Dekorace a oslavy

Co dělat se starými talíři Řemeslné nápady s porcelánovým nádobím pro dům a zahradu

Máte doma starou sadu talířů? Nevyhazujte to. Kreativní dekorace na zeď, krásné záhony nebo funkční úložný prostor: Ukážeme vám, jak ze starých talířů můžete vyrobit skvělé jedinečné kousky do domu a na zahradu.

Co dělat se starými talíři Vyrobte si étagère z porcelánového nádobí

Co dělat se starými deskami Etagere vytvářejte nápady

Staré porcelánové nádobí lze upcyklovat mnoha způsoby. Bez ohledu na to, zda se jedná o předměty z blešího trhu nebo o starou čajovou soupravu od babičky, s trochou zručnosti a velkou kreativitou si můžete vyrobit étagère sami. Potřebujete stojan na dort ve vintage stylu, velký a malý talíř a šálek s podšálkem. Jak postavit stupňovitý stojan:

 • Vyčistěte všechny talíře a nechte je uschnout. Na požádání namalujte nebo okořente ubrouskovou technikou. Decoupage můžete také použít ke skrytí skvrn, změny barvy nebo škrábanců.
 • Navlhčete talíře benzínem a vyvrtejte otvor ve středu šálku a základů talířů vrtákem na porcelán. Otvor by měl být dostatečně velký, aby se do něj vešly závity tyče.
 • Desky očistěte a nechte oschnout. Poté sestavte étagère následovně: prostrčte étagère tyče skrz otvory a poté je stočte k sobě.

Vyrobte si nástěnné dekorace sami pomocí starých talířů

Co dělat se starými nápady na talíře a poháry

Další věcí, kterou je třeba udělat se starými talíři, je kreativní výzdoba stěn. Za tímto účelem můžete porcelánové nádobí namalovat, jak chcete. K tomu jsou vhodné jak akrylové, tak speciální porcelánové barvy. V řemeslných obchodech najdete barvy, které není nutné péct. V obchodech najdete také speciální porcelánová pera na kartáčky, která jsou vhodná pro zkrášlení starých porcelánových kelímků. Můžete jej použít k malování malých detailů nebo kreslení obrysů. Pokud nejsou upečené, lze porcelánové barvy bez problémů odstranit alkoholem. Nejsou odolné proti myčce ani povětrnostním vlivům, takže můžete talíře zavěsit na zeď v obývacím pokoji, ložnici nebo kuchyni.

Zavěšení starých talířů na zeď DIY

Pokud chcete zavěsit talíř, potřebujete následující materiály a příslušenství:

 • Talíř
 • Spínací špendlík
 • Plstěná tkanina nebo vhodná podložka
 • nůžky
 • horké lepidlo

Desky důkladně očistěte a nechte oschnout. Zavřete pojistný kolík a umístěte jej na zadní stranu desky. Přilepte pojistný kolík na místo horkým lepidlem. Nechte lepidlo několik hodin zaschnout a poté zkontrolujte, zda špendlík skutečně unese hmotnost desky. Poté vystřihněte malý kousek plstěné látky a přilepte ji přes zavírací špendlík. Poté vyberte příslušné místo na zdi, kam chcete desky připevnit. Abyste získali lepší představu, můžete z kartonu vystřihnout kruhy o velikosti desek a přilepit je na zeď. Když najdete správné místo pro každý talíř, můžete místo označit tužkou. Poté připevněte na zeď háček. Ujistěte se, že desky vizuálně skryjí háčky. Nyní můžete talíře zavěsit.

Alternativně můžete také použít lepicí suspenzi. Tyto závěsy jsou samolepicí a umožňují snadnou montáž a přímé upevnění. Jsou proto ideální pro začátečníky.

Co dělat se starými talíři Vyrobte si nástěnné hodiny

Co dělat se nápady recyklace starých desek

Proměňte starý talíř v krásné nástěnné hodiny. Potřebujete následující materiály:

 • střední až velký talíř
 • hodinový strojek
 • Zavírací špendlík, plstěná tkanina, horké lepidlo a nůžky na zavěšení. Adhezivní suspenze nejsou vhodné
 • na vyžádání: barvy pro malování a štětce

Pokud chcete, můžete talíř nejprve ozdobit decoupage nebo jej libovolně natřít porcelánovými barvami. Poté, co povrch úplně zaschne, můžete pomocí porcelánového vrtáku vyvrtat uprostřed talíře otvor pro hodinový strojek. Přilepte pojistný kolík na místo, nainstalujte hodinový stroj a nové nástěnné hodiny jsou připraveny.

Použijte staré talíře jako zahradní dekorace: ptačí krmítko

Nápady na upcyklaci starého talíře ptačí semeno

Máte starý šálek a talířek, který je příliš dobrý na to, abyste ho vyhodili? Pak z nich můžete udělat ptačí krmítko. Potřebujete následující materiály:

 • šálek
 • talířek
 • krmítko s háčky na zavěšení
 • horké lepidlo

Jednoduše přilepte šálek k podšálku tak, aby rukojeť směřovala přímo nahoru, a poté jej zavěste na tyč. Šálek a podšálek můžete naplnit ptačím semenem každý den. Tento nápad ručního řemesla má rozhodující výhodu: ke krmítku pro ptáky se můžete kdykoli dostat a vyčistit ho nebo vyhodit staré krmivo pro ptáky a nahradit jej novým..

Proměňte staré talíře a poháry na krmítka pro ptáky

Existuje ještě jedna varianta. Budete potřebovat tyč s podložkou, velký talíř, šálek čaje a podšálek. Nejprve zapíchněte tyč do země a poté připevněte velkou desku k podložce. Počkejte, až lepidlo úplně zaschne. Mezitím můžete šálek přilepit na podšálek rukojetí nahoru. Potom položte malý talíř doprostřed velkého a přilepte jej.

Vyrobte si zahradní dekorace: květinu ze starých talířů

Tinker zahradní dekorace upcycling nápady s deskami

Krásnou zahradní dekoraci si můžete vyrobit sami ze starého porcelánu a skleněných desek. Potřebujete velký porcelánový talíř a velkou, střední a malou skleněnou desku ve stejné barvě. Potřebujete také skleněnou kliku dveří, horké lepidlo, lepicí suspenzi na talíře z řemeslné dílny a krmítko s háčky ze zahradního centra. Postupujte následovně:

Vyrobte si zahradní dekorace se starými talíři květin

Na zadní stranu porcelánového talíře připevněte lepicí věšák. Položte porcelánový talíř na pracovní plochu a přilepte na něj velký skleněný talíř. Poté položte další dva talíře na vrchol a také je slepte dohromady. Nakonec umístěte kliku doprostřed nejmenší desky a připevněte ji.

Převeďte staré talíře na záhony

Staré talíře na záhonech převádějí nápady pro kutily

Ze starých talířů můžete nejen vykouzlit zahradní dekoraci, ale také si sami udělat krásný okraj. Porcelánové nádobí je mrazuvzdorné jen částečně, takže talíře můžete na konci zahradnické sezóny sejmout ze země a v zimě uložit na suché místo. Příští jaro můžete začít s navrhováním záhonů znovu. Nejrychlejší a nejsnadnější způsob, jak to udělat, je položit talíře do poloviny na vlhký, volný podklad. To vám umožní záhon vizuálně ohraničit.

Vytvořte šperky, které vyniknou ze starých talířů

Vytvořte stojan na dort se starými talíři a poháry

Pro další nápad na řemeslo budete potřebovat dva vintage talíře a základ starého talíře na dort. Stojan na šperky lze složit za pár minut a nemusíte prorazit talíře.

Vyrobte si nástěnné dekorace ze starých talířů sami

Starý talíř a staré dveře jako nástěnná dekorace ve stylu Shabby Shic

Vytvořte dekoraci mix-and-match a okořeníte holé zdi. Můžete kombinovat talíře všech tvarů a barev, pokud mají všechny ošuntělý vzhled a jsou zdobeny přírodními motivy. Zvířata, květiny a rostliny spolu dobře ladí.

