Dekorace a oslavy

Olympijské hry pro děti venku: Skvělé sportovní hry bez fyzického kontaktu

Na začátku olympijských her 2021 v Tokiu je možnost uspořádat sportovní hry pro děti na vlastní zahradě! Na základě ducha olympiády mohou děti proti sobě soutěžit v různých sportech. Aby to bylo nejen zábavné, ale také bezpečné, sestavili jsme několik dětských olympijských her, které můžete hrát venku a na vzdálenost mezi hráči..

Olympijské hry pro děti v přírodě: Plánování

Hry pro dětské olympijské hry hostí nápady

Uspořádat dětskou olympiádu na vlastní zahradě není těžké. Naštěstí existuje mnoho sportovních her, které lze hrát bez speciálního vybavení. Níže uvádíme několik návrhů na různé obory pro děti na základní škole. Dobré plánování je nezbytné k zajištění zábavy. Hry by měly prověřit dovednosti a rychlost malých sportovců a podpořit týmového ducha.

Dětská olympiáda pro děti na základní škole: 1. den

Sportovní hry zdaleka pro děti v olympijském ohni na základní škole

První den si děti mohou sednout a malovat a zdobit své týmové dresy, jak si přejí. Olympijskou pochodeň můžete také nejprve vyrobit z lepenky, alobalu a hedvábného papíru. Zatímco děti tvoří týmy a zkouší dresy, můžete připravit zahradu na nadcházející sportovní hry. Odstraňte kameny z trávníku, aby se nestaly nebezpečím zakopnutí.

Dětská olympiáda, den 2

Medaile dětských olympijských her ze sladkostí

Můžete začít druhý den! Každý tým musí projít několika disciplínami a rodiče udělují body a výsledek každého dítěte zapíší na speciální razítko. Na konci můžete uspořádat slavnostní předávání cen, kterého se mohou zúčastnit všichni sportovci. Děti pak obdrží láskyplně vytvořené medaile a jednotlivě zabalené dárky.

Pokud chcete uspořádat dětskou olympiádu k narozeninám dítěte, aktivity prvního dne lze vynechat. Pokud místní předpisy Corony neumožňují shromáždit mnoho lidí venku, může si rodina hrát společně na zahradě.

Sportovní hry pro děti: Disciplíny bez fyzického kontaktu

Olympijské hry pro děti s nápady na dálku pro stanice

Níže uvádíme několik návrhů na nefyzické sportovní hry, kterými si mohou malí sportovci projít. Zvláště vhodné jsou týmové hry, ve kterých děti jednotlivě překonávají překážky a poté předají obušek. To podporuje týmového ducha, ale hraje se s odstupem od sebe. Je také dobré uspořádat stanice tak, aby si děti mohly po fyzické aktivitě odpočinout. Například: po sprintu, výšlapu pneumatik nebo překážkové štafetě může následovat riskantní hod nebo bowling. Rozdělte děti do několika týmů. Každý tým by měl mít minimálně 3 a maximálně 6 účastníků.

Zdaleka vhodné sportovní hry: Štafetové závody, běh kenguru, jako skákání čápa na jedné noze, skok do dálky nebo na podložku, skok do dálky nebo hod do družstva nebo hod do rizika, bowling.

Olympijské stanice pro děti na první pohled

Přehled stanic dětských olympijských her

Dali jsme dohromady 10 stanic a popsali je spolu s potřebnými materiály. Osm až 10 stanic je ideálních pro děti na základní škole. Většina her nezabírá mnoho místa, ale měly by se hrát na trávníku. Pokud zahrada není dostatečně velká, můžete nejprve postavit 5 stanic a potom dalších 5 dát dohromady.

 • Stanice 1. Překážková deska
 • Stanice 2. Skok do dálky
 • Stanice 3. Závod, pytel, překážková dráha
 • Stanice 4. Dlouhý hod
 • Stanice 5. Bowling
 • Stanice 6. Hod oštěpem
 • Stanice 7. Rytmická gymnastika
 • Stanice 8. Lukostřelba
 • Stanice 9. Vodní prvky
 • Stanice 10. Vyvažovací paprsek

Sportovní hry venku: Stanice 1. překážková štafeta

Překážkové štafetové nápady na sportovní hry s dálkou pro děti na základní škole

Účastníci jsou rozděleni do týmů. Polovina účastníků stojí za značkovacími kužely na startu, druhá polovina za cílovými značkovacími kužely. Rodiče jsou také rozděleni do dvou skupin – první je na startu, druhá v cíli. Čas začíná „Go“. Každý účastník může běžet pouze jednou, poté musí odevzdat štafetu a běžet zpět. Děti si mohou vybrat: buď skočí přes bazénové nudle, nebo prolezou níže.

