Dekorace a oslavy

Řemeslo s borovicovými šiškami: pokyny pro děti i dospělé

tinker-borovice-šišky-vánoční-anděl-vánoční-strom-přívěsky

Voňavé šišky jsou ideální pro nejrůznější řemeslné nápady, zejména na podzim a o Vánocích. Tento přírodní materiál můžete buď sbírat na procházce lesem, nebo si ho jednoduše koupit v obchodech. Nejkrásnější exempláře mohou být vybarveny, ozdobeny nebo naaranžovány dalším příslušenstvím. Jakmile získáte všechny řemeslné materiály, můžete hned začít. Dali jsme dohromady pár návodů na věnce, mini vánoční stromky, trpaslíky a další vánoční rukodělné výrobky se šiškami, které můžete napodobit nebo použít jako inspiraci. Malí i velcí, každý si rád vyrobí šišky!

Tinker s malými a velkými kužely

šišky-typy-šišky-šišky

Šišky mají širokou škálu barev, tvarů a velikostí. Záleží na tom, ze kterého stromu pocházejí. Podlouhlé šišky jsou většinou smrkové. Mezi další jehličnany tvořící šišky patří borovice, cedr, borovice, douglaska, modřín a jedle. Každý, kdo sbírá v lese čerstvé šišky, na tuto rozmanitost určitě udělá dojem. Všichni ostatní si také mohou objednat šišky online. Není to taková zábava, ale je to dobré řešení.

dráteník-šišky-sova-přírodní-materiály-děti

Šišky lze také skvěle kombinovat s jinými přírodními materiály, jako jsou žaludy, kaštany, kůra stromů, semena javoru atd. Těch je v lese nadbytek. V misce už vypadají velmi pěkně a přinášejí rustikální kouzlo vašim čtyřem stěnám. Když je ale namalujete nebo ozdobíte, získají zvláštní a lehce umělecký nádech. Šišky můžete ozdobit akrylovou barvou nebo popadnout lepicí pistoli a meziprostory ozdobit pom pom. Pomocí těchto krásných řemeslných projektů můžete dětem ukázat, jak vyrábět krásné dekorace s trochou peněz a trochou fantazie.

Ruční práce s dlouhými šiškami: DIY nápady na zimní a vánoční dekorace

Řemeslo s borovicovými šiškami: 50 nápadů pro kutily pro děti i dospělé

Bělení šišek: vyrobte puristickou vánoční dekoraci v bílé barvě!

Dveřní věnec s rustikálním nádechem

tinker-borovice-šišky-podzim-žalud-jutové korálky

V listopadu můžete ve svých čtyřech zdech vytvořit tu správnou atmosféru a připravit se na nadcházející vánoční období. Ať už na vchodových dveřích nebo na konferenčním stolku, věnec je krásný a klasický dekorativní prvek, který by neměl chybět ani letos. Takový věnec na dveře se snadno a rychle zavazuje a může být ozdoben mnoha různými způsoby. Mohou být zahrnuty všechny šišky, větvičky, bobule, tyčinky skořice, žaludy a ořechy. Zde například zlaté perly vytvářejí pěkný kontrast k ostatním rustikálně vyhlížejícím dekoracím.

tinker-borovice-šišky-věnec-podzim-jutová stuha

Tak to chodí:

Polystyrenový polotovar omotejte jutovou páskou a konec zafixujte horkým lepidlem. Na věnec přilepte šišky a vyplňte mezery žaludy. Poté jsou korálky uspořádány a lepeny. Nakonec je kolem věnce omotána jutová šňůra.

tinker-borovice-šišky-věnec-podzim-zima-perly

Vytvořte kouli z šišek a větví jedle

závlačka-šišky-závěsná koule

Pokud chcete letos zkusit něco nového, je tento nápad přesně tím pravým. Tato koule, nazývaná také koule na líbání, je příjemnou alternativou ke klasickému věnci a vypadá velmi elegantně. Navíc pokud použijete umělé borovicové větve, zůstane svěží a krásná po celou zimu. Pokud však máte rádi přírodní, měli byste si pořídit čerstvou jedlovou zeleň.

Požadované materiály:

polystyrenová koule, 15 cm

Saténová stuha, 2 cm široká

Šišky, 1 kg

(umělé) jedlové větve

(umělé) bobulové větve

Horká lepicí pistole a lepicí tyčinky

Nůžky na drát (pro stříhání větví)

tinker-pine-cone-styrofoam-ball-instructions

Míč lze zavěsit nebo umístit do skleněné mísy. K zavěšení je kolem polystyrenové koule omotána šňůra nebo saténová stuha odolná proti roztržení a svázána nahoře a dole. Páska je také fixována trochou horkého lepidla.

