Dekorace a oslavy

Vyrobte si čokoládové ozdoby na koláče, dorty a podobně sami

Čokoládový dekor vám křestní přijímací peří udělá sám

Většinou známe jemnou síť čokolády, která korunuje dezert z gurmánských restaurací. Krásné čokoládové ozdoby si ale můžete snadno vyrobit sami. Ať už pečete dort, dort nebo cupcakes, tyto čokoládové ozdoby dodají vašemu pečivu maximum. Díky těmto originálním nápadům se vaše pečivo stane poutačem!

Vyrobte si čokoládovou dekoraci sami – filigránové peří

vyrobte si čokoládové ozdoby sami recepty dezerty peří

S těmito elegantními čokoládovými dekoracemi ohromíte své hosty! Vypadají ošidně, ale jejich použití je překvapivě snadné.

Složení:

Rozpuštěná čokoláda

Pergamenový nebo mastný papír

Koktejlové tyčinky, párátka a podobně

Formovače květin nebo jiné podobné malé misky

Jednorázové potrubní sáčky

1. Rozpuštěnou čokoládu vložte do jednorázového sáčku a na kousek pečicího papíru vytvořte několik tvarů.

2. Na formy na čokoládu položte druhý list pečicího papíru a jemně trochu zatlačte, aby se roztavená čokoláda stlačila mezi dva kusy papíru. Uhladíme palcem a tvarujeme čokoládu do tenčích tvarů podobných peří.

návod na dekoraci čokolády vyrobte si peří sami

3. Zatímco je čokoláda stále měkká a tekutá, opatrně oddělte oba kousky papíru. Nyní byste měli mít dvě sady tvarů čokolády, ze kterých pak můžete udělat peří.

Spropitné: Vaše čokoláda by neměla vychladnout a příliš rychle tuhnout. Zkuste je tedy při práci nepokládat na studené povrchy. Použijte prkénko nebo vyložený plech, abyste mohli čokoládu tvarovat při pokojové teplotě.

4. Nyní, když je čokoláda stále tekutá, vezměte párátko a vytvořte jemnou texturu podél okraje čokoládových forem.

recept na čokoládové ozdobné peří návod

5. Nyní nakreslete tenkou čáru rozpuštěné čokolády do středu peří a vytvořte dřík pera. Hřídel by měla být o něco delší než lopatka peří.

6. Aby čokoládové ozdoby vypadaly realističtěji, pečlivě nakrájejte pečicí papír na proužky a vložte je do nádoby ve tvaru misky. K tomu můžete také použít tvarovače květin.

7. Čokoládové peří necháme úplně ztuhnout, nechladíme. Když je suchý, opatrně odlepte papír z kousků čokolády.

Čokoládová dekorace bílý jarní cupcake svatební křest

Tato čokoládová peří dodají dortům a cupcakes elegantní upgrade během chvilky. Krásně také vypadají na luxusních dezertech z čokoládové pěny. Pokud se cítíte mimořádně kreativní, ozdobte si čokoládové peří jedlým potravinářským barvivem ve zlatém nebo jedlém třpytivém prášku.

Vyrobte si čokoládové ozdoby sami – růže vyrobené z modelovací čokolády

Udělejte si čokoládové růže sami bílé mléko

Jedlé čokoládové růže mohou být vyrobeny z mnoha různých materiálů, jako je fondán nebo marcipán. Zde vám ukážeme, jak si můžete čokoládový fondán vyrobit sami. Tato jednoduchá, tvárná čokoládová pasta je vyrobena z čokolády a glukózového sirupu.

Čokoládový fondánový stužkový koláč moučkový cukr

Recept na čokoládový fondán

450 gramů bílé čokolády

125 ml lehkého glykozového sirupu

Volitelné: potravinářské barvivo

Tento recept lze také připravit s mlékem nebo hořkou čokoládou. Postup pro mléčnou čokoládu je stejný, ale pokud použijete hořkou čokoládu, zvyšte množství cukrového sirupu na 200 ml. Pamatujte, že stejných barevných efektů nelze dosáhnout při použití mléčné nebo tmavé čokolády.

Dort s čokoládovou hmotou

Příprava:

1. Čokoládu nahrubo nasekejte a vložte do velké mísy vhodné do mikrovlnné trouby.