Dětské olympijské hry pro děti venku Překážková štafeta

Potřebné materiály:  

 • 5 překážek na nudle u bazénu v různých barvách.
 • 4 značkovací kužely
 • stopky (v telefonu můžete také použít aplikaci stopek)

Kde na zahradě můžete nastavit překážkové relé: V blízkosti terasy, letohrádku, ve stínu vysokého stromu. Jelikož si děti po sobě hrají, měly by mít pohodlné sedátko ve stínu.

Maximální výška překážek: 60 cm. Vzdálenost mezi překážkami: 1 metr. Ke hře potřebujete celkem 5 metrů čtverečních a v závislosti na počtu hráčů 2-3 volné metry čtvereční za startovacím a cílovým kuželem.

Sportovní hry pro děti: Stanice 2. Skok do dálky

Stanice dětské olympiády ve skoku do dálky pro děti na základní škole

Všichni účastníci z týmu se seřadí na začátku. Ostatní týmy mohou sedět kolem podložky. První účastník se rozběhne a skočí do dálky. Rodiče změřili vzdálenost skoku a křídou označili místo přistání.

Potřebné materiály:  

 • podložka (podložku můžete vystřihnout z látky a nalepit na trávník) nebo
 • Křídový sprej na trávník, pomocí kterého můžete kreslit podložku na trávník. Postřik je na vodní bázi a zmizí, jakmile zaléváte trávník nebo prší.
 • Křída různých barev
 • svinovací metr
 • 2 značkovací kužely

Olympijské hry pro děti dvounohý skok

Správné místo na zahradě: V částečném stínu, na slunci. Na podložku potřebujete jeden a půl metru a na rozběh asi 2-3 metry. Pokud je trávník kratší než 4 metry, mohou děti provést dvounohý skok bez běhu. Příjezdová cesta je také ideální pro dvounohý skok.

Týmové hry pro děti: 3. stanoviště, pytel, překážková dráha

Sportovní hry pro děti se závodem na dálku

Je klasický sprint pro děti příliš nudný? Pak přijdou tyto nápady, jak to udělat zábavnějším. Pravidla: Děti závodí proti sobě na 30 m dlouhé trati. Jsou možné různé variace: poskakování na jedné noze, pytlování, chůze do stran.

Můžete také nastavit systém kurzu s plyšovými hračkami a herním vybavením a rozdělit každý tým do dvojic. První hráč se podívá na hřiště a poté se se zavřenýma očima snaží běhat kolem překážek ve slalomu. Jeho partner může v případě potřeby dávat varovné signály.

Sportovní hry na dálku pro děti parcours běhají překážky se zavřenýma očima

Potřebné materiály:  

 • Plátěné tašky
 • Plyšové hračky, hrací zařízení

Správné místo pro kurz: Uprostřed trávníku. Diváci mohou sedět v kruhu kolem hráčů, aby se netoulali zahradou.

Dětské olympijské hry venku: Stanice 4. Dlouhý hod

Týmové hry pro děti Týmové nápady házení na zahradě

Děti z týmu se postaví na start. První účastník se pokusí hodit míč do mísy nebo kbelíku na metr a za každý hod získá jeden, dva nebo tři body.

Potřebné materiály:

 • Látkový míč
 • tři různě velké vědra nebo misky

Správné místo na zahradě: poblíž zahradního plotu.

Olympijské hry dětí: Stanice 5. kužel

Sportovní hry s dálkou pro děti na bowling

Tým se seřadí na začátku. Šišky jsou vytvořeny ve tvaru kosočtverce: jeden kužel vpředu, dva kužely přesazené za ním, tři další kužely odsazeny za sebou, pak další dva kužely a poslední kužel úplně vzadu. Účastníci se snaží jeden po druhém zasáhnout kužel kuličkou. Každý účastník má pouze jeden pokus, poté nastaví zasažené kolíky. Vyhrává tým, který srazil nejvíce kolíků.

