Dekorace a oslavy

Tapiserie dekorace: 24 nápadů na moderní nástěnné umění z macrame nebo látky

Tapiserie dekorace macrame tkané neutrální barvy ložnice dekorace dekorace nápady

Ať už z látky nebo makramé, ručně vázané nebo strojově tkané, moderní nebo orientální: tapisérová dekorace promění každou místnost v oázu pohody. Ano, pokud jde o dekoraci stěn, jsou tapiserie skutečnými klasikami, které nikdy nevyjdou z módy a vždy vytvářejí příjemnou atmosféru. Bez ohledu na to, zda je inscenujete jako sólista nebo společně s fotografiemi, obrazy a dalšími dekoracemi na zeď, závěsná dekorace vždy ořezá jemnou postavu. Shromáždili jsme pro vás 24 nápadů v různých stylech a dáme vám tipy, jak můžete v místnosti pomocí akcentní dekorace na zeď nastavit akcenty, které vzory jdou všude a se kterými se látkové obrazy obzvlášť dobře harmonizují.

Dekorace tapisérie Macrame automaticky přitahuje pozornost

Tapiserie deco macrame velký designový obývací pokoj ve venkovském stylu

Technika uzlování macrame pochází z Orientu. Křižáci a Maurové ji přivezli do Evropy, kde se rychle stala velmi populární. Po krátkém rozkvětu se však na to zapomnělo, ale poté zažilo znovu oživení po 40 letech, pak bylo znovu zapomenuto atd. Naposledy macrame tapiserie slavily comeback v 70. letech minulého století. Nyní je znovu ta doba a jsou opět trendy. Řada umělců z celého světa nabízí své návrhy, které lze harmonicky integrovat do moderních i retro interiérů.

Tapiserie dekorace macrame geometrický vzor stěna design ložnice postel nízká skandinávský životní styl

Talentovaná mladá umělkyně Milla Novo se specializuje na výrobu propracovaných tapisérií z macrame. Složité motivy jsou vyráběny výhradně ručně a dovedně kombinují geometrické tvary a etnické vzory ve stylovém designu.

Nápady na tapisérie dekorace macrame černé

Novo dokazuje, jak dobře ladí minimalistický nábytek a etnické gobelíny. Složité tvary a strukturovaný povrch svázané dekorace na zeď dodávají modernímu interiéru exotický nádech, zatímco jednoduchý nábytek umožňuje, aby si propracované vzory přišly na své..

Nápady na dekoraci tapiserie: přírodní tvary v harmonických barvách

Nápady na tapisérie dekorace moderní tkaný trojrozměrný geometrický vzor

Výrobce koberců CC-Tapis nedávno vydal kolekci gobelínů. Náš absolutně oblíbený: design „Hello Sonia“, který nás zaujal přísně geometrickými tvary a trojrozměrným vzhledem. Pokud jde o barevné schéma, inovativní nástěnné umění je opatrné. Černá, béžová a zlatá tvoří dokonalý barevný celek pro interiér v retro stylu. Křesla se sametovým čalouněním, materiálem, který za poslední rok zažil skutečné oživení, sochařský odkládací stolek a minimalistická stojací lampa jsou dokonalými kombinačními partnery pro gobelín.

Tapiserie dekorace asijské vzor tkané dřevěné židle návrhář tkanina obrázky

Tapiserie od finského umělce Kustaa Saksiho připomíná spíše abstraktní umělecké dílo než nástěnnou dekoraci. Vysoce kvalitní provedení představuje vzrušující kombinaci moderních interpretovaných přírodních tvarů a geometrických vzorů. Pokud jde o barvy a textury, Saksi je obzvláště nadšená experimentováním. Kombinace angorské vlny a bavlny s kovem, dřevem a dokonce i gumou má za následek strukturovaný povrch.

Dekorace gobelínu Makrama: skutečný poutač očí

Tapiserie deco jídelna moderní macrame tkaná tmavě modrá námořní

Několik příštích tapisérií macrame je inspirováno australskou krajinou. Za značkou „CrossingThreads“ stojí dvě sestry filipínského původu. Svými moderními uměleckými díly vyjadřují lásku k vlasti Austrálii. Výsledek je působivý: každý ručně vázaný koberec je jedinečný.

Tapiserie dekorace tkané macrame nápady tmavě modrá

Gobelíny fascinují povedenou barevnou kombinací písku, béžové a různých odstínů modré, díky které sníme o nadcházejícím létě, pláži a moři.

Tapiserie deco bílý macrame tkaný moderní interiér ve venkovském stylu

Fanoušci námořního stylu života jsou na trendu macrame závislí již několik let. Nástěnné objekty z makramé lze perfektně integrovat do středomořského, skandinávského nebo puristického interiéru. V kombinaci s přehozy z umělé kožešiny a dekorativními polštáři ve stylu boho vytvářejí stylové a příjemné prostředí.

Tapiserie deco macrame moře inspirované tmavě modré bílé nápady tkané moderní

Nápady na dekoraci tapisérie macrame nápady na moderní design stěn

Gobelínová výzdoba talentované australské umělkyně Tammy Kanat inspiruje designem inspirovaným přírodou a precizní výrobou. Kanat splétá své nástěnné umění macrame sama. Expresivní designový jazyk a úspěšná kombinace barev dělají z ručně vyráběné závěsné dekorace absolutní poutač. Zvláště harmonicky se hodí k jednoduchému vybavení v moderním venkovském stylu.

Nápady na dekoraci tapisérie mraky vzor zlatý asijský obývací pokoj nastavit design zdi

Tapisérie Urban Outfitters jsou také inspirovány přírodou. Mraky, hory a řeky zdobí umění látkových stěn. Návrhy se ukazují jako opravdové všeuměly a lze je efektivně uspořádat ve vintage a boho chic nábytku i v moderních interiérech.

Nápady na výzdobu tapiserie: Abstraktní moderní nástěnné umění

Tapiserie dekorace jídelna nápady klasický zebra koberec Venge dřevo

Kvůli staromódní! Další nápady na stylovou tapisériovou dekoraci vás přesvědčí, že látkové obrázky mohou vypadat i jako abstraktní umělecká díla. Talentovaná umělkyně Olga de Amaral z Kolumbie šíří moderní design po celé místnosti svými minimalistickými gobelíny. Třpytí se zlatem nebo stříbrem a dolaďují interiér.

Inovativní myšlenka předsíňového designu dekorace gobelínu

Umělec El Anatsui se narodil v Ghaně v roce 1944. Původně se svými futuristickými sochami dělal titulky, ale v posledních letech způsobil Afričan svým nástěnným uměním senzaci po celém světě. Aranžuje geometrické tvary jako puzzle, aby poté tuto pravidelnost přesně zničil. Právě kontrast mezi pořádkem a chaosem dělá jeho nástěnné malby tak atraktivní.

Tapiserie dekorace v boho stylu

Gobelínové mandaly dekorace vzor vintage ložnice nápady

Mandala tapiserie se v posledních letech těší velké oblibě. Posvátné kruhy mohou mít pozitivní vliv na psychiku lidí a díky symetrickému uspořádání symbolů mají uklidňující účinek. Proto je tapiserie mandaly obzvláště vhodná jako dekorace na zeď v ložnici. Na obrázku výše: Multifunkční design od Urban Outfitters, který může viset na zdi jako gobelín nebo v případě potřeby vyměnit přehoz.

Tapiserie dekorační látka moderní kaktus vzor boho chic ložnice

Přírodní motivy, ale tentokrát kaktusy, charakterizují kolekci Wiki Wiseman. Tapiserie s barevným potiskem harmonicky zapadají do vintage nábytku. Vlastní postel z europalet, malý dřevěný stůl natřený bílou barvou a kilim tvoří dokonalé zázemí pro nápaditou výzdobu stěn. Bytové doplňky z přírodních materiálů dodávají interiéru konečnou úpravu.

Nápady na výzdobu tapisérie, vzor kaktusů, boho ložnice

Látkové obrazy od Wisemana lze také bez problémů inscenovat v moderních, puristických interiérech. Barevná, velkoplošná dekorace na zeď dodá zařízení barevný nádech a snadno nahradí samolepky na zeď a tapety. Tato varianta se také ukazuje jako velmi praktická pro pronajatý byt, protože si můžete ušetřit úsilí s připevňováním nebo odstraňováním samolepek na zeď.

Ozdobte tapisérie deco ložnice macrame wall art

Na Etsy jsou k dispozici gobelíny společnosti Ranran Design. Náš oblíbený je macrame rainbow ve velkém formátu, který se ukazuje jako hravá alternativa dekorace pro děti a mládež. Nástěnná dekorace je vyrobena pomocí technik orientálního uzlování. Nejlepší ze všech – je to perfektní řemeslný projekt, protože je velmi snadné jej znovu vytvořit.

Tapiserie dekorace s vintage kouzlem

Tapiserie dekorace přírodní vzor kolibřík ptáci zeď umělecká tkanina

Nejen umělci přinášejí na trh sbírky tapisérií. Módní domy jako Alexander McQueen také spolupracují s mnoha výrobci koberců a navrhují pro ně různé obrazy tkanin. Ti, kteří se rozhodnou pro své tkané závěsné dekorace, přinášejí do svých čtyř zdí kousek přírody. Zvláště okouzlující samozřejmě vypadá, když visí nad starožitnou komodou. Vázy se známkami stáří a porcelánové nádobí z blešího trhu přinášejí romantický nádech z minulosti a umožňují, aby si vintage kouzlo látky přišlo na své.

Abstraktní umění nebo moderní gobelínová dekorace?

Tapiserie dekorace moderní látkové nástěnné umění abstraktní látkové obrázky obývací pokoj neutrální

A někdy se hranice mezi moderním uměním a výzdobou stěn prostě rozplyne. Tapiserie a nástěnné závěsy pak vypadají spíše jako obrazy na plátně než závěsné dekorace. Jsou dobrou volbou pro každého, kdo chce expresivní tapisérii ve velkém formátu. Takový velkoformátový závěs na zeď je ideální do místností s vysokými stropy, kde může být efektivně uspořádán.

Gobelínová dekorační tkanina moderní vzor geometrický fialová červená černá

Náš další návrh je matoucím způsobem podobný obrazu na plátně. Dokonce i barevné schéma – červená, fialová a černá – je typické pro minimalistický obraz. Mimochodem, návrháři interiérů se až donedávna záměrně vyhýbali nástěnným závěsům. Návrhy vypadaly příliš retro. V posledních letech se ale vrátily četné trendy ze 70. let, včetně látkových dekorací.

Hravé závěsy na zeď: Tapiserie z makramé „Rainbow“

Nápad na tapisérie dekorace, jak si vyrobit duhový macrame sami

Prázdné, bílé stěny vypadají chladně a sterilně. Změna barvy je však zřídka možná, zejména v pronajatém bytě. V těchto případech jsou dekorace na stěnu macrame ideálním řešením. „Duhy“ od ErnieandIrene (k dispozici na Etsy) jsou kompaktní a při několikanásobném pověšení řežou dobrou postavu nad komodou, nad stolem nebo v obývacím pokoji.

Ručně tkaný trojrozměrný vzor na tapisérii

Nástěnné závěsy mohou být mimochodem nejen zauzlované a tkané, ale také pletené. Výrobce CC-Tapis nám to dokazuje svou trojrozměrnou tapisérií. Veselé jarní barvy, jako jsou broskvové, růžové a bobulové nuance, zkrátka nemohou pustit z očí.

Tapiserie dekorace chodba trojrozměrný geometrický vzor tkaniny nápady

Jiní návrháři spoléhají na modely, které vytvářejí optický klam. Úzký koberec je ideální jako nástěnná dekorace na chodbě, ale může také lépe zvýraznit výklenky a rohy.

Dekorace a oslavy

Tapiserie dekorace: 24 nápadů na moderní nástěnné umění z macrame nebo látky

Tapiserie dekorace macrame tkané neutrální barvy ložnice dekorace dekorace nápady

Ať už z látky nebo makramé, ručně vázané nebo strojově tkané, moderní nebo orientální: tapisérová dekorace promění každou místnost v oázu pohody. Ano, pokud jde o dekoraci stěn, jsou tapiserie skutečnými klasikami, které nikdy nevyjdou z módy a vždy vytvářejí příjemnou atmosféru. Bez ohledu na to, zda je inscenujete jako sólista nebo společně s fotografiemi, obrazy a dalšími dekoracemi na zeď, závěsná dekorace vždy ořezá jemnou postavu. Shromáždili jsme pro vás 24 nápadů v různých stylech a dáme vám tipy, jak můžete v místnosti pomocí akcentní dekorace na zeď nastavit akcenty, které vzory jdou všude a se kterými se látkové obrazy obzvlášť dobře harmonizují.

Dekorace tapisérie Macrame automaticky přitahuje pozornost

Tapiserie deco macrame velký designový obývací pokoj ve venkovském stylu

Technika uzlování macrame pochází z Orientu. Křižáci a Maurové ji přivezli do Evropy, kde se rychle stala velmi populární. Po krátkém rozkvětu se však na to zapomnělo, ale poté zažilo znovu oživení po 40 letech, pak bylo znovu zapomenuto atd. Naposledy macrame tapiserie slavily comeback v 70. letech minulého století. Nyní je znovu ta doba a jsou opět trendy. Řada umělců z celého světa nabízí své návrhy, které lze harmonicky integrovat do moderních i retro interiérů.

Tapiserie dekorace macrame geometrický vzor stěna design ložnice postel nízká skandinávský životní styl

Talentovaná mladá umělkyně Milla Novo se specializuje na výrobu propracovaných tapisérií z macrame. Složité motivy jsou vyráběny výhradně ručně a dovedně kombinují geometrické tvary a etnické vzory ve stylovém designu.

Nápady na tapisérie dekorace macrame černé

Novo dokazuje, jak dobře ladí minimalistický nábytek a etnické gobelíny. Složité tvary a strukturovaný povrch svázané dekorace na zeď dodávají modernímu interiéru exotický nádech, zatímco jednoduchý nábytek umožňuje, aby si propracované vzory přišly na své..

Nápady na dekoraci tapiserie: přírodní tvary v harmonických barvách

Nápady na tapisérie dekorace moderní tkaný trojrozměrný geometrický vzor

Výrobce koberců CC-Tapis nedávno vydal kolekci gobelínů. Náš absolutně oblíbený: design „Hello Sonia“, který nás zaujal přísně geometrickými tvary a trojrozměrným vzhledem. Pokud jde o barevné schéma, inovativní nástěnné umění je opatrné. Černá, béžová a zlatá tvoří dokonalý barevný celek pro interiér v retro stylu. Křesla se sametovým čalouněním, materiálem, který za poslední rok zažil skutečné oživení, sochařský odkládací stolek a minimalistická stojací lampa jsou dokonalými kombinačními partnery pro gobelín.

Tapiserie dekorace asijské vzor tkané dřevěné židle návrhář tkanina obrázky

Tapiserie od finského umělce Kustaa Saksiho připomíná spíše abstraktní umělecké dílo než nástěnnou dekoraci. Vysoce kvalitní provedení představuje vzrušující kombinaci moderních interpretovaných přírodních tvarů a geometrických vzorů. Pokud jde o barvy a textury, Saksi je obzvláště nadšená experimentováním. Kombinace angorské vlny a bavlny s kovem, dřevem a dokonce i gumou má za následek strukturovaný povrch.

