Chrámy

8 Slavných Chrámů V Kochi

Cochin nebo Kochi je krásné město v jihozápadní části Keraly v Indii. Toto město je od počátku 13. století přístavem, kam přicházejí obchodníci z Evropy, Arábie a Číny obchodovat s Indií. Toto malé, ale krásné město je jedním z dobře vybudovaných měst Kerala a je místem pobytu pro některé z nejbohatších lidí v Indii. Cochin je v zásadě považován za jeden z hlavních přístavů Keraly a město je bohaté i historicky. Je známý svými nádhernými chrámy a některé jsou staré až 2000 let. Tyto ohromující chrámy jsou zasvěceny uctívání Višnua, Šivy a Pána Krišny. V tomto článku prozkoumáte některé z nejslavnějších chrámů v Kochi:

Nejoblíbenější chrámy v Kochi s fotografiemi:

Následuje seznam 8 nejlepších chrámů v Cochinu.

1. Chrám Shree Krishna:

Chrám Shree Krishna

Prvním a nejatraktivnějším chrámem ve městě a v našem seznamu je chrám Shree Krishna nacházející se v Guruvayoor, Kochi. Chrám je zasvěcen Pánu Krišnovi a je považován za první hinduistický chrám otevřený pro všechny hinduisty ze všech kast. Do tohoto chrámu mají povolen vstup pouze hinduisté. Tento chrám je přísně vyroben pouze pro hinduisty.

2. Chrám Dharmanath Jain:

chrámy v cochinu

Tento chrám je starý více než 100 let a je jedním z nejpopulárnějších chrámů ve státě. Věří se, že chrám bude součástí Thirathu, což znamená, že bude jedním z posvátných míst komunity Jainů.

3. Chrám Ernakulam Shiva:

Chrámy Ernakulam Shiva

Chrám Erankulam je zasvěcen mocnému lordovi Šivovi. Chrám se nachází v centru města a denně jej navštíví stovky lidí. Jedná se o jeden z jedinečných chrámů Shiv v zemi. V tomto chrámu ukazuje Shivlinga nebo socha lorda Šivy na západ směrem k moři.

4. Chrám Thrikkakara:

Chrám Thrikkakara

Tento chrám se nachází 10 km severovýchodně od Cochinu a je ideálním sportem pro oslavy Onam, které trvají 10 dní. Tento chrám je považován za hlavní město dobrého Asura nebo zla, jehož lord Višnu později porazil. Tento chrám uctívá a zobrazuje nádherná ztělesnění Pána Višnua, Vamana.

5. Chrám Chottanikkara:

Chrám Chottanikkara

Chrám je považován za jeden z nejprestižnějších chrámů v Cochinu. V tomto chrámu je možné vidět krásná umělecká díla, úchvatné výhledy, které obklopují místo uctívání atd. V tomto historicky bohatém chrámu je také možné vidět nejstarší hebrejský nápis země, který se datuje do 12. století.

6. Chrám Kallil:

Chrám Kallil

Tento chrám se nachází 50 km severovýchodně od Cochin. Nejlepší fakt o tomto chrámu je, že byl postaven tesáním skály. Dělníci museli vylézt více než 100 kroků, aby vyřezali tento chrám. Bohyně Durga je hlavní božstvo uctívané v tomto chrámu. Spolu s tím jsou na tomto náboženském místě uctíváni také lord Shiva a Lord Vishnu.

7. Chrám Krishnaswamy:

Chrám Krishnaswamy

Jedná se o jeden z nejnavštěvovanějších chrámů v Cochinu. Chrám pochází z roku 947 n. L., Kdy byl postaven. Na místě chrámu je řada historicky důležitých nápisů spolu s mnoha sochami a řezbami.

8. Chrám Vamanamoorthy Kochi:

Chrám Thirkkakkara, lidově nazývaný jako chrám Vamanamoorthy, se nachází v Thirikkakara Kochi. Tento chrám je jedním z mála chrámů, které uctívají avamána Vamana Pána Višnua. Tento starověký chrám je starý přibližně 2000 let a je uveden jako 108 božských destinací Indie. Onam je hlavní chrámový svátek a slaví se velkolepě.

Spolu s tímto seznamem je v blízkosti Kochi také mnoho dalších slavných chrámů. Tyto chrámy jsou známé svou asociací s hinduistickou mytologií a historií. Byly dobře zachovány po mnoho staletí a přitahovaly oddané z celého světa. Tyto chrámy jsou také místy společné harmonie, kde se scházejí lidé různých vyznání, aby oslavili důležité příležitosti. Chrámy se nacházejí na úchvatně nádherných malebných místech. Doufáme, že se při příští návštěvě Kochi stanete cílem navštívit tyto chrámy. Není divu, proč se Kerale říká „Boží vlastní země“!