Potřebné materiály:

 • 10 značicích kuželů (alternativně: vratné lahve z tvrdého plastu nebo plechovky)
 • 1 fotbalový míč (alternativně: 1 tenisový míč)

Správné místo na zahradě: poblíž zahradního plotu

Sportovní hry pro dětské olympijské hry: Stanice 6. Hod oštěpem

Dětské olympijské hry pro dlouhé házení venku. Jpeg

Každé dítě má tři kopí (tři brčka), která hodí do mísy na metr daleko. Hráč si může vybrat misku. Pokud ji nezasáhne, získá 0 bodů. Pokud trefí další mísu, získá bod. Pokud trefí „svoji“ misku, získá 2 body.

Potřebné materiály: 

 • Řemeslná lepenka pro cíl
 • Kompasy a tužky (pro kreslení olympijských kruhů)
 • tři čtyři mísy
 • Slámy (zmáčkněte jeden konec každé slámy)

Správné místo na zahradě: na zahradním plotu

Sportovní hry venku: Stanice 7. Rytmická gymnastika

Sportovní hry pro děti venku Venkovní nápady na olympijské hry pro děti rytmická gymnastika

Pro změnu můžete s dětmi uspořádat hudební večírek. Každý účastník má 30 sekund na to, aby předvedl své taneční schopnosti. Body se udělují všem účastníkům.

Potřebné materiály:

 • 2 záclonové prsteny o průměru 5 cm
 • Ozdobné stuhy, široké 5 cm, v duhových barvách

Správné místo na zahradě: Na terase

Olympijské hry dětí venku: Stanice 8. Lukostřelba

Sportovní hry pro venkovní lukostřelbu

Lukostřelba s rozdílem: V této hře musí každý účastník vystřelit šíp přes obruč. Prostor před pneumatikou je rozdělen na tři zóny. Každý účastník má tři pokusy. Nejprve střílíte z jednoho, poté ze dvou a na konci ze vzdálenosti tří metrů. Rodiče sčítají body. Poté dítě získá šipky a dá je dalšímu účastníkovi.

Potřebné materiály:

 • Luk a šípy s přísavkou popř
 • Oblouk můžete vyrobit z plaveckých nudlí nebo z věšáků na oblečení

Správné místo na zahradě: Kolem stromu, kde můžete zavěsit pneumatiku.

Týmové hry pro děti od 3 let: stanoviště 9. Vodní hry

Vodní hry v létě na dálku_ Plavání

Pokud je na zahradě bazén, můžete provádět různé vodní hry.

Plavat: Soutěže se může zúčastnit jedno dítě z každého týmu. Je určen plavecký styl. Kdo se nejprve dostane na druhý okraj bazénu a poté rychle plave zpět ke svému týmu, získává jeden bod.

Štafetové hry: Tři metry od bazénu jsou dvě mísy. Každý tým dostane houbu. Účastníci stojí u bazénu. První účastníci namočili houby do vody, poté rychle utíkali k miskám. Každý stiskne houbičku nad svou misku a pak rychle běží zpět ke svému týmu. Tam předává houbu dál. Hra končí, když jeden tým naplní svou misku až po okraj.

Olympijské hry pro děti: Stanice 10. Váhy

Kurz kladiny pro dětské olympijské hry

Dejte několik spoonerbords dohromady a vytvořte kurz. Děti z týmu musí zvládnout kurz jedno po druhém co nejdokonaleji. Tým, který nejrychleji zvládne překážkovou dráhu, vyhrává a získává body.

Potřebné materiály:

 • 3-4 spoonerboards

Správné místo na zahradě: Výklenky a rohy, zabírají málo místa.

Dětská olympiáda běžecká karta

razítko s dětskou olympiádou zdarma k vytištění

Aby byla zaručena zábava v den dětské olympiády, potřebujete pouze razítko. To pak zůstává pěknou vzpomínkou na sportovní festival ve vaší vlastní zahradě. Jednoduše si stáhněte bezplatnou známkovou kartu a vytiskněte si ji. Poté mohou sportovní hry začít!