Dekorace gobelínu Makrama: skutečný poutač očí

Tapiserie deco jídelna moderní macrame tkaná tmavě modrá námořní

Několik příštích tapisérií macrame je inspirováno australskou krajinou. Za značkou „CrossingThreads“ stojí dvě sestry filipínského původu. Svými moderními uměleckými díly vyjadřují lásku k vlasti Austrálii. Výsledek je působivý: každý ručně vázaný koberec je jedinečný.

Tapiserie dekorace tkané macrame nápady tmavě modrá

Gobelíny fascinují povedenou barevnou kombinací písku, béžové a různých odstínů modré, díky které sníme o nadcházejícím létě, pláži a moři.

Tapiserie deco bílý macrame tkaný moderní interiér ve venkovském stylu

Fanoušci námořního stylu života jsou na trendu macrame závislí již několik let. Nástěnné objekty z makramé lze perfektně integrovat do středomořského, skandinávského nebo puristického interiéru. V kombinaci s přehozy z umělé kožešiny a dekorativními polštáři ve stylu boho vytvářejí stylové a příjemné prostředí.

Tapiserie deco macrame moře inspirované tmavě modré bílé nápady tkané moderní

Nápady na dekoraci tapisérie macrame nápady na moderní design stěn

Gobelínová výzdoba talentované australské umělkyně Tammy Kanat inspiruje designem inspirovaným přírodou a precizní výrobou. Kanat splétá své nástěnné umění macrame sama. Expresivní designový jazyk a úspěšná kombinace barev dělají z ručně vyráběné závěsné dekorace absolutní poutač. Zvláště harmonicky se hodí k jednoduchému vybavení v moderním venkovském stylu.

Nápady na dekoraci tapisérie mraky vzor zlatý asijský obývací pokoj nastavit design zdi

Tapisérie Urban Outfitters jsou také inspirovány přírodou. Mraky, hory a řeky zdobí umění látkových stěn. Návrhy se ukazují jako opravdové všeuměly a lze je efektivně uspořádat ve vintage a boho chic nábytku i v moderních interiérech.

Nápady na výzdobu tapiserie: Abstraktní moderní nástěnné umění

Tapiserie dekorace jídelna nápady klasický zebra koberec Venge dřevo

Kvůli staromódní! Další nápady na stylovou tapisériovou dekoraci vás přesvědčí, že látkové obrázky mohou vypadat i jako abstraktní umělecká díla. Talentovaná umělkyně Olga de Amaral z Kolumbie šíří moderní design po celé místnosti svými minimalistickými gobelíny. Třpytí se zlatem nebo stříbrem a dolaďují interiér.

Inovativní myšlenka předsíňového designu dekorace gobelínu

Umělec El Anatsui se narodil v Ghaně v roce 1944. Původně se svými futuristickými sochami dělal titulky, ale v posledních letech způsobil Afričan svým nástěnným uměním senzaci po celém světě. Aranžuje geometrické tvary jako puzzle, aby poté tuto pravidelnost přesně zničil. Právě kontrast mezi pořádkem a chaosem dělá jeho nástěnné malby tak atraktivní.

Tapiserie dekorace v boho stylu

Gobelínové mandaly dekorace vzor vintage ložnice nápady

Mandala tapiserie se v posledních letech těší velké oblibě. Posvátné kruhy mohou mít pozitivní vliv na psychiku lidí a díky symetrickému uspořádání symbolů mají uklidňující účinek. Proto je tapiserie mandaly obzvláště vhodná jako dekorace na zeď v ložnici. Na obrázku výše: Multifunkční design od Urban Outfitters, který může viset na zdi jako gobelín nebo v případě potřeby vyměnit přehoz.

Tapiserie dekorační látka moderní kaktus vzor boho chic ložnice

Přírodní motivy, ale tentokrát kaktusy, charakterizují kolekci Wiki Wiseman. Tapiserie s barevným potiskem harmonicky zapadají do vintage nábytku. Vlastní postel z europalet, malý dřevěný stůl natřený bílou barvou a kilim tvoří dokonalé zázemí pro nápaditou výzdobu stěn. Bytové doplňky z přírodních materiálů dodávají interiéru konečnou úpravu.

