Dekorace a oslavy

22 nápadů na výzdobu s tillandsií – jaké kontejnery pro letouny?

Nápady na výzdobu s přízí rámečku obrázku Tillandsia airplants

Tillandsie nejsou novým fenoménem. Ale jak jejich popularita stále roste, rostou i příležitosti pro vystavování těchto snadno udržovatelných rostlin. Dnes vám jich pár představíme Nápady na výzdobu s tillandsií, kteří jsou stále kreativnější. Skleněné koule byly oblíbené jako terária od samého začátku a brzy poté byly jako vázy přidány pláště mořských ježků. Nyní zjistíte, jaké možnosti jsou stále k dispozici. Sestavili jsme několik zajímavých nápadů na výzdobu populárních leteckých rostlin, které můžete napodobit nebo použít jako inspiraci.

Nápady na výzdobu s tillandsií – připevněné k drátu

deco tillandsien airplants drátěný tvar srdce

Tillandsie pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky. Existuje asi 800 druhů, které vypadají velmi bizarně, ale také výjimečně atraktivní. Tillandsie jsou rostliny bez kořenů, které získávají vodu a živiny z listů. Exempláře ze železářství byly použity na naše klima ve skleníku. Rostliny je třeba pravidelně stříkat a hnojit. Můžete si vybrat ze šedých, zelených nebo červených tillandsií, ale uvědomte si, že každý druh bude růst v jiných podmínkách.

Exotické nápady na výzdobu s tillandsií

Nápady na dekoraci s tillandsia vázou na stůl na kokosovou mísu

Tillandsii najdete na stromech, keřích a kamenech. Vodorovně mohou být připevněny k větvi a sloužit jako dekorace stolu. Lze je zavěsit svisle na zeď nebo zavěsit přímo ze stropu. Často jsou připevněny ke kovové mřížce v rámečku obrazu tak, aby vypadaly jako exotický obraz.

v malém teráriu

nápady tillandsien štěrková skleněná nádoba visící

Jak již bylo zmíněno, terária jsou oblíbeným způsobem, jak předvést jedinečné druhy rostlin. Za tímto účelem se používají skleněné nádoby v nejrůznějších tvarech. Mají otvor v jedné oblasti a poté je lze před přidáním rostliny naplnit oblázky, mechem, větvičkami nebo jinými věcmi. Tyto nápady na dekoraci s tillandsií zaručeně přitáhnou pozornost každého. Můžete je zavěsit jednotlivě nebo vytvořit celé skupiny, což je ještě atraktivnější.

malá porcelánová nádoba

tillandsia kořenové rostliny kontejner oválný zen

Úžasně se hodí i malé misky. Malé mísy s kořením nebo podobné jsou naprosto vhodné a stejně přitažlivé jako samotná letecká rostlina. Jako substrát můžete použít jakýkoli materiál. Pokud je pro vás obyčejná země příliš nudná, stačí použít jemný písek, který si také můžete vybrat v jakékoli barvě. Nádherně se hodí i dekorativní kameny. Ozdobte tímto způsobem odkládací stolky, konferenční stolky nebo dokonce stůl, abyste si při práci užili lepší atmosféru.

spárované s pískem a mušlemi

tillandsien terarijní pískové skořápky kulaté

Skleněné nádoby nemusí být nutně určeny k zavěšení, aby působily skvělým dojmem. Skvělé jsou i takové varianty stání. Aby větší sklenice nevypadala příliš prázdně, můžete přidat jakékoli dekorativní prvky a doplnit tak svoji leteckou rostlinu. Vhodné jsou například mušle nebo polodrahokamy, ale také zajímavé figury a podobně.

jako dekorace na zeď

tillandsien malování vana venkovní

Zde můžete vidět, jak jedinečná vertikální zahrada vypadá na zeď. Rám, který můžete vybavit mřížkou, aby lépe držel rostliny, je naprosto dostačující. Zvláště vlhké místnosti, jako je koupelna nebo kuchyně, jsou velmi vhodné pro nápady na výzdobu tillandsií, protože vlhkost je pro rostliny dobrá. A protože ne vždy se pro koupelnu najde správná dekorace, je to nádherná varianta, kterou můžete zvážit.

Kontejnery s magnety

Nápady na dekoraci pomocí kontejnerových magnetů Tillandsia

Možná také najdete taková zajímavá plavidla, která jsou vybavena magnety nebo si je můžete vybavit magnety sami. Potom můžete pomocí vzduchotechniky navrhnout nejen ledničku, ale i další magnetické povrchy. Jednoduchý, nudný pohled se rychle promění v atraktivní poutač. Možná máte také magnetickou tabuli, které stále chybí několik akcentů? Rostliny tillandsia jsou skvělý nápad!

neobvyklá houpačka pro tillandsii

visící tillandsia rostlina houpačka dřevo

K předvedení svých druhů rostlin můžete opravdu použít nejrůznější věci. Dokonce nebo jen tento houpací předmět vypadá úchvatně a vylepšuje jakoukoli holou zeď. Něco takového můžete postavit například ze opěradla staré židle, nebo můžete najít nějaký jiný materiál, který k tomuto účelu můžete použít. Pokud máte rádi keramiku, můžete si i takový zakřivený talíř vyrobit z hlíny.

Rostliny visí vzhůru nohama

závěsná dekorace na třpytky tillandsia

Protože rostliny nepotřebují zalévání půdy, můžete je pro návrh použít v libovolném směru. Pokud je tedy pro vás vzpřímený příliš nudný, hodí se jak již zobrazená svislá varianta, tak tento originální nápad, ve kterém rostlina jednoduše visí vzhůru nohama ze svého kontejneru. Díky tomu je rostlina ještě poutavější.

skleněná váza deco písek tillandsia druhy

A protože existuje nespočet druhů, máte také obrovský výběr. Liší se tvarem a barvou listů a mohou být nádhernou dekorací. Důkazem je výše uvedený příklad, kde jsou vedle sebe umístěny tři různé druhy. Liší se také výplňový materiál, takže skleněné nádoby na jedné straně vytvářejí kontrasty a na straně druhé vytvářejí krásnou souhru.

geometrické kontejnery tillandsia stříbrná bílá

Jednoduše popusťte uzdu své fantazii s nápady na výzdobu s Tillandsií, protože možnosti jsou nekonečné. Použijte předem zakoupené nádoby nebo použijte hlínu, beton, dřevo nebo jiný materiál k vytvoření velmi individuálního designu, který můžete použít k dokonalému vylepšení svého interiéru.

kovový stojan na skleněné terárium deco tillandsien

kulaté skořepiny kontejnerů deco tillandsia

Nápady na dekoraci s keramickými kuličkami z kontejneru Tillandsia

závěsné sklenice štěrku deco tillandsien  Připojte nápady na dekorace pomocí větvičky Tillandsia

deko nápady tillandsia vázy pařez

deko nápady terárium tillandsien černé deko mušle

deco nápady tillandsia kontejnerový pařez

Nápady na dekoraci vinobraní vypalovačkou starých knih Tillandsia  aranžmá váza větvička tillandsia stůl do obýváku