Dekorace a oslavy

Výroba ptáků s batolaty: Podporujte jemnou motoriku pomocí těchto nápadů pro kutily!

Skládání, malování, řezání: ruční práce podporují nejen kreativitu, ale také jemnou motoriku. Zvláště malé děti ve věku od 3 do 4 let rády popustily uzdu své fantazii a vyrábějí barevné dekorace za pomoci rodičů. Ruční práce jsou perfektní zábavou na deštivé víkendy a pomáhají proti nudě doma. Zvláště na jaře existuje mnoho nápadů, které jsou inspirovány přírodou. Když batolata vyrábějí zvířata nebo ptáky, učí se více o přírodě a zvířecím světě. Nabízíme vám pěkné nápady, se kterými můžete udržet děti ve věku od 3 do 4 let.

Drobní ptáčci s malými dětmi: vystřihněte motivy z lepenky

Ptáci vytvářejí s batolaty návody a nápady na ruční práce

Vyřezávání různých motivů podporuje obratnost batolat a podle toho jemnou motoriku, která podporuje rozvoj jazyka od dvou let. Je to rozhodně dovednost, kterou je třeba se naučit a procvičovat, a ne taková, kterou by lidé automaticky ovládali. Řezání nejen posiluje svaly, ale také trénuje základní dovednosti. Patří sem takzvané logické myšlení, při kterém se děti učí, že aktivita má určité důsledky.

Vyrobte ptáčky s batolaty podle pokynů z barevného papíru

Děti, které vystřihují určité motivy, se učí určitou dobu soustředit na úkol. Proto je právě jejich vystřihování hodně baví. O to více vzrušující to je, když jsou jednotlivé části poskládány dohromady a děti mohou obdivovat konečný výsledek. První ruční práce, které vám nabízíme, jsou proto nekomplikované. Cíl: Děti by se měly naučit vystřihovat různé tvary a lepit je. Potřebujete následující materiály a příslušenství:

 • Karton v bílé barvě
 • Řemeslná lepenka s různými vzory (tečky, kostkované vzory, květiny atd.)
 • Dvě kolíčky na prádlo
 • 2 googly oči
 • Barevný papír, žlutá nebo žlutá pastelka
 • nůžky
 • Cikcakové nůžky (volitelně)
 • lepidlo

Za tímto účelem rodiče nejprve vytvoří šablonu, která se skládá z několika částí: křídla ve tvaru mraku, kruh pro ptačí tělo a půlkruh pro dekoraci. Rodiče vystřihli jednotlivé části z bílého kartonu a poskytly tyto šablony dětem. Poté mohou drobečci začít dělat ruční práce pod dohledem rodičů. Motivy nejprve přeneste na lepenku, poté je vystřihněte a na konci motiv spojte. Z cik cak nůžkami vystřihněte zobák ze žlutého barevného papíru a přilepte ho na místo.

Vytvářejte ptáky s malými dětmi: vystřihněte otisky rukou

Řemeslné nápady pro batolata ve školce vystřihly ptáčky z papíru otisky rukou

S dalším nápadem na ruční práce se cvičí dovednosti a logické myšlení a fantazii dětí se při ručních pracích dává volná ruka. Je to také pěkný dárek pro prarodiče nebo ke Dni matek. K vystřihování komplikovaných motivů se nejlépe hodí tenká lepenka. Na jedné straně by měl být snadno řezatelný a na druhé straně by měl být silnější než papír. Protože nevycvičené dětské ruce mohou snadno ohýbat stavební papír.

Ptáci vytvářejí nápady pro batolata ve věku od 3 do 4 let

Tyto materiály budete potřebovat k výrobě ptáků z lepenky. Nejprve položte otisk ruky dětí na oranžovou lepenku a vystřihněte ji. Poté ze tří dřevěných nanuků udělejte trojúhelník. Vystřihněte trojúhelník z lepenky s tečkovanými vzory a přilepte ho na nanuky. Vystřihněte zobák z oranžové lepenky. Přilepte oči a použijte malé kolíčky na prádlo jako chodidla.

