Design nehtů, styl

Historie manikúry – mnoho zajímavých informací na první pohled!

Duhový design nehtů si sami vytvořte trendy v pastelových barvách denní líčení

Trendy nehtů se za ta léta opravdu změnily. Od klasických červených nehtů hospodyněk z 50. let přes šílené poutavé akrylové nehty s bláznivými designy v 80. letech až po trend neonových barev letos v létě. Ale zajímalo vás někdy, kdy a kde byla manikúra vyrobena? Říká se, že první manikúra byla vyrobena asi před 5000 lety! V našem článku odhalujeme mnoho dalších zajímavých faktů a informací o historii manikúry!

Stručný přehled historie manikúry

Historie manikúry Krátké nehty Vzory na nehty Modré oči Doplňte doplňky

Slovo „manikúra“ pochází z kombinace latinských slov „manus“, které se překládá jako „ruka“ a „cura“ – péče.

 • 5 000–3 000 př. N. L Chr. – Již v roce 5000 před naším letopočtem Indické ženy si malovaly nehty hennou. Kleopatra a královna Nefertiti propagovaly manikúru ve starověkém Egyptě barvením nehtů v červených odstínech pomocí různých šťáv z bobulí a zeleniny. Kleopatra vždy dávala přednost krvavě červenému odstínu, zatímco Nefertiti vždy volila rubín. V té době však tuto barvu směli nosit pouze bohatí a mocní – čím vyšší společenské postavení, tím tmavší odstín. Otroci také směli používat jemné a světlé barvy, i když jen na velmi krátkých nehtech. Kleopatra už vymodelovala nehty ze speciálního porcelánového prášku, který přichytila ​​lepivou tekutinou.
 • Od roku 3200 př. N. L V Babylonu byla nalezena sada na manikúru z masivního zlata. Ani tehdy nebyla péče o nehty výsadou žen – muži také používali k natírání nehtů minerály olovnaté barvy.

Koupit Sada na nehty Vintage Historie faktů o manikúře

 • 2000 př. N. L Chr. – Také v Číně byly hřebíky použity před mnoha lety k prokázání prosperity a sociálního postavení. K tomu vymysleli vlastní „lak na nehty“. Jednalo se o komplexní směs včelího vosku, želatiny, vaječného bílku, arabské gumy a okvětních lístků s dobou expozice 8 až 9 hodin. Různých barevných nuancí bylo dosaženo přidáním orchidejí, růží nebo jiných květin. Nejoblíbenější však byly červené a černé.
 • 600 př. N. L Chr. – Dalším čínským trendem nehtů bylo také barvit nehty v barvách vládnoucí císařské dynastie. To však bylo povoleno pouze mužům a ženám s vyšším postavením – pro nižší vrstvy společnosti bylo používání barev vládců trestáno smrtí. Během dynastie Čou královská rodina zdobila nehty zlatým a stříbrným prachem.

Další zajímavá fakta o historii manikúry

Nápady na design nehtů historie manikúry barva vlasů měděné módní trendy krátké vlasy

 • V době dynastie Ming v letech 1268-1644 se v Číně objevily první umělé nehty v historii manikúry. Zajímavým faktem je, že to byli muži, kteří si zpevnili nehty rýžovým papírem, porcelánovým práškem nebo hedvábím, ne ženy. Nejslavnějším designem nehtů a nejneobvyklejším nehtovým uměním ze všech byli takzvaní „strážci nehtů“ nebo „ochránci nehtů“ z dynastie Čching (1644-1912). Ty vypadaly jako špičaté náprstky a byly velmi cenné. Některé z nich byly vyrobeny ze stříbra a jiné byly dokonce vyrobeny z ryzího zlata a ozdobeny drahými kameny. Umělecká díla se nosila na každé ruce na malíčku a byla symbolem sociálního postavení nositele. Lidé ukázali, že nemusí zvednout ani prst, ale mít na všechno neustále služebníka.