Vyrobte si nástěnné dekorace se starými deskami a barvou na tabuli

Ruční práce se starými dekoracemi na zeď s nástěnnou barvou si udělejte sami

Pokud se barva odloupla nebo jsou viditelné praskliny, můžete desky jednoduše okořenit barvou na tabuli. Nejenže máte kreativní dekorace na zeď, ale můžete si na talíře také psát nákupní seznamy, úkoly a inspirativní citáty.

Nástěnná dekorace se starými deskami a barvou na tabuli

Staré kovové desky lze také natřít tabulovou barvou a zavěsit jako dveřní věnec. V závislosti na ročním období můžete talíře ozdobit přírodními materiály, mašlemi a ozdobnými figurkami.

malování starých desek nápady pro výzdobu stěn

Hobby umělci, kteří mají talent pro malování, se mohou rozhodnout pro další nápad. Nejprve nakreslete návrh na papír, rozdělte jej a poté přeneste na několik desek. Zavěste talíře, abyste hned viděli motiv.

Proveďte pro sebe ruční práce se starými talíři

Zvířecí motivy jsou nejlepší, ale vyžadují předchozí znalosti, jistou ruku a hodně dovednosti v kreslení. Alternativně se můžete rozhodnout pro samolepky, které rozstříháte na několik kusů a poté každý kus připevníte na talíř.

Malování starých desek nápady pro DIY dekorace

Alternativně můžete desky namalovat jednotlivě. Kreativitě se meze nekladou. Vzory květin, zvířata, krásná krajina – podle velikosti talíře můžete vykouzlit různé motivy. Na přání mohou motivy vyzvednout některá dekorativní témata nebo barvy z interiéru.

Ruční práce se starými talíři Nástěnná dekorace do ložnic

Nástěnná dekorace vyrobená ze starých desek nad čelem postele také ořezává jemnou postavu v ošumělé elegantní ložnici. Ujistěte se, že je odpružení stabilní a že desky nespadnou. Přineste talíře dostatečně vysoko, aby se pohodlně usadily v posteli. Vyberte si bílé talíře s jemnými květinovými nebo přírodními motivy. Výrazné barvy a složité vzory zde nejsou na místě. Místo toho bílá, krémová a růžová zajišťují relaxaci a navozují vizuální klid ve spací části.

Dekorace z moderních talířů

Nástěnné hodiny podle nápadů starého talíře

Moderní desky také v určitém okamžiku zestárnou a opotřebují se. Místo toho, abyste je vyhodili, z nich ale můžete udělat krásné dekorativní předměty. Porcelánové nádobí, které předstírá starý vzhled, se obzvláště harmonicky prolíná v nábytku v moderním venkovském stylu nebo v industriálním stylu.

Vytvořte si úložiště šperků ze starých talířů

Šestiúhelníkové podšálky mohou také v moderním interiéru vytvářet akcenty. Nejprve je všechny namalujte na bílou nebo jakýkoli jiný neutrální odstín podle vašeho výběru. Zlatou barvou a páskou pak můžete rychle a snadno malovat geometrické motivy, jako jsou trojúhelníky nebo pruhy. Malé šestihranné talíře pak mohou být seskupeny na toaletním stolku. Můžete je použít nejen jako ozdobu, ale také k uložení drobných šperků jako jsou náušnice a prsteny.

Vyrobte si nástěnné dekorace se starými deskami a namalujte moderní postavy

Jednoduché geometrické zvířecí motivy můžete také kreslit pomocí pravítka a porcelánových tužek v metalických barvách. Za tímto účelem si můžete stáhnout tetovací šablonu, přizpůsobit ji a poté přenést na talíř porcelánovou tužkou. Nebo můžete motiv nakreslit od ruky.

Existuje mnoho způsobů, jak okořenit svůj vlastní dům a zahradu starými talíři. Nechte se inspirovat návrhy a najděte novou aplikaci pro staré porcelánové nádobí, které již splnilo svůj účel.

