Dekorace a oslavy

Oslavte první školní den patřičně se školou dekorací – skvělé nápady a tipy

Vzdělávací nápady a návody na ruční práce

Bez ohledu na to, zda plánujete a pořádáte večírek nebo jen slavnostní snídani na velký den vašeho dítěte, neměla by chybět správná dekorace do školy, která každého správně naladí. Konečně začíná pro dítě nová životní fáze, která je velmi vzrušující nejen pro dítě, ale i pro všechny příbuzné, a to by se mělo patřičně oslavit. Nezáleží na tom, zda slavíte malý večírek v malém kruhu doma, v restauraci, parku nebo jinde, výzdoba večírku pro zápis do školy pomůže zajistit, aby se žák prvního ročníku cítil oslavován a hrdý na sebe a na sebe, aby přišla ta správná nálada. Jak ale docílíte dokonalé dekorace pro start-up? To vám za chvíli ukážeme!

Škola zdobení – kdy slavit?

Pěkné nápady na výzdobu pro zápis do školy s typickými školními potřebami, jako jsou tužky a knihy

Rodina obvykle slaví po prvním školním dni. Ve škole se pořádá malý festival na přivítání všech nových studentů. Poté jdou na chvíli dovnitř s učitelem, kde jim je ukázána třída a mohou se seznámit se všemi svými spolužáky. Ve většině případů první školní den již skončil a večírek se slaví s přáteli a příbuznými, kteří pak mohou pogratulovat novému školákovi.

Jednoduchá dekorace do školy pro rodinnou snídani s koulí a šestihrannými deskami

Oslavu můžete samozřejmě také uspořádat předem, např. V neděli před prvním školním dnem nebo ráno během snídaně, pokud je dostatek času. V tomto případě můžete použít večírek s dekorací zápisu do školy, abyste dítěti poskytli vše, co do školy potřebuje: školní tašky, tašky do tělocvičny, propisky a penály, pravítka a další školní materiál, ale také sešity a knihy.

Nápady na výzdobu zápisu do školy

Dřevěný věnec ve formě tužek pro zdobení stěn na oslavě

Naštěstí dnes v obchodě s párty nebo řemeslnými výrobky najdete něco vhodného pro každou příležitost. A co v obchodech nenajdete, obvykle zjistíte po rychlém hledání buď online, nebo to zvládnete sami. Jak ale můžete dosáhnout dokonalého zahájení dekorace? V zásadě lze použít cokoli, co souvisí se školou: tabule, křída, písmena, číslice, knihy a pera jsou jen některé příklady. Existují konfety ve formě písmen, které můžete rozdat na stůl jako dekoraci stolu. Můžete z něj také vyrobit věnec jako ozdobu pro zápis do školy. Jablko bylo kdysi tradičním dárkem pro učitele, a proto je také symbolem pro první školní den.

Kandovaná jablka jako svačinka a tabule jako pozadí s věnečkem z tužky

Mimochodem, dekoraci pro začátek si můžete vyrobit sami ze všech druhů školních materiálů. Pravítka mohou být zavěšena na zeď nebo rozložena na stůl, vázy mohou být navrženy s barevnými tužkami nebo tužky a knihy naskládané na sebe (např. Budoucí školní knihy nového studenta) mohou být použity ke zvedání určitého předmětu a tak to představte lépe.

Barevná úvodní dekorace s mottem pro oblíbený předmět

Měl dítě určitý oblíbený předmět ve školce nebo určité koníčky a preference ve školce? Pak to můžete použít také jako téma pro školní zápis. Vaše dítě je například zapálené pro malování, jako motiv pro školní zápis si vyberte kresbu a pro výzdobu zápisu do školy použijte palety, štětce, plátno a podobně.

Školní zápis zápisu na stůl s pravítkem na stůl, papírovou deskou v červené barvě a školním autobusem

Můžete také hledat vhodné lepenkové nádobí, které můžete použít pro školní dekoraci vlastními silami. Hezkým příkladem jsou talíře ve tvaru jablek na obrázku výše, ke kterým stačí přidat stopku a list zeleného papíru. Můžete také přijít s něčím zajímavým pro šálky na pití. Je však důležité, aby tento úvod do dekorace nepřekážel pití.

Naplánujte si školní školní párty se stolem pro hosty a dezertním stolem v duhových barvách

Použijte tabulovou barvu kamkoli chcete a namalujte například poháry, značky nebo jiné dekorace a doplňky, abyste na ně pak mohli psát křídovými fixy. Tabuli můžete také napodobit pomocí černého ubrusu. Malé tabule, které byly kdysi použity místo sešitů, jsou také skvělé jako dárky pro hosty, které můžete umístit na nebo na každý talíř.

Školní kužel

Použijte školní kužel jako dárek pro žáka a také k dekorování

Školní kužel, známý také jako kužel cukru, je možná nejdůležitějším atributem pro čerstvě upečeného žáka prvního stupně. Můžete si je koupit již hotové, nebo si je můžete pohrát sami pomocí tiskových šablon a navrhnout je jednotlivě. Jak název napovídá, v cukrovinkovém sáčku nesmí chybět cukroví. Je tu ale prostor i pro další drobné dárky. V ní se tedy mohou skrývat propisky a další věci do školy. Těžší věci uložte níže a lehčí nahoře, aby se nic nerozdrtilo. Pokud existují menší sourozenci, nezapomeňte každému z nich připravit menší sáček s cukrem.

