Dekorace a oslavy

Nápady na slané těsto s receptem pro malé i velké – 7 skvělých řemeslných inspirací

Určitě si každý alespoň jednou jako dítě hrál se slaným těstem jako alternativu k modelovací hmotě. Pokud je to i váš případ, budete vědět, jak je to zábava. Pokud vaše dítě již dosáhlo věku ručních prací nebo hledáte něco, co byste mohli dělat během odpoledních her, je tento typ domácí modelovací hmoty skvěle vhodný. A nejlepší na tom je, že hotové figurky lze dokonce následně uložit. Dali jsme dohromady několik skvělých nápadů na slané těsto, které můžete vyzkoušet. K tomu, abyste uspěli, však potřebujete také vhodný recept na slané těsto.

Nápady na slané těsto jablko-přívěsek-dárek-nápad-tabule-barva-děti-dospělí

Co můžete udělat ze slaného těsta?

Návody na přípravu slaného těsta-recept-těsto-udělej si sám-ovce

Měli byste vědět, že těsto nebo vyrobené figurky mohou také ztvrdnout pod širým nebem. Protože slané těsto schne několik dní bez pečení a zejména děti obvykle nemají takovou trpělivost, mnozí raději použijí starou dobrou troubu, ve které to zabere jen pár minut. Nyní se ale dostáváme k jednoduchému receptu a následným nápadům na slané těsto.

Recept a nápady na slané těsto – jak udělat slané těsto?

Nápady na slané těsto dove-tinker-peace-dárek-přívěsek-bílá

Pro pokyny a nápady k slanému těstu budete potřebovat:

  • 2 šálky mouky (nebo 1 1/2 šálku mouky a 1/2 šálku bramborového škrobu pro hladší těsto)
  • 1 šálek vody
  • 1 šálek soli
  • 1 lžička rostlinného oleje

Všechny produkty se smíchají, nejprve se smíchají suché přísady, poté se přidá voda, hněte se a nakonec se zpracuje olej. Protože je těsto velmi pružné, můžete k tomu použít také mixér nebo kuchyňský robot. Když dětem připravíte těsto, můžete jim nabídnout, aby promíchalo slané těsto. Ti nejmenší si určitě užijí stejnou zábavu. Pokud se to celé příliš lepí, je potřeba trochu mouky a soli, pokud těsto znovu praskne a je příliš suché, můžete přidat ještě trochu oleje. A můžete začít s nápady na slané těsto.

Ozdoby na vánoční stromeček s dětmi – 46 nápadů ze slaného těsta

Vyrobte si s dětmi ozdoby na vánoční stromeček ze slaného těsta

Ruční práce se slaným těstem na Velikonoce – vykouzlete s dětmi kreativní velikonoční dekorace

nápady na slané těsto strážný anděl-dárek-fotbalové křídlo-precizní práce

Peče se na 50 stupňů. Čas pak závisí na tloušťce figur. Obecně se můžete spolehnout na to, že každou půl palce se musí péct hodinu. Pokud je tedy těsto silné jeden centimetr, měly by figurky zůstat v troubě 2 hodiny. Troubu je třeba pravidelně otevírat, aby mohla unikající vlhkost unikat.

Vypracujte barevné slané těsto

Solné těsto-nápady-barvení-lakování-barvení-potravin-duha-žlutá-zelená-fialová

Hotové těsto můžete také vybarvit potravinářským barvivem pro různé nápady na slané těsto. Barvy pro velikonoční vajíčka jsou také velmi vhodné. Vyzkoušejte správné množství sami. Čím více barvy vložíte, tím silnější bude barva těsta. Pro bledší vzhled opět použijte méně barev.

Solné těsto-nápady-štětec-barva-akvarel-jedle-inspirace

Na druhou stranu by bylo pro děti snazší a možná i zábavnější malování postav na upečené a vychladlé solné těsto. Pokud chcete malovat slané těsto, můžete použít akvarely, akrylové barvy a plakátové barvy. Vodu je třeba šetřit akvarely. Tím se rozpustí sůl v těstě, což by mohlo postavy zničit. Figurky jsou obzvlášť trvanlivé, pokud po malování také natřete slané těsto. K tomu jednoduše použijte čirý lak.

Nápady na slané těsto pro děti i dospělé – hezké přívěsky

Slané těsto-nápady-přívěsky-příležitost-velikonoce-vánoční-valentýnské-srdce-hvězdy

Výroba takových přívěsků je obzvláště snadná. Těsto jednoduše vyválejte tak hustě, jak chcete, a poté vykrajujte buď z volné ruky, nebo pomocí vykrajovátek. Můžete navrhnout přívěsky pro každou příležitost. Vhodné motivy pro velikonoční kytici nebo vánoční stromeček jsou velmi oblíbené. Ale přizpůsobené přívěsky se také dobře hodí, pokud chcete udělat speciální dárek. Ještě měkké tvary těsta můžete poškrábat a psát na ně, nebo na ně můžete po upečení psát barvou.