Dekorace a oslavy

Co dělat se starými talíři Řemeslné nápady s porcelánovým nádobím pro dům a zahradu

Máte doma starou sadu talířů? Nevyhazujte to. Kreativní dekorace na zeď, krásné záhony nebo funkční úložný prostor: Ukážeme vám, jak ze starých talířů můžete vyrobit skvělé jedinečné kousky do domu a na zahradu.

Co dělat se starými talíři Vyrobte si étagère z porcelánového nádobí

Co dělat se starými deskami Etagere vytvářejte nápady

Staré porcelánové nádobí lze upcyklovat mnoha způsoby. Bez ohledu na to, zda se jedná o předměty z blešího trhu nebo o starou čajovou soupravu od babičky, s trochou zručnosti a velkou kreativitou si můžete vyrobit étagère sami. Potřebujete stojan na dort ve vintage stylu, velký a malý talíř a šálek s podšálkem. Jak postavit stupňovitý stojan:

 • Vyčistěte všechny talíře a nechte je uschnout. Na požádání namalujte nebo okořente ubrouskovou technikou. Decoupage můžete také použít ke skrytí skvrn, změny barvy nebo škrábanců.
 • Navlhčete talíře benzínem a vyvrtejte otvor ve středu šálku a základů talířů vrtákem na porcelán. Otvor by měl být dostatečně velký, aby se do něj vešly závity tyče.
 • Desky očistěte a nechte oschnout. Poté sestavte étagère následovně: prostrčte étagère tyče skrz otvory a poté je stočte k sobě.

Vyrobte si nástěnné dekorace sami pomocí starých talířů

Co dělat se starými nápady na talíře a poháry

Další věcí, kterou je třeba udělat se starými talíři, je kreativní výzdoba stěn. Za tímto účelem můžete porcelánové nádobí namalovat, jak chcete. K tomu jsou vhodné jak akrylové, tak speciální porcelánové barvy. V řemeslných obchodech najdete barvy, které není nutné péct. V obchodech najdete také speciální porcelánová pera na kartáčky, která jsou vhodná pro zkrášlení starých porcelánových kelímků. Můžete jej použít k malování malých detailů nebo kreslení obrysů. Pokud nejsou upečené, lze porcelánové barvy bez problémů odstranit alkoholem. Nejsou odolné proti myčce ani povětrnostním vlivům, takže můžete talíře zavěsit na zeď v obývacím pokoji, ložnici nebo kuchyni.

Zavěšení starých talířů na zeď DIY

Pokud chcete zavěsit talíř, potřebujete následující materiály a příslušenství:

 • Talíř
 • Spínací špendlík
 • Plstěná tkanina nebo vhodná podložka
 • nůžky
 • horké lepidlo

Desky důkladně očistěte a nechte oschnout. Zavřete pojistný kolík a umístěte jej na zadní stranu desky. Přilepte pojistný kolík na místo horkým lepidlem. Nechte lepidlo několik hodin zaschnout a poté zkontrolujte, zda špendlík skutečně unese hmotnost desky. Poté vystřihněte malý kousek plstěné látky a přilepte ji přes zavírací špendlík. Poté vyberte příslušné místo na zdi, kam chcete desky připevnit. Abyste získali lepší představu, můžete z kartonu vystřihnout kruhy o velikosti desek a přilepit je na zeď. Když najdete správné místo pro každý talíř, můžete místo označit tužkou. Poté připevněte na zeď háček. Ujistěte se, že desky vizuálně skryjí háčky. Nyní můžete talíře zavěsit.

Alternativně můžete také použít lepicí suspenzi. Tyto závěsy jsou samolepicí a umožňují snadnou montáž a přímé upevnění. Jsou proto ideální pro začátečníky.

