Nápady na pásku Washi – 27 DIY projektů, které inspirují

Nápady na pásku Washi -diy-projekt-wanddeko-skandinávská-růžová

Kde najdu washi pásky? V minulosti bylo možné objednat barevné lepicí válečky pouze prostřednictvím Ebay. Nyní je najdete v každém dobře zásobeném papírnictví, v hobby obchodech a samozřejmě online. Výběr je opravdu velký a možnosti využití jsou všestranné, a proto stojí za to mít v hlavě pár nápadů, než na něj utratíte celé jmění. Zde jsme shrnuli několik příkladů.

Nápady na pásku Washi – dekorace na stěnu č. 1 místo samolepky na zeď

Nápady na pásku Washi -diy-projekt-wanddeko-origami-ogel

S páskou Washi se zachází podobně jako s lepicí páskou. Hlavní rozdíl spočívá v rozmanitosti barev washi pásek. Obvykle se dodávají v sadách po třech nebo více kusech, jejichž návrhy jsou dokonale sladěny.

Nápady na pásku Washi – # 2 vzory na stěnu místo tapety

Nápady na pásku Washi -diy-projekt-wanddeko-wandmuster-honeycomb

S páskou washi můžete na zeď vytvářet nádherné geometrické motivy. Místo tapety můžete připevnit dekorativní prvek, například samolepku na zeď, nebo ji ozdobit celou zeď.

Nápady na pásku Washi – rámečky na obrázky č. 3 přímo na zeď

washi-tape-ideas-diy-project-picture-frame-wall-decoration

Je zřejmé, že dny transparentní lepicí pásky skončily a již ji nemusíte používat k upevňování plakátů a malých obrázků na zeď. Pokud máte pásku washi, už nepotřebujete ani rámečky na obrázky. Které barevné lze s ním snadno navrhnout přímo na zeď.

Nápady na pásku Washi – č. 4 ozdobte dveře pokoje

washi-tape-nápady-kutilství-projekt-dveře-zdobení dřeva

V zásadě lze všechny ploché bezprašné povrchy nápaditě navrhnout a okořenit barevným lepicím válečkem. Dveře do pracovny nebo kreativní místnosti, dětského pokoje nebo jednoduše jakékoli dveře do pokoje, které potřebují více vkusu.

Nápady na pásku Washi – # 5 okořenit malý nábytek

washi-tape-nápady-kutilství-projekt-nábytek-stolička-okořenit

Drobný nábytek ze dřeva nebo dřevotřísky lze krásně ozdobit páskou washi. Povrch by měl být předem vyčištěn, poté naneste lepicí pásku a pokud je to žádoucí, potřete kreatin vhodnou glazurou.

Nápady na pásku Washi – # 6 Zdobení nábytku

washi-tape-nápady-kutilství-projekt-nábytek-kořenící doplněk

Lepicí pásku se vzorem lze velmi nápaditě připevnit k malým kouskům nábytku. Funguje to velmi jednoduše, například jednoduše přilepíte pásy k sobě nebo vynecháte přesně jeden nebo vzdálenost mezi pásy a necháte tak viditelnou barvu nábytku.

Nápady na pásku Washi – # 7 přidáním barevných akcentů

washi-tape-nápady-kutilský projekt-nábytek-nohy-boční stolek

Nábytek můžete ozdobit kreativně a zároveň ne přehnaně, pokud samolepicí pásku jednoduše omotáte kolem nohou nábytku. Nejlepší na tom je, že lepicí proužky lze kdykoli odstranit, aniž by po nich zůstaly zbytky.

Nápady na pásku Washi – # 8 Ozdobte vypínače světla

washi-tape-ideas-diy-project-light-switch-colorful

Washi páska je tedy ideální pro zkrášlení nájemních bytů. Opatrně odstraněno, žádná sádra nespadne, není nutné vrtat, aby se obrázky umístily na zeď atd. I nudné vypínače světla získají novou tvář pomocí washi pásky.

