Dekorace a oslavy

48 nápadů na dekoraci parapetu pro každou sezónu a každou oslavu

Parapet je ideálním místem pro hraní s nejrůznějšími dekoracemi a pro vytvoření koutku, který vyzařuje útulnost. Jako každé jiné místo v domě si můžete vybrat parapet v každé místnosti, aby odpovídal různým svátkům. Existují tedy skvělí Dekorace parapetu Nápady na Vánoce i Velikonoce. Varianty jsou ale také rozmanité pro každodenní použití a lze je samozřejmě kdykoli změnit podle nálady.

Dekorace parapetu s kočičí vrbou

deco okenní parapet weidenkaetzchen strauss nápad jarní zimní velikonoční romantika

Ať už si na dekoraci vyberete klasické květináče s krásnými rostlinami, které se tam ve světle cítí obzvlášť dobře, nebo vytvoříte svíčky, lampiony, romantické pokrmy nebo terárium. Všechno prostě vypadá hezky. Důležité je jen to, aby se vám to líbilo a aby to ladilo se zbytkem designu místnosti. Přesto bychom vám rádi ukázali pár úžasných nápadů na dekoraci parapetu, které můžete také napodobit, pokud se vám bude hodit váš vkus.

Dekorace parapetu – navrhněte zahradu

deco okenní parapet sukulenty mix květináče aloe

Okenní parapet uvnitř je považován za ideální místo pro vaše pokojové rostliny. S pomocí velkého množství denního světla vaše rostliny rychle rostou a díky okenní tabuli jsou chráněny před větrem a počasím. To znamená, že i náročným pokojovým rostlinám se obzvlášť dobře daří a zkrášlí váš pokoj svým přitažlivým vzhledem. Pokud tedy žijete v bytě ve městě a nemáte zahradu, můžete z dekorace parapetu udělat celou zahradu. Zkombinujte velké a malé rostliny, květiny, kaktusy a sukulenty a vytvořte svěží obraz. Je však důležité uspořádat hrnce tak, aby bylo možné okno stále trochu otevřít. Tímto způsobem mohou být pokojové rostliny čas od času zásobovány čerstvým kyslíkem.

Výběr správných květin pro parapet uvnitř

Ozdobte parapet – vytvořte stylové vzory bez květin!

Dekorace na parapet – 33 nápadů do interiéru & venku

Nápad na dekoraci rustikálního vkusu s hliněnými květináči

okenní parapet dekorace květináče lucerny rostliny rustikální

Pokud chcete ozdobit svůj parapet krásnými rostlinami, pak výběr květináčů hraje důležitou roli. Vy určujete styl dekorace a ovlivňujete celkovou atmosféru v místnosti. Například hliněné hrnce dodají místnosti rustikální nádech, zatímco bílé nebo jiné jednobarevné modely mohou vaši výzdobu parapetu udělat moderní.

Parapet s kaktusy a sukulenty

deco parapet kaktusy sukulenty rostliny hrnce

Hliněné květináče s malými rostlinami jsou velmi vhodné pro atmosférickou dekoraci kuchyňského okna. Pokud se hrnce nevejdou přímo na parapety, můžete dovybavit malou polici před oknem a vytvořit pro ni dostatek místa.

Zahrada s kořením jako dekorace pro kuchyňské parapety

deco parapet koření zahrada nápad interiér

Malé květináče s bylinkami jsou obzvláště oblíbeným a praktickým nápadem pro zdobení oken kuchyně nebo pokoje. Mnoho amatérských kuchařů sní o tom, že budou mít vlastní bylinkovou zahradu, kteří si rádi doma připravují lahodné pokrmy s kořením. S několika kbelíky na parapetu můžete nejen vyzdobit byt, ale také vytvořit malou kuchyňskou zahradu v bytě.

Lucerny jako ozdoba parapetu

deco okenní parapet lucerny lucerny zimní kutilství

Pokojové rostliny a bylinky v hezkých květináčích se skvěle hodí jako dekorace na parapety a hodí se pro každé roční období. Dalším pěkným nápadem na zdobení oken v různých ročních obdobích jsou lucerny. Vytvářejí v místnosti nádherné světelné efekty a dodávají v místnosti pocit tepla a útulnosti. Z tohoto důvodu se obvykle používají v zimě.