Co dělat se starými talíři Vyrobte si nástěnné hodiny

Co dělat se nápady recyklace starých desek

Proměňte starý talíř v krásné nástěnné hodiny. Potřebujete následující materiály:

 • střední až velký talíř
 • hodinový strojek
 • Zavírací špendlík, plstěná tkanina, horké lepidlo a nůžky na zavěšení. Adhezivní suspenze nejsou vhodné
 • na vyžádání: barvy pro malování a štětce

Pokud chcete, můžete talíř nejprve ozdobit decoupage nebo jej libovolně natřít porcelánovými barvami. Poté, co povrch úplně zaschne, můžete pomocí porcelánového vrtáku vyvrtat uprostřed talíře otvor pro hodinový strojek. Přilepte pojistný kolík na místo, nainstalujte hodinový stroj a nové nástěnné hodiny jsou připraveny.

Použijte staré talíře jako zahradní dekorace: ptačí krmítko

Nápady na upcyklaci starého talíře ptačí semeno

Máte starý šálek a talířek, který je příliš dobrý na to, abyste ho vyhodili? Pak z nich můžete udělat ptačí krmítko. Potřebujete následující materiály:

 • šálek
 • talířek
 • krmítko s háčky na zavěšení
 • horké lepidlo

Jednoduše přilepte šálek k podšálku tak, aby rukojeť směřovala přímo nahoru, a poté jej zavěste na tyč. Šálek a podšálek můžete naplnit ptačím semenem každý den. Tento nápad ručního řemesla má rozhodující výhodu: ke krmítku pro ptáky se můžete kdykoli dostat a vyčistit ho nebo vyhodit staré krmivo pro ptáky a nahradit jej novým..

Proměňte staré talíře a poháry na krmítka pro ptáky

Existuje ještě jedna varianta. Budete potřebovat tyč s podložkou, velký talíř, šálek čaje a podšálek. Nejprve zapíchněte tyč do země a poté připevněte velkou desku k podložce. Počkejte, až lepidlo úplně zaschne. Mezitím můžete šálek přilepit na podšálek rukojetí nahoru. Potom položte malý talíř doprostřed velkého a přilepte jej.

Vyrobte si zahradní dekorace: květinu ze starých talířů

Tinker zahradní dekorace upcycling nápady s deskami

Krásnou zahradní dekoraci si můžete vyrobit sami ze starého porcelánu a skleněných desek. Potřebujete velký porcelánový talíř a velkou, střední a malou skleněnou desku ve stejné barvě. Potřebujete také skleněnou kliku dveří, horké lepidlo, lepicí suspenzi na talíře z řemeslné dílny a krmítko s háčky ze zahradního centra. Postupujte následovně:

Vyrobte si zahradní dekorace se starými talíři květin

Na zadní stranu porcelánového talíře připevněte lepicí věšák. Položte porcelánový talíř na pracovní plochu a přilepte na něj velký skleněný talíř. Poté položte další dva talíře na vrchol a také je slepte dohromady. Nakonec umístěte kliku doprostřed nejmenší desky a připevněte ji.

Převeďte staré talíře na záhony

Staré talíře na záhonech převádějí nápady pro kutily

Ze starých talířů můžete nejen vykouzlit zahradní dekoraci, ale také si sami udělat krásný okraj. Porcelánové nádobí je mrazuvzdorné jen částečně, takže talíře můžete na konci zahradnické sezóny sejmout ze země a v zimě uložit na suché místo. Příští jaro můžete začít s navrhováním záhonů znovu. Nejrychlejší a nejsnadnější způsob, jak to udělat, je položit talíře do poloviny na vlhký, volný podklad. To vám umožní záhon vizuálně ohraničit.

Vytvořte šperky, které vyniknou ze starých talířů

Vytvořte stojan na dort se starými talíři a poháry

Pro další nápad na řemeslo budete potřebovat dva vintage talíře a základ starého talíře na dort. Stojan na šperky lze složit za pár minut a nemusíte prorazit talíře.

Vyrobte si nástěnné dekorace ze starých talířů sami

Starý talíř a staré dveře jako nástěnná dekorace ve stylu Shabby Shic

Vytvořte dekoraci mix-and-match a okořeníte holé zdi. Můžete kombinovat talíře všech tvarů a barev, pokud mají všechny ošuntělý vzhled a jsou zdobeny přírodními motivy. Zvířata, květiny a rostliny spolu dobře ladí.