2. Čokoládu rozpustíme v mikrovlnné troubě a každých 45 sekund mícháme, aby nedošlo k přehřátí čokolády.

3. Rozpuštěnou čokoládu vyjměte z mikrovlnné trouby a míchejte do hladka. Vmíchejte cukrový sirup.

4. Položte čokoládu na velký kus potravinové fólie a dobře ji zabalte. Čokoládu necháme vychladnout a ztuhnout při pokojové teplotě alespoň 6 hodin nebo přes noc.

Z 250 gramů čokoládového fondánu lze vyrobit asi šest růží o obvodu 7 centimetrů. Množství lze upravit změnou velikosti růží.

Vyrobte si čokoládové růže sami

Čokoládový dekor na dorty Čokoládové růže Návod

1. Vymíchejte modelovací čokoládu, dokud nebude hladká a pružná. U bílé čokolády je pracovní deska posypána moučkovým cukrem, u mléčné nebo hořké čokolády s neslazeným kakaovým práškem.

Ztuhlou čokoládu změkčete hnětením v rukavicích nebo mikrovlnným ohřevem v krátkých 10sekundových intervalech, dokud nebude dostatečně měkká na práci. V tuto chvíli ji můžete rozdělit a podle potřeby vmíchat do čokolády různé potravinářské barvivo.

Domácí čokoládová dekorace Vykrajujte růže

2. Modelovací čokoládu rozválíme na tenko, asi 3 milimetry silné.

3. Z modelovací hmoty vykrajujte kruhy pomocí malé kulaté vykrajovátka na cukroví. Na růži plné velikosti budete potřebovat 9 kruhů a na malé růžové pupeny asi 4 nebo 5. Velikost řezačky kruhů určí velikost vaší hotové růže. Vykrajovátko na sušenky o průměru 4 cm vytvoří růži o průměru asi 8 cm.

Čokoládový dekor na dorty udělejte ze sebe růže Pokyny

4. Vezměte jeden z vykrojených kruhů a srolujte ho. To bude střed růže. Otvor v horní části by měl být větší než otvor ve spodní části.

5. Vezměte další kruh a ztenčte hranu prsty. Růže tak získá jemnější vzhled. Tento krok by měl být opakován pro každý okvětní lístek.

6. Umístěte první okvětní lístek kolem již připraveného středu růže, opatrně trochu ohněte horní okraj okvětního lístku směrem ven.

7. Nyní máte růžový pupen! Pokud se zde chcete zastavit, jemně ohněte okraj okvětního lístku dovnitř tak, aby částečně zakryl střed květiny. Pokud chcete květinu v plném květu, pokračujte v přidávání dalších okvětních lístků.

8. Trik, jak získat realistickou růži, je zasunout druhý okvětní lístek pod první, jak ukazuje obrázek. Přidejte více okvětních lístků, dokud růže nebude mít požadovanou velikost.

Vyrobte si čokoládové ozdoby na růže růží sami

Vaše čokoládové růže jsou nyní připraveny! Nechte růže 24 hodin schnout při pokojové teplotě. Po úplném nastavení je lze skladovat ve vzduchotěsné nádobě.

Šišky jako čokoládová ozdoba na dort

Čokoládová dekorace na dorty Zimní šišky mandle

přísady

500 gramů čokoládových pelet

400 ml (1 plechovka) slazeného kondenzovaného mléka

60 gramů nesoleného másla

¼ lžičky soli

1 čajová lžička mandlového nebo vanilkového extraktu

100 gramů mléčné čokolády

300 gramů plátků mandlí

příprava

1. Čokoládové pelety, kondenzované mléko, máslo, sůl a mandlový extrakt vložte do velké skleněné mísy. Zahřejte v mikrovlnné troubě minutu, poté dobře promíchejte. Směs zahřívejte v 20sekundových intervalech, dokud není dosaženo požadované konzistence.

Čokoládová dekorace dort zimní šišky mandle

2. Misku zakryjte igelitem a nechte asi 2 hodiny stát při pokojové teplotě.

3. Kopečkem zmrzliny nakrájejte malé kuličky těsta a naaranžujte na plech vyložený pečicím papírem. Čím větší naběračku zmrzliny budete mít, tím méně šišek budete mít.