Nápady na slané těsto s otiskem ruky

Slané těsto-nápady-otisk rukou-děti-táta-matky-den-dárek-nápad

Takové otisky rukou jsou také úžasné nápady na dárky se slaným těstem. Velmi oblíbené jsou také dětské stopy. Můžete si je udělat na památku pro sebe nebo jako pamlsek pro příbuzného. Skvělou příležitostí je například Den matek nebo Den otců. Těsto jednoduše vyválejte v libovolném tvaru a velikosti. Nemusí být tedy kulatý. Náměstí také pěkně vypadá. Potom zatlačte rukou nebo nohou. Po upečení můžete použít barvu, aby byl otisk trochu znatelnější.

slané těsto ruční otisk vánočního stromku dekorace santa claus

Ruční otisk slaného těsta: Sněhuláci

Vyrobte si otisk rukou ze slaného těsta Zimní dekorace do dětského pokoje, vyrobte sněhuláky

Řemeslo se slaným těstem – nápady pro vázu

Sůl-těsto-nápady-diy-váza-květiny-skleněná láhev-těsto-rohlíky

Tato váza je také mnohem lehčí, než byste si mohli myslet. Vše, co potřebujete k výrobě takových nápadů se slaným těstem, je samozřejmě těsto a skleněná láhev. Těsto vyválejte, položte na něj lahev a obalte těstem. S nadbytečnou částí pak můžete vyrobit krásné květiny nebo jiné motivy a ozdobit jimi vázu. Poté už stačí slané těsto upéct.

Originální misky jako nápady ze slaného těsta

slané těsto-nápady-slupka-ovoce-jednoduchý-návrh-tvorba-nádobí-sami

Pokud chcete ze slaného těsta udělat něco obzvláště jednoduchého, jsou takové misky také skvělými nápady na slané těsto. Především jejich nepravidelný tvar je velmi přitažlivý a má rustikální nádech. Tvar získáte použitím hotových, žáruvzdorných misek. Dejte je vzhůru nohama. Poté navrch položte rozválené těsto. Tady to lze rozvádět nepravidelně. Mezi mísu a těsto řemesel můžete umístit různé věci a vytvořit tak konkrétní vzory. Může to být list, ale také krajkové ubrousky a podobně. Poté těsto lehce přitlačte, aby mohlo nabrat tvar.

Šperky ze slaného těsta – kreativní nápady k napodobení

solné těsto-nápady-šperky-perly-barevné-barvy-řetízky-náramky

Děti si také skvěle užijí výrobu náhrdelníků z domácích korálků. Těsto předem obarvené potravinářským barvivem zde vypadá skvěle, ale lze jej samozřejmě obarvit i dodatečně. Z malých kousků těsta se vytvářejí kuličky jakékoli velikosti, které se pak kladou na špízy kebabu. Tak získají své otvory, kterými bude nit později provlečena. Nemusí jít nutně o sférické tvary. Rovněž se dobře hodí ploché kameny. Upečte perly pomocí špejlí. Položte je na ohnivzdorné sklenice nebo jiné předměty na pečení. Pokud jsou perly jednoduše umístěny na povrch, získají rovnou stranu.

Vytvořte si propracované figury sami

slané těsto-nápady-figury-stimulace-klaun-3d-modelování

Pokud hledáte propracovanější nápady pro řemesla se slaným těstem, můžete se také odvážit pracovat na takových 3D figurkách. Nezáleží na tom, jestli jsou to andělé, klauni, víly nebo zvířata. Pružnost těsta umožňuje i drobné prvky, takže se meze nekladou. Postavy, jako jsou tyto, jsou zaručeně dobrým nápadem na dárek, už jen z toho důvodu, že jsou domácí výroby. Jen experimentujte. Projekty solného těsta nejsou jen zábavou pro děti.

Tinker jídlo jako nápady na slané těsto

Slané těsto-nápady-jídlo-koblihy-malba-akrylový štětec

Různá jídla jsou také skvělou volbou pro děti. Později si s tím pak můžete báječně pohrát. Pokud tedy ti nejmenší mají vlastní kuchyňku na hraní, můžete jí je vybavit. Nezáleží na tom, zda takové koblihy, chléb, koláče, ovoce nebo dokonce pokrmy. Nejlepší je nechat děti samy rozhodnout, co potřebují. Poté můžete pomoci s tipy na implementaci.