Vyrobte si nástěnné dekorace se starými deskami a barvou na tabuli

Ruční práce se starými dekoracemi na zeď s nástěnnou barvou si udělejte sami

Pokud se barva odloupla nebo jsou viditelné praskliny, můžete desky jednoduše okořenit barvou na tabuli. Nejenže máte kreativní dekorace na zeď, ale můžete si na talíře také psát nákupní seznamy, úkoly a inspirativní citáty.

Nástěnná dekorace se starými deskami a barvou na tabuli

Staré kovové desky lze také natřít tabulovou barvou a zavěsit jako dveřní věnec. V závislosti na ročním období můžete talíře ozdobit přírodními materiály, mašlemi a ozdobnými figurkami.

malování starých desek nápady pro výzdobu stěn

Hobby umělci, kteří mají talent pro malování, se mohou rozhodnout pro další nápad. Nejprve nakreslete návrh na papír, rozdělte jej a poté přeneste na několik desek. Zavěste talíře, abyste hned viděli motiv.

Proveďte pro sebe ruční práce se starými talíři

Zvířecí motivy jsou nejlepší, ale vyžadují předchozí znalosti, jistou ruku a hodně dovednosti v kreslení. Alternativně se můžete rozhodnout pro samolepky, které rozstříháte na několik kusů a poté každý kus připevníte na talíř.

Malování starých desek nápady pro DIY dekorace

Alternativně můžete desky namalovat jednotlivě. Kreativitě se meze nekladou. Vzory květin, zvířata, krásná krajina – podle velikosti talíře můžete vykouzlit různé motivy. Na přání mohou motivy vyzvednout některá dekorativní témata nebo barvy z interiéru.

Ruční práce se starými talíři Nástěnná dekorace do ložnic

Nástěnná dekorace vyrobená ze starých desek nad čelem postele také ořezává jemnou postavu v ošumělé elegantní ložnici. Ujistěte se, že je odpružení stabilní a že desky nespadnou. Přineste talíře dostatečně vysoko, aby se pohodlně usadily v posteli. Vyberte si bílé talíře s jemnými květinovými nebo přírodními motivy. Výrazné barvy a složité vzory zde nejsou na místě. Místo toho bílá, krémová a růžová zajišťují relaxaci a navozují vizuální klid ve spací části.

Dekorace z moderních talířů

Nástěnné hodiny podle nápadů starého talíře

Moderní desky také v určitém okamžiku zestárnou a opotřebují se. Místo toho, abyste je vyhodili, z nich ale můžete udělat krásné dekorativní předměty. Porcelánové nádobí, které předstírá starý vzhled, se obzvláště harmonicky prolíná v nábytku v moderním venkovském stylu nebo v industriálním stylu.

Vytvořte si úložiště šperků ze starých talířů

Šestiúhelníkové podšálky mohou také v moderním interiéru vytvářet akcenty. Nejprve je všechny namalujte na bílou nebo jakýkoli jiný neutrální odstín podle vašeho výběru. Zlatou barvou a páskou pak můžete rychle a snadno malovat geometrické motivy, jako jsou trojúhelníky nebo pruhy. Malé šestihranné talíře pak mohou být seskupeny na toaletním stolku. Můžete je použít nejen jako ozdobu, ale také k uložení drobných šperků jako jsou náušnice a prsteny.

Vyrobte si nástěnné dekorace se starými deskami a namalujte moderní postavy

Jednoduché geometrické zvířecí motivy můžete také kreslit pomocí pravítka a porcelánových tužek v metalických barvách. Za tímto účelem si můžete stáhnout tetovací šablonu, přizpůsobit ji a poté přenést na talíř porcelánovou tužkou. Nebo můžete motiv nakreslit od ruky.

Existuje mnoho způsobů, jak okořenit svůj vlastní dům a zahradu starými talíři. Nechte se inspirovat návrhy a najděte novou aplikaci pro staré porcelánové nádobí, které již splnilo svůj účel.