Dekorace a oslavy

Vytvořte si vlastní sušící kytici – tipy a nápady na uspořádání

Vytvořte si vlastní suchou kytici oranžovo-žlutých teplých barev

Pokud vám připadá škoda vytvářet ze zahradních květin čerstvé kytice, protože rychle odumírají, máte další skvělou možnost. Můžete mít i snovou Vytvořte si vlastní sušící kytici a tímto způsobem si nejen užijte své vlastní květiny déle, ale také si je ponechte po celou zimu. K jejich výrobě potřebujete jen pár materiálů. Dnes vám chceme poskytnout inspiraci a ukázat vám, které květiny se k tomuto účelu hodí.

Vytvořte si vlastní sušící kytici – sbírejte rostliny

Vytvořte si vlastní kbelík na suché kytice, kov, rustikální uspořádání

Bohužel ne všechny rostliny jsou vhodné k výrobě vlastní suché kytice. Ty, které jsou vhodné, lze také pravidelně sbírat a připravovat na kytici. Za tímto účelem se květiny suší. V zásadě jde o techniku, pomocí které můžete sušící kytici konzervovat.

Vytvořte si vlastní sušící kytici – které rostliny a květiny?

suché kytice-udělej si sám-velké-barevné-barvy-sušené

Na sušení kytice je nejlepší použít větvičky, trávy, větve, šišky nebo listy, ale také klasy, plody, květinové latky a kukuřici. Existují skvělé sušené květiny, které můžete zasadit na zahradu a poté použít na sušení kytice. Vhodnými květinami jsou hortenzie, levandule, růže, bodláky, slunečnice, šípky, dámský plášť, chrpa, vlčí bob, třapatka, gypsophila, stacie a celosa.

Suchá kytice hortenzie

Vytvořte si vlastní nápad na suchou kytici-zahrada-květina-podzim

Hortenzie jsou velmi oblíbené, protože květy nejen krásně suší, aniž by ztratily okvětní lístky, ale jsou také svěží a dodávají kytici texturu. Takovou sušící kytici si můžete vyrobit sami pomocí pouze hortenzií nebo jejich kombinací s dalšími detaily. Sušené hortenzie také vypadají velmi pěkně jako věnec.

Sbírejte květiny a rostliny

Vyrobte si vlastní suché kytice-květiny-žlutá-příze-nůžky

Jakkoli se to může zdát zvláštní, květiny a rostliny by neměly být sbírány kdykoli během dne. Existuje nejvhodnější časové období, které je mezi 11:00 a 15:00. V tuto chvíli můžete předpokládat, že se rosa již odpařila, tj. Neexistuje žádná nepříjemná vlhkost, která by mohla být obtížnější uvnitř uschnout a zničit květiny.

Romantická kytice

suchá kytice-udělej si-fialová-elegantní-něžná-aranžmá-udělej

Pokud sbíráte květiny k výrobě vlastní suché kytice, měly by být také sklizeny krátce před obdobím květu. Rozvíjejí se o kousek dál, i když jsou odříznuty a poté vypadají svěžejší, když jsou suché. Uložte květiny a rostliny, které brzy nebudete používat, na suché místo pro pozdější použití.

Správně vysušte

suché kytice-udělej si sám tinkering-nápad-modré-nuance-studené barvy

Nejlepší je nechat květiny a rostliny, které chcete použít pro vlastní sušící kytici, uschnout na vzduchu. Tekutiny z rostlin jsou z nich odebírány. Zachovávají si svůj přirozený vzhled, když jsou zavěšeny vzhůru nohama. Zejména květiny mají na stole plochý vzhled. Pro sušení vyberte tmavou místnost. Větrání by v něm mělo být dobré.

Doba sušení

suchá kytice-udělej si-růže-růžová-romantická-skleněná váza

V závislosti na květině nebo rostlině může sušení trvat dva až osm týdnů, než si kytici vyrobíte sami. Pokud si nejste jisti, můžete to snadno zkontrolovat dotykem květin prsty. Pokud jsou řádně usušené, šustí. To však neplatí ani při sebemenší vlhkosti. Když jsou květiny hotové, nastříkejte je ještě trochou laku na vlasy. Tímto způsobem zachováte tvar a barvu rostliny.

Vysušte trávu a listí

suché kytice-udělej-si-růže-zlato-pšenice-příroda-dráteník

Pokud si chcete sušící kytici vyrobit sami, přidáte také klasy pšenice, trávy nebo listí. Můžete je sušit ve stejné místnosti jako květiny. To není žádný rozdíl. Nejsou však zavěšeny jako květiny, ale pouze vztyčené v kontejneru. Neplňte nádobu vodou!

