Cvičení

6 nejlepších plaveckých cvičení

Plavání je skvělé cvičení pro tělo i mysl. Uvolní vás, posílí vaše tělo a shodí spoustu zbytečné váhy. Je to také zábavná aktivita a zdá se, že lidé všech věkových kategorií si plavání velmi užívají. Ale abyste se stali dobrým plavcem, musíte také cvičit. Protože cvičení je něco, co rozvíjí vaše základní svaly a vytrvalost. Naučí vás být lepším hráčem a dovede vaše plavecké dovednosti na pokročilejší úroveň pouze za rok. Většina lidí se obává, jaký druh plaveckých cvičení by měli dělat, aby se tam dostali. Ale nemáte důvod se znepokojovat, protože tento článek sdílí 9 nejlepších plaveckých cvičení právě pro vás.

Nejlepší plavecké cvičení

Nejprve si zacvičte:

Rozvinout určitou vytrvalost, svaly a dobré dovednosti; kromě plavání si můžete nejprve vyzkoušet nějaké skvělé sporty. To vám pomůže zůstat aktivní, fit a sebevědomí. Mezi nejlepší druhy sportů, které můžete dělat, patří jízda na kole, nohejbal, gymnastika nebo tenis.

Provádějte cvičení:

Než se ponoříte do bazénu, měli byste vědět, že cvičení je také velmi cennou součástí vašeho plaveckého režimu. Provádějte 20 minut cvičení ráno i večer. Můžete dělat jakýkoli druh cvičení, který se vám líbí, ale ujistěte se, že používáte i lehké váhy.

Staňte se běžcem:

Pro základní svaly a sílu vnitřního těla byste měli běžet. Běh je skvělé cvičení pro ty, kteří mají rádi plavání a rádi by ho posunuli na profesionální úroveň. Pomůže vám to stát se dobrým plavcem a také posílíte sebevědomí.

Volný styl:

Abyste byli lepšími plavci, měli byste každý den nacvičit asi 500 úderů volným stylem. Udělejte kombinaci prsa, volného stylu, znaku a motýla, abyste se nabili energií a také se připravili na nadcházející závody.

Sprint a odpočinek:

Nejprve sprintujte pětkrát volným stylem na 50 metrů. Tahy můžete měnit, pokud chcete. Odpočívejte po dobu 20 sekund. Sprintujte ještě pětkrát, ale ujistěte se, že tentokrát je to 100 metrů. Odpočívejte dalších 50 sekund a opakujte. Poté můžete plavat v pravidelném tempu nepřetržitě asi 15-30 minut.

Sprint s delfínskými kopy:

plavecké cvičení

Nejprve sprint na 100 metrů. Udělejte to asi pětkrát. Poté si můžete odpočinout a udělat nějaké trefné kopy. Další sprint dalších 100 metrů a poté odpočinek provedením několika kopů do prsou nebo delfínů.

Plavání a push up:

Plavte 100-200 metrů velmi normálním tempem. Poté strávte 30 sekund na kliky. Můžete provést 20 až 40 opakování; vše závisí na vaší kondici. Pak cvičte na břiše. Myslíme tím kliky, sestavy, úrovně nohou a třepetání.

Plavání a cvičení:

K tomu musíte plavat 100-200 metrů. Poté proveďte asi 10-20 kliků. Poté můžete udělat asi 20 až 30 drtí. Další je 10 až 20 bicepsových kadeří. Dokončete to 5 vojenskými lisy. Nepoužívejte činky více než 5 liber.

Cvičení s poklesy:

Plavte 250 metrů běžným tempem. Proveďte 20 až 30 kliků. Poté můžete provádět drtí a cvičení na břišní svaly. Dělejte tahy asi 15krát a ukončete to Dipsem. Můžete dělat poklesy na lavičce nebo běžné poklesy; vše závisí na vašem výběru.