design

Instalace moderního umění inspirovaná přírodní krajinou

New York výstava olejomalby

Představujeme vám mimořádný, ale velmi originální nápad – tento instalace moderního umění byl inspirován přírodní krajinou a vyroben z rostlinných zbytků.

Instalace moderního umění – minisvět z rostlinných zbytků

Umělecké muzeum optický klam

Američan Gregory Euclide ji má instalace moderního umění postavené ze zbytků rostlin. Chtěl ukázat svou lásku k přírodě. Inspirován krásnými stromy a rostlinami v nedalekém parku chtěl umělec zdůraznit úlohu zeleně ve velkých městech. Krásu krajiny nejprve odhalil na obraze. Obraz byl kreativně propojen s instalací. Z obrazu „teče“ řeka papíru směrem k umělecké instalaci. Z říčních kamenů se vyráběly balvany, z větví stromů se opracovával les a trávníky se tvořily stébla trávy. Prostor v instalaci našlo i několik plastových lahví, pěn a dalších předmětů, které našel v parku.

Instalace moderního umění zdůrazňuje roli zelených ploch ve velkých městech

Papírové větve stromů tráva New York

Konečný výsledek je překvapivě přesvědčivý a obzvláště fascinující díky jasnému sdělení – příroda musí být chráněna. Nebo jak sám umělec vysvětlil – mylně se domníváme, že máme kontrolu nad přírodou. Tato myšlenka je špatná a destruktivní. the instalace moderního umění byl představen veřejnosti v Muzeu moderního umění v New Yorku v rámci umělecké výstavy „Optická iluze a mini světy“.

Gregory Euclide je populární americký umělec. Obzvláště populární jsou jeho minisvěty, které byly vystaveny v několika muzeích. Jeho práce byly publikovány v mnoha architektonických časopisech. Hudební skupina Bon Iver si vybrala obrázek Euclide jako obal alba Grammy.

Umělecká instalace z odpadků, které Euclid našel v parku

Moderní výstava kamenného umění

Zpráva od umělce – Chraňte přírodu!

Obraz od amerického umělce New York

Tráva, větve stromů a květiny – materiály pro instalaci

Montážní příprava travního lepidla

Tok papíru

trojrozměrné obrázky říční papír

Příprava na výstavu

New York připravit studio

Projekt – trojrozměrná umělecká instalace

Náčrt plánu výstavy New York

Instalace byla představena v rámci výstavy „Optický klam“

Náčrt návrhu instalačního projektu