Ptáci dělají věci z kolíčků na prádlo s batolaty

Nabízíme vám další, mnohem jednodušší nápad na výrobu ptáčků z kolíčků na prádlo. Nechte děti namalovat tři dřevěné špendlíky na prádlo v jedné barvě. Z oranžové lepenky vystřihněte zobák a nožičky. Nalepte na místo slepé oči a peří. Tito vtipní ptáčci vypadají dobře například na psacím stole v dětském pokoji a navodí vám dobrou náladu. Můžete také přilepit magnety na zadní stranu kolíčků na prádlo a použít ptáčky jako magnety na lednici. Špendlíky na prádlo se mohou například pochlubit dětskými kresbami nebo vést nákupní seznamy. Samozřejmě můžete také vytvořit jedinečný věnec pro školku pomocí šňůry na prádlo a kolíků na prádlo. A jako dárek na Velikonoce nebo ke Dni matek jsou také ideální. Pokud slavíte dětskou narozeninovou oslavu na jaře nebo v létě, můžete také použít barevné ptáčky vyrobené z kolíčků jako karty na dětský stůl. Stačí, když pastelkou napíšete na kolíček oblečení jméno dítěte.

Tinker ptáci s malými dětmi: skládací figurky

Návod, jak vyrobit ptáčky z forem na košíčky z papíru

Umění origami je v Evropě stále oblíbenější. Zalomení a přehyby nabízejí dětem skvělou příležitost k vytváření nekomplikovaných figurek origami. Než si to ale batolata vyzkouší, měla by zvládnout určité skládací techniky. Další nápad na řemeslo je velmi jednoduchý, zvládnou ho i tříleté děti a je dokonalým úvodem do světa origami. Ptáčci nejsou vyrobeni podle pravidel origami (pouze skládání, bez lepení), ale tímto způsobem mohou malí lidé hravou formou procvičovat nejjednodušší skládací techniky.

Sklopte ptáčky z forem na košíčky krok za krokem

Pro tyto barevné ptáky potřebujete následující materiály: 1 papírový kufřík na košíčky v zelené barvě a 2 další kufry v modré barvě, lepidlo, slepé oči a kolíček na prádlo. Takto se vyrábějí papíroví ptáčci: Zelenou formu položte naplocho na pracovní plochu a složte ji doprostřed. Odložte první modrou formu a složte ji na čtyři. Přeložte druhou formu na muffiny na polovinu. Poté sestavte figurku ptáka ze tří tvarů (viz foto výše) a přilepte tři prvky na místo. Přilepte kolíček na prádlo na zadní stranu papírového ptáčka a připevněte oči. Z modré formy na košíčky vystřihněte zobák a přilepte ho na místo.

Tinker 3D blahopřání s papírovými ptáky

Jarní karty s ptáčky vytvářejí nápady s batolaty

Další příručka, která zahrnuje nejjednodušší techniky skládání. Vyrobte si společně s dětmi 3D přání s papírovými ptáčky. Rodiče zde musí aktivně pomáhat, protože v pokynech jsou určité kroky, které vyžadují větší zručnost. Jinak ale děti většinu ručních prací zvládají samy. Je to také skvělý nápad pro rodiny s více dětmi, protože starší děti mohou pomoci malým lepit. Hotová přáníčka můžete poslat prarodičům. Určitě budete šťastní. Blahopřání můžete také použít jako nástěnnou dekoraci do dětského pokoje.

