design

Inovativní produkty pro lepší život – 11 praktických domácích potřeb s minimalistickým designem

inovativní produkty lepší život praktické zboží pro domácnost minimalistický design produktu habitare helsinki 2018 protoshop

Stolička s tajnou přihrádkou nebo koš na prádlo, který můžete srolovat – inovativní výrobky, které jsou součástí následujících jedenácti prototypů. Mladí finští návrháři je představili na Habitare Helsinki 2018. Protoshop byl 10 let zastoupen na největším finském veletrhu interiérových dekorací, designu a nábytku během Helsinského týdne designu. V tomto článku vám představujeme 11 inovativních produktů, které lze stylově integrovat do každé domácnosti.

Příklady inovativních produktů se stylem

inovativní výrobky lepší život praktické zboží pro domácnost minimalistický zvyk designu výrobku

Výstava, kterou pořádá kolektiv složený ze tří designérů, si klade za cíl poskytnout odrazový můstek pro nadějné talenty. Mladí a aspirující návrháři produktů se tak mohou dostat do kontaktu se značkami a výrobci.

inovativní produkty lepší život 11 praktických domácích potřeb designové nástěnné hodiny studené denní světlo teplé žluté večerní světlo

Letošní ročník, který se konal od 12. do 16. září, obsahoval řadu návrhů, které jsou přizpůsobeny dnešním malým obytným prostorům. Podívejte se na tyto výtvory, abyste získali lepší představu a inspiraci.

„Piilo“ od Hanny Lantto

inovativní produkty lepší život 11 praktických domácích potřeb minimalistický design výrobku stolička piilo tajné barvy přihrádky

Tato multifunkční stolička, což ve finštině znamená „skrytá“, je vybavena úložným prostorem pod sedadlem. Design proto představuje chytré řešení pro malé byty. Taburet Piilo můžete také použít jako noční stolek, konferenční stolek nebo stoličku ve vstupní části.

inovativní produkty lepší život 11 praktických domácích potřeb minimalistický design výrobku stolička piilo

Čtyřnohá taburet je také k dispozici v šesti různých barvách. Sama návrhářka je vybrala, aby doplnila lehkost březového dřeva.

„Rozhraní“ od Anny Korte

inovativní produkty lepší život 11 praktických domácích potřeb minimalistický designový design rozhraní úložné obklady koupelna

Tento konfigurovatelný úložný systém je vyroben z keramických dlaždic, které můžete použít jako věšáky na kontejnery, zrcadla nebo ručníky. Ručně vyrobená taška má vyčnívající povrch, který slouží zároveň jako háček. K tomu lze také připojit další prvky. Návrhářka Anna Korte, která v současné době dokončuje studium na univerzitě v Turku, vyvinula Interface jako jednoduché řešení pro lepší skladování předmětů v malých koupelnách.

„Nálada“ od Laury Laamanen

inovativní produkty lepší život 11 praktické zboží pro domácnost minimalistický design výrobku nálada nástěnné hodiny změnit barvu

Laura Laamanen, studentka průmyslového designu, navrhla nástěnné hodiny, které v průběhu času mění barvu. Inspirována schopností světla ovlivňovat nálady a denní rytmy, navrhla Mood tak, aby během dne vytvářelo chladnější, energeticky úsporné světlo a v noci teplejší a uvolněnější osvětlení. Žluté světlo připomíná uživateli, aby večer zpomalil a odložil ruční zařízení, jejichž modrá záře narušuje přirozené cirkadiánní rytmy.

„Shibumi“ od Roberta Ylihoikky

inovativní výrobky lepší život 11 praktické zboží pro domácnost minimalistický design výrobku koš na prádlo kompaktní

Robert Ylihoikka, student Metropolitní univerzity, si všiml nedostatku krásných, dobře navržených košů na prádlo na trhu. To ho inspirovalo k vytvoření takového produktu. Shibumi je vyroben ze dřeva a textilu a můžete jej snadno rozvinout a upravit na různé velikosti. Koš na prádlo lze také snadno přizpůsobit prostoru a potřebám uživatele a lze jej nastavit vodorovně, například na polici, nebo svisle.