Nápady na slané těsto na jaro

Jarní nápady solného těsta podle pokynů ve stylu vintage

Přivítejte jaro s okouzlující dekorací! Ukážeme vám, jak si můžete vyrobit stylové přívěsky se slaným těstem, vykrajovátky na cukroví a samolepkami. Tyto visačky mohou ozdobit lahve domácími šťávami, kúrami nebo džemy nebo zaokrouhlit balení dárku. Ale dají se perfektně zinscenovat i společně s čerstvými květinami. Krásné přívěsky také střihly jemnou postavu s vintage bytovými doplňky ze starého stříbra. Pokud si přejete, můžete si samolepku samozřejmě vytvořit sami a ozdobit ji sezónními motivy.

Vyrobte si přívěsky ze slaného těsta sami: ruční práce

Vytvořte si jarní nápady na slané těsto na dárky ke Dni matek

Vyrobte si přívěsky ze slaného těsta sami: DIY jarní dekorace

Slané těsto jarní nápady drobet pokyny pro přívěsky ke Dni matek

Šablona pro nálepky

Jarní nápady solného těsta na dárky pro šablonu ke Dni matek k vytištění

Tvorba se slaným těstem na jaře – jednorožci do školky

Nápady na slané těsto pro dětské narozeninové jednorožce vytvářejí ruční práce

Máte doma vykrajovátka na sušenky s koňskou hlavou? Pak můžete děti překvapit barevnou ozdobou na psací stůl nebo zeď. Tyto roztomilé jednorožce jsou dokonalým doplňkem dekoru v dívčím pokoji. Potřebujete slané těsto, přízi v různých barvách, malé skleněné korálky, ostrý nůž a párátko nebo ještě lépe štětec. Nejprve vyřízněte sušenky ze slaného těsta a poté zadní částí štětce nebo párátka vytvořte otvory pro hřívu a oko koně.

Řemeslo se slaným těstem: různé variace pro dekorace jednorožce

Vytvořte s dětmi slané těsto a vyrobte si jednorožce sami

Nechte své kreativitě volný průběh a vyzkoušejte různé varianty. Zkombinujte jednorožce a nalepte je na zeď nebo si vyrobte věnec, kterým můžete zkrášlit dívčí pokoj. Tento nápad na ruční práce je také perfektní volnočasovou aktivitou pro děti od 6 do 10 let a je skvělý také jako projekt DIY pro narozeninové oslavy dětí.

Řemeslné nápady pro batolata: Nápady na slané těsto ke Dni matek

Nápady na slané těsto Květinová mísa ke Dni matek udělejte si sami Návod pro batolata

Překvapte svou matku domácím dárkem ke Dni matek. Láskyplně vyrobené dárky jí zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Slané těsto můžete například použít k tomu, abyste si sami vyrobili dekorativní misku ve tvaru květiny. Tento nápad ručního řemesla je dokonce vhodný pro batolata, která chtějí dát mámě lahůdku pro zvláštní příležitost. V každém případě potřebujete pomoc dospělého, který těsto peče v troubě. Takto se vyrábí květinová mísa: Vystřihněte květinu ve tvaru květu, okvětní lístky ohněte mírně nahoru a těsto nechte zaschnout v troubě při teplotě 70-80 stupňů Celsia. Hotovou misku namalujte, jak chcete.

Nápady na slané těsto ke Dni otců pro děti ve školce

Nápady na slané těsto Den otců udělejte si návod

Brzy na jaře se blíží nejen Den matek, ale také Den otců. Vyrobte si zábavné prstýnky ve tvaru koblihy. Nejprve vystřihněte koblihu, osušte slané těsto v troubě a poté jej natřete. Hotovou koblihu pak posypte posypem, než barva úplně zaschne. Takto se sypání lepí na koblihu. Teď už zbývá jen uvázat kousek provázku kolem koblihy.

Výroba se slaným těstem na Velikonoce

dráteník se slaným těstem a na jaře si namalujte vlastní velikonoční vajíčko

Blíží se také Velikonoce. Pokud máte batolata, možná plánujete lov velikonočních vajíček. Nabízíme vám nápad na barevné přívěsky ze slaného těsta k tomu. Tato velikonoční vajíčka jsou vhodná jako dekorace do domu i na zahradu. Značky slaného těsta můžete také dát na trávník v zahradě a skrýt důležité rady pod nimi pro děti, které hledají velikonoční vajíčka.

Vyrobte si velikonoční dekorace sami ze slaného těsta

Ruční práce se slaným těstem na Velikonoce Vyrobte si a namalujte štítky na velikonoční vajíčka sami

Tinker se slaným těstem na Velikonoce: nápady pro batolata

Vyrobte dárky ze slaného těsta na Velikonoce, zabalte velikonoční vajíčka pro děti

Nemáte vlastní děti, ale chtěli byste překvapit své synovce o Velikonocích? Poté si můžete ze slaného těsta vyrobit vlastní velikonoční vajíčka a dovnitř schovat malé ozdobné postavičky. Takto můžete vytvořit nápaditý dárek. Potřebujete: slané těsto, které musíte barvit ve veselých barvách, dárkové tašky a plastová vajíčka k naplnění. Níže jsme vám ukázali několik možností, kterými můžete plnit plastová vejce. nechte se inspirovat!

