Cvičení

Jaká cvičení mohu dělat na gymnastickém plese?

Gym Balls jsou některé z běžného vybavení, které lidé používají k tomu, aby jejich cvičení bylo efektivní. Určitě vám poskytnou dobré výsledky, ale jejich použití není nejjednodušší. Než budete moci provádět základní cvičení, musíte si na to zvyknout. Následující odstavce vám pomohou porozumět nejlepším a nejjednodušším cvičením s míčem v tělocvičně pro začátečníky a také několik tipů, jak se na něm dobře umístit.

Jak používat Gym Ball?

Vyberte správný míč:

Cvičební koule jsou velikosti v palcích. Jsou k dispozici v pěti různých velikostech a mají přibližně 45 až 85 cm. Vaše kolena by měla být ohnutá v úhlu devadesáti stupňů a musíte sedět na míči s nohama naplocho na podlaze. První základní tip dodržujte velmi pečlivě. Toto je váš první krok k používání gymnastického míče jako profesionál.

Najděte vhodné místo:

Druhým krokem je nalezení vhodného místa. Měli byste být v otevřené a pohodlné oblasti. Ujistěte se, že je k dispozici dostatek místa k pohybu. Odstraňte všechny ostré předměty, které by mohly zvýšit pravděpodobnost zranění a nebezpečných nehod.

Připravte míč:

Chcete -li míč zpevnit, položte kolem spodní části míče nějaké ručníky, aby se příliš nepřetáčely. Když jste dobří ve vyvažování, můžete ručníky odstranit. Pokud chcete, můžete také požádat přítele, aby vám cvičný míč přidržel, dokud pomocí tohoto míče svá cvičení nezvládnete.

Dávej pozor:

Je také velmi důležité věnovat pozornost dechu. Dýchejte velmi normálně a relaxujte. Při cvičení v tělocvičně nenechte cítit tlak nebo napětí. Existuje šance, že při pokusu o rovnováhu můžete přirozeně zadržet dech. Takže se tomu určitě vyhněte.

Posaďte se:

Chcete -li si sednout na tělocvičný míč, posaďte se na něj s plochýma nohama. Udržujte břišní svaly napnuté a pevné tělo. Nyní zkřížte ruce na prsou. Nakloňte se dozadu a jděte chodidly dopředu, dokud neucítíte, že vaše spodní část zad spočívá na míči. Nyní zvedněte ramena, dokud neuvidíte kolena. Vraťte se do normální polohy. Udělejte to asi desetkrát.

Prodloužení nohou:

Pro prodloužení nohou musíte sedět na míči tak, aby chodidla byla rovná na podlaze. Vyrovnejte jednu nohu a držte nohu rovně. Vaše lýtko by mělo být rovnoběžné se zemí. Vydržte asi deset sekund a udržujte tělo pevné a napnuté. Nyní opakujte s druhou nohou. Cvičí asi pětkrát.

Výtahy na míče:

Chcete -li provádět zvedání míčů, lehněte si na záda a vložte tělocvičný míč mezi nohy. Zapojte břišní svaly a začněte nyní mačkat míč. Držte nohy rovně a nyní zvedněte míč nahoru. Nyní sklopte míč zpět. Udržujte jej do jednoho palce od podlahy. Proveďte toto cvičení asi desetkrát, abyste dosáhli dobrých výsledků.

Míčové dřepy:

Postavte se na zeď a tělocvičnu držte mezi zdí a zády. Nyní se opřete a několikrát jděte nohama dopředu. Zapojte břišní svaly a spusťte se do dřepu. Stehna by měla být rovnoběžná s podlahou a kolena by měla být v jedné linii s kotníky.

Fly Chest Fly:

Lehněte si na tělocvičný míč a kolena mějte položená na podlaze. Mírně pokrčte lokty a sklopte činky dovnitř a nahoru a po malé pauze je pomalu spouštějte. Když vytahujete činky, vydechněte a nádechem se vraťte do výchozí polohy.

Tipy, které byste si měli zapamatovat při cvičení v tělocvičně:

Než vyzkoušíte cvičení v tělocvičně, ujistěte se, že budete postupovat podle těchto tipů, abyste se vyhnuli zranění a napětí:

 • Před cvičením míčků v tělocvičně se vždy poraďte se svým lékařem, zvláště při srdečních onemocněních, závratích a předchozím nedostatku fyzické aktivity.
 • Při cvičení s gymnastickým míčem nezapomeňte dýchat
 • Nejprve se naučte balancovat na cvičebním míči, než se pustíte do cvičení
 • Vyhněte se těžkým váhám, pokud máte vysoký krevní tlak
 • Pokud trpíte nemocí, je nejlepší odložit cvičební program
 • Pijte hodně vody a zůstaňte hydratovaní, abyste se dobře soustředili

Top 10 nejlepších cvičení v tělocvičně pro začátečníky:

Níže uvedený seznam obsahuje některá z nejosvědčenějších cvičení v tělocvičně. Tato cvičení se doporučuje provádět po 10 opakováních.

 1. Lunge With Twist
 2. Koleno k hrudi
 3. Skokové výpady
 4. Skokové dřepy
 5. T- kliky
 6. Roztažení kyčle se zkroucením
 7. Vysoké kopy
 8. Dřep nad hlavou
 9. Hamstring Curl
 10. Reverzní prodloužení

Doufáme, že nyní porozumíte výhodám používání cvičebního míče ve vašem cvičebním režimu. Vždy mějte na paměti, že stejně jako u jiných forem cvičení, i gymnastický míč potřebuje správný trénink. Doporučujeme, abyste se před cvičením těchto cvičení doma poradili s trenérem nebo instruktorem tělocvičny. Nedodržení bezpečnostních opatření může zhoršit stav a vést k nežádoucímu namáhání kloubů. Až se budete cítit pohodlně, můžete si koupit dobrý cvičný míč domů a cvičit je svým vlastním tempem.