4. Srolujte a vytvarujte každou čokoládovou kouli mezi dlaněmi tak, aby se z ní stal tvar kužele.

Vyrobte si čokoládový dort na ozdobu mandlí a šišek sami

5. Zahřejte mléčnou čokoládu v mikrovlnné troubě. Namočte spodní část plátků mandlí do rozpuštěné čokolády a přitlačte ji na zadní stranu jedné z borových šišek. Přidejte ostatní mandle v překrývajícím se vzoru a pracujte zezadu dopředu, dokud nebude kužel zcela pokryt mandlemi. Pro co nejrealističtější vzhled používejte pouze celé kousky mandlí a nakloňte je dopředu.

6. Jakmile jsou všechny šišky ozdobené, vložte plech na zhruba 15 minut do lednice.

Čokoládovými šiškami můžete ozdobit dorty, cupcakes, tartaletky nebo jiné dezerty! Jsou jen trochu citlivé, protože při hrubém zacházení se mandle snadno lámou. Proto je vhodné je přenášet špachtlí nebo nožem místo toho, abyste je vzali ručně.

Vyrobte si čokoládová čísla sami

šablony dekorací čokolády čísla pí

Zkopírujte prvních 100 číslic čísla Pi do nového dokumentu pomocí programu pro zpracování textu. Vyberte tučné písmo (zde je uvedeno: Adobe Gothic Sans Serif B, 36 bodů) a mezi každé číslo vložte mezeru. Symbol π vložte a zvětšete na 340 bodů (zde zobrazeno: Adobe Ming Std L). Vytiskněte si tento dokument a položte na něj kousek pečicího papíru.

Vložte 100 gramů čokoládových pelet do misky vhodné do mikrovlnné trouby a zahřívejte v mikrovlnné troubě po dobu 20 sekund. Vyjměte z mikrovlnné trouby a promíchejte. Tento postup opakujte, dokud se čokoláda nerozpustí. Rozpuštěnou čokoládu vložte do plastového sáčku s víčkem. Odřízněte malou část rohu tašky. Sledujte obrysy každého čísla a velkého čísla pí vytlačením čokolády z provizorního sáčku. Před použitím nechte alespoň dvě hodiny vychladnout.

Spropitné: Pokud chcete být ještě přesnější, můžete použít ozdobné pero.

Čokoládová výzdoba Vytvořte si čísla podle čísla dortu

Vyndejte čokoládová čísla z lednice. Tenkou kovovou špachtlí pomalu zeškrábejte symbol pí a čísla z voskového papíru. Nedotýkejte se čísel rukama. Kvůli tělesnému teplu se mohou roztavit a deformovat.

Čokoládová dekorace na Silvestra – pyramidy štěstí

Udělejte si radost silvestrovskými čokoládovými pyramidami sami

Tyto čokoládové pyramidy jsou skvělou alternativou k sušenkám a jsou ideální jako silvestrovské kouzlo štěstí! Než dáte dohromady pyramidy, vložte dovnitř papír s milým rčením. List máty dodá trochu svěžesti.

Čokoládová dekorace sušenky Alternativní pyramidy

Další pokyny používají stejnou techniku: čokoládové ozdoby jsou nakreslené pomocí šablony nebo volně na pečicí papír. Jakmile je čokoláda zatuhlá, můžete ji vyjmout z pečicího papíru.

Inspirujte se níže uvedenými nápady! Doufáme, že vás zdobení dezertů baví!

Šablona čokoládové pyramidy

Potisky listů

Čokoládový dekor si sami vyrobíte otisky listů

Návod, jak si vyrobit čokoládovou dekoraci, necháte sami

Domácí čokoládové skořápky bez balónku

Vyrobte si čokoládové misky sami Zmrzlina podává maliny

Vyrobte si čokoládové skořápky sami Návod bez balónku

Vyrobte si čokoládové skořápky sami bez pokynů k balónku

Vytvořte si vlastní čokoládové skořápky a odstraňte voskový papír

Čokoládová dekorace na Vánoce

čokoládová dekorace vánoční hvězda perly

čokoládový dekor zdobí vánoční dezert ve skle

Vytvořte si vlastní čokoládový dekorační dort zimní vánoční nápad

Dekorace a oslavy

Vyrobte si čokoládové ozdoby na koláče, dorty a podobně sami

Čokoládový dekor vám křestní přijímací peří udělá sám

Většinou známe jemnou síť čokolády, která korunuje dezert z gurmánských restaurací. Krásné čokoládové ozdoby si ale můžete snadno vyrobit sami. Ať už pečete dort, dort nebo cupcakes, tyto čokoládové ozdoby dodají vašemu pečivu maximum. Díky těmto originálním nápadům se vaše pečivo stane poutačem!

Vyrobte si čokoládovou dekoraci sami – filigránové peří

vyrobte si čokoládové ozdoby sami recepty dezerty peří

S těmito elegantními čokoládovými dekoracemi ohromíte své hosty! Vypadají ošidně, ale jejich použití je překvapivě snadné.

Složení:

Rozpuštěná čokoláda

Pergamenový nebo mastný papír

Koktejlové tyčinky, párátka a podobně

Formovače květin nebo jiné podobné malé misky

Jednorázové potrubní sáčky

1. Rozpuštěnou čokoládu vložte do jednorázového sáčku a na kousek pečicího papíru vytvořte několik tvarů.

2. Na formy na čokoládu položte druhý list pečicího papíru a jemně trochu zatlačte, aby se roztavená čokoláda stlačila mezi dva kusy papíru. Uhladíme palcem a tvarujeme čokoládu do tenčích tvarů podobných peří.

návod na dekoraci čokolády vyrobte si peří sami

3. Zatímco je čokoláda stále měkká a tekutá, opatrně oddělte oba kousky papíru. Nyní byste měli mít dvě sady tvarů čokolády, ze kterých pak můžete udělat peří.

Spropitné: Vaše čokoláda by neměla vychladnout a příliš rychle tuhnout. Zkuste je tedy při práci nepokládat na studené povrchy. Použijte prkénko nebo vyložený plech, abyste mohli čokoládu tvarovat při pokojové teplotě.

4. Nyní, když je čokoláda stále tekutá, vezměte párátko a vytvořte jemnou texturu podél okraje čokoládových forem.

recept na čokoládové ozdobné peří návod

5. Nyní nakreslete tenkou čáru rozpuštěné čokolády do středu peří a vytvořte dřík pera. Hřídel by měla být o něco delší než lopatka peří.

6. Aby čokoládové ozdoby vypadaly realističtěji, pečlivě nakrájejte pečicí papír na proužky a vložte je do nádoby ve tvaru misky. K tomu můžete také použít tvarovače květin.

7. Čokoládové peří necháme úplně ztuhnout, nechladíme. Když je suchý, opatrně odlepte papír z kousků čokolády.

Čokoládová dekorace bílý jarní cupcake svatební křest

Tato čokoládová peří dodají dortům a cupcakes elegantní upgrade během chvilky. Krásně také vypadají na luxusních dezertech z čokoládové pěny. Pokud se cítíte mimořádně kreativní, ozdobte si čokoládové peří jedlým potravinářským barvivem ve zlatém nebo jedlém třpytivém prášku.

Vyrobte si čokoládové ozdoby sami – růže vyrobené z modelovací čokolády

Udělejte si čokoládové růže sami bílé mléko

Jedlé čokoládové růže mohou být vyrobeny z mnoha různých materiálů, jako je fondán nebo marcipán. Zde vám ukážeme, jak si můžete čokoládový fondán vyrobit sami. Tato jednoduchá, tvárná čokoládová pasta je vyrobena z čokolády a glukózového sirupu.

Čokoládový fondánový stužkový koláč moučkový cukr

Recept na čokoládový fondán

450 gramů bílé čokolády

125 ml lehkého glykozového sirupu

Volitelné: potravinářské barvivo

Tento recept lze také připravit s mlékem nebo hořkou čokoládou. Postup pro mléčnou čokoládu je stejný, ale pokud použijete hořkou čokoládu, zvyšte množství cukrového sirupu na 200 ml. Pamatujte, že stejných barevných efektů nelze dosáhnout při použití mléčné nebo tmavé čokolády.

Dort s čokoládovou hmotou

Příprava:

1. Čokoládu nahrubo nasekejte a vložte do velké mísy vhodné do mikrovlnné trouby.