Řemesla s batolaty na jaro. Nápad na přání s ptáčky

Takto se vyrábějí barevní ptáčci: Z kartonu vystřihněte čtyři stejně velké kruhy. Nejrychlejší a nejsnadnější způsob, jak to udělat, je razník s motivem. Vystřihněte další kruh pro ptačí hlavu a detail ve tvaru tulipánu pro ocas. Stále potřebujete 5-6 listů zelené lepenky a obdélník s následujícími rozměry: 8 cm široký a 16 cm dlouhý. Složte kruhy na polovinu a slepte je dohromady. Postavu ptáka umístěte doprostřed přání a slepte jednotlivé prvky dohromady. Na ptačí hlavu můžete připevnit kolébavé oko nebo si děti mohou namalovat oko pastelkami. Pod figuru ptáka přilepte větev stromu a uspořádejte listy papíru. Na konci můžete malovat v jednotlivých detailech jako mraky.

Malování kytice vidličkou a akvarely: Takto se děti učí míchat barvy

Malování ptáků s batolaty pokyny vidličkou

S dalším nápadem na ruční práce mohou batolata získat první pohled na teorii barev, naučit se rozlišovat základní barvy a procvičovat jejich míchání. Myšlenka řemesla je dokonalým úvodem k malování, protože nevyžaduje žádné speciální dovednosti a je zároveň zábavou. Tato roztomilá kytice si zaručeně získá dětské srdce. Potřebujete následující materiály:

 • List papíru nebo bílé lepenky
 • Oranžový kartonový zobák
 • Googlyho oči nebo oči z bílé a černé lepenky
 • Barvy
 • Vidlička

Společně s dětmi nařeďte barvy vodou nebo si připravte sklenici vody a plochý štětec. Nakreslete kruh pro hlavu a obdélník pro krk. Poté nechte děti namalovat kruh a obdélník, jak chtějí. Smícháním základních barev červené, modré a žluté získáte další barvy. Než barvy na papíře úplně zaschnou, mohou si děti vidličkou namalovat peří.

Vyrobte ptáky s batolaty z lepenky s peřím

Dětem, které rády míchají barvy, se příští návod určitě bude líbit. Tyto roztomilé ptačí postavičky lze libovolně namalovat a ozdobit peřím. Potřebujete proužky lepenky na ocas, bílý karton na tělo, barevné peří a googly oči z řemeslné dílny a samozřejmě akvarely nebo pastelky. Z bílého kartonu vystřihněte kruh o průměru 15 cm. Přiřaďte dětem, aby namalovaly tělo ptáka. Míchejte barvy nebo experimentujte s malířskými technikami. Volitelně si můžete koupit pastelky a naučit dítě, jak je správně držet. Malé děti drží pera v pěst, ale ruce se rychle unaví. Aby mohli kreslit detaily, měli by se naučit takzvaný tříbodový úchop. Pero se drží dvěma prsty a spočívá na prostředníčku, který slouží jako opora. I když je tento úchop lepší pro malování a kreslení jemných čar, pro batolata to může být docela výzva. Chce to proto pilně cvičit.

Vyrobte ptáčky z jednorázových kelímků s návodem pro batolata

Čtyřleté děti se mohou naučit přesně kreslit s dalším nápadem na ruční práce. Potřebujete peří, lepenku, plastové kelímky, slepé oči, akvarely a pastelky. Nechte děti nejprve namalovat plastový kelímek. Poté můžete děti požádat, aby nakreslily ptačí peří. Poté je k němu přilepeno peří.

Výroba ptáků s batolaty: nácvik používání lepidla

Vytvořte ptáky lepidlem a kousky papíru Pokyny

Další tutoriál je založen na základních principech populární techniky ubrousků. Můžete tedy vyrábět ptáčky s batolaty a procvičovat správné používání lepidla. Potřebujete: tři dřevěné nanuky, karton ve dvou barvách, například v oranžové a růžové, v modré a fialové atd., Černý karton pro ptačí peří na hlavě a ptačí nohy, slepé oči a kousky krepového papíru že jste vložili jako první, musíte rozřezat malé čtverce. Stále potřebujete lepidlo jako Mod Podge a plochý kartáč.