Ozdobte arkýře

deco parapet arkýř nápad lucerny stálezelené lampy

Například se skvěle kombinují s vánoční výzdobou a vytvářejí slavnostní atmosféru. Pokud si tedy chcete na Vánoce ozdobit parapet, můžete přemýšlet o lampionech různých velikostí. Zvláště krásně vidíte na arkýři, které nabízí mnoho možností pro kreativní design a dekoraci. Další vhodné nápady na zimu a Vánoce najdete níže.

Dekorace se slunečními hodinami

deco parapet rustikální inspirace sluneční hodiny rostliny květináče lucerna

Lucerny se hodí nejen k podzimním nebo zimním dekoracím. Hodí se také k jasně zdobenému oknu na jaře a často slouží jako krásné držáky svíček. Zkombinujte lucernu s vysazenými květináči a slunečními hodinami a vykouzlete tak atmosférickou dekoraci na jaro nebo léto.

Romantická vintage dekorace

deco okenní parapet romantický vinobraní nápad udělat si lampionové růže

Vintage dekorace okenních parapetů se perfektně hodí k venkovskému domu nebo do ošumělých elegantních bytů. Retro lucerny a pěkné vázy s řezanými květinami, jako jsou pivoňky, jsou k tomu obzvláště vhodné a poskytují romantický vintage nádech.

Dekorace parapetu se svíčkami

okenní parapet dekorace svíčky lucerny romantika moderní byt

Pokud chcete ve svých čtyřech stěnách vytvořit útulnou atmosféru, můžete do domácí dekorace integrovat několik svíček. Vyzařují teplé světlo a vytvářejí skvělé světelné efekty, zejména večer. S ním můžete ozdobit parapet a současně vytvořit romantické osvětlení. Lucerny, vintage svíčky, vonné svíčky a krásné matné svíčky jakékoli barvy ladí s dekorací se svíčkami. Nejlepší je zkusit sladit barvu svíček se zbytkem interiéru. Níže najdete několik zajímavých nápadů na dekorace parapetů se svíčkami a lampiony.

dekorace okenního parapetu rustikální kamenné obkladové svíčky

deco okenní parapet jednoduchý plážový styl tyrkysové lucerny

dekorace na okenní parapet umělé svíčky svícen ročník

Terárium na parapet

dekorace okenního parapetu terárium nápad kameny mech design kutilství

Pokud chcete, aby vaše dekorace na parapetu byla moderní, můžete si malé terárium vyrobit sami. Moderní terária jsou obvykle skleněné nádoby, ve kterých jsou uchovávány různé rostliny. Na rozdíl od akvárií je nádoba naplněna hlínou, kameny, štěrkem a mechem místo vody a řas. Sukulenty a tillandsie jsou velmi vhodné pro terária, protože nemají velké kořeny, a proto nepotřebují příliš mnoho půdy.

deco okenní parapet terárium řemeslný nápad zemské kameny sukulenty

I staré zednické a šroubovací nádoby jsou vhodné pro vlastní stavbu terária. Hotovými terárii můžete ozdobit okenní parapet a dát místnosti moderní, ale přirozený nádech.

Halloween a podzimní dekorace

dekorace okenní parapet halloween arkýř dýně vyřezávání pavučiny

Pokud chcete vhodně vyzdobit byt pro každou sezónu a každý festival, pak byste neměli ignorovat výzdobu parapetu. Pokud žijete v domě, pak s krásnou výzdobou oken můžete nejen vyzdobit interiér, ale také vyzdobit dům venku. Okna v přízemí jsou obvykle viditelná z ulice, takže výzdobu vnitřního parapetu můžete vidět i venku. Můžete tak své hosty a kolemjdoucí pozdravit krásně vyzdobeným oknem.

deco okenní parapet bílý porcelán vinobraní džbán sušené růže podzim

Pokud chcete ozdobit parapet jako na podzim, je z čeho vybírat. Podzim nabízí pestrou paletu krásných barev, které jsou ideální pro přírodní dekoraci. Podzimní listí, sušené letní květiny a dýně jsou nejoblíbenějšími ozdobnými nápady pro toto roční období.