2. Čokoládu rozpustíme v mikrovlnné troubě a každých 45 sekund mícháme, aby nedošlo k přehřátí čokolády.

3. Rozpuštěnou čokoládu vyjměte z mikrovlnné trouby a míchejte do hladka. Vmíchejte cukrový sirup.

4. Položte čokoládu na velký kus potravinové fólie a dobře ji zabalte. Čokoládu necháme vychladnout a ztuhnout při pokojové teplotě alespoň 6 hodin nebo přes noc.

Z 250 gramů čokoládového fondánu lze vyrobit asi šest růží o obvodu 7 centimetrů. Množství lze upravit změnou velikosti růží.

Vyrobte si čokoládové růže sami

Čokoládový dekor na dorty Čokoládové růže Návod

1. Vymíchejte modelovací čokoládu, dokud nebude hladká a pružná. U bílé čokolády je pracovní deska posypána moučkovým cukrem, u mléčné nebo hořké čokolády s neslazeným kakaovým práškem.

Ztuhlou čokoládu změkčete hnětením v rukavicích nebo mikrovlnným ohřevem v krátkých 10sekundových intervalech, dokud nebude dostatečně měkká na práci. V tuto chvíli ji můžete rozdělit a podle potřeby vmíchat do čokolády různé potravinářské barvivo.

Domácí čokoládová dekorace Vykrajujte růže

2. Modelovací čokoládu rozválíme na tenko, asi 3 milimetry silné.

3. Z modelovací hmoty vykrajujte kruhy pomocí malé kulaté vykrajovátka na cukroví. Na růži plné velikosti budete potřebovat 9 kruhů a na malé růžové pupeny asi 4 nebo 5. Velikost řezačky kruhů určí velikost vaší hotové růže. Vykrajovátko na sušenky o průměru 4 cm vytvoří růži o průměru asi 8 cm.

Čokoládový dekor na dorty udělejte ze sebe růže Pokyny

4. Vezměte jeden z vykrojených kruhů a srolujte ho. To bude střed růže. Otvor v horní části by měl být větší než otvor ve spodní části.

5. Vezměte další kruh a ztenčte hranu prsty. Růže tak získá jemnější vzhled. Tento krok by měl být opakován pro každý okvětní lístek.

6. Umístěte první okvětní lístek kolem již připraveného středu růže, opatrně trochu ohněte horní okraj okvětního lístku směrem ven.

7. Nyní máte růžový pupen! Pokud se zde chcete zastavit, jemně ohněte okraj okvětního lístku dovnitř tak, aby částečně zakryl střed květiny. Pokud chcete květinu v plném květu, pokračujte v přidávání dalších okvětních lístků.

8. Trik, jak získat realistickou růži, je zasunout druhý okvětní lístek pod první, jak ukazuje obrázek. Přidejte více okvětních lístků, dokud růže nebude mít požadovanou velikost.

Vyrobte si čokoládové ozdoby na růže růží sami

Vaše čokoládové růže jsou nyní připraveny! Nechte růže 24 hodin schnout při pokojové teplotě. Po úplném nastavení je lze skladovat ve vzduchotěsné nádobě.

Šišky jako čokoládová ozdoba na dort

Čokoládová dekorace na dorty Zimní šišky mandle

přísady

500 gramů čokoládových pelet

400 ml (1 plechovka) slazeného kondenzovaného mléka

60 gramů nesoleného másla

¼ lžičky soli

1 čajová lžička mandlového nebo vanilkového extraktu

100 gramů mléčné čokolády

300 gramů plátků mandlí

příprava

1. Čokoládové pelety, kondenzované mléko, máslo, sůl a mandlový extrakt vložte do velké skleněné mísy. Zahřejte v mikrovlnné troubě minutu, poté dobře promíchejte. Směs zahřívejte v 20sekundových intervalech, dokud není dosaženo požadované konzistence.

Čokoládová dekorace dort zimní šišky mandle

2. Misku zakryjte igelitem a nechte asi 2 hodiny stát při pokojové teplotě.

3. Kopečkem zmrzliny nakrájejte malé kuličky těsta a naaranžujte na plech vyložený pečicím papírem. Čím větší naběračku zmrzliny budete mít, tím méně šišek budete mít.

4. Srolujte a vytvarujte každou čokoládovou kouli mezi dlaněmi tak, aby se z ní stal tvar kužele.

Vyrobte si čokoládový dort na ozdobu mandlí a šišek sami

5. Zahřejte mléčnou čokoládu v mikrovlnné troubě. Namočte spodní část plátků mandlí do rozpuštěné čokolády a přitlačte ji na zadní stranu jedné z borových šišek. Přidejte ostatní mandle v překrývajícím se vzoru a pracujte zezadu dopředu, dokud nebude kužel zcela pokryt mandlemi. Pro co nejrealističtější vzhled používejte pouze celé kousky mandlí a nakloňte je dopředu.

6. Jakmile jsou všechny šišky ozdobené, vložte plech na zhruba 15 minut do lednice.

Čokoládovými šiškami můžete ozdobit dorty, cupcakes, tartaletky nebo jiné dezerty! Jsou jen trochu citlivé, protože při hrubém zacházení se mandle snadno lámou. Proto je vhodné je přenášet špachtlí nebo nožem místo toho, abyste je vzali ručně.

Vyrobte si čokoládová čísla sami

šablony dekorací čokolády čísla pí

Zkopírujte prvních 100 číslic čísla Pi do nového dokumentu pomocí programu pro zpracování textu. Vyberte tučné písmo (zde je uvedeno: Adobe Gothic Sans Serif B, 36 bodů) a mezi každé číslo vložte mezeru. Symbol π vložte a zvětšete na 340 bodů (zde zobrazeno: Adobe Ming Std L). Vytiskněte si tento dokument a položte na něj kousek pečicího papíru.

Vložte 100 gramů čokoládových pelet do misky vhodné do mikrovlnné trouby a zahřívejte v mikrovlnné troubě po dobu 20 sekund. Vyjměte z mikrovlnné trouby a promíchejte. Tento postup opakujte, dokud se čokoláda nerozpustí. Rozpuštěnou čokoládu vložte do plastového sáčku s víčkem. Odřízněte malou část rohu tašky. Sledujte obrysy každého čísla a velkého čísla pí vytlačením čokolády z provizorního sáčku. Před použitím nechte alespoň dvě hodiny vychladnout.

Spropitné: Pokud chcete být ještě přesnější, můžete použít ozdobné pero.

Čokoládová výzdoba Vytvořte si čísla podle čísla dortu

Vyndejte čokoládová čísla z lednice. Tenkou kovovou špachtlí pomalu zeškrábejte symbol pí a čísla z voskového papíru. Nedotýkejte se čísel rukama. Kvůli tělesnému teplu se mohou roztavit a deformovat.

Čokoládová dekorace na Silvestra – pyramidy štěstí

Udělejte si radost silvestrovskými čokoládovými pyramidami sami

Tyto čokoládové pyramidy jsou skvělou alternativou k sušenkám a jsou ideální jako silvestrovské kouzlo štěstí! Než dáte dohromady pyramidy, vložte dovnitř papír s milým rčením. List máty dodá trochu svěžesti.

Čokoládová dekorace sušenky Alternativní pyramidy

Další pokyny používají stejnou techniku: čokoládové ozdoby jsou nakreslené pomocí šablony nebo volně na pečicí papír. Jakmile je čokoláda zatuhlá, můžete ji vyjmout z pečicího papíru.

Inspirujte se níže uvedenými nápady! Doufáme, že vás zdobení dezertů baví!

Šablona čokoládové pyramidy

Potisky listů

Čokoládový dekor si sami vyrobíte otisky listů

Návod, jak si vyrobit čokoládovou dekoraci, necháte sami

Domácí čokoládové skořápky bez balónku

Vyrobte si čokoládové misky sami Zmrzlina podává maliny

Vyrobte si čokoládové skořápky sami Návod bez balónku

Vyrobte si čokoládové skořápky sami bez pokynů k balónku

Vytvořte si vlastní čokoládové skořápky a odstraňte voskový papír

Čokoládová dekorace na Vánoce

čokoládová dekorace vánoční hvězda perly

čokoládový dekor zdobí vánoční dezert ve skle

Vytvořte si vlastní čokoládový dekorační dort zimní vánoční nápad