Školní kužely jsou ale pro tento účel nejen velmi praktické. Protože jsou typickým symbolem pro zápis do školy, můžete si samozřejmě vyrobit také dekorace pro zápis do školy. Nezáleží na tom, zda ve 3D nebo 2D. Z cukrových šišek se dá udělat věnec nebo tu a tam ozdobit stůl, viset ve skupinách na okně nebo na lampě nebo je lze použít jako ozdobu na večírek.

Dekorace dortu pro zápis do školy

Roztomilé košíčky s knihami jako ozdoba z fondánu pro školní zápis

To, co platí pro zbytek dekorace pro první školní den, samozřejmě platí i pro dort, košíčky nebo jiné dezerty. Všechny zmíněné motivy a symboly jsou vhodné pro zdobení dortů. V závislosti na tom, jak kreativní a talentovaní jste, pokud jde o dekorace dortů, můžete s fondánem vytvořit širokou škálu věcí. Co třeba knihy, drobné tablety nebo domácí jablka?

Nápad na zdobení košíčků písmeny jako štítky

Pokud chcete, aby to bylo méně komplikované, můžete také tvořit nebo vystřihovat jednoduchá písmena a číslice. Dekoraci dortu pro zápis do školy lze také vyrobit z papíru. Malé etikety s abecedou a přilepené na kebabové špejle nebo brčka lze snadno zapíchnout do malých koláčů. Je také originální, rychlé a snadné vkládání pravítek, čtverců, úhloměrů a per do tartalet nebo koláčů. Tužky a barevné tužky by měly být především zabaleny do fólie nebo něčeho podobného (část, která bude uvíznuta v dezertu), jinak mohou vlivem vlhkosti změknout.

Zápis do školy Dekorace na dort - vytvořte školní autobus nebo jakýkoli jiný motiv z muffinů a krému

Další zajímavý nápad je takový školní autobus, který je navržen z několika muffinů a krému a poté natřen glazurou. Pro takový start-up můžete samozřejmě navrhnout i jiné motivy. Vhodný je opět kužel cukru, tabule, jablko nebo několik písmen a číslic. Limitem je vaše představivost. Použijte jakýkoli recept na muffin a krém podle svého výběru.

Vzdělávání, ve kterém barvy?

Školní zápis dekorace pro dívky s party věnec v růžové a žluté s písmeny a školní autobus

Nápady na výzdobu zobrazené v galerii se skládají z neutrálních barev, které lze použít pro výzdobu zápisu do školy pro dívky i pro chlapce. Pokud ale dáváte přednost party dekoraci více související s pohlavím, můžete samozřejmě také použít odpovídající barvy. Školní zápisná dekorace v růžové, lila, růžové a dalších jemných barvách je například skvělá pro malé princezny, zatímco modrá a zelená jsou zase velmi vhodné pro výzdobu zápisu do školy pro chlapce. Nejlepší je však použít alespoň dva, a ještě lépe tři odstíny, abyste dosáhli zajímavé a rozmanité hry barev.

Dekorace zápisu do školy s abecedou, glóbusem a lahodnými dorty

Nyní se podívejte na pár skvělých nápadů na výzdobu pro zápis do školy v následující fotogalerii a nechte se inspirovat nebo zkopírujte své oblíbené nápady. Než začnete s plánováním a implementací, doporučujeme také vyhledat vhodné hotové výrobky na internetu. Tímto způsobem si můžete zjednodušit přípravu a věnovat více času domácím dekoracím. Mimochodem, s ručními pracemi mohou pomoci i děti!

Nápad zabalit pera jako dárek pro školáka

Ruční pokyny pro zápis do školy Zdobení fixy a toaletním papírem

Vtipné popcornové tašky se školními motivy - knihy s jablky, pastelkami, školním autobusem a tužkou

Černý ubrus napodobuje tabuli a zdůrazňuje barevné papírové talíře a dekorace stolu

Podnos s barvou na tabuli, košík s občerstvením a krásnými dekoracemi na dezertní stůl

Dortová dekorace s jablky z fondánu a dortové girlandy

Dezertní stůl s tabulí, mlékem a občerstvením pro hosty večírku

Nápad na dekoraci s tabulí pro rozvrh hodin a sáčkem s cukrem na stole

Školní zápis zápisu v jasných barvách a lahodné dezerty k občerstvení

Vytvořte si vlastní ozdobné cedule jako zápis do školy s motivy vhodnými do školy

Rustikální retro zápis do školy dekorace s dřevěnými boxy, schránkou a tužkami

Originální bufet v podobě žlutého školního autobusu jako dekorace na první školní den

Překvapte žáky první třídy a všechny hosty dekoracemi pro kutily

Ozdobte lahodný bufet se zeleninou a občerstvením různých barev

Vyrobte jablka a další ovoce z lampionů na oslavu pro školní zápis

Jako rozjezd vyhledejte na internetu ozdobné papírové talíře s vhodnými motivy