3D tisk se spojuje s nábytkářským průmyslem – 29 nábytkem budoucnosti
Modely a malé předměty jsou již dlouho snadno generovány v počítači a poté poskytovány k tisku. Malé 3D tiskárny lze provozovat v domácnosti a vyrábět si tak šperky či jiné drobnosti sami. Tato technologie nyní funguje ve větším měřítku a vznikají z ní funkční věci, například kusy nábytku. Někteří návrháři jdou ještě o krok dál s myšlenkou zpřístupnit technologii běžnému uživateli, aby si každý mohl sám vyrobit svůj vysněný nábytek. Proces je však ekonomicky velmi příznivý, protože se neplytvá materiálem a odpadají náklady na dopravu, protože výrobek je vyráběn na místě. 3D tisk má několik výhod a může lidem usnadnit život v každém smyslu. Od roku 2012 je možné individuálně vyvíjet protézy pro zdravotně postižené osoby nebo zvířata a jsou obvykle ještě levnější než z. B. konvenční protetické nohy.
S 3D tiskem již neexistují žádné limity – návrh nábytku a výroba
Mladý návrhář našel inspiraci v přirozeném růstu kořenů stromů. Model pro 3D model je stůl, který vytvořil ručně z ořešáku v roce 2014. Digitálně modelovaná větší verze – tabulka „Big Growth“ je vyrobena z masivního bronzu.
*  Design by Mathias Bengtsson
Nápaditý designový nábytek z 3D tisku
I kov lze zpracovat pomocí technologie 3D tisku, ale je stále snazší vyrobit digitálně generovaný tvar z plastu nebo pryskyřice a dodat mu optiku podle vašeho výběru. Konečný produkt těží ze špičkových vlastností materiálů, potažmo také uživatelského metalického vzhledu s nejnižší hmotností. Jídelní stůl ‘Sedona’ od J. Kyttanena svůdně září v bronzu a je inspirován pískovcovými útvary v Arizoně.
* Design by Janne Kyttanen
Nábytek z 3D tištěné pohovky „So Good“ s příhradovou strukturou
* Design by Janne Kyttanen
Pohovka „So Good“ navržená stejným návrhářem připomíná čistič kovových hrnců nebo alespoň hustou kovovou mřížku. Ale ve skutečnosti se cítí velmi měkký. Je vyroben z pryskyřice a potažen mědí a chromem.
Velký 3D vytištěný stůl se šachovým vzorem
* Navrhl Joris Laarman Lab
U nábytku vyrobeného pomocí 3D tisku je možné jakékoli barevné provedení. Struktur, textur a barevných přechodů je dosaženo okamžitě během výroby a efekty jsou okamžitě viditelné. Výrobní proces funguje nejen u objemných předmětů, ale používá se také pro povrchy. ‘Master Table’ od J. Laarmana vidí, jak Alice utekla ve Wunderlandu, ale je také funkční a lze jej integrovat do jakéhokoli moderního interiéru.
Výstava designového nábytku z 3D tisku
* Výstava s 3D nábytkem od Joris Laarman Lab
V roce 2014 představil mladý designérský tým v laboratoři Joris Laarman celou výstavu v New York Gallery věnovanou 3D tisku. Vystavené předměty jsou výhradně kusy nábytku, jako jsou židle, lavice a stoly, které byly vyrobeny z různých kovů. Cílem mladých designérů je oznámit, jak mnohostranný může být výrobní proces.
Židle z 3D tisku – ‘Endless Pulse’
* Navrhl Dirk Vander Kooij
3D tisk je šetrnější k životnímu prostředí než jiné výrobní procesy, protože nezanechává žádné zbytky. Používá se tolik surovin, kolik konečný výrobek potřebuje, bez zbytků, bez odpadu. Recyklovatelné materiály lze navíc využívat v širším měřítku. Designér Dirk Vander Kooij sám vyvinul 3D tiskárnu, která dělá chyby, ale těží z ní jen neobvyklé kusy nábytku. Výchozím materiálem jsou staré chladničky, které jsou zpracovávány tak, aby vytvářely jedinečné, ekologické designové předměty.
‘Metsidian’ stůl se sci-fi nádechem
* Design by Janne Kyttanen
Janne Kyttanen je jedním z prvních designérů, kteří vyzkoušeli technologii 3D tisku a použili ji při své práci. Dnes pracuje s přírodními materiály, jako je lávový kámen a kov, a používá je v překvapivých kombinacích. Stůl „Metsidian“ byl vyroben výbušným obložením. Jedná se o proces, při kterém je předmět pomocí výbušnin otištěn na rovný povrch nebo jsou dva kovy navzájem spojeny na velké ploše.
Židle „Durotaxis“ vyrobená z 3D tisku – struktura rostlinných buněk
* Navrhl Alvin Huang pro syntézu designu
Houpací křeslo budoucnosti mohl navrhnout architekt A. Huang. Vyrábí se pomocí 3D tisku a vyznačuje se oválným tvarem a strukturou buněk. Barevné schéma je rozhodně pozoruhodné. Od tyrkysové přes světle mořskou zelenou po bílou na vnějších okrajích vznikají skvělé efekty ombre.
Neobvyklý designový nábytek vyrobený pomocí 3D tisku – počítačový stůl
* Design by Kram Weisshaar
Designér K. Weisshaar představil celou kolekci funkčního nábytku, která je v rozporu s rozšířenou myšlenkou nábytku z 3D tisku. Při navrhování svého nábytku dosáhl kontrastu mezi povrchem a základnou, aby zdůraznil, jak mnohostranný výrobní proces ve skutečnosti je. Deska nebo povrch je jednoduchý, plochý a funkční. Naproti tomu základna je složitá, barevná a neobvyklá.
Pohodlná pohovka s vlnovitým povrchem
* Design Lucas Maassen
Pohovka „Brainwave“ nedostala jméno jen tak pro nic za nic. Svůj průběh získal po prozkoumání mozkových vln a jejich generování na počítači na způsob povrchu. Pomocí 3D tisku je vytvořen jedinečný pěnový reliéf a je z něj vyrobeno čalounění pohovky vhodné pro kočky.
Odvážné návrhy vytvořené pomocí 3D tisku – Gletscher Tisch
* Design by NOWlab
Designéři v NOWlab věnovali konstrukci tohoto obdélníkového stolu se čtyřmi nohami ledovci Mendenhall na Aljašce. Je vyroben z biologicky rozložitelného materiálu a představuje optimální cyklus materiálů. Jeho poloprůsvitný vzhled připomíná ledový povrch ledovce a byl vyroben vrstvu po vrstvě pomocí 3D tisku.
Složité struktury a působivé materiály jsou možné pouze u 3D tisku
* Design Daniel Widrig
Příroda vždy fascinovala designéry, umělce a architekty a slouží jako nekonečný zdroj inspirace. Složité struktury rostlinného původu nebo přenesené ze světa zvířat jsou flexibilní, ale také zvláště stabilní, aby se dokázaly přizpůsobit neustále se měnícím životním podmínkám. Tento jedinečný tvar lze pomocí 3D tisku reprodukovat v každé dimenzi.
Objem a jakýkoli tvar je možný prostřednictvím 3D tisku
* Design by Formnation
Výrobní proces neklade téměř žádné limity a dává návrhářům volný průchod své fantazii. Materiály a možné tvary jsou variabilní. Křeslo „degenerace“ jelena od designéra D. Widriga se skládá ze tří miliard trojrozměrných pixelů a bylo vyrobeno ze sádry z Paříže, cukru a saké. Formation navrhl židli, jako by měla vlastní DNA a byla vyrobena z kostí.
Unikátní tvarový jazyk a komplexní design – 3D tisk neomezuje
* Studentský projekt pro MADM
I jako studenti mají designéři stále možnost vytvářet ultrakomplexní struktury, a tím také vytvářet vlastní figury a experimentovat s nimi. V tomto článku jsme shrnuli 29 výsledků studií a konceptů. Podívejte se na toto!
Filigránská struktura, která také přináší stabilitu – Jediný možný výrobní proces – 3D tisk
* Design Vincent Coste
Kombinace různých materiálů – stůl s dřevěnou deskou a nohami s integrovaným osvětlením
* Navrhla Aleksandrina Rizova
Stůl pro dva s proutěnou strukturou
* Design od Cohdy
Kulatý konferenční stolek se skleněnou deskou a sloupkem stolu vyrobený 3D tiskem
* Navrhl Onur Ozkaya
Designová židle ‘Generico’ inspirovaná strukturou buněk
* Design Marco Hemmerling a Ulrich Nether
Kolekce nábytku „Gaudi“ vyrobená pomocí 3D tisku – barová židle
* Navrhl Ventury
Obdélníkový odkládací stolek Gaudi v metalické barvě
* Navrhl Ventury
Biomimikry židle v bílé barvě z 3D tisku
* Navrhl Lilian van Daal
Hliníková židle s efektem přechodu
* Navrhl Joris Laarman Lab
Křeslo „Batoidea“ se zakřivenými tvary
* Design Peter Donders
jakákoli struktura je možná pomocí 3D tisku – Eiffelova židle
* Navrhl Ventury Paris
‚Noize‘ třínohá židle s opěradlem
* Design by Guto Requena
Jednonohá stolička s otočným tvarem
* Navrhl Patrick Jouin
Knihovna se složitými zakřivenými prvky
* Navrhl Joris Laarman Lab
Stěna police z objemných šestihranných prvků
* Design by 3D Printing Industry