Nápady na pásku Washi – # 9 Spice Up Mirror Frames

okořenit rámy washi-tape-ideas-diy-project-mirror

Jednoduchý rám zrcátka získá správnou píšťalku s trochou washi pásky. Nejprve byste si měli koupit malou sbírku, aby byl rám zrcadla opravdu svěží. Všechny pásky je třeba vybrat tak, aby spolu dobře ladily. Ty mohou být uspořádány v různých hustotách nebo různě. Je důležité dodržovat určitý řád.

Nápady na pásku Washi – # 10 Zdobení skleněné vázy ve zlatě

washi-tape-nápady-diy-projekt-zlatá váza-zdobení

Žádný jiný předmět není vhodnější pro zdobení washi páskou než obdélníková skleněná váza. Jeho povrch je dokonale hladký a páska se na něj snadno nanáší. Skutečný šperk je vytvořen s páskou ve zlatě a další s třpytkami.

Nápady na pásku Washi – # 11 ozdobte čajové svíčky

washi-tape-nápady-diy-projekt-zdobení-čajová světla

Čajové svíčky obvykle vypadají příliš nudně a nejsou umístěny v průhledných sklenicích. S trochou pěkně vzorované washi pásky získají správnou píšťalku a vypadají velmi zvláštně.

Nápady na pásku Washi – # 12 Deník 

washi-tape-nápady-diy-projekt-kalendář-zeď-barevné

Washi páska má také čistě praktickou funkci, a to udržovat na pracovišti nebo na pracovním stole kreativní a zábavnou formou pořádek. Zde je nápad na nápaditý kalendář schůzek, který byste si mohli vytvořit sami na jakémkoli rovném povrchu.

Nápady na pásku Washi – # 13 Přizpůsobte si příslušenství a nabíjecí kabely

washi-tape-ideas-diy-project-mobile-phone-nabíjecí-kabely-organizovat

Pásky Washi najdete v široké škále barev a vzorů a můžete z této odrůdy těžit z čistě praktického hlediska. Je často obtížné od sebe navzájem odlišit nabíjecí kabely pro různá zařízení? Řešením je personalizovat je pomocí washi pásek.

Nápady na pásku Washi – # 14 Upravte si obal na telefon sami

washi-tape-ideas-diy-project-mobil-case-okořenit to

Jak to u příslušenství obecně bývá, vždy chcete něco nového a nikdy toho nemáte dost. Pouzdro na mobilní telefon lze snadno přepracovat – pomocí washi pásky. K němu lze snadno připevnit pruhy ve dvou nebo více barvách, a pokud už na tento design nemáte záludnost, jednoduše jej odeberte a vytvořte něco jiného.

Nápady na pásku Washi – # 15 Personalizujte klávesnici

washi-tape-ideas-diy-project-keyboard-remodelovat-barevné

Klávesnici počítače lze krásně předělat kousky washi pásek. Měl by změřit knoflíky, které budou přilepené, a řezat kousky této velikosti. V závislosti na použití se páska časem odlepí. Pokud ji již nechcete, opatrně ji odstraňte a zbytky lepidla opatrně odstraňte vatovým tamponem namočeným v alkoholu.

Nápady na pásku Washi – okořenit pera č. 16

okořenit washi-tape-nápady-diy-projekt-tužka

Pera jsou tuny, ale většina z nich vypadá nudně. Každý se dá zkrášlit malou washi páskou. Vše, co potřebujete, je kousek barevné pásky. Nejprve změřte požadovanou délku nebo délku samotného pera, poté vystřihněte tolik pásky a opatrně ji přilepte podél pera.

Nápady na pásku Washi – # 17 Personalizujte pera

washi-tape-ideas-diy-project-ikea-pencil-spice up.jpg

Toto je důmyslný způsob personalizace per. Žádný školák si tedy nemůže splést své tužky s cizími a zároveň rozpoznat své vlastní.

Nápady na pásku Washi – # 18 Spice Up Notebooky

washi-tape-nápady-diy-projekt-notebooky-okořenit-ozdobit

Podobným způsobem můžete veškeré příslušenství personalizovat a zároveň personalizovat. Většinou na začátku školního roku si místo výběru jednotlivých kupujete celý balíček sešitů. Šetří to čas, ale i peníze. Ty ale vypadají příliš nudně a dítě si může snadno splést jeden sešit s druhým. Zde přichází na řadu washi páska.

