Dekorace a oslavy

Dekorace se svíčkami – 15 nápadů pro romantickou atmosféru

dekorace svíčky prsteny kovové svíčky skleněné vázy nápad rustikální

Byly doby, kdy byly svíčky používány pouze k osvětlení, protože v noci nebyly k dispozici žádné jiné světelné zdroje. V dnešní době to již neplatí. Svíčky by měly zlepšit náladu v místnosti a poskytnout romantiku a útulnost. Z tohoto důvodu je těžké si představit život bez nich a jako dekorace nechybí téměř žádný interiér. Ukážeme vám na to pár skvělých nápadů Dekorace se svíčkami, se kterým můžete vytvořit nejen romantické, ale i moderní prostředí. Mějte však na paměti, že svíčky byste nikdy neměli nechat bez dozoru.

Dekorace se svíčkami v ložnici

dekorace se svíčkami ložnice romantické úpravy lustr toaletní stolek

Kde chcete více romantiky než v ložnici? Abyste byli vždy dobře připraveni, můžete vytvořit dekoraci se svíčkami, abyste byli vždy dobře připraveni. Nejlepší je nastavit svíčky v několika skupinách, které navzájem kombinují různé velikosti.

Dekorace svíčkami – náhrada ohně v krbu

deco svíčky krb myšlenka šišky osvětlení obývací pokoj

Chybí vám plápolající oheň v krbu, ale je ještě příliš horký na to, abyste ho zapálili? Pak máme perfektní nápad nahradit oheň. Využijte prostor v krbu k vytvoření dekorace se svíčkami. Nasaďte spoustu svíček a získáte očekávaný oheň trochu jiným způsobem. Tímto způsobem vám rozhodně nebude chybět pohodlí a romantika.

Aranžování svíček

dekorace se svíčkami nápad barvy podzimní oblázky uspořádání talíře

Takovou dekoraci se svíčkami jste už pravděpodobně viděli, protože je nyní velmi rozšířená. Můžete si je snadno navrhnout sami. Stačí svíčky, talíř z jakéhokoli materiálu, nejlépe z kovu nebo dřeva. Dno talíře můžete buď ozdobit oblázky, jak je zde ukázáno, nebo ho udělat elegantnějším polodrahokamy. Luštěniny nebo kávová zrna a dokonce i mech jsou oblíbené také k plnění talíře.

Dekorace plovoucími svíčkami

dekorace svíčky romantické květiny orchidej plovoucí svíčky dekorace stolu

Zajímavá aranžmá můžete vytvářet i s plovoucími svíčkami. Naplňte pěknou nádobu a plaťte v ní jednu nebo více svíček. Kromě toho můžete do nádoby dát i další věci na ozdobu svíčkami, třeba květiny nebo lístky nebo kamínky.

Dekorace na svícen 

deco svíčky svícen originální lahve na víno koření slupka ovoce

Zde můžete vidět opravdu originální svícny. A nejlepší na tom je, že tuto dekoraci můžete snadno napodobit svíčkami. Za tímto účelem byste měli pouze uchovávat prázdné lahve vína. Poté je naplňte kořením, luštěninami nebo čímkoli jiným, co vás napadne. Můžete také použít barevné sklo. Obsah se však poté stane méně viditelným.

Vintage lucerna jako dekorace

dekorační svíčky vinobraní lucerna stříbrné květiny lucerna zlatá

Klasikou mezi dekoracemi se svíčkami je lampion jako nádoba nebo stojan. To může mít moderní, rustikální nebo vintage vzhled, jako je tomu v tomto případě. Bez ohledu na to, jaký styl pro tuto dekoraci se svíčkami zvolíte, máte zaručenou velmi zvláštní atmosféru. A také je díky zasklení zaručena určitá požární ochrana.

Abstraktní svícen

deco svíčky moderní svícen dřevo abstraktní stolní svíčky

Většina svíček si na své přijde opravdu jen se správným stojanem. Tento model je vyroben ze dřeva a má abstraktní vzhled, díky kterému můžete do svého moderního interiéru přidat skvělou dekoraci se svíčkami.

Dekorace se svíčkami v koupelně

deco se svíčkami koupelnový nápad šedá mozaika minimalistická vana

Nejen v ložnici, ale i v koupelně může být trocha více romantiky prospěšná. Ozdobu se svíčkami dejte znovu do skupin a na talíř nebo do misky, abyste se vyhnuli skvrnám od vosku na dlaždicích. Užijte si další koupel s romantickou atmosférou.

Nápad na dekoraci do koupelny

deco svíčky moderní osvětlení sprchové hlavice originální nápad

Tato varianta je také originálním nápadem na zdobení svíčkami v koupelně. Pokud vám to tvar vaší sprchové hlavice dovoluje, můžete ji použít i jako svícen. Možná máte jiný, podobný nápad.

Kovový svícen

dekorace svíčky dekorace na zeď nápad kovový stojan moderní styl interiér

Tato moderní a originální varianta je vyrobena z kovu a je zavěšena na zdi. Můžete si zkusit vytvořit takovou dekoraci se svíčkami sami. Pokud se vám tato varianta zdá příliš komplikovaná, může být pro vás následující.

Nástěnná dekorace ze dřeva

Dekorativní svíčky ve tvaru koule se dřevěnou dekorací na zeď si udělejte vlastní představu

Místo kovu můžete také použít dřevo jako materiál pro dekoraci stěn se svíčkami. Vše, co potřebujete, jsou dva kusy dřevěných desek, které k sobě připevníte podle obrázku. Podpěra nemusí být ani speciálně tvarovaná, pokud si to chcete usnadnit.

Ozdobte jídelnu

dekorace svíčky jídelna nápad dřevo stojan strop moderní středozemí

Závěsnou lampu tohoto typu lze báječně využít na ozdobu svíčkami. Jednoduše rozložte svíčky na horní stranu. Získáte tak další zdroj světla nebo náhradu v případě výpadku napájení.

Dekorace pro minimalistický interiér

dekorace se svíčkami moderní jídelní stůl kožené židle skleněný nápad

Stolní dekorace se svíčkami se hodí ke každému stylu zařizování. Tato elegantní myšlenka ze skla podtrhuje moderní eleganci skleněného jídelního stolu a kožených židlí. Svíčky takových dekorací nemusí být vždy zapáleny..

Drobná dekorace

dekorace svíčky kutilství dřevo šedá měď stojan stolní svíčky

Tuto dekoraci můžete napodobit i svíčkami. Budete potřebovat dřevěné kostky, které mírně vydlabete, a také měděné prsteny, které dáte do otvorů. Poté do ní zafixujte stolní svíčky a dekorace je hotová.