design

Houpací síť s uchycením ke stolu pro malé šlofíka

Houpací síť s pracovním stolem na spaní

Malé zdřímnutí uprostřed dlouhého pracovního dne již není snem podle návrhu 19letého Aquila Raharia z OCAD University. Student z Indonésie vyvinul Schnap – perfektní prostředek pro úplnou relaxaci v práci nebo ve třídě. the Houpací síť s nástavcem lze namontovat na jakýkoli stůl a přepravit kamkoli. Jedinou podmínkou, kterou je třeba dodržet, je, aby stůl odpovídal výšce těla.

Houpací síť s nástavcem se snadno montuje

Houpací síť s nástavcem stůl-kancelář-polštář-měkký

Mnoho spolužáků zůstalo na univerzitě celou noc, aby psali referáty. Devatenáctiletý student tedy přišel s nápadem na houpací síť s přílohou, že by bylo skvělé, kdyby jeho přátelé měli kde spát.

V houpací síti můžete spát kdekoli s nástavcem

Houpací síť s přílohou bílá tabulka-škola spánku

Zdrojem inspirace při plánování Schnapu byli malí studenti, kteří usínali po celé škole. Houpací síť lze namontovat na jakýkoli stůl, který není příliš velký.

Relaxovat můžete v houpací síti Schnap

Houpací síť s nástavcem na spací stůl-bílý polštář

Po složení můžete pro maximální pohodlí vložit něco měkkého jako polštář, deku nebo svetr. Tašku, ve které se houpací síť prodává, lze také snadno přeměnit na polštář.

Takto je houpací síť připevněna ke stolu

Houpací síť s připojovacím schématem-stůl-kancelář

Houpací síť Schnap je dodávána v tašce s chráničem stolu a kovovými montážními konzolami. Stačí namontovat držák na okraj stolu a zavěsit houpací síť pod něj.

Takhle vypadá houpací síť, když je připevněna ke stolu

houpací síť-připevnění-bílá-síť-stůl

Vývoj produktu studentovi trval zhruba týden. Aquil Rahario zatím neví, kolik by jeho produkt stál, ale hledá investory, aby se Schnap mohl co nejdříve pustit do sériové výroby.

Název houpací sítě pochází z anglických slov „School“ a „Nap“

houpací síť-zapínání-bílá-síťová taška

Několik výzkumů ukazuje, že spánek na pracovišti by ve skutečnosti mohl zlepšit pracovní proces. V současné době je bohužel jen málo společností, které tyto skutečnosti berou vážně.

* Více informací o projektech Aqila Raharjo najdete zde