Sochařský nábytek série „Engineering Temporality“ -Studio Markunpoika
Ten výstřední Nábytková řada od mladého návrháře Tuomase Markunpoiky Tolvanen se vznáší na pomezí čistého umění a designu. Inspirací pro jeho tvorbu byla Alzheimerova choroba jeho babičky, která postupně vypařila jádro její identity. O těchto pocitech chtěl designér ve své práci vyprávět. Ta myšlenka se zdá docela zábavná a stále vzrušující a dojemná.
Série nábytku z pálených železných prstenů – design, který vyvolává pocity
the Nábytková řada skládá se z 12 designových kreací – skříně, židle, lustry. Dočasný charakter a křehkost našeho života se odráží v jeho návrzích. Pro výrobu si designér vybral starožitné dřevěné židle a komody. Namaloval ji na bílo a opatrně ji zakryl kovovými dronovými kroužky jako mřížku. Záměrně nechal v kovovém rámu mezery. Poté rozložil dřevěný nábytek. Výsledkem jsou tyto sochařské krásy vysoké emocionální hodnoty pro návrháře, které vizualizují filozofické myšlenky.
Designový nábytek symbolizuje plynutí času
Tuomas Markunpoika Tolvanen absolvoval Akademii designu v Eindhovenu. Při hledání inovativních návrhových řešení se umělec zabýval filozofickými otázkami. Jeho absolventský projekt – umění-Nábytková řada „Engineering Temporality“ představuje most mezi metafyzikou a hmotným světem a způsobil senzaci. Za to byl Fin nominován na „Cenu Designs of the Years“ v kategorii „Interiérový nábytek“. Bizarní nábytek bohužel není použitelný, ale naprosto skvělý.
Starožitná komoda vytváří přechod mezi lidskými emocemi a materiálními hodnotami
Excentrická židle se železným kruhem vypadá velmi děsivě
Komoda z páleného železného prstenu
Série nábytku „Engineering Temporality“ přesvědčí svou sochařskou kvalitou
Lustr inspirovaný Alzheimerovou demencí
Opláštění starožitného dřevěného nábytku s kovovými kroužky a pálením
Lustr z Studio Markunpoika na Vimeo. Inženýrská dočasnost z Studio Markunpoika na Vimeo.