Nápady na výzdobu tapisérie, vzor kaktusů, boho ložnice

Látkové obrazy od Wisemana lze také bez problémů inscenovat v moderních, puristických interiérech. Barevná, velkoplošná dekorace na zeď dodá zařízení barevný nádech a snadno nahradí samolepky na zeď a tapety. Tato varianta se také ukazuje jako velmi praktická pro pronajatý byt, protože si můžete ušetřit úsilí s připevňováním nebo odstraňováním samolepek na zeď.

Ozdobte tapisérie deco ložnice macrame wall art

Na Etsy jsou k dispozici gobelíny společnosti Ranran Design. Náš oblíbený je macrame rainbow ve velkém formátu, který se ukazuje jako hravá alternativa dekorace pro děti a mládež. Nástěnná dekorace je vyrobena pomocí technik orientálního uzlování. Nejlepší ze všech – je to perfektní řemeslný projekt, protože je velmi snadné jej znovu vytvořit.

Tapiserie dekorace s vintage kouzlem

Tapiserie dekorace přírodní vzor kolibřík ptáci zeď umělecká tkanina

Nejen umělci přinášejí na trh sbírky tapisérií. Módní domy jako Alexander McQueen také spolupracují s mnoha výrobci koberců a navrhují pro ně různé obrazy tkanin. Ti, kteří se rozhodnou pro své tkané závěsné dekorace, přinášejí do svých čtyř zdí kousek přírody. Zvláště okouzlující samozřejmě vypadá, když visí nad starožitnou komodou. Vázy se známkami stáří a porcelánové nádobí z blešího trhu přinášejí romantický nádech z minulosti a umožňují, aby si vintage kouzlo látky přišlo na své.

Abstraktní umění nebo moderní gobelínová dekorace?

Tapiserie dekorace moderní látkové nástěnné umění abstraktní látkové obrázky obývací pokoj neutrální

A někdy se hranice mezi moderním uměním a výzdobou stěn prostě rozplyne. Tapiserie a nástěnné závěsy pak vypadají spíše jako obrazy na plátně než závěsné dekorace. Jsou dobrou volbou pro každého, kdo chce expresivní tapisérii ve velkém formátu. Takový velkoformátový závěs na zeď je ideální do místností s vysokými stropy, kde může být efektivně uspořádán.

Gobelínová dekorační tkanina moderní vzor geometrický fialová červená černá

Náš další návrh je matoucím způsobem podobný obrazu na plátně. Dokonce i barevné schéma – červená, fialová a černá – je typické pro minimalistický obraz. Mimochodem, návrháři interiérů se až donedávna záměrně vyhýbali nástěnným závěsům. Návrhy vypadaly příliš retro. V posledních letech se ale vrátily četné trendy ze 70. let, včetně látkových dekorací.

Hravé závěsy na zeď: Tapiserie z makramé „Rainbow“

Nápad na tapisérie dekorace, jak si vyrobit duhový macrame sami

Prázdné, bílé stěny vypadají chladně a sterilně. Změna barvy je však zřídka možná, zejména v pronajatém bytě. V těchto případech jsou dekorace na stěnu macrame ideálním řešením. „Duhy“ od ErnieandIrene (k dispozici na Etsy) jsou kompaktní a při několikanásobném pověšení řežou dobrou postavu nad komodou, nad stolem nebo v obývacím pokoji.

Ručně tkaný trojrozměrný vzor na tapisérii

Nástěnné závěsy mohou být mimochodem nejen zauzlované a tkané, ale také pletené. Výrobce CC-Tapis nám to dokazuje svou trojrozměrnou tapisérií. Veselé jarní barvy, jako jsou broskvové, růžové a bobulové nuance, zkrátka nemohou pustit z očí.

Tapiserie dekorace chodba trojrozměrný geometrický vzor tkaniny nápady

Jiní návrháři spoléhají na modely, které vytvářejí optický klam. Úzký koberec je ideální jako nástěnná dekorace na chodbě, ale může také lépe zvýraznit výklenky a rohy.