Dekorace a oslavy

Olympijské hry pro děti venku: Skvělé sportovní hry bez fyzického kontaktu

Na začátku olympijských her 2021 v Tokiu je možnost uspořádat sportovní hry pro děti na vlastní zahradě! Na základě ducha olympiády mohou děti proti sobě soutěžit v různých sportech. Aby to bylo nejen zábavné, ale také bezpečné, sestavili jsme několik dětských olympijských her, které můžete hrát venku a na vzdálenost mezi hráči..

Olympijské hry pro děti v přírodě: Plánování

Hry pro dětské olympijské hry hostí nápady

Uspořádat dětskou olympiádu na vlastní zahradě není těžké. Naštěstí existuje mnoho sportovních her, které lze hrát bez speciálního vybavení. Níže uvádíme několik návrhů na různé obory pro děti na základní škole. Dobré plánování je nezbytné k zajištění zábavy. Hry by měly prověřit dovednosti a rychlost malých sportovců a podpořit týmového ducha.

Dětská olympiáda pro děti na základní škole: 1. den

Sportovní hry zdaleka pro děti v olympijském ohni na základní škole

První den si děti mohou sednout a malovat a zdobit své týmové dresy, jak si přejí. Olympijskou pochodeň můžete také nejprve vyrobit z lepenky, alobalu a hedvábného papíru. Zatímco děti tvoří týmy a zkouší dresy, můžete připravit zahradu na nadcházející sportovní hry. Odstraňte kameny z trávníku, aby se nestaly nebezpečím zakopnutí.

Dětská olympiáda, den 2

Medaile dětských olympijských her ze sladkostí

Můžete začít druhý den! Každý tým musí projít několika disciplínami a rodiče udělují body a výsledek každého dítěte zapíší na speciální razítko. Na konci můžete uspořádat slavnostní předávání cen, kterého se mohou zúčastnit všichni sportovci. Děti pak obdrží láskyplně vytvořené medaile a jednotlivě zabalené dárky.

Pokud chcete uspořádat dětskou olympiádu k narozeninám dítěte, aktivity prvního dne lze vynechat. Pokud místní předpisy Corony neumožňují shromáždit mnoho lidí venku, může si rodina hrát společně na zahradě.

Sportovní hry pro děti: Disciplíny bez fyzického kontaktu

Olympijské hry pro děti s nápady na dálku pro stanice

Níže uvádíme několik návrhů na nefyzické sportovní hry, kterými si mohou malí sportovci projít. Zvláště vhodné jsou týmové hry, ve kterých děti jednotlivě překonávají překážky a poté předají obušek. To podporuje týmového ducha, ale hraje se s odstupem od sebe. Je také dobré uspořádat stanice tak, aby si děti mohly po fyzické aktivitě odpočinout. Například: po sprintu, výšlapu pneumatik nebo překážkové štafetě může následovat riskantní hod nebo bowling. Rozdělte děti do několika týmů. Každý tým by měl mít minimálně 3 a maximálně 6 účastníků.

Zdaleka vhodné sportovní hry: Štafetové závody, běh kenguru, jako skákání čápa na jedné noze, skok do dálky nebo na podložku, skok do dálky nebo hod do družstva nebo hod do rizika, bowling.

Olympijské stanice pro děti na první pohled

Přehled stanic dětských olympijských her

Dali jsme dohromady 10 stanic a popsali je spolu s potřebnými materiály. Osm až 10 stanic je ideálních pro děti na základní škole. Většina her nezabírá mnoho místa, ale měly by se hrát na trávníku. Pokud zahrada není dostatečně velká, můžete nejprve postavit 5 stanic a potom dalších 5 dát dohromady.

 • Stanice 1. Překážková deska
 • Stanice 2. Skok do dálky
 • Stanice 3. Závod, pytel, překážková dráha
 • Stanice 4. Dlouhý hod
 • Stanice 5. Bowling
 • Stanice 6. Hod oštěpem
 • Stanice 7. Rytmická gymnastika
 • Stanice 8. Lukostřelba
 • Stanice 9. Vodní prvky
 • Stanice 10. Vyvažovací paprsek

Sportovní hry venku: Stanice 1. překážková štafeta

Překážkové štafetové nápady na sportovní hry s dálkou pro děti na základní škole

Účastníci jsou rozděleni do týmů. Polovina účastníků stojí za značkovacími kužely na startu, druhá polovina za cílovými značkovacími kužely. Rodiče jsou také rozděleni do dvou skupin – první je na startu, druhá v cíli. Čas začíná „Go“. Každý účastník může běžet pouze jednou, poté musí odevzdat štafetu a běžet zpět. Děti si mohou vybrat: buď skočí přes bazénové nudle, nebo prolezou níže.

