Dekorace a oslavy, nápady na vánoční dekorace

Řemeslné nápady na vánoční dekorace – 55 návrhů

Řemeslné nápady pro vánoční dekorace na stůl textilní jedle červené šedé bílé růže

Když se ve vašem domě shromáždí rodina a přátelé na vánoční večírky, určitě byste ozdobili svůj stůl. Jako zručná žena v domácnosti můžete na své hosty zapůsobit pomocí těchto řemeslných nápadů na dekorace vánočního stolu, které se také snadno vyrábějí. Každá dekorace stolu obsahuje krásný středobod.

40 jednoduchých nápadů na vánoční dekorace pro ruční práce

Řemeslné nápady na vánoční ozdoby – stromečky a květinové úpravy

Řemeslné nápady na vánoční ozdoby zedník váza váza jedle zelená růže stuha

Některé z těchto nápadů na vánoční řemesla jsou snadné, některé ne, ale proces jejich přípravy je vždy zábavný. Hezké na nich je, že je dokázalo téměř cokoli. Květiny, ovoce, svíčky, rostliny, sladkosti – vše bude vypadat skvěle, pokud budete dostatečně kreativní a pěkně si tyto prvky uspořádáte. Zde jsou některé skvělé příklady dekorací vánočního stolu a nápady na řemesla, ze kterých se můžete inspirovat.

snadné řemeslné nápady pro dekorace vánočního stolu

Řemeslné nápady na vánoční ozdoby strauss sněhové vločky vázy vánoční hvězda bílá

Nejprve si vyberete barevné schéma – červenou, zlatou, stříbrnou atd. Tyto kousky srdce s vánočními koulemi si velmi snadno vyrobíte sami. Stačí vzít skleněnou vázu a naplnit ji krásnými vánočními ozdobami. Šišky, větvičky, řetězy, girlandy a další. Pro slavnostnější a okouzlující efekt použijte také trochu barvy ve spreji. Držte se však zvolené barevné palety. Svíčky můžete mít i ve stejné barvě.

Háčkování na ozdobu vánočního stolu

Řemeslné nápady na vánoční ozdoby na vánoční ozdoby háčkované stojany

Pro přirozenější vzhled dejte na vánoční stůl květinové úpravy. Znovu zkombinujte zimní květináče s jablky, bobulemi, větvemi jedlí a šiškami. Pokud byste chtěli místo toho vyrobit vánoční ozdoby na stůl sami, můžete použít různé materiály a techniky. Pokud jste například dobří v používání háčků, můžete si zkusit vyrobit originální potahy na vánoční ozdoby sami. Pokud použijete nit v jednobarevné barvě, můžete dokonce barevné kuličky navzájem sladit tak, aby odpovídaly barevnému schématu. S hotovými háčkovanými potahy nyní můžete přikrýt vánoční koule a vykouzlit kreativní dekoraci stolu.

Tyrkysové ozdoby na vánoční stůl

Řemeslné nápady na vánoční ozdoby tyrkysové tannenbaeume cupcakes květiny

Přestože jsou nejčastěji používanými barvami vánoční dekorace červená, bílá a zelená, můžete použít i jiné barevné kombinace. Například tyrkysová se na první pohled jeví jako čistá letní barva, ale může dát vánoční výzdobu na výsluní. Tento modrozelený odstín lze skvěle kombinovat s klasickou červenou a bílou barvou a vytváří skvělý barevný akcent na vašem vánočním stole. Můžete malovat malé vánoční stromky a vyrábět tyrkysové svícny. S pokrmy ve stejné barvě krásně dotvoříte celkový obraz.

Pěkná aranžmá

Řemeslo-nápady-na-vánoční-stůl-dekorace-aranžmá-koule-větve jedle

Bez ohledu na příležitost jsou květiny bezpochyby jedním z nejlepších nápadů na dekoraci stolu. Dají se proměnit v krásné aranžmá a dodají celé místnosti svěží nádech. V koláži najdete čtyři skvělé nápady na květinové úpravy, které se k Vánocům skvěle hodí. Jeden používá červené růže a kombinuje je s mini šiškami v bílé misce. Kombinace jedle zelené a červené svíčky je naopak skutečnou klasikou a lze ji také snadno napodobit. Pokud však nechcete v aranžmá žádné svíčky, můžete je nahradit jedlovými nebo šiškami a vánočními koulemi. Aby bylo možné v následujících letech používat drobetové dekorace stolu, lze použít i umělou zeleň a květiny.

