Cestování a dovolená

Podzimní destinace pro cestování: nápady na víkendové pobyty v evropských městech

Mimo léto může být turistika v mnoha částech Evropy vynikající a některé podzimní destinace jsou obzvláště působivé. Letní vedra odezní a mnoho měst a venkovských oblastí je nejkrásnějších, když jsou listy vybarveny a podzimní slunce je rozzáří. To vše platí i pro nejkrásnější evropské metropole, které můžete objevit o víkendu. Spolu s některými pozoruhodnými událostmi a atrakcemi je to perfektní návrh na přidání nových destinací do vašeho seznamu podzimních cest. Zde je několik skvělých míst k návštěvě, pokud cestujete po Evropě na podzim nebo v jiném ročním období.

Objevte na podzim nejlepší destinace pro cestování po celé Evropě

zamilovaný pár líbání během výletu po městě

Pokud máte to štěstí, že můžete objevovat Evropu v každém ročním období, podzim je opravdu ideální roční období. Nejdůležitější evropské cestovní destinace na podzim právě prošly hlavní sezónou. Ulice jsou klidnější a bez turistů, protože skutečný život pokračuje. Pád je tedy ideální čas na setkání s lidmi a mimo cestu. Mimo turistickou sezónu si také můžete užít nejlepší hotely za nejlepší cenu. V Evropě je také méně front na vaše nejlepší aktivity, stejně jako více volných míst v restauracích a samozřejