DIY, VIDEO

Výroba nábytku pro domeček pro panenky sami: 15 nápadů pro kutily s domácími potřebami

Nábytek pro domeček pro panenky vytváří nápady

Sotva existuje dívka, která by nebyla šťastná z domečku pro panenky – hračka se za ta léta osvědčila jako naprostá klasika. A pro ty, kterým připadají moderní plastové verze příliš neosobní, mohou místo toho dostat starý dřevěný dům ze sklepa, přemalovat jej a zpřístupnit mladým. Neměl by samozřejmě chybět nábytek do domečku pro panenky. Pokud je staré vybavení poškozené nebo zcela chybí, je vyžadována především kreativita. Ukážeme vám 15 nápadů, jak si můžete sami vyrobit nábytek z domácích potřeb. Nechte se inspirovat návrhy – pokyny jsou super jednoduché a ideální i pro začátečníky.

Vyrobte si vlastní nábytek pro dům pro panenky: penzion z papíru

Nábytek pro stěny domečku pro panenky okno dveře dřevěné tyče skládací

Potřebuje dům staré panenky rozšíření domu – například proto, že pro všechny Barbies není dost místností? Pak penzion z papíru nabízí rychlé řešení prostoru. Jednoduše vystřihněte stěny z lepenky. Vyřízněte otvory v kartonu pro dveře a okno a pro větší stabilitu nalepte dřevěné tyče na křídla dveří a oken. Nyní už stačí jen sestavit dům – a dovnitř uspořádat hračky.

Pokojové rostliny Tinker pro domeček pro panenky z přírodních materiálů

Vyrobte nábytek pro rostliny panenek pro kaštanové kamínky

Pro výše uvedenou nápaditou dekoraci potřebujete následující materiály: několik kaštanů, dřevěné tyčinky, zelené dřevěné korálky, růžové skleněné korálky, horké lepidlo nebo horkou lepicí pistoli a šroubovák. Jednoduše vyvrtejte do kaštanů otvory pomocí šroubováku, vložte dřevěné tyčinky a přilepte je na místo. Ozdobte kaštany dřevěnými a skleněnými korálky.

Tinkerova fotostěna pro domeček pro panenky

Obrázky nábytku pro panenky obrázky na zeď fotografie dřevěných tyčí

Zdi v novém penzionu by v žádném případě neměly zůstat prázdné. Vystřihněte několik fotografií ze starých časopisů, vyrobte fotorámečky z dřevěných tyčinek. Takto naaranžované obrázky nalepte na zeď.

Vyrobte si vlastní nábytek pro domeček pro panenky: konferenční stolek vyrobený z čajových svíček a mísa vyrobená z uzávěru lahve

Nábytek pro domeček pro panenky Barbie obývací pokoj sedací souprava konferenční stolek dekorace sami

Začněme s nastavením – nejprve vám ukážeme, jak si sami vyrobit konferenční stolek ze dvou čajových svíček a víčka od plechovky. Vše, co k projektu potřebujete, je silikonové lepidlo. Stůl můžete ozdobit „miskou“ – vlastně víčkem od láhve naplněným skleněnými korálky.

Slepte dohromady nábytek do domečku pro panenky, konferenční stolek, čajové svíčky

Dvě čajové svíčky nejprve slepte spodní stranou k sobě a nechte je uschnout. Čajové svíčky tvoří sloupek stolu, na který později připevníte desku stolu.

Tinker nábytek pro domeček pro panenky může víko konferenční stolek

Nyní nasaďte víčko plechovky na čajové svíčky a zafixujte horkou lepicí pistolí. Ostré hrany doporučujeme přebrousit pilníkem nebo brusným papírem.

Nábytek pro dekorační misku pro domeček pro panenky, víčko lahve, skleněné korálky

Volitelně můžete pro jistotu použít plastové víko od plechovky.

Nábytek pro dům pro panenky: vyrobte si vlastní pohovku z houby na mytí nádobí

Sestavte si svůj vlastní nábytek pro pohovku z panenky pro mytí nádobí, houbovou lepenkovou plsť

Pohovka by neměla chybět v žádném obývacím pokoji – nyní může vaše oblíbená panenka relaxovat také na pohodlném gauči. Pro další řemeslný projekt budete potřebovat následující materiály: houbu, plsť, lepenku, horkou lepicí pistoli.

Vyrobte si vlastní nábytek na sedací soupravu pro panenky, plstěné houby na nádobí

Jednoduše omotejte plstěnou látku kolem houbičky a konce látky slepte k sobě. Vystřihněte detail z lepenky na opěradlo. Pokud si přejete, můžete jej namalovat nebo ozdobit balicím papírem. Pomocí lepicí pistole připevněte lepenkový detail. kompletní!

Příslušenství pro panenky – plstěný koberec

Nábytek pro dům pro panenky, vystřihněte koberec z plsti

Kulatý koberec vyrobený z plsti doplňuje obývací pokoj a doplňuje nábytek v salonku. Jednoduše nakreslete kruh na plsť kompasem a tužkou, vystřihněte a umístěte před pohovku.

Šatníková skříň z krabice

Vyrobte si vlastní obalovou krabici z krabice pro panenky

Už jsme vám ukázali, jak vyrobit oblečení Barbie z domácích potřeb. Nové oblečení, kabelky a kalhoty samozřejmě nemohou ležet jen tak po domě. Barbie nutně potřebuje velkou skříň!

Udělejte si sami pokyny pro šatník pro panenky

Pro šatník potřebujete následující materiály: lepenkovou krabici, lepenku v různých barvách, silikonové lepidlo, drát, kancelářské sponky a skleněné korálky. S úkolem vám pomohou následující nástroje: řezačky drátu, tužka, pravítko. Postupujte podle výše uvedených pokynů k fotografii krok za krokem.

Vyrobte si háčky na oblečení šatní skříň pro panenky sami

Když je skříň připravena, ohněte sponku na papír pomocí řezaček drátu tak, aby vypadala jako malý věšák na kabáty.

Vyrobte si šatník pro háčky na kabáty z papírové sponky pro panenky

Nábytek pro domeček pro panenky – postel pro Barbie

Vyrobte si vlastní nábytek pro domeček pro panenky a postavte barbie postel

Když jde Barbie večer spát, potřebuje pohodlnou postel. Ukážeme vám, jak si jeden vyrobit z lepenkové krabice. Potřebujete kartonové obaly (například obaly z rýže), lepenku, barevný balicí papír, plsť, 3 dřevěné tyčinky, silikonové lepidlo nebo horkou lepicí pistoli.

Vyrobte si vlastní nábytek pro domeček pro panenky v krabici z lepenky

A takto se vyrábí postel: Krabici po stranách přikryjte barevným balicím papírem. Na vrch nalepte kousek růžové plsti (poslouží jako prostěradlo pro Barbie). Vystřihněte čelo postele z lepenky, stabilizujte ho dřevěnými tyčkami a zafixujte horkou lepicí pistolí. Jako peřinu použijte kousek žluté plsti.

Šijte polštáře z plsti

Nábytek do postele pro panenky Barbie vyrobte si karton sami

Aby byla Barbie co nejpohodlnější, stačí jí polštář. Můžete si to udělat sami z plsti a bavlněných podložek. Potřebujete: malý čtvercový kousek plsti, 2–3 vatové podložky, šicí nit, jehlu, nůžky.

Nábytek do polštáře do domečku pro panenky

Složte bavlněnou podložku na dvě části a použijte ji jako „náplň“ do polštáře. Poté sešijte konce hranatého kusu plsti k sobě.

Vyrobte si nábytek pro domeček pro panenky sami – jídelní stůl a židle z plastových kelímků

Vyrobte si nábytek pro domeček pro panenky, židle a stoly sami

V této útulné jídelně může Barbie večer zakončit se svými přáteli u večeře. Místnost zdobená barevnými obrázky na stěnách, útulnými pokojovými rostlinami a kobercem z papírového ubrousku s hlubokým vlasem vypadá útulně a příjemně. Jediné, co chybí, je jídelní stůl a židle.

Vyrobte si vlastní nábytek na jídelní stůl pro domeček pro panenky

Na jídelní stůl potřebujete CD, list růžové lepenky, průhledný plastový kelímek, nůžky, tužku a horkou lepicí pistoli. Nejprve použijte CD jako šablonu a vystřihněte z kartonu kruh. Na CD nalepte růžový kruh a nechte zaschnout.

Jídelní stůl pro panenky vyrobte si plastový kelímek

Nakonec se plastový kelímek a CD slepí (viz foto výše).

Nábytek na židli z domečku pro panenky, plastový plstěný sedák

Na čtyři židle budete potřebovat čtyři plastové kelímky, růžovou plsť, nůžky a horkou lepicí pistoli. Postupujte podle výše uvedených pokynů k fotografii.

Vyrobte nábytek pro domeček pro panenky, stůl, židle, plastové kelímky