Nápady na pásku Washi – # 19 Nechte kartonové domečky pro panenky vypadat hezčí

washi-tape-ideas-diy-project-dollhouse-cardboard-zdobení

Každá malá holčička sní o domečku pro panenky, který má alespoň dvě patra na výšku a mnoho pokojů. U dětí se ale často stává, že o hračky rychle ztratí zájem. Proto má smysl rozhodnout se pro levnou variantu, kterou lze také bez problémů později zlikvidovat, a to – domeček pro panenky vyrobený z lepenky. Vyzdobeno trochou barevné washi pásky, balicího papíru a kreativity, vypadá nádherně.

Myšlenky na pásku Washi – malé skladovací boxy č. 20

washi-tape-ideas-diy-project-bedny-boxy-ozdobit

Páska se nejlépe připevňuje na papír nebo lepenku, to ví každý. Možná by vás nikdy nenapadlo nalepit barevný na jednoduché lepenkové krabice a převést je na skutečné šperkovnice.

Nápady na pásku Washi – # 21 Jednorázové nádobí a doplňky na párty s rozdílem

washi-tape-nápady-kutilství-projekt-party-příslušenství-dekorace

Kreativní párty dekorace lze velmi rychle vytvořit pomocí washi pásky. V souvislosti s předchozím nápadem na kutilství je mnoho párty doplňků a jednorázového nádobí vyrobeno z lisovaného papíru. Barevně tištěné obvykle stojí mnohem více než černobílé. Pak jednoduše vezměte druhý a ozdobte jej barevným lepidlem. Tak to chodí!

Nápady na pásku Washi – # 22 Jednoduchý věnec

washi-tape-ideas-diy-project-garland-party

Další nápady na párty lze rychle realizovat pomocí washi pásek. Jednoduchý věnec vznikne tak, že kolem provázku uvázáte několik lepicích proužků a odstřihnete konce tak, aby se staly fanoušky. Pokud budete takto pokračovat, věnec je připraven.

Nápady na pásku Washi – # 23 si samolepky vyrobte sami

washi-tape-ideas-diy-project-sticker-punč

Malé, barevné samolepky si můžete sami vytvořit z pásky Washi tak, že na lesklý film připevníte lepicí proužky a poté je děrujete motivem. Pokud by se měly samolepky někde nalepit, jednoduše odstraňte fólii na spodní straně.

Nápady na pásku Washi – # 24 navrhněte si vlastní blahopřání

washi-tape-nápady-kutilství-projekt-blahopřání-vyrobte si sami

Na zdobení je nejlepší washi páska. Které krásně vzorované lepicí pásky může kdokoli vytvořit velmi individuální přání, aniž by musel být umělcem? Jednoduše nalepte lepicí proužky hezky na lepenku složenou ve dvou, do které se vkládají samolepicí samolepky, i zde se používají razítka a je to.

Nápady na pásku Washi – # 25 vlastní balení dárků

washi-tape-nápady-kutilství-projekt-balení dárků-udělej si sám

Washi páska se stává velmi speciální dárkovou stuhou. Jednoduše nalepte lepicí proužky přesně na sebe tak, aby ani jedna strana nebyla lepkavá, a pak dárek hezky zavažte. Je to tak jednoduché!

Nápady na pásku Washi – snídaňový pytel # 26 s postavou

washi-tape-nápady-kutilství-projekt-snídaně-taška-marmeláda

Děti často ztrácejí zájem o svačinu nebo sendvič, které jejich matka s láskou připravila. A protože oko také jí, vyplatí se při balení věnovat trochu více pozornosti. U dětí obvykle funguje vizuální podnět docela dobře. Proč můžete vyzkoušet washi pásku – na snídaňový sáček nalepte pár proužků a nezapomeňte každý den vyzkoušet jinou kombinaci.

Nápady na pásku Washi – # 27 okořeněte své kolo

washi-tape-nápady-kutilství-projekt-okořenit vaše kolo

Jak již bylo zmíněno, na washi páskách je dobré, že je lze snadno odstranit, aniž by zanechaly stopy. Možná proto je tak univerzální.