Tinker se slaným těstem na Velikonoce: čím naplnit plastová vejce?

Vyrobte si na Velikonoce sami dárky ze slaného těsta, aby děti skryly nápady

Velikonoční otisky rukou ze slaného těsta

Návod na výrobu velikonočního vajíčka na slaném těstě

Ze slaného těsta vystřihněte velikonoční vajíčka a natřete je

Velikonoční vajíčka ze slaného těsta sami vytvářejte nápady a pokyny

Nápady na slané těsto na oslavu narozenin dětí

Dárky vyrobené ze slaného těsta vytvářejí nápady pro batolata

Plánujete dětskou narozeninovou oslavu a hledáte nápady, které by děti mohly zaměstnat? Skvělý nápad je hrát si s dárky pro narozeniny hned po vybalení. Pokud si tedy koupíte dopravní hračky, můžete si ze slaného těsta vyrobit silnice nebo dálnici sami. Další variantou je navrhnout pirátský ostrov.

Vyrobte si dárky ze slaného těsta sami – Pirátský ostrov

Vyrobte si dárky ze slaného těsta sami, pirátský ostrov

Na tento pirátský ostrov potřebujete zlaté čokoládové mince, figurky pirátů Lego, pirátskou vlajku, kterou si můžete vyrobit sami z černého papíru a párátko, starý řetízek na šperky a prstenovou krabičku ze sametu, kterou můžete nalepit flitry. Budete také potřebovat modrý stojan na dort. Vybarvěte slané těsto na černo a ozdobte ostrov mušlemi a mořskými kameny, které jste nasbírali během poslední dovolené. Uspořádejte ostatní dekorativní prvky a dárek je připraven!

V létě ruční práce se slaným těstem

drobet se slaným těstem v létě si sami vyrobte přívěsky s mušlemi

Co byste měli dělat s dětmi v horkých letních odpoledních hodinách? Zvlášť když je na zahradě příliš horko, je zde příležitost vyzkoušet si nové ruční práce. Sami si můžete vyrobit například zvonkohru na terasu nebo veselé dekorace do dětského pokoje.

Nápady na slané těsto na léto: nápady na řemesla pro batolata

Tinker a malujte nápady solného těsta léto s dětmi

Nápady na slané těsto na podzim: otisk ruky ve tvaru dýně

Nápady na slané těsto si děti samy vyrobí podzimní dýni otiskem ruky

Na podzim můžete své kreativitě nechat volný průběh. Nabízíme vám několik nápadů, jak z barevného slaného těsta vyrobit kreativní dekorace. První myšlenkou je vytvořit otisk ruky dítěte na talíř na těsto z pomerančové soli. Poté talíř nakrájejte na dýňový tvar, nechte v troubě zaschnout a poté jej ozdobte čističem na dýmky. Kompletní! Další skvělé nápady pro kutily na podzim najdete ve fotogalerii níže.

Podzimní dekorace “Ovocný sad” s ovocem vyrobeným ze slaného těsta

Dárky vyrobené z ručních prací ze slaného těsta s dětmi v ovocné školce

Jablka slaného těsta jsou ozdobena skutečnými listy

Vyrobte si dárky z ovoce ze slaného těsta sami

Nápady na slané těsto pro děti na podzim: Kutilské listí

Nápady na slané těsto Podzimní listí si vyrobte sami

Nápady na slané těsto na podzim: vytvořte si vlastní dekoraci

Nápady na slané těsto podzim Vytvořte si návod na podzimní listí sami pomocí vykrajovátek

Nápady na slané těsto děti podzim: dekorace s přírodními poklady

Nápady na slané těsto podzim Děti na základní škole vyrábějí ruční práce z přírodních materiálů

Vyrobte si podzimní dekorace sami ze slaného těsta

Vytvořte si nápady na slané těsto sami

Nápady na slané těsto na zahradu: zahradní dekorace snadné

Nápady na slané těsto zahradní houby a malé ozdobné figurky v květináčích

Nápady na slané těsto do zahrady: dveře od elfského domu

Nápady na solné těsto Pokyny pro domovní dveře zahradního elfa

Výroba andělů strážných ze slaného těsta: Pokyny

Andělé strážní ze slaného těsta vyrábějí návody a nápady na rychlou ruční práci pro děti na základní škole

Ze slaného těsta vytvořte anděly strážné

Vyrobte si sami anděly strážné ze slaného těsta a malujte

Věnec hvězd vyrobený ze slaného těsta

Nápady na slané těsto Den matek věnec hvězd Nápady na řemesla pro děti na základní škole

Dekorace do dětského pokoje: zvířátka ze slaného těsta

Vyrobte si dekorace do slaného těsta sami do dětského pokoje s batolaty

Dekorace a oslavy

Nápady na slané těsto s receptem pro malé i velké – 7 skvělých řemeslných inspirací

Určitě si každý alespoň jednou jako dítě hrál se slaným těstem jako alternativu k modelovací hmotě. Pokud je to i váš případ, budete vědět, jak je to zábava. Pokud vaše dítě již dosáhlo věku ručních prací nebo hledáte něco, co byste mohli dělat během odpoledních her, je tento typ domácí modelovací hmoty skvěle vhodný. A nejlepší na tom je, že hotové figurky lze dokonce následně uložit. Dali jsme dohromady několik skvělých nápadů na slané těsto, které můžete vyzkoušet. K tomu, abyste uspěli, však potřebujete také vhodný recept na slané těsto.

Nápady na slané těsto jablko-přívěsek-dárek-nápad-tabule-barva-děti-dospělí

Co můžete udělat ze slaného těsta?

Návody na přípravu slaného těsta-recept-těsto-udělej si sám-ovce

Měli byste vědět, že těsto nebo vyrobené figurky mohou také ztvrdnout pod širým nebem. Protože slané těsto schne několik dní bez pečení a zejména děti obvykle nemají takovou trpělivost, mnozí raději použijí starou dobrou troubu, ve které to zabere jen pár minut. Nyní se ale dostáváme k jednoduchému receptu a následným nápadům na slané těsto.

Recept a nápady na slané těsto – jak udělat slané těsto?

Nápady na slané těsto dove-tinker-peace-dárek-přívěsek-bílá

Pro pokyny a nápady k slanému těstu budete potřebovat:

  • 2 šálky mouky (nebo 1 1/2 šálku mouky a 1/2 šálku bramborového škrobu pro hladší těsto)
  • 1 šálek vody
  • 1 šálek soli
  • 1 lžička rostlinného oleje

Všechny produkty se smíchají, nejprve se smíchají suché přísady, poté se přidá voda, hněte se a nakonec se zpracuje olej. Protože je těsto velmi pružné, můžete k tomu použít také mixér nebo kuchyňský robot. Když dětem připravíte těsto, můžete jim nabídnout, aby promíchalo slané těsto. Ti nejmenší si určitě užijí stejnou zábavu. Pokud se to celé příliš lepí, je potřeba trochu mouky a soli, pokud těsto znovu praskne a je příliš suché, můžete přidat ještě trochu oleje. A můžete začít s nápady na slané těsto.

Ozdoby na vánoční stromeček s dětmi – 46 nápadů ze slaného těsta

Vyrobte si s dětmi ozdoby na vánoční stromeček ze slaného těsta

Ruční práce se slaným těstem na Velikonoce – vykouzlete s dětmi kreativní velikonoční dekorace

nápady na slané těsto strážný anděl-dárek-fotbalové křídlo-precizní práce

Peče se na 50 stupňů. Čas pak závisí na tloušťce figur. Obecně se můžete spolehnout na to, že každou půl palce se musí péct hodinu. Pokud je tedy těsto silné jeden centimetr, měly by figurky zůstat v troubě 2 hodiny. Troubu je třeba pravidelně otevírat, aby mohla unikající vlhkost unikat.

Vypracujte barevné slané těsto

Solné těsto-nápady-barvení-lakování-barvení-potravin-duha-žlutá-zelená-fialová

Hotové těsto můžete také vybarvit potravinářským barvivem pro různé nápady na slané těsto. Barvy pro velikonoční vajíčka jsou také velmi vhodné. Vyzkoušejte správné množství sami. Čím více barvy vložíte, tím silnější bude barva těsta. Pro bledší vzhled opět použijte méně barev.

Solné těsto-nápady-štětec-barva-akvarel-jedle-inspirace

Na druhou stranu by bylo pro děti snazší a možná i zábavnější malování postav na upečené a vychladlé solné těsto. Pokud chcete malovat slané těsto, můžete použít akvarely, akrylové barvy a plakátové barvy. Vodu je třeba šetřit akvarely. Tím se rozpustí sůl v těstě, což by mohlo postavy zničit. Figurky jsou obzvlášť trvanlivé, pokud po malování také natřete slané těsto. K tomu jednoduše použijte čirý lak.

Nápady na slané těsto pro děti i dospělé – hezké přívěsky

Slané těsto-nápady-přívěsky-příležitost-velikonoce-vánoční-valentýnské-srdce-hvězdy

Výroba takových přívěsků je obzvláště snadná. Těsto jednoduše vyválejte tak hustě, jak chcete, a poté vykrajujte buď z volné ruky, nebo pomocí vykrajovátek. Můžete navrhnout přívěsky pro každou příležitost. Vhodné motivy pro velikonoční kytici nebo vánoční stromeček jsou velmi oblíbené. Ale přizpůsobené přívěsky se také dobře hodí, pokud chcete udělat speciální dárek. Ještě měkké tvary těsta můžete poškrábat a psát na ně, nebo na ně můžete po upečení psát barvou.

Nápady na slané těsto s otiskem ruky

Slané těsto-nápady-otisk rukou-děti-táta-matky-den-dárek-nápad

Takové otisky rukou jsou také úžasné nápady na dárky se slaným těstem. Velmi oblíbené jsou také dětské stopy. Můžete si je udělat na památku pro sebe nebo jako pamlsek pro příbuzného. Skvělou příležitostí je například Den matek nebo Den otců. Těsto jednoduše vyválejte v libovolném tvaru a velikosti. Nemusí být tedy kulatý. Náměstí také pěkně vypadá. Potom zatlačte rukou nebo nohou. Po upečení můžete použít barvu, aby byl otisk trochu znatelnější.

slané těsto ruční otisk vánočního stromku dekorace santa claus

Ruční otisk slaného těsta: Sněhuláci

Vyrobte si otisk rukou ze slaného těsta Zimní dekorace do dětského pokoje, vyrobte sněhuláky

Řemeslo se slaným těstem – nápady pro vázu

Sůl-těsto-nápady-diy-váza-květiny-skleněná láhev-těsto-rohlíky

Tato váza je také mnohem lehčí, než byste si mohli myslet. Vše, co potřebujete k výrobě takových nápadů se slaným těstem, je samozřejmě těsto a skleněná láhev. Těsto vyválejte, položte na něj lahev a obalte těstem. S nadbytečnou částí pak můžete vyrobit krásné květiny nebo jiné motivy a ozdobit jimi vázu. Poté už stačí slané těsto upéct.

Originální misky jako nápady ze slaného těsta

slané těsto-nápady-slupka-ovoce-jednoduchý-návrh-tvorba-nádobí-sami

Pokud chcete ze slaného těsta udělat něco obzvláště jednoduchého, jsou takové misky také skvělými nápady na slané těsto. Především jejich nepravidelný tvar je velmi přitažlivý a má rustikální nádech. Tvar získáte použitím hotových, žáruvzdorných misek. Dejte je vzhůru nohama. Poté navrch položte rozválené těsto. Tady to lze rozvádět nepravidelně. Mezi mísu a těsto řemesel můžete umístit různé věci a vytvořit tak konkrétní vzory. Může to být list, ale také krajkové ubrousky a podobně. Poté těsto lehce přitlačte, aby mohlo nabrat tvar.

Šperky ze slaného těsta – kreativní nápady k napodobení

solné těsto-nápady-šperky-perly-barevné-barvy-řetízky-náramky

Děti si také skvěle užijí výrobu náhrdelníků z domácích korálků. Těsto předem obarvené potravinářským barvivem zde vypadá skvěle, ale lze jej samozřejmě obarvit i dodatečně. Z malých kousků těsta se vytvářejí kuličky jakékoli velikosti, které se pak kladou na špízy kebabu. Tak získají své otvory, kterými bude nit později provlečena. Nemusí jít nutně o sférické tvary. Rovněž se dobře hodí ploché kameny. Upečte perly pomocí špejlí. Položte je na ohnivzdorné sklenice nebo jiné předměty na pečení. Pokud jsou perly jednoduše umístěny na povrch, získají rovnou stranu.

Vytvořte si propracované figury sami

slané těsto-nápady-figury-stimulace-klaun-3d-modelování

Pokud hledáte propracovanější nápady pro řemesla se slaným těstem, můžete se také odvážit pracovat na takových 3D figurkách. Nezáleží na tom, jestli jsou to andělé, klauni, víly nebo zvířata. Pružnost těsta umožňuje i drobné prvky, takže se meze nekladou. Postavy, jako jsou tyto, jsou zaručeně dobrým nápadem na dárek, už jen z toho důvodu, že jsou domácí výroby. Jen experimentujte. Projekty solného těsta nejsou jen zábavou pro děti.

Tinker jídlo jako nápady na slané těsto

Slané těsto-nápady-jídlo-koblihy-malba-akrylový štětec

Různá jídla jsou také skvělou volbou pro děti. Později si s tím pak můžete báječně pohrát. Pokud tedy ti nejmenší mají vlastní kuchyňku na hraní, můžete jí je vybavit. Nezáleží na tom, zda takové koblihy, chléb, koláče, ovoce nebo dokonce pokrmy. Nejlepší je nechat děti samy rozhodnout, co potřebují. Poté můžete pomoci s tipy na implementaci.

Nápady na slané těsto na jaro

Jarní nápady solného těsta podle pokynů ve stylu vintage

Přivítejte jaro s okouzlující dekorací! Ukážeme vám, jak si můžete vyrobit stylové přívěsky se slaným těstem, vykrajovátky na cukroví a samolepkami. Tyto visačky mohou ozdobit lahve domácími šťávami, kúrami nebo džemy nebo zaokrouhlit balení dárku. Ale dají se perfektně zinscenovat i společně s čerstvými květinami. Krásné přívěsky také střihly jemnou postavu s vintage bytovými doplňky ze starého stříbra. Pokud si přejete, můžete si samolepku samozřejmě vytvořit sami a ozdobit ji sezónními motivy.

Vyrobte si přívěsky ze slaného těsta sami: ruční práce

Vytvořte si jarní nápady na slané těsto na dárky ke Dni matek

Vyrobte si přívěsky ze slaného těsta sami: DIY jarní dekorace

Slané těsto jarní nápady drobet pokyny pro přívěsky ke Dni matek

Šablona pro nálepky

Jarní nápady solného těsta na dárky pro šablonu ke Dni matek k vytištění

Tvorba se slaným těstem na jaře – jednorožci do školky

Nápady na slané těsto pro dětské narozeninové jednorožce vytvářejí ruční práce

Máte doma vykrajovátka na sušenky s koňskou hlavou? Pak můžete děti překvapit barevnou ozdobou na psací stůl nebo zeď. Tyto roztomilé jednorožce jsou dokonalým doplňkem dekoru v dívčím pokoji. Potřebujete slané těsto, přízi v různých barvách, malé skleněné korálky, ostrý nůž a párátko nebo ještě lépe štětec. Nejprve vyřízněte sušenky ze slaného těsta a poté zadní částí štětce nebo párátka vytvořte otvory pro hřívu a oko koně.

Řemeslo se slaným těstem: různé variace pro dekorace jednorožce

Vytvořte s dětmi slané těsto a vyrobte si jednorožce sami

Nechte své kreativitě volný průběh a vyzkoušejte různé varianty. Zkombinujte jednorožce a nalepte je na zeď nebo si vyrobte věnec, kterým můžete zkrášlit dívčí pokoj. Tento nápad na ruční práce je také perfektní volnočasovou aktivitou pro děti od 6 do 10 let a je skvělý také jako projekt DIY pro narozeninové oslavy dětí.

Řemeslné nápady pro batolata: Nápady na slané těsto ke Dni matek

Nápady na slané těsto Květinová mísa ke Dni matek udělejte si sami Návod pro batolata

Překvapte svou matku domácím dárkem ke Dni matek. Láskyplně vyrobené dárky jí zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Slané těsto můžete například použít k tomu, abyste si sami vyrobili dekorativní misku ve tvaru květiny. Tento nápad ručního řemesla je dokonce vhodný pro batolata, která chtějí dát mámě lahůdku pro zvláštní příležitost. V každém případě potřebujete pomoc dospělého, který těsto peče v troubě. Takto se vyrábí květinová mísa: Vystřihněte květinu ve tvaru květu, okvětní lístky ohněte mírně nahoru a těsto nechte zaschnout v troubě při teplotě 70-80 stupňů Celsia. Hotovou misku namalujte, jak chcete.

Nápady na slané těsto ke Dni otců pro děti ve školce

Nápady na slané těsto Den otců udělejte si návod

Brzy na jaře se blíží nejen Den matek, ale také Den otců. Vyrobte si zábavné prstýnky ve tvaru koblihy. Nejprve vystřihněte koblihu, osušte slané těsto v troubě a poté jej natřete. Hotovou koblihu pak posypte posypem, než barva úplně zaschne. Takto se sypání lepí na koblihu. Teď už zbývá jen uvázat kousek provázku kolem koblihy.

Výroba se slaným těstem na Velikonoce

dráteník se slaným těstem a na jaře si namalujte vlastní velikonoční vajíčko

Blíží se také Velikonoce. Pokud máte batolata, možná plánujete lov velikonočních vajíček. Nabízíme vám nápad na barevné přívěsky ze slaného těsta k tomu. Tato velikonoční vajíčka jsou vhodná jako dekorace do domu i na zahradu. Značky slaného těsta můžete také dát na trávník v zahradě a skrýt důležité rady pod nimi pro děti, které hledají velikonoční vajíčka.

Vyrobte si velikonoční dekorace sami ze slaného těsta

Ruční práce se slaným těstem na Velikonoce Vyrobte si a namalujte štítky na velikonoční vajíčka sami

Tinker se slaným těstem na Velikonoce: nápady pro batolata

Vyrobte dárky ze slaného těsta na Velikonoce, zabalte velikonoční vajíčka pro děti

Nemáte vlastní děti, ale chtěli byste překvapit své synovce o Velikonocích? Poté si můžete ze slaného těsta vyrobit vlastní velikonoční vajíčka a dovnitř schovat malé ozdobné postavičky. Takto můžete vytvořit nápaditý dárek. Potřebujete: slané těsto, které musíte barvit ve veselých barvách, dárkové tašky a plastová vajíčka k naplnění. Níže jsme vám ukázali několik možností, kterými můžete plnit plastová vejce. nechte se inspirovat!

Tinker se slaným těstem na Velikonoce: čím naplnit plastová vejce?

Vyrobte si na Velikonoce sami dárky ze slaného těsta, aby děti skryly nápady

Velikonoční otisky rukou ze slaného těsta

Návod na výrobu velikonočního vajíčka na slaném těstě

Ze slaného těsta vystřihněte velikonoční vajíčka a natřete je

Velikonoční vajíčka ze slaného těsta sami vytvářejte nápady a pokyny

Nápady na slané těsto na oslavu narozenin dětí

Dárky vyrobené ze slaného těsta vytvářejí nápady pro batolata

Plánujete dětskou narozeninovou oslavu a hledáte nápady, které by děti mohly zaměstnat? Skvělý nápad je hrát si s dárky pro narozeniny hned po vybalení. Pokud si tedy koupíte dopravní hračky, můžete si ze slaného těsta vyrobit silnice nebo dálnici sami. Další variantou je navrhnout pirátský ostrov.

Vyrobte si dárky ze slaného těsta sami – Pirátský ostrov

Vyrobte si dárky ze slaného těsta sami, pirátský ostrov

Na tento pirátský ostrov potřebujete zlaté čokoládové mince, figurky pirátů Lego, pirátskou vlajku, kterou si můžete vyrobit sami z černého papíru a párátko, starý řetízek na šperky a prstenovou krabičku ze sametu, kterou můžete nalepit flitry. Budete také potřebovat modrý stojan na dort. Vybarvěte slané těsto na černo a ozdobte ostrov mušlemi a mořskými kameny, které jste nasbírali během poslední dovolené. Uspořádejte ostatní dekorativní prvky a dárek je připraven!

V létě ruční práce se slaným těstem

drobet se slaným těstem v létě si sami vyrobte přívěsky s mušlemi

Co byste měli dělat s dětmi v horkých letních odpoledních hodinách? Zvlášť když je na zahradě příliš horko, je zde příležitost vyzkoušet si nové ruční práce. Sami si můžete vyrobit například zvonkohru na terasu nebo veselé dekorace do dětského pokoje.

Nápady na slané těsto na léto: nápady na řemesla pro batolata

Tinker a malujte nápady solného těsta léto s dětmi

Nápady na slané těsto na podzim: otisk ruky ve tvaru dýně

Nápady na slané těsto si děti samy vyrobí podzimní dýni otiskem ruky

Na podzim můžete své kreativitě nechat volný průběh. Nabízíme vám několik nápadů, jak z barevného slaného těsta vyrobit kreativní dekorace. První myšlenkou je vytvořit otisk ruky dítěte na talíř na těsto z pomerančové soli. Poté talíř nakrájejte na dýňový tvar, nechte v troubě zaschnout a poté jej ozdobte čističem na dýmky. Kompletní! Další skvělé nápady pro kutily na podzim najdete ve fotogalerii níže.

Podzimní dekorace “Ovocný sad” s ovocem vyrobeným ze slaného těsta

Dárky vyrobené z ručních prací ze slaného těsta s dětmi v ovocné školce

Jablka slaného těsta jsou ozdobena skutečnými listy

Vyrobte si dárky z ovoce ze slaného těsta sami

Nápady na slané těsto pro děti na podzim: Kutilské listí

Nápady na slané těsto Podzimní listí si vyrobte sami

Nápady na slané těsto na podzim: vytvořte si vlastní dekoraci

Nápady na slané těsto podzim Vytvořte si návod na podzimní listí sami pomocí vykrajovátek

Nápady na slané těsto děti podzim: dekorace s přírodními poklady

Nápady na slané těsto podzim Děti na základní škole vyrábějí ruční práce z přírodních materiálů

Vyrobte si podzimní dekorace sami ze slaného těsta

Vytvořte si nápady na slané těsto sami

Nápady na slané těsto na zahradu: zahradní dekorace snadné

Nápady na slané těsto zahradní houby a malé ozdobné figurky v květináčích

Nápady na slané těsto do zahrady: dveře od elfského domu

Nápady na solné těsto Pokyny pro domovní dveře zahradního elfa

Výroba andělů strážných ze slaného těsta: Pokyny

Andělé strážní ze slaného těsta vyrábějí návody a nápady na rychlou ruční práci pro děti na základní škole

Ze slaného těsta vytvořte anděly strážné

Vyrobte si sami anděly strážné ze slaného těsta a malujte

Věnec hvězd vyrobený ze slaného těsta

Nápady na slané těsto Den matek věnec hvězd Nápady na řemesla pro děti na základní škole

Dekorace do dětského pokoje: zvířátka ze slaného těsta

Vyrobte si dekorace do slaného těsta sami do dětského pokoje s batolaty