Červené a zelené ozdoby na vánoční stůl

Řemeslo-nápady-na-vánoční-stůl-dekorace-červené-květiny-cukroví-jedle větve

Jak již bylo zmíněno, červená a zelená jsou nejoblíbenější barvy pro vánoční výzdobu stolu. Pokud se vám však nelíbí klasická kombinace s bílou, můžete místo toho zvolit stříbrnou. Stříbrné ubrusy, běhounky, mašle a vánoční koule nabízejí skvělou alternativu k bílé a dodají vašemu stolu vysoce kvalitní vzhled. Na obrázku se můžete podívat na několik příkladů toho, jak lze různé nápady řemesel pro dekorace vánočního stolu implementovat pomocí barvy stříbra.

Řemeslné nápady s květinami a zvony

Řemeslo-nápady-na-vánoční-stůl-dekorace-svícny

Rodinám s dětmi doporučujeme na Vánoce barevnou dekoraci, která vykouzlí atmosférickou atmosféru. Děti mají radost z jasných barev, takže se v tomto případě můžete spolehnout na barevné kombinace. Můžete dokonce zabalit malé krabičky jako dárky a použít je jako dekoraci stolu. Zvony také vytvářejí vánoční atmosféru a mohou být namalovány v jakékoli barvě.

Ozdobte vánoční stůl

Řemeslo-nápady-na-vánoční-stůl-dekorace-koule-svíčky-větve

Pokud vyzdobíte stůl na Vánoce, můžete nechat svou kreativitu volně běžet a vyrobit si jedinečnou dekoraci sami. Neméně důležitou roli hraje velikost stolu. Pokud musíte na Vánoce ozdobit například velký stůl, velmi se k tomu hodí větve a malé jedle. Na velkém stole je tedy dostatek místa pro propracovanější výzdobu. Pokud je však stůl menší, měli byste použít nízké květinové úpravy nebo svícny, které nezabírají příliš mnoho místa. Měli byste se také ujistit, že je na stole dostatek místa pro jídlo a pití.

Vánoční strom koule a růže

Řemeslo-nápady-na-vánoční-dekorace stolu

Pokud chcete navrhnout dekorace stolu přesně v duchu festivalu, pak nutně potřebujete typické vánoční motivy a šperky. K tomu se skvěle hodí vánoční ozdoby, protože jsou nejslavnější vánoční ozdobou na světě. Vánoční koule si také můžete vyrobit sami nebo je jednoduše ozdobit s dětmi. Poté naaranžujte do hezké mísy z porcelánu nebo skla a celé to okořeníte jedlovou zelení a dalšími ozdobami. Existuje velké množství různých řemeslných nápadů na vánoční ozdoby s vánočními koulemi, které můžete snadno napodobit doma. Projděte si naši galerii obrázků, kde najdete inspiraci a skvělé návrhy.

Řemeslo-nápady-na-vánoční-výzdobu-stolu-koule-potpourri

Řemeslo-nápady-na-vánoční-výzdobu stolu-květina-jablka

Roztomilé vánoční dekorace na stůl

5 zajímavých nápadů na výzdobu oken na Vánoce

Řemeslo-nápady-na-vánoční-stůl-dekorace-kytice-aranžmá

Řemeslo-nápady-na-vánoční-výzdobu stolu-stříbrná-barva ve spreji-umělý sníh

Řemeslo-nápady-na-vánoční-výzdobu stolu-květinové úpravy

Řemeslo-nápady-na-vánoční-stůl-dekorace-malé-vánoční stromky

Řemeslo-nápady-na-vánoční-stůl-dekorace-sladkosti

Řemeslo-nápady-na-vánoční-výzdobu stolu-oranžové-jedle-větve

Řemeslo-nápady-na-vánoční-výzdobu stolu-sáně-santa-claus

Zajímavé články a nápady na Vánoce

20 nápadů na vintage vánoční ozdoby

25 fantastických nápadů na vánoční ozdoby

 23 nápadů na vánoční dekorace pro ruční práce

33 nápadů na vánoční věnce, které si vyrobíte sami

30 nápadů na vánoční výzdobu u krbu

40 nápadů na slavnostní červenou vánoční výzdobu

50 nápadů na řemesla pro vánoční ozdoby