Gloria Vanderbildt herečka Vintage reklamní nápady Historie manikúry

 • Kolem 1800 první recepty na výrobu vlastního laku na nehty byly publikovány v mnoha kuchařkách. V té době byly barevné barvy a potřebné přísady považovány za oblíbený způsob směny nebo platby.
 • 1830 – Za ta léta se hodně vyvinula nejen manikúra, ale také nástroje pro péči o nehty. V roce 1930 lékař jménem Sits in Europe jako první použil na nehty svých pacientů pilník z pomerančovníku – jemně jím odstranil změkčené kůžičky. Před tímto vynálezem byla pro tento účel použita různá kovová nebo kyselá zařízení.
 • V roce 1878 Mary Cobb otevřela první salon pro manikúru v USA.
 • Dr. Sits šli ještě o krok dál a vymýšleli 1892 kompletní systém péče o nehty. Každá žena, bez ohledu na její příjem nebo sociální postavení, si mohla dovolit sadu péče, protože byla docela levná.

Vzrušující historie manikúry na počátku 90. let

červený lak módní trendy nehty v dlouhé mandlové kabelce přes rameno

 • První společnost, která vyráběla výrobky pro péči o nehty, se nazývala „Flowery Manicure Products“ a byla založena v roce 1910 v New Yorku.
 • 1914 patent byl podán na první chránič nehtů. Povlak, který chrání nehty před odbarvením chemikáliemi nebo jinými prostředky, vyvinula Anna Kindred ze Severní Dakoty.
 • Přišel první lak na nehty v roce 1925 na trhu. Barva byla průsvitná, světle růžová a byla aplikována pouze do středu nehtu – špička nehtu a nehtový měsíc zůstaly bezbarvé. Vzhled je dodnes známý jako „měsíční manikúra“ a byla vyvinuta kosmetičkou Beatrice Kaye, která byla v té době také zodpovědná za krásnou manikúru hvězd. V těch letech bylo zakázáno „slušným“ ženám malovat si nehty v jasných nebo výrazných barvách.

Lak na nehty Revlon Red Vintage Reklama Líčí trendy designu nehtů

 • 1932 se zrodila kosmetická značka „Revlon“. Bratři Charles a Joseph Revsonovi vyrobili první barevně intenzivní a neprůhledný lak na nehty, který bylo možné aplikovat také bez zanechávání šmouh. Na rozdíl od ostatních produktů již nevycházel z barviv, ale z barevných pigmentů, což umožňovalo větší výběr nuancí. „Revlon“ byla společnost, která zavedla trend líčení rtů a nehtů ve stejném odstínu. Kromě růžové a červené bylo nejoblíbenější zlato a stříbro.
 • Prodloužení nehtů akrylem, které je i dnes stále velmi moderní, vděčí za svůj původ kosmetickému průmyslu, ale shodou okolností. Americký zubař Fred Slack si zlomil při práci hřebík a nalepil si ho na prst akrylem. Protože se nehet velmi rychle zahojil a také se stal mnohem tvrdším a odolnějším, stalo se toto řešení mezery jedním z nejlepších vynálezů v historii manikúry.

Historie manikúry je stále barevnější a zajímavější

Nail art nude lak na nehty módní trendy letní trendy na nehty

 • V 50. letech 20. století byly pozorovány dva trendy nehtů: Buď dlouhé špičaté nehty, malované v barvách, jako je švestka, tmavě modrá nebo tmavě zelená, nebo nádherný mandlový tvar v kombinaci se světlými a dosti jemnými nuancemi. V tomto období také proběhly první lekce modeláže nehtů a společnost „Revlon“ nabídla cvičnou sadu včetně základního vybavení.
 • V roce 1970 Byla vyvinuta francouzská manikúra.
 • Trendy nehtů v 80. letech se již neomezovaly pouze na jednobarevné laky. Ženy popustily uzdu své kreativitě a pomocí různých dekorací a drahokamů proměnily své nehty ve skutečná umělecká díla.

červený lak na nehty Chanel Rouge Noire Uma Turman nápady na nehtový design

 • První pero na nehty a první „voňavý“ lak na nehty v historii manikúry přišel na trh v roce 1990. Vůně nabízená společností Manhattan byla vanilka a bobule.
 • Film „Pulp Fiction“ je jedním z filmů, které prostě musíte vidět. Herečka Uma Thurman tam nosí dosud neznámý lak na nehty „Rouge Noir“ od Chanel. Dříve neslýchaná, téměř černá, tmavě červená se během jednoho roku stala nejprodávanějším lakem na nehty desetiletí.

Historie manikúry první lak na nehty akrylové nehty nápady na dekoraci nehtů

 • Malé kamínky a křišťálové dekorace jsou od roku 2007 jedním z nejoblíbenějších trendů v oblasti nehtů. Módní vlnu vytvořili návrháři jako Swarovski, kteří modelkám ozdobili třpytivé aplikace.
 • V roce 2011 se v Londýně konala první výstava nehtového umění „Nailphilia“.
 • V roce 2014 byla založena „Nailpolis“ – online platforma, která nabízí umělcům širokou škálu různých nápadů a designů nehtů.

Což je nejdražší lak na nehty v historii manikúry?

Historie trendů manikúry na nehty Letní nápady na zdobení námořních nehtů

Nejdražší lak na nehty na světě se jmenuje „Black Diamond“ a ve skutečnosti stojí stejně jako zbrusu nové Ferrari, konkrétně 250 000 eur. Na trh jej přinesla společnost „Azature“ a obsahuje celkem 267 karátů diamantů, které jsou rozemlety na velmi jemný prach. Zpěvačky Katy Perry a Kelly Osbourne už tento design nehtů podstoupily.

Jak vypadá budoucnost manikúry??

Nápady na nehty Letní meloun ve tvaru mandle

Nyní, když víte vše, co potřebujete vědět o historii manikúry, možná si říkáte, kam se budou trendy nehtů ubírat v budoucnu? Návrhy a dekorace jsou velmi rozmanité a nehtoví umělci z celého světa nás znovu a znovu překvapují svými zajímavými a poutavými nápady. Nemůžeme však přesně vědět, co očekávat – takže musíte být překvapeni.

Rainbow Nails trend nehtů neonové barvy lak na nehty růžová barva vlasů krátký bob účes

Design nehtů, styl

Historie manikúry – mnoho zajímavých informací na první pohled!

Duhový design nehtů si sami vytvořte trendy v pastelových barvách denní líčení

Trendy nehtů se za ta léta opravdu změnily. Od klasických červených nehtů hospodyněk z 50. let přes šílené poutavé akrylové nehty s bláznivými designy v 80. letech až po trend neonových barev letos v létě. Ale zajímalo vás někdy, kdy a kde byla manikúra vyrobena? Říká se, že první manikúra byla vyrobena asi před 5000 lety! V našem článku odhalujeme mnoho dalších zajímavých faktů a informací o historii manikúry!

Stručný přehled historie manikúry

Historie manikúry Krátké nehty Vzory na nehty Modré oči Doplňte doplňky

Slovo „manikúra“ pochází z kombinace latinských slov „manus“, které se překládá jako „ruka“ a „cura“ – péče.

 • 5 000–3 000 př. N. L Chr. – Již v roce 5000 před naším letopočtem Indické ženy si malovaly nehty hennou. Kleopatra a královna Nefertiti propagovaly manikúru ve starověkém Egyptě barvením nehtů v červených odstínech pomocí různých šťáv z bobulí a zeleniny. Kleopatra vždy dávala přednost krvavě červenému odstínu, zatímco Nefertiti vždy volila rubín. V té době však tuto barvu směli nosit pouze bohatí a mocní – čím vyšší společenské postavení, tím tmavší odstín. Otroci také směli používat jemné a světlé barvy, i když jen na velmi krátkých nehtech. Kleopatra už vymodelovala nehty ze speciálního porcelánového prášku, který přichytila ​​lepivou tekutinou.
 • Od roku 3200 př. N. L V Babylonu byla nalezena sada na manikúru z masivního zlata. Ani tehdy nebyla péče o nehty výsadou žen – muži také používali k natírání nehtů minerály olovnaté barvy.

Koupit Sada na nehty Vintage Historie faktů o manikúře

 • 2000 př. N. L Chr. – Také v Číně byly hřebíky použity před mnoha lety k prokázání prosperity a sociálního postavení. K tomu vymysleli vlastní „lak na nehty“. Jednalo se o komplexní směs včelího vosku, želatiny, vaječného bílku, arabské gumy a okvětních lístků s dobou expozice 8 až 9 hodin. Různých barevných nuancí bylo dosaženo přidáním orchidejí, růží nebo jiných květin. Nejoblíbenější však byly červené a černé.
 • 600 př. N. L Chr. – Dalším čínským trendem nehtů bylo také barvit nehty v barvách vládnoucí císařské dynastie. To však bylo povoleno pouze mužům a ženám s vyšším postavením – pro nižší vrstvy společnosti bylo používání barev vládců trestáno smrtí. Během dynastie Čou královská rodina zdobila nehty zlatým a stříbrným prachem.

Další zajímavá fakta o historii manikúry

Nápady na design nehtů historie manikúry barva vlasů měděné módní trendy krátké vlasy

 • V době dynastie Ming v letech 1268-1644 se v Číně objevily první umělé nehty v historii manikúry. Zajímavým faktem je, že to byli muži, kteří si zpevnili nehty rýžovým papírem, porcelánovým práškem nebo hedvábím, ne ženy. Nejslavnějším designem nehtů a nejneobvyklejším nehtovým uměním ze všech byli takzvaní „strážci nehtů“ nebo „ochránci nehtů“ z dynastie Čching (1644-1912). Ty vypadaly jako špičaté náprstky a byly velmi cenné. Některé z nich byly vyrobeny ze stříbra a jiné byly dokonce vyrobeny z ryzího zlata a ozdobeny drahými kameny. Umělecká díla se nosila na každé ruce na malíčku a byla symbolem sociálního postavení nositele. Lidé ukázali, že nemusí zvednout ani prst, ale mít na všechno neustále služebníka.

Gloria Vanderbildt herečka Vintage reklamní nápady Historie manikúry

 • Kolem 1800 první recepty na výrobu vlastního laku na nehty byly publikovány v mnoha kuchařkách. V té době byly barevné barvy a potřebné přísady považovány za oblíbený způsob směny nebo platby.
 • 1830 – Za ta léta se hodně vyvinula nejen manikúra, ale také nástroje pro péči o nehty. V roce 1930 lékař jménem Sits in Europe jako první použil na nehty svých pacientů pilník z pomerančovníku – jemně jím odstranil změkčené kůžičky. Před tímto vynálezem byla pro tento účel použita různá kovová nebo kyselá zařízení.
 • V roce 1878 Mary Cobb otevřela první salon pro manikúru v USA.
 • Dr. Sits šli ještě o krok dál a vymýšleli 1892 kompletní systém péče o nehty. Každá žena, bez ohledu na její příjem nebo sociální postavení, si mohla dovolit sadu péče, protože byla docela levná.

Vzrušující historie manikúry na počátku 90. let

červený lak módní trendy nehty v dlouhé mandlové kabelce přes rameno

 • První společnost, která vyráběla výrobky pro péči o nehty, se nazývala „Flowery Manicure Products“ a byla založena v roce 1910 v New Yorku.
 • 1914 patent byl podán na první chránič nehtů. Povlak, který chrání nehty před odbarvením chemikáliemi nebo jinými prostředky, vyvinula Anna Kindred ze Severní Dakoty.
 • Přišel první lak na nehty v roce 1925 na trhu. Barva byla průsvitná, světle růžová a byla aplikována pouze do středu nehtu – špička nehtu a nehtový měsíc zůstaly bezbarvé. Vzhled je dodnes známý jako „měsíční manikúra“ a byla vyvinuta kosmetičkou Beatrice Kaye, která byla v té době také zodpovědná za krásnou manikúru hvězd. V těch letech bylo zakázáno „slušným“ ženám malovat si nehty v jasných nebo výrazných barvách.