Polystyrénová koule je nyní velmi pevně slepena kužely. Polystyrenové kuličky jsou mimochodem k dispozici v různých velikostech. Čím menší je míč, tím méně kolíků je potřeba.

Jakmile je koule pokryta šiškami, větve se vloží do mezer mezi nimi. Nakonec jsou větve bobulí zkráceny tak, aby odpovídaly velikosti koule pomocí řezačů drátu a vložily se do polystyrenové koule.

Mini jedle vyrobené ze šišek

tinker-borovice-šišky-děti-mini-jedle-pompony

Další řemeslný projekt je vhodný pro děti od pěti let. Malování šišek štětcem vyžaduje trochu šikovnosti a trpělivosti. To také podporuje schopnost dětí soustředit se.

tinker-borovice-šišky-mini-jedle-děti

Šišky můžete také natřít zelenou barvou ve spreji. Pamatujte, že nátěr stříkací barvou by měl být prováděn v dobře větraných místnostech nebo venku. Barva ve spreji by měla být nanášena ze vzdálenosti asi 30 cm. Poté nechte děti pomalovanými pomlázkami ozdobit samotné namalované šišky.

Proč nepřilepit mini vánoční stromky na dřevěný podnos a naaranžovat je jako pohádkovou zimní krajinu? Malé postavy lesních zvířat stále mohly najít prostor mezi stromy.

Jedle na stůl a okenní parapet

tinker-borovice-šišky-stůl-jedle-bílé

Vánoční strom nemusí být vždy velký. Slavnostní atmosféru navodí také malý stolní vánoční stromeček. Jednoduché a neobvyklé, tyto vánoční stromky se skládají výhradně z bílých kuželů. Několik větví červených bobulí a dekorativních ptáků osvěží barvu.

Požadované materiály:

různě velké šišky

Barvu nastříkejte bílou nebo zlatou barvou

Horká lepicí pistole a lepicí tyčinky

lepenka

Dekorativní ptáčky na drátě

Dekorativní bobule s drátem

Volitelně: váza nebo květináč

tinker-borovicové šišky-instrukce-malá-jedle-tabulka-stolu

Tak to chodí:

Vystřihněte kruh z lepenky. Průsečík kruhu určuje velikost vaší jedle. Potom po stranách lepte po stranách lepenky 10 šišek. Tak vzniká základ stromu.

Pak by kolíčky do sebe měly zapadat jako dílky skládačky. Jde to nahoru po vrstvě, dokud se díra uprostřed neuzavře. Jak rychle kruh uzavřete, určuje výšku vašeho stromu. Například všechny tři níže uvedené vrstvy se mohou skládat z 10 šišek. Teprve poté lze částku postupně snižovat.

Nakonec vánoční strom nastříkejte barvou ve spreji a nechte zaschnout. Poté připevněte ozdoby do mezer a máte hotovo!

Trombáři z kužele Tinker

dráteník-šišky-šišky-trpaslíci-děti

Gnómové vánočních kuželů vypadají se špičatými plstěnými klobouky velmi roztomile a vytvářejí vynikající závěsnou dekoraci na vánoční stromeček. Ty lze také vyladit v několika krocích!

Požadovaný materiál a nástroje:

malé šišky

Dřevěné koule

Plstěná tkanina

Mini zvonky

tenká příze

nůžky

Horká lepicí pistole

černý fix

dráteník-šišky-návod-dřevěné korálky

Tak to chodí:

Na kužely přilepte dřevěnou kouli. Vystřihněte klobouk z trojúhelníkového kusu plsti a přilepte ho na dřevěnou kouli. Klobouk by měl být přizpůsoben průměru míče. Zabalte šátek z plsti a přilepte jej na místo. Alternativou k šátku je také dlouhý, hustý plnovous z ruční bavlny.

tinker-borovice-šišky-instrukce

Uřízněte 20 centimetrů dlouhou šňůru a navlékněte mini zvonek. Spojte konce provázku dohromady. Na vrch klobouku přilepte zvonek. Pomocí černé značky označte dvě malé tečky jako oči a máte hotovo.

Vyrobte si andělské přívěsky na přirozeně zdobený vánoční stromeček

tinker-borovice-šišky-anděl-vánoční-strom-dekorace-děti

Klasicky jednoduché a elegantní andělské přívěsky rozvíjejí své jedinečné kouzlo na vánočním stromku. Anděly šišky lze také zavěsit nití jako dekoraci okna. Samozřejmě jsou také ideální jako domácí dárky pro přátele a rodinu.