Dětské olympijské hry pro děti venku Překážková štafeta

Potřebné materiály:  

 • 5 překážek na nudle u bazénu v různých barvách.
 • 4 značkovací kužely
 • stopky (v telefonu můžete také použít aplikaci stopek)

Kde na zahradě můžete nastavit překážkové relé: V blízkosti terasy, letohrádku, ve stínu vysokého stromu. Jelikož si děti po sobě hrají, měly by mít pohodlné sedátko ve stínu.

Maximální výška překážek: 60 cm. Vzdálenost mezi překážkami: 1 metr. Ke hře potřebujete celkem 5 metrů čtverečních a v závislosti na počtu hráčů 2-3 volné metry čtvereční za startovacím a cílovým kuželem.

Sportovní hry pro děti: Stanice 2. Skok do dálky

Stanice dětské olympiády ve skoku do dálky pro děti na základní škole

Všichni účastníci z týmu se seřadí na začátku. Ostatní týmy mohou sedět kolem podložky. První účastník se rozběhne a skočí do dálky. Rodiče změřili vzdálenost skoku a křídou označili místo přistání.

Potřebné materiály:  

 • podložka (podložku můžete vystřihnout z látky a nalepit na trávník) nebo
 • Křídový sprej na trávník, pomocí kterého můžete kreslit podložku na trávník. Postřik je na vodní bázi a zmizí, jakmile zaléváte trávník nebo prší.
 • Křída různých barev
 • svinovací metr
 • 2 značkovací kužely

Olympijské hry pro děti dvounohý skok

Správné místo na zahradě: V částečném stínu, na slunci. Na podložku potřebujete jeden a půl metru a na rozběh asi 2-3 metry. Pokud je trávník kratší než 4 metry, mohou děti provést dvounohý skok bez běhu. Příjezdová cesta je také ideální pro dvounohý skok.

Týmové hry pro děti: 3. stanoviště, pytel, překážková dráha

Sportovní hry pro děti se závodem na dálku

Je klasický sprint pro děti příliš nudný? Pak přijdou tyto nápady, jak to udělat zábavnějším. Pravidla: Děti závodí proti sobě na 30 m dlouhé trati. Jsou možné různé variace: poskakování na jedné noze, pytlování, chůze do stran.

Můžete také nastavit systém kurzu s plyšovými hračkami a herním vybavením a rozdělit každý tým do dvojic. První hráč se podívá na hřiště a poté se se zavřenýma očima snaží běhat kolem překážek ve slalomu. Jeho partner může v případě potřeby dávat varovné signály.

Sportovní hry na dálku pro děti parcours běhají překážky se zavřenýma očima

Potřebné materiály:  

 • Plátěné tašky
 • Plyšové hračky, hrací zařízení

Správné místo pro kurz: Uprostřed trávníku. Diváci mohou sedět v kruhu kolem hráčů, aby se netoulali zahradou.

Dětské olympijské hry venku: Stanice 4. Dlouhý hod

Týmové hry pro děti Týmové nápady házení na zahradě

Děti z týmu se postaví na start. První účastník se pokusí hodit míč do mísy nebo kbelíku na metr a za každý hod získá jeden, dva nebo tři body.

Potřebné materiály:

 • Látkový míč
 • tři různě velké vědra nebo misky

Správné místo na zahradě: poblíž zahradního plotu.

Olympijské hry dětí: Stanice 5. kužel

Sportovní hry s dálkou pro děti na bowling

Tým se seřadí na začátku. Šišky jsou vytvořeny ve tvaru kosočtverce: jeden kužel vpředu, dva kužely přesazené za ním, tři další kužely odsazeny za sebou, pak další dva kužely a poslední kužel úplně vzadu. Účastníci se snaží jeden po druhém zasáhnout kužel kuličkou. Každý účastník má pouze jeden pokus, poté nastaví zasažené kolíky. Vyhrává tým, který srazil nejvíce kolíků.