deco parapet černý půvab dýňové nýty kutilství

Halloween je bezpochyby nejoblíbenější podzimní festival pro děti i dospělé. Můžete si také sami vyrobit tematickou dekoraci oken pomocí strašidelných dýní, pavučin, strašidelných duchů a čarodějnic. Ozdobte parapety halloweenskými motivy a připravte dům na nejděsivější noc v roce. Nechte se inspirovat nápady v naší obrazové galerii!

deco parapet téma podzim halloween čarodějnice postava dýně

deco okenní parapet podzimní rustikální květiny kbelík lucerna okrasná dýně malá

deco okenní parapet design nápad dýňová tkanina smyčka květinové listy

deco okenní parapet podzimní barvy zelená oranžová červená vázy dýňové listy

okenní parapet dekorace podzimní kytice bobule šišky jedle zelená zima

Parapet na Vánoce

deco okenní parapet vánoční design jedle zelené tulipány bílé bobule vázy plaetzchen

Po Halloweenu můžete podzimní dekoraci nahradit pěknou zimní dekorací. Zelené větve jedlí, umělý sníh, sušené bobule a atmosférické lucerny mluví za zimu. Všechny tyto prvky lze kombinovat a vytvořit tak krásnou dekoraci parapetu a vytvořit v místnosti skvělé akcenty.

deco okenní parapet zimní nápad lucerna bílý romantický vánoční kutilský design

Na začátku prosince lze zimní výzdobu proměnit v krásnou vánoční dekoraci. Pro nejkrásnější období v roce můžete také ozdobit vánoční parapet spojením několika vánočních motivů. Krásná aranžmá z jedlové zeleně, vánočních koulí a umělého sněhu se k této oblasti perfektně hodí a připraví celou rodinu na nadcházející festival. Dalším dekorativním prvkem, který patří k dekoraci parapetu, je adventní věnec. Můžete si ji koupit buď hotovou, nebo se rozhodnout pro DIY variantu.

okenní parapet dekorace vánoční věnec postavy korálky řetěz sobi

Dekorace parapetu – Velikonoce a jaro

okenní parapet dekorace velikonoční vajíčka nápad vázy barevné příze dráteník tulipány

Poté, co chladná zima skončila, následuje jedno z nejkrásnějších období – jaro. Na jaře se příroda probouzí k novému životu, takže můžete parapety ozdobit přírodními dekoracemi, jako jsou jarní květiny, zelené větve a krásné květinové úpravy. Na Velikonoce můžete do dekorace parapetu přidat velikonoční motivy, jako jsou barevná velikonoční vajíčka, velikonoční kytice a roztomilá kuřátka a ovečky. Podívejte se na všechny naše nápady a najděte vhodnou dekoraci pro své vlastní parapety a parapety.

dekorace okenního parapetu barevné květiny jarní maceška vistárie

dekorace okenního parapetu narcisy rostliny vinobraní poháry modrý porcelán velikonoční kytice

okenní parapet deco zalévání může váza nápad tulipány růžové postavy kuřat

deco okenní parapet narcis džbán modrá deska

dekorace na okenní parapet úzká váza sklo barevné květiny jarní nápad

A ještě další nápady pro inspiraci:

dekorativní keře parapetu rostliny zimostráz kachlová zrcadlo šedá spuele

deco okenní parapet nápad na koupelnu vinobraní kovový držák svíčky na hodiny

dekorace okenního parapetu jednoduchý nápad borovicové šišky šťavnaté hrnce

okenní parapet dekorace ovoce jablka větvičky jahody vinobraní hrnec

okenní parapet dekorace moderní rustikální hrnek na pivo kovová kniha vonná tyčinka

okenní parapet dekorace skleněná váza transparentní růže oranžová hezká

okenní parapet dekorace nádobí design hubesch vintage styl ostergloeckchen

dekorace okenního parapetu jarní sedmikráska modrá skleněná váza

dekorace okenního parapetu elegantní bílé květy lucerny vázy vysoké

deco okenní parapet bílý květináč zelené rostlinné závěsy hezké

deco okenní parapet svěží květiny design barevné jaro růžová žlutá zelená

deko parapet růže oranžové skleněné vázy elegantní moderní zařizovací styl

deco okenní parapet police myšlenka vytápění ložnice kniha polštář

výzdoba okenní parapet kuchyňská sestava stojan na ovoce ptačí hnízdo

deco parapet stálezelené deko vázy nápad přírodní materiály