Požadované materiály:

1 dřevěný korálek

1 šiška

1 kus krajkové látky (stačí 10 x 17 cm)

Lesk

Řemeslné lepidlo

Horká lepicí pistole

Stuha / šňůra

Plstěné dekorace

Tak to chodí:

Uřízněte kousek krajky jako půlměsíc. Uprostřed půlměsíce ručně našijte rovný šev. Lehce zatáhněte za nit, aby se látka shromáždila, a poté ji pevně zauzlete.

Tip: Aby byla špička rozměrově stabilní, můžete ji nastříkat lakem na vlasy a poté 30 sekund sušit fénem.

Nakreslete tvář anděla na dřevěný korálek. Svatozář je vyrobena z tenkého proužku řemeslného lepidla a třpytivého prášku. Nakonec jsou všechny části těla slepeny horkou lepicí pistolí.

tinker-borovice-šišky-anděl-přívěsek-instrukce

K výrobě částí těla lze použít mnoho materiálů:

  • Kromě dřevěných korálků se na hlavu hodí také polystyren a bavlněné koule
  • Na křídla lze použít drátěný čisticí drát nebo koláče
  • jako andělské vlasy použijte buď zlatou šňůru, nebo jutovou šňůru

Můžete tedy popustit uzdu své fantazii a experimentovat s různými materiály.

Ptačí figurky ze šišek a dřevěných korálků

tinker-borovice-šišky-pták-dekorace-třpytky

Tyto krásné figurky ptáků mohou být stále vyrobeny z dřevěných korálků a šišek! Můžete si vybrat mezi slavnostním třpytivým vzhledem a přirozenou severskou atmosférou.

Požadované materiály:

Dřevěné korálky

Kužely

Barva ve spreji v bílé barvě

Plstěná látka v bílé barvě

Hnědý papír

Nůžky, horká lepicí pistole a černá fixka

ruční práce-borovice-ptáci-vánoční-strom-přívěs

Tak to chodí:

Vystřihněte dvě křídla a ocasní peří z bílé plsti. Pro zobák je složena pyramida z hnědého papíru. Kolík a dřevěnou kouli natřete barvou ve spreji, nechte zaschnout a poté slepte dohromady. Křídla a ocas pevně přilepte na kužel. Přilepte zobák na dřevěný korálek. Nakreslete dvě oči černou fixou a máte hotovo!

Dekorace a oslavy

Řemeslo s borovicovými šiškami: pokyny pro děti i dospělé

tinker-borovice-šišky-vánoční-anděl-vánoční-strom-přívěsky

Voňavé šišky jsou ideální pro nejrůznější řemeslné nápady, zejména na podzim a o Vánocích. Tento přírodní materiál můžete buď sbírat na procházce lesem, nebo si ho jednoduše koupit v obchodech. Nejkrásnější exempláře mohou být vybarveny, ozdobeny nebo naaranžovány dalším příslušenstvím. Jakmile získáte všechny řemeslné materiály, můžete hned začít. Dali jsme dohromady pár návodů na věnce, mini vánoční stromky, trpaslíky a další vánoční rukodělné výrobky se šiškami, které můžete napodobit nebo použít jako inspiraci. Malí i velcí, každý si rád vyrobí šišky!

Tinker s malými a velkými kužely

šišky-typy-šišky-šišky

Šišky mají širokou škálu barev, tvarů a velikostí. Záleží na tom, ze kterého stromu pocházejí. Podlouhlé šišky jsou většinou smrkové. Mezi další jehličnany tvořící šišky patří borovice, cedr, borovice, douglaska, modřín a jedle. Každý, kdo sbírá v lese čerstvé šišky, na tuto rozmanitost určitě udělá dojem. Všichni ostatní si také mohou objednat šišky online. Není to taková zábava, ale je to dobré řešení.

dráteník-šišky-sova-přírodní-materiály-děti

Šišky lze také skvěle kombinovat s jinými přírodními materiály, jako jsou žaludy, kaštany, kůra stromů, semena javoru atd. Těch je v lese nadbytek. V misce už vypadají velmi pěkně a přinášejí rustikální kouzlo vašim čtyřem stěnám. Když je ale namalujete nebo ozdobíte, získají zvláštní a lehce umělecký nádech. Šišky můžete ozdobit akrylovou barvou nebo popadnout lepicí pistoli a meziprostory ozdobit pom pom. Pomocí těchto krásných řemeslných projektů můžete dětem ukázat, jak vyrábět krásné dekorace s trochou peněz a trochou fantazie.

Ruční práce s dlouhými šiškami: DIY nápady na zimní a vánoční dekorace

Řemeslo s borovicovými šiškami: 50 nápadů pro kutily pro děti i dospělé

Bělení šišek: vyrobte puristickou vánoční dekoraci v bílé barvě!