Potřebné materiály:

 • 10 značicích kuželů (alternativně: vratné lahve z tvrdého plastu nebo plechovky)
 • 1 fotbalový míč (alternativně: 1 tenisový míč)

Správné místo na zahradě: poblíž zahradního plotu

Sportovní hry pro dětské olympijské hry: Stanice 6. Hod oštěpem

Dětské olympijské hry pro dlouhé házení venku. Jpeg

Každé dítě má tři kopí (tři brčka), která hodí do mísy na metr daleko. Hráč si může vybrat misku. Pokud ji nezasáhne, získá 0 bodů. Pokud trefí další mísu, získá bod. Pokud trefí „svoji“ misku, získá 2 body.

Potřebné materiály: 

 • Řemeslná lepenka pro cíl
 • Kompasy a tužky (pro kreslení olympijských kruhů)
 • tři čtyři mísy
 • Slámy (zmáčkněte jeden konec každé slámy)

Správné místo na zahradě: na zahradním plotu

Sportovní hry venku: Stanice 7. Rytmická gymnastika

Sportovní hry pro děti venku Venkovní nápady na olympijské hry pro děti rytmická gymnastika

Pro změnu můžete s dětmi uspořádat hudební večírek. Každý účastník má 30 sekund na to, aby předvedl své taneční schopnosti. Body se udělují všem účastníkům.

Potřebné materiály:

 • 2 záclonové prsteny o průměru 5 cm
 • Ozdobné stuhy, široké 5 cm, v duhových barvách

Správné místo na zahradě: Na terase

Olympijské hry dětí venku: Stanice 8. Lukostřelba

Sportovní hry pro venkovní lukostřelbu

Lukostřelba s rozdílem: V této hře musí každý účastník vystřelit šíp přes obruč. Prostor před pneumatikou je rozdělen na tři zóny. Každý účastník má tři pokusy. Nejprve střílíte z jednoho, poté ze dvou a na konci ze vzdálenosti tří metrů. Rodiče sčítají body. Poté dítě získá šipky a dá je dalšímu účastníkovi.

Potřebné materiály:

 • Luk a šípy s přísavkou popř
 • Oblouk můžete vyrobit z plaveckých nudlí nebo z věšáků na oblečení

Správné místo na zahradě: Kolem stromu, kde můžete zavěsit pneumatiku.

Týmové hry pro děti od 3 let: stanoviště 9. Vodní hry

Vodní hry v létě na dálku_ Plavání

Pokud je na zahradě bazén, můžete provádět různé vodní hry.

Plavat: Soutěže se může zúčastnit jedno dítě z každého týmu. Je určen plavecký styl. Kdo se nejprve dostane na druhý okraj bazénu a poté rychle plave zpět ke svému týmu, získává jeden bod.

Štafetové hry: Tři metry od bazénu jsou dvě mísy. Každý tým dostane houbu. Účastníci stojí u bazénu. První účastníci namočili houby do vody, poté rychle utíkali k miskám. Každý stiskne houbičku nad svou misku a pak rychle běží zpět ke svému týmu. Tam předává houbu dál. Hra končí, když jeden tým naplní svou misku až po okraj.

Olympijské hry pro děti: Stanice 10. Váhy

Kurz kladiny pro dětské olympijské hry

Dejte několik spoonerbords dohromady a vytvořte kurz. Děti z týmu musí zvládnout kurz jedno po druhém co nejdokonaleji. Tým, který nejrychleji zvládne překážkovou dráhu, vyhrává a získává body.

Potřebné materiály:

 • 3-4 spoonerboards

Správné místo na zahradě: Výklenky a rohy, zabírají málo místa.

Dětská olympiáda běžecká karta

razítko s dětskou olympiádou zdarma k vytištění

Aby byla zaručena zábava v den dětské olympiády, potřebujete pouze razítko. To pak zůstává pěknou vzpomínkou na sportovní festival ve vaší vlastní zahradě. Jednoduše si stáhněte bezplatnou známkovou kartu a vytiskněte si ji. Poté mohou sportovní hry začít!