Délka květů

udělejte si vlastní suchou kytici červeně rozkvetlých lučních květin

Měli byste být schopni odhadnout délku stonků předem. Než tedy začnete sbírat, promyslete si, jaký typ aranžmá a jaké plavidlo chcete použít. Pro jistotu odstřihněte dlouhé stonky. Kdykoli jej můžete později zkrátit. Pokud si sušicí kytici vyrobíte sami a později zjistíte, že některé květiny jsou příliš krátké, můžete je v případě potřeby prodloužit drátkem.

Levandulová suchá kytice

suchá kytice-udělej si sám-cereálie-levandule-vintage-kravata

Levanduli použijte také při výrobě sušící kytice sami. S těmito malými květy se květinová aranžmá stává obzvláště romantickou a líbivou. Jelikož se jedná o rostlinu koření, je zde také velmi snadné sušení. Levanduli lze kombinovat s jakýmkoli jiným prvkem.

Svažte sušící kytici

Make-your-own-make-your-own-roses-dry-inspirační-dekorace

Sušící kytici můžete snadno uvázat. Nejprve uchopte drát, nit a květiny a připravte si nůžky, nůž a lepidlo. Nejprve si promyslete střed kytice, tj. Jaké květiny byste chtěli mít jako střed. Poté se postupně propracujete ven. To mimochodem platí pro jakýkoli typ kytice květin a nejen tehdy, když si kytici vyrobíte sami.

Dokončete sušení kytice

Udělejte si sami, vyrobte si vlastní nápad na dárek-květinové květiny-růžové

Jakmile vyberete středový bod, můžete kolem něj přidat další prvky. Patří sem další květiny, ale také bobule, ovoce, trávy, větvičky a tak dále. Když jste s aranžmá spokojeni, omotejte stonky drátem a dole je ustřihněte na délku. Protože drát nevypadá zrovna vábně, omotejte jej provázkem nebo pěknou stužkou. Sušicí kytici jste si vyrobili sami!

Vytvořte rustikální uspořádání sami

Vyrobte si vlastní dekoraci jarní levandulové mašle

Vzhledem k tomu, že aranžmá je docela dekorativní sušící kytice, můžete tuto barvu sladit také s interiérem. Vydrží velmi, velmi dlouho, takže s ním můžete trvale vyzdobit každou místnost. Pokud si suchou kytici vyrobíte sami, můžete si vybrat některé prvky, svázat je a dát do nádoby, do této kytice můžete také v pravidelných intervalech přidávat čerstvé květiny.

Sušící kytice pro podlahovou vázu

suché tóny kytice, udělej si sám, podlaha, váza, ročník, peří, zemité tóny

Velká podlahová váza je velmi oblíbená pro vystavení sušící kytice. Ale aby si to také mohlo přijít na své, na zemi níže, musíte si velkou sušící kytici vyrobit sami. Použijte vysokou trávu a dlouhé větve. Velmi vhodné jsou také nerostlinné prvky, jako je peří.

Mix květin

Vytvořte si vlastní suchou kytici rustikální vázu starožitné bobule stimulaci

Nejen na zahradě najdete mnoho skvělých květin pro výrobu vlastní suché kytice. Pro sběr lze využít i procházku divokou loukou. Kytice sušených divokých a zahradních rostlin vypadá velmi pěkně. Pak také vyberte správnou vázu.

Kytice růží

Vytvořte si vlastní suchou kytici růžových růží s květináčem

Růže jsou klasikou nejen pro běžné kytice a zahradu. Jsou také velmi oblíbené pro výrobu vlastní sušící kytice, protože z nich vyzařuje romantický vinobraní. Ať už v kombinaci s jinými květinami nebo ne, růže jsou skvělou volbou pro všechny druhy aranžmá.

Jednoduchý nápad

suchá kytice-udělej si sám-zelená-neutrální-klein-strauss

Kytice nemusí být svěží, aby vypadala hezky. Můžete si sami vyrobit malou, jemnou sušící kytici a několik jich rozmístit v místnosti. Aranžmá ze sušených květin a trávy je také skvělý nápad na rozdávání. Obdarovaný si to užije mnohem déle než s čerstvou kyticí a bude na vás myslet pokaždé, když se na něj podíváte.

Suchá kytice vyrobená z obilovin

Udělejte si sami svou vlastní obilnou pšenici jednoduchý nápad

Jak již bylo zmíněno, obiloviny můžete také použít k výrobě sušící kytice sami. Zkombinujte několik druhů, jako je žito, pšenice a ječmen, a vytvořte zajímavou směs. Umělé květiny lze také přidat do suché kytice, pokud jste neměli čas sušit květiny a přesto chcete přidat nějaké barevné akcenty.

Rustikální nádech

Udělejte si sami svou vlastní hortenzie-váza-dřevěný-plátek-červeno-zelený

Sušící kytice je vhodná jako dekorace pro každý styl zařizování. Celé to vypadá rustikálně se starou vázou nebo jinou starožitnou nádobou, stejně jako když umístíte aranžmá na dřevěný kotouč, jak bylo provedeno v tomto příkladu. Opět byly použity sušené hortenzie.