Dveřní věnec s rustikálním nádechem

tinker-borovice-šišky-podzim-žalud-jutové korálky

V listopadu můžete ve svých čtyřech zdech vytvořit tu správnou atmosféru a připravit se na nadcházející vánoční období. Ať už na vchodových dveřích nebo na konferenčním stolku, věnec je krásný a klasický dekorativní prvek, který by neměl chybět ani letos. Takový věnec na dveře se snadno a rychle zavazuje a může být ozdoben mnoha různými způsoby. Mohou být zahrnuty všechny šišky, větvičky, bobule, tyčinky skořice, žaludy a ořechy. Zde například zlaté perly vytvářejí pěkný kontrast k ostatním rustikálně vyhlížejícím dekoracím.

tinker-borovice-šišky-věnec-podzim-jutová stuha

Tak to chodí:

Polystyrenový polotovar omotejte jutovou páskou a konec zafixujte horkým lepidlem. Na věnec přilepte šišky a vyplňte mezery žaludy. Poté jsou korálky uspořádány a lepeny. Nakonec je kolem věnce omotána jutová šňůra.

tinker-borovice-šišky-věnec-podzim-zima-perly

Vytvořte kouli z šišek a větví jedle

závlačka-šišky-závěsná koule

Pokud chcete letos zkusit něco nového, je tento nápad přesně tím pravým. Tato koule, nazývaná také koule na líbání, je příjemnou alternativou ke klasickému věnci a vypadá velmi elegantně. Navíc pokud použijete umělé borovicové větve, zůstane svěží a krásná po celou zimu. Pokud však máte rádi přírodní, měli byste si pořídit čerstvou jedlovou zeleň.

Požadované materiály:

polystyrenová koule, 15 cm

Saténová stuha, 2 cm široká

Šišky, 1 kg

(umělé) jedlové větve

(umělé) bobulové větve

Horká lepicí pistole a lepicí tyčinky

Nůžky na drát (pro stříhání větví)

tinker-pine-cone-styrofoam-ball-instructions

Míč lze zavěsit nebo umístit do skleněné mísy. K zavěšení je kolem polystyrenové koule omotána šňůra nebo saténová stuha odolná proti roztržení a svázána nahoře a dole. Páska je také fixována trochou horkého lepidla.

Polystyrénová koule je nyní velmi pevně slepena kužely. Polystyrenové kuličky jsou mimochodem k dispozici v různých velikostech. Čím menší je míč, tím méně kolíků je potřeba.

Jakmile je koule pokryta šiškami, větve se vloží do mezer mezi nimi. Nakonec jsou větve bobulí zkráceny tak, aby odpovídaly velikosti koule pomocí řezačů drátu a vložily se do polystyrenové koule.

Mini jedle vyrobené ze šišek

tinker-borovice-šišky-děti-mini-jedle-pompony

Další řemeslný projekt je vhodný pro děti od pěti let. Malování šišek štětcem vyžaduje trochu šikovnosti a trpělivosti. To také podporuje schopnost dětí soustředit se.

tinker-borovice-šišky-mini-jedle-děti

Šišky můžete také natřít zelenou barvou ve spreji. Pamatujte, že nátěr stříkací barvou by měl být prováděn v dobře větraných místnostech nebo venku. Barva ve spreji by měla být nanášena ze vzdálenosti asi 30 cm. Poté nechte děti pomalovanými pomlázkami ozdobit samotné namalované šišky.

Proč nepřilepit mini vánoční stromky na dřevěný podnos a naaranžovat je jako pohádkovou zimní krajinu? Malé postavy lesních zvířat stále mohly najít prostor mezi stromy.

Jedle na stůl a okenní parapet

tinker-borovice-šišky-stůl-jedle-bílé

Vánoční strom nemusí být vždy velký. Slavnostní atmosféru navodí také malý stolní vánoční stromeček. Jednoduché a neobvyklé, tyto vánoční stromky se skládají výhradně z bílých kuželů. Několik větví červených bobulí a dekorativních ptáků osvěží barvu.

Požadované materiály:

různě velké šišky

Barvu nastříkejte bílou nebo zlatou barvou

Horká lepicí pistole a lepicí tyčinky

lepenka

Dekorativní ptáčky na drátě

Dekorativní bobule s drátem

Volitelně: váza nebo květináč

tinker-borovicové šišky-instrukce-malá-jedle-tabulka-stolu

Tak to chodí:

Vystřihněte kruh z lepenky. Průsečík kruhu určuje velikost vaší jedle. Potom po stranách lepte po stranách lepenky 10 šišek. Tak vzniká základ stromu.

Pak by kolíčky do sebe měly zapadat jako dílky skládačky. Jde to nahoru po vrstvě, dokud se díra uprostřed neuzavře. Jak rychle kruh uzavřete, určuje výšku vašeho stromu. Například všechny tři níže uvedené vrstvy se mohou skládat z 10 šišek. Teprve poté lze částku postupně snižovat.

Nakonec vánoční strom nastříkejte barvou ve spreji a nechte zaschnout. Poté připevněte ozdoby do mezer a máte hotovo!

Trombáři z kužele Tinker

dráteník-šišky-šišky-trpaslíci-děti

Gnómové vánočních kuželů vypadají se špičatými plstěnými klobouky velmi roztomile a vytvářejí vynikající závěsnou dekoraci na vánoční stromeček. Ty lze také vyladit v několika krocích!

Požadovaný materiál a nástroje:

malé šišky

Dřevěné koule

Plstěná tkanina

Mini zvonky

tenká příze

nůžky

Horká lepicí pistole

černý fix

dráteník-šišky-návod-dřevěné korálky

Tak to chodí:

Na kužely přilepte dřevěnou kouli. Vystřihněte klobouk z trojúhelníkového kusu plsti a přilepte ho na dřevěnou kouli. Klobouk by měl být přizpůsoben průměru míče. Zabalte šátek z plsti a přilepte jej na místo. Alternativou k šátku je také dlouhý, hustý plnovous z ruční bavlny.

tinker-borovice-šišky-instrukce

Uřízněte 20 centimetrů dlouhou šňůru a navlékněte mini zvonek. Spojte konce provázku dohromady. Na vrch klobouku přilepte zvonek. Pomocí černé značky označte dvě malé tečky jako oči a máte hotovo.

Vyrobte si andělské přívěsky na přirozeně zdobený vánoční stromeček

tinker-borovice-šišky-anděl-vánoční-strom-dekorace-děti

Klasicky jednoduché a elegantní andělské přívěsky rozvíjejí své jedinečné kouzlo na vánočním stromku. Anděly šišky lze také zavěsit nití jako dekoraci okna. Samozřejmě jsou také ideální jako domácí dárky pro přátele a rodinu.

Požadované materiály:

1 dřevěný korálek

1 šiška

1 kus krajkové látky (stačí 10 x 17 cm)

Lesk

Řemeslné lepidlo

Horká lepicí pistole

Stuha / šňůra

Plstěné dekorace

Tak to chodí:

Uřízněte kousek krajky jako půlměsíc. Uprostřed půlměsíce ručně našijte rovný šev. Lehce zatáhněte za nit, aby se látka shromáždila, a poté ji pevně zauzlete.

Tip: Aby byla špička rozměrově stabilní, můžete ji nastříkat lakem na vlasy a poté 30 sekund sušit fénem.

Nakreslete tvář anděla na dřevěný korálek. Svatozář je vyrobena z tenkého proužku řemeslného lepidla a třpytivého prášku. Nakonec jsou všechny části těla slepeny horkou lepicí pistolí.

tinker-borovice-šišky-anděl-přívěsek-instrukce

K výrobě částí těla lze použít mnoho materiálů:

  • Kromě dřevěných korálků se na hlavu hodí také polystyren a bavlněné koule
  • Na křídla lze použít drátěný čisticí drát nebo koláče
  • jako andělské vlasy použijte buď zlatou šňůru, nebo jutovou šňůru

Můžete tedy popustit uzdu své fantazii a experimentovat s různými materiály.

Ptačí figurky ze šišek a dřevěných korálků

tinker-borovice-šišky-pták-dekorace-třpytky

Tyto krásné figurky ptáků mohou být stále vyrobeny z dřevěných korálků a šišek! Můžete si vybrat mezi slavnostním třpytivým vzhledem a přirozenou severskou atmosférou.

Požadované materiály:

Dřevěné korálky

Kužely

Barva ve spreji v bílé barvě

Plstěná látka v bílé barvě

Hnědý papír

Nůžky, horká lepicí pistole a černá fixka

ruční práce-borovice-ptáci-vánoční-strom-přívěs

Tak to chodí:

Vystřihněte dvě křídla a ocasní peří z bílé plsti. Pro zobák je složena pyramida z hnědého papíru. Kolík a dřevěnou kouli natřete barvou ve spreji, nechte zaschnout a poté slepte dohromady. Křídla a ocas pevně přilepte na kužel. Přilepte zobák na dřevěný korálek. Nakreslete dvě oči černou fixou a máte hotovo!