design

Inovativní úl od společnosti Philips – sklízejte čerstvý med doma

Ekosystém mikrobiálního domácího projektu Beehive Phillips

Včelařství je v mnoha městech stále zakázáno, ale toto inovativní řešení by to mohlo v budoucnu úspěšně změnit. Inovativní úl od Phillipse umožňuje každému amatérskému včelaři sklízet čerstvý med doma. Jedná se o zcela nový koncept navržený s ohledem na udržitelný městský životní styl. Tento vnitřní úl je ideální pro ty, kteří žijí v bytech bez dvorků nebo zahrad. Tento úžasný projekt nám umožňuje nahlédnout do fascinujícího světa těchto tvorů a může sloužit k přenosu znalostí.

Vnitřní úl od společnosti Phillips

Phillips Beehive Udržitelný životní styl sklizeň medu doma

Konstrukce úlu je nekonvenční, vizuálně přitažlivá a respektuje přirozené chování včel.  Inovativní úl od společnosti Phillips sestává ze dvou částí: vstupního otvoru a květináče na vnější straně okna, ke kterému je zařízení připevněno, a skleněného pouzdra s voštinovým rámem uvnitř. Nádoba ve tvaru slzy je jantarově zbarvená a průhledná, takže světlo přichází filtrované a vy můžete sledovat včely při práci.

Úl Phillips – chov včel doma

K úlu Phillips okno připojeno dvoudílné skleněné pouzdro

Úl je dodáván s řadou podpůrných kotoučů uvnitř, kde si včely mohou stavět své plásty. Stisknutím tlačítka se do úlu vhání kouř, aby se včely uklidnily před otevřením skleněné vitríny. Toto je tradiční způsob uklidňování včel. Nejsme si jisti, jestli ano inovativní úl od společnosti Phillips by byl hitem na trhu, ale vypadá jako jednoduchý a elegantní způsob, jak pomoci čelit globálnímu poklesu včel.

Uvnitř řada voštin

Úl z plástových plástů městského domácího ekosystému Phillips

„Beehive Concept“ společnosti Phillips byl představen jako součást jejich projektu Mikrobiální dům na Dutch Design Week 2011 v Eindhovenu. Mikrobiální dům je dobrodružstvím při přehodnocování domácího ekosystému. Součástí sbírky je kuchyň, která přeměňuje odpad na metan a zajišťuje tak elektřinu pro dům.

Čerstvý med v domě

Průhledný hrnec se skleněným tělem Beehive Phillips

inovativní úl Phillips čerstvý med udržitelný životní styl