Lak na nehty Revlon Red Vintage Reklama Líčí trendy designu nehtů

 • 1932 se zrodila kosmetická značka „Revlon“. Bratři Charles a Joseph Revsonovi vyrobili první barevně intenzivní a neprůhledný lak na nehty, který bylo možné aplikovat také bez zanechávání šmouh. Na rozdíl od ostatních produktů již nevycházel z barviv, ale z barevných pigmentů, což umožňovalo větší výběr nuancí. „Revlon“ byla společnost, která zavedla trend líčení rtů a nehtů ve stejném odstínu. Kromě růžové a červené bylo nejoblíbenější zlato a stříbro.
 • Prodloužení nehtů akrylem, které je i dnes stále velmi moderní, vděčí za svůj původ kosmetickému průmyslu, ale shodou okolností. Americký zubař Fred Slack si zlomil při práci hřebík a nalepil si ho na prst akrylem. Protože se nehet velmi rychle zahojil a také se stal mnohem tvrdším a odolnějším, stalo se toto řešení mezery jedním z nejlepších vynálezů v historii manikúry.

Historie manikúry je stále barevnější a zajímavější

Nail art nude lak na nehty módní trendy letní trendy na nehty

 • V 50. letech 20. století byly pozorovány dva trendy nehtů: Buď dlouhé špičaté nehty, malované v barvách, jako je švestka, tmavě modrá nebo tmavě zelená, nebo nádherný mandlový tvar v kombinaci se světlými a dosti jemnými nuancemi. V tomto období také proběhly první lekce modeláže nehtů a společnost „Revlon“ nabídla cvičnou sadu včetně základního vybavení.
 • V roce 1970 Byla vyvinuta francouzská manikúra.
 • Trendy nehtů v 80. letech se již neomezovaly pouze na jednobarevné laky. Ženy popustily uzdu své kreativitě a pomocí různých dekorací a drahokamů proměnily své nehty ve skutečná umělecká díla.

červený lak na nehty Chanel Rouge Noire Uma Turman nápady na nehtový design

 • První pero na nehty a první „voňavý“ lak na nehty v historii manikúry přišel na trh v roce 1990. Vůně nabízená společností Manhattan byla vanilka a bobule.
 • Film „Pulp Fiction“ je jedním z filmů, které prostě musíte vidět. Herečka Uma Thurman tam nosí dosud neznámý lak na nehty „Rouge Noir“ od Chanel. Dříve neslýchaná, téměř černá, tmavě červená se během jednoho roku stala nejprodávanějším lakem na nehty desetiletí.

Historie manikúry první lak na nehty akrylové nehty nápady na dekoraci nehtů

 • Malé kamínky a křišťálové dekorace jsou od roku 2007 jedním z nejoblíbenějších trendů v oblasti nehtů. Módní vlnu vytvořili návrháři jako Swarovski, kteří modelkám ozdobili třpytivé aplikace.
 • V roce 2011 se v Londýně konala první výstava nehtového umění „Nailphilia“.
 • V roce 2014 byla založena „Nailpolis“ – online platforma, která nabízí umělcům širokou škálu různých nápadů a designů nehtů.

Což je nejdražší lak na nehty v historii manikúry?

Historie trendů manikúry na nehty Letní nápady na zdobení námořních nehtů

Nejdražší lak na nehty na světě se jmenuje „Black Diamond“ a ve skutečnosti stojí stejně jako zbrusu nové Ferrari, konkrétně 250 000 eur. Na trh jej přinesla společnost „Azature“ a obsahuje celkem 267 karátů diamantů, které jsou rozemlety na velmi jemný prach. Zpěvačky Katy Perry a Kelly Osbourne už tento design nehtů podstoupily.

Jak vypadá budoucnost manikúry??

Nápady na nehty Letní meloun ve tvaru mandle

Nyní, když víte vše, co potřebujete vědět o historii manikúry, možná si říkáte, kam se budou trendy nehtů ubírat v budoucnu? Návrhy a dekorace jsou velmi rozmanité a nehtoví umělci z celého světa nás znovu a znovu překvapují svými zajímavými a poutavými nápady. Nemůžeme však přesně vědět, co očekávat – takže musíte být překvapeni.

Rainbow Nails trend nehtů neonové barvy lak na nehty růžová barva vlasů krátký bob účes