„Wiggle“ od Sireny Nieminen

inovativní produkty lepší život 11 praktických domácích potřeb kroutí stěnou šatna dřevěné tyče oblečení zavěsit

Další návrh se nazývá Wiggle a je to nástěnný věšák na kabáty s velmi robustní konstrukcí. Skládá se pouze z několika částí: pěti pohyblivých dřevěných kůlů uspořádaných na dvou zakřivených ocelových tyčích. Jedná se o inovativní produkt, který může sloužit jako stojan na oblečení i jako police a úložný prostor pro příslušenství. Prostorově úsporný design umožňuje uživatelům pověsit kabáty ve více vrstvách, na rozdíl od jednopólového, tradičního věšáku.

„Podezřelý I“ a „Podezřelý II“ od Mervalia

inovativní výrobky lepší život 11 praktický návrhář domácích potřeb předpokládá použití projektu jako zrcadlo odkládacího stolku

Designér Mervi Antila a architekt Nathalia Mussi v těchto sochařských a funkčních prvcích spojují finskou nadčasovost s brazilskou smělostí. Podezřelé I a II se skládají z tenkých, geometricky tvarovaných ocelových a měděných plechů, jejichž tvary se podle perspektivy mění. Každý kus můžete také použít jako odkládací stolek nebo zrcadlo.

„Twist“ od Hanny Kutvonen

inovativní produkty lepší život 11 praktických zrcadlových otočných úložných prostorů pro domácnost skladovat položky

Jednoduchým otočením toto zrcadlo odhalí pohyblivou konzolu s úložnými plochami za sebou. Povrch obsahuje různé přihrádky a háčky, které můžete použít k ukládání předmětů. Hanna Kutvonen, návrhářka, která nedávno absolvovala Lahti Institute of Design, také vyvinula Twist jako prostorově úsporné řešení pro menší byty.

„Ruska“ od Anny Kantanen

inovativní výrobky lepší život praktické zboží pro domácnost ruska vlněný koberec listový vzor podzim

Ručně tkaný vlněný koberec vyrobený z ekologických dřevěných vláken Tencel vzdává poctu finskému podzimu. Listový vzor Anny Kantan vychází z jejího obdivu k transformační síle přírody na podzim. Fotografovala listy inspirované jejich živými barvami a použila je jako výchozí bod projektu.

“Kanto” Ville Auvinen

inovativní produkty lepší život 11 praktických domácích potřeb designérská stolička kanto nosit klenuté nohy černohnědá

Tato jednoduchá stohovatelná stolička má klenuté, klenuté nohy, které také slouží jako držadlo pro pohyb předmětu. Ville Auvinen z Helsinek používá a chápe lidské chování jako výchozí bod pro všechny své návrhy. Z tohoto důvodu nazval tento kousek Kanto, což ve finštině znamená „nosit“.

„Naru“ od Kristoffera Heikkinena

inovativní produkty lepší život 11 praktických domácích potřeb designér zrcadlová police naru klenutá stěna

Tento multifunkční nástěnný objekt navrhl student Aalto University Kristoffer Heikkinen jako zrcadlo, šatna a polička v jednom. Také zaoblená dřevěná tyč elegantně načrtává spodní křivku zrcátka a zasahuje až do zaoblené police. Tyč končí na obou stranách jako háček k zavěšení kabátů, tašek nebo klobouků.

„Matka“ od Tong Ren

Inovativní produkty Lepší život 11 Praktické domácí potřeby Deka Vzor Dovolená Cestování Zapamatujte si

Poslední z inovativních produktů se jmenuje Matka a je to oboustranná vlněná deka s grafickými ilustracemi. Ty představují prvky přírody a kultury země, které jsou inspirovány poslední cestou návrháře do Indie. Tong Ren je studentem módního, oděvního a textilního designu také na univerzitě v Aalto. Doufá, že přikrývka připomene svým majitelům předchozí okamžiky z dovolené a také je povzbudí, aby o tom snili a plánovali další cesty.

Moda