Vytvořte ptáky s batolaty, vytvořte šablonu a přilepte ji

Pták je vyroben takto: Nejprve vytvořte šablonu pro křídla a poté ji přeneste na lepenku. Vystřihněte křídla a slepte je (viz foto výše). Pomocí tří nanuků vytvořte trojúhelník a konce slepte dohromady. Přilepte trojúhelník na křídla. Poté přikryjte zbylým krepovým papírem a štědře potřete lepidlem. Nechte zaschnout a nalepte zobák a oči na místo. Na konci vystřihněte nohy a peří na hlavě z černé lepenky a připevněte je.

Výroba ptáků z nanuků: Nápady pro kutily pro batolata ve věku od 3 do 4 let

Výroba ptáků s batolaty, malování nanuků

S dalším nápadem na ruční práce se procvičuje manipulace s různými materiály. Dřevěné nanuky jsou slepené dohromady, aby vytvořily ptačí tělo. Děti si je mohou libovolně malovat nebo je nechat neošetřené. Peří může být vyrobeno z pravého peří, z papíru nebo z čističů trubek. Rodiče mohou také pomoci s vyřezáváním malých detailů, jako jsou nohy a zobák.

Ptáci vyrábějí zmrzlinové tyčinky a čističe trubek s batolaty

Pokud si chcete s malými dětmi procvičit základní dovednosti, které podporují rozvoj jazyka, kreativitu a soustředění, můžete společně s dětmi vyrábět ptáčky. Postavy ptáků lze s trochou námahy drobit a z různých materiálů a ozdobit podle potřeby. Pestrobarevné figurky ptáků zároveň vytvářejí v domě šťastnou atmosféru. Ideální na jaro.

Malování ptáků s batolaty s otisky prstů přenesenými na lepenku

Většina dětí ve věku od tří do čtyř let zvládne snadno úkoly jako lepení, stříhání a skládání. Především je důležité, aby si rodiče vybrali vhodné ruční práce. Nejlepší jsou řemeslné nápady, na které děti potřebují maximálně půl hodiny. Je také důležité, aby po této době došlo ke konečnému výsledku, který mohou malí hrdě vystavovat.

Dekorace a oslavy

Výroba ptáků s batolaty: Podporujte jemnou motoriku pomocí těchto nápadů pro kutily!

Skládání, malování, řezání: ruční práce podporují nejen kreativitu, ale také jemnou motoriku. Zvláště malé děti ve věku od 3 do 4 let rády popustily uzdu své fantazii a vyrábějí barevné dekorace za pomoci rodičů. Ruční práce jsou perfektní zábavou na deštivé víkendy a pomáhají proti nudě doma. Zvláště na jaře existuje mnoho nápadů, které jsou inspirovány přírodou. Když batolata vyrábějí zvířata nebo ptáky, učí se více o přírodě a zvířecím světě. Nabízíme vám pěkné nápady, se kterými můžete udržet děti ve věku od 3 do 4 let.

Drobní ptáčci s malými dětmi: vystřihněte motivy z lepenky

Ptáci vytvářejí s batolaty návody a nápady na ruční práce

Vyřezávání různých motivů podporuje obratnost batolat a podle toho jemnou motoriku, která podporuje rozvoj jazyka od dvou let. Je to rozhodně dovednost, kterou je třeba se naučit a procvičovat, a ne taková, kterou by lidé automaticky ovládali. Řezání nejen posiluje svaly, ale také trénuje základní dovednosti. Patří sem takzvané logické myšlení, při kterém se děti učí, že aktivita má určité důsledky.

Vyrobte ptáčky s batolaty podle pokynů z barevného papíru

Děti, které vystřihují určité motivy, se učí určitou dobu soustředit na úkol. Proto je právě jejich vystřihování hodně baví. O to více vzrušující to je, když jsou jednotlivé části poskládány dohromady a děti mohou obdivovat konečný výsledek. První ruční práce, které vám nabízíme, jsou proto nekomplikované. Cíl: Děti by se měly naučit vystřihovat různé tvary a lepit je. Potřebujete následující materiály a příslušenství:

 • Karton v bílé barvě
 • Řemeslná lepenka s různými vzory (tečky, kostkované vzory, květiny atd.)
 • Dvě kolíčky na prádlo
 • 2 googly oči
 • Barevný papír, žlutá nebo žlutá pastelka
 • nůžky
 • Cikcakové nůžky (volitelně)
 • lepidlo

Za tímto účelem rodiče nejprve vytvoří šablonu, která se skládá z několika částí: křídla ve tvaru mraku, kruh pro ptačí tělo a půlkruh pro dekoraci. Rodiče vystřihli jednotlivé části z bílého kartonu a poskytly tyto šablony dětem. Poté mohou drobečci začít dělat ruční práce pod dohledem rodičů. Motivy nejprve přeneste na lepenku, poté je vystřihněte a na konci motiv spojte. Z cik cak nůžkami vystřihněte zobák ze žlutého barevného papíru a přilepte ho na místo.

Vytvářejte ptáky s malými dětmi: vystřihněte otisky rukou

Řemeslné nápady pro batolata ve školce vystřihly ptáčky z papíru otisky rukou

S dalším nápadem na ruční práce se cvičí dovednosti a logické myšlení a fantazii dětí se při ručních pracích dává volná ruka. Je to také pěkný dárek pro prarodiče nebo ke Dni matek. K vystřihování komplikovaných motivů se nejlépe hodí tenká lepenka. Na jedné straně by měl být snadno řezatelný a na druhé straně by měl být silnější než papír. Protože nevycvičené dětské ruce mohou snadno ohýbat stavební papír.

Ptáci vytvářejí nápady pro batolata ve věku od 3 do 4 let

Tyto materiály budete potřebovat k výrobě ptáků z lepenky. Nejprve položte otisk ruky dětí na oranžovou lepenku a vystřihněte ji. Poté ze tří dřevěných nanuků udělejte trojúhelník. Vystřihněte trojúhelník z lepenky s tečkovanými vzory a přilepte ho na nanuky. Vystřihněte zobák z oranžové lepenky. Přilepte oči a použijte malé kolíčky na prádlo jako chodidla.

Ptáci dělají věci z kolíčků na prádlo s batolaty

Nabízíme vám další, mnohem jednodušší nápad na výrobu ptáčků z kolíčků na prádlo. Nechte děti namalovat tři dřevěné špendlíky na prádlo v jedné barvě. Z oranžové lepenky vystřihněte zobák a nožičky. Nalepte na místo slepé oči a peří. Tito vtipní ptáčci vypadají dobře například na psacím stole v dětském pokoji a navodí vám dobrou náladu. Můžete také přilepit magnety na zadní stranu kolíčků na prádlo a použít ptáčky jako magnety na lednici. Špendlíky na prádlo se mohou například pochlubit dětskými kresbami nebo vést nákupní seznamy. Samozřejmě můžete také vytvořit jedinečný věnec pro školku pomocí šňůry na prádlo a kolíků na prádlo. A jako dárek na Velikonoce nebo ke Dni matek jsou také ideální. Pokud slavíte dětskou narozeninovou oslavu na jaře nebo v létě, můžete také použít barevné ptáčky vyrobené z kolíčků jako karty na dětský stůl. Stačí, když pastelkou napíšete na kolíček oblečení jméno dítěte.

Tinker ptáci s malými dětmi: skládací figurky

Návod, jak vyrobit ptáčky z forem na košíčky z papíru

Umění origami je v Evropě stále oblíbenější. Zalomení a přehyby nabízejí dětem skvělou příležitost k vytváření nekomplikovaných figurek origami. Než si to ale batolata vyzkouší, měla by zvládnout určité skládací techniky. Další nápad na řemeslo je velmi jednoduchý, zvládnou ho i tříleté děti a je dokonalým úvodem do světa origami. Ptáčci nejsou vyrobeni podle pravidel origami (pouze skládání, bez lepení), ale tímto způsobem mohou malí lidé hravou formou procvičovat nejjednodušší skládací techniky.

Sklopte ptáčky z forem na košíčky krok za krokem

Pro tyto barevné ptáky potřebujete následující materiály: 1 papírový kufřík na košíčky v zelené barvě a 2 další kufry v modré barvě, lepidlo, slepé oči a kolíček na prádlo. Takto se vyrábějí papíroví ptáčci: Zelenou formu položte naplocho na pracovní plochu a složte ji doprostřed. Odložte první modrou formu a složte ji na čtyři. Přeložte druhou formu na muffiny na polovinu. Poté sestavte figurku ptáka ze tří tvarů (viz foto výše) a přilepte tři prvky na místo. Přilepte kolíček na prádlo na zadní stranu papírového ptáčka a připevněte oči. Z modré formy na košíčky vystřihněte zobák a přilepte ho na místo.

Tinker 3D blahopřání s papírovými ptáky

Jarní karty s ptáčky vytvářejí nápady s batolaty

Další příručka, která zahrnuje nejjednodušší techniky skládání. Vyrobte si společně s dětmi 3D přání s papírovými ptáčky. Rodiče zde musí aktivně pomáhat, protože v pokynech jsou určité kroky, které vyžadují větší zručnost. Jinak ale děti většinu ručních prací zvládají samy. Je to také skvělý nápad pro rodiny s více dětmi, protože starší děti mohou pomoci malým lepit. Hotová přáníčka můžete poslat prarodičům. Určitě budete šťastní. Blahopřání můžete také použít jako nástěnnou dekoraci do dětského pokoje.

Řemesla s batolaty na jaro. Nápad na přání s ptáčky

Takto se vyrábějí barevní ptáčci: Z kartonu vystřihněte čtyři stejně velké kruhy. Nejrychlejší a nejsnadnější způsob, jak to udělat, je razník s motivem. Vystřihněte další kruh pro ptačí hlavu a detail ve tvaru tulipánu pro ocas. Stále potřebujete 5-6 listů zelené lepenky a obdélník s následujícími rozměry: 8 cm široký a 16 cm dlouhý. Složte kruhy na polovinu a slepte je dohromady. Postavu ptáka umístěte doprostřed přání a slepte jednotlivé prvky dohromady. Na ptačí hlavu můžete připevnit kolébavé oko nebo si děti mohou namalovat oko pastelkami. Pod figuru ptáka přilepte větev stromu a uspořádejte listy papíru. Na konci můžete malovat v jednotlivých detailech jako mraky.

Malování kytice vidličkou a akvarely: Takto se děti učí míchat barvy

Malování ptáků s batolaty pokyny vidličkou

S dalším nápadem na ruční práce mohou batolata získat první pohled na teorii barev, naučit se rozlišovat základní barvy a procvičovat jejich míchání. Myšlenka řemesla je dokonalým úvodem k malování, protože nevyžaduje žádné speciální dovednosti a je zároveň zábavou. Tato roztomilá kytice si zaručeně získá dětské srdce. Potřebujete následující materiály:

 • List papíru nebo bílé lepenky
 • Oranžový kartonový zobák
 • Googlyho oči nebo oči z bílé a černé lepenky
 • Barvy
 • Vidlička

Společně s dětmi nařeďte barvy vodou nebo si připravte sklenici vody a plochý štětec. Nakreslete kruh pro hlavu a obdélník pro krk. Poté nechte děti namalovat kruh a obdélník, jak chtějí. Smícháním základních barev červené, modré a žluté získáte další barvy. Než barvy na papíře úplně zaschnou, mohou si děti vidličkou namalovat peří.

Vyrobte ptáky s batolaty z lepenky s peřím

Dětem, které rády míchají barvy, se příští návod určitě bude líbit. Tyto roztomilé ptačí postavičky lze libovolně namalovat a ozdobit peřím. Potřebujete proužky lepenky na ocas, bílý karton na tělo, barevné peří a googly oči z řemeslné dílny a samozřejmě akvarely nebo pastelky. Z bílého kartonu vystřihněte kruh o průměru 15 cm. Přiřaďte dětem, aby namalovaly tělo ptáka. Míchejte barvy nebo experimentujte s malířskými technikami. Volitelně si můžete koupit pastelky a naučit dítě, jak je správně držet. Malé děti drží pera v pěst, ale ruce se rychle unaví. Aby mohli kreslit detaily, měli by se naučit takzvaný tříbodový úchop. Pero se drží dvěma prsty a spočívá na prostředníčku, který slouží jako opora. I když je tento úchop lepší pro malování a kreslení jemných čar, pro batolata to může být docela výzva. Chce to proto pilně cvičit.

Vyrobte ptáčky z jednorázových kelímků s návodem pro batolata

Čtyřleté děti se mohou naučit přesně kreslit s dalším nápadem na ruční práce. Potřebujete peří, lepenku, plastové kelímky, slepé oči, akvarely a pastelky. Nechte děti nejprve namalovat plastový kelímek. Poté můžete děti požádat, aby nakreslily ptačí peří. Poté je k němu přilepeno peří.

Výroba ptáků s batolaty: nácvik používání lepidla

Vytvořte ptáky lepidlem a kousky papíru Pokyny

Další tutoriál je založen na základních principech populární techniky ubrousků. Můžete tedy vyrábět ptáčky s batolaty a procvičovat správné používání lepidla. Potřebujete: tři dřevěné nanuky, karton ve dvou barvách, například v oranžové a růžové, v modré a fialové atd., Černý karton pro ptačí peří na hlavě a ptačí nohy, slepé oči a kousky krepového papíru že jste vložili jako první, musíte rozřezat malé čtverce. Stále potřebujete lepidlo jako Mod Podge a plochý kartáč.

Vytvořte ptáky s batolaty, vytvořte šablonu a přilepte ji

Pták je vyroben takto: Nejprve vytvořte šablonu pro křídla a poté ji přeneste na lepenku. Vystřihněte křídla a slepte je (viz foto výše). Pomocí tří nanuků vytvořte trojúhelník a konce slepte dohromady. Přilepte trojúhelník na křídla. Poté přikryjte zbylým krepovým papírem a štědře potřete lepidlem. Nechte zaschnout a nalepte zobák a oči na místo. Na konci vystřihněte nohy a peří na hlavě z černé lepenky a připevněte je.

Výroba ptáků z nanuků: Nápady pro kutily pro batolata ve věku od 3 do 4 let

Výroba ptáků s batolaty, malování nanuků

S dalším nápadem na ruční práce se procvičuje manipulace s různými materiály. Dřevěné nanuky jsou slepené dohromady, aby vytvořily ptačí tělo. Děti si je mohou libovolně malovat nebo je nechat neošetřené. Peří může být vyrobeno z pravého peří, z papíru nebo z čističů trubek. Rodiče mohou také pomoci s vyřezáváním malých detailů, jako jsou nohy a zobák.

Ptáci vyrábějí zmrzlinové tyčinky a čističe trubek s batolaty

Pokud si chcete s malými dětmi procvičit základní dovednosti, které podporují rozvoj jazyka, kreativitu a soustředění, můžete společně s dětmi vyrábět ptáčky. Postavy ptáků lze s trochou námahy drobit a z různých materiálů a ozdobit podle potřeby. Pestrobarevné figurky ptáků zároveň vytvářejí v domě šťastnou atmosféru. Ideální na jaro.

Malování ptáků s batolaty s otisky prstů přenesenými na lepenku

Většina dětí ve věku od tří do čtyř let zvládne snadno úkoly jako lepení, stříhání a skládání. Především je důležité, aby si rodiče vybrali vhodné ruční práce. Nejlepší jsou řemeslné nápady, na které děti potřebují maximálně půl hodiny. Je také důležité, aby po této době došlo ke konečnému výsledku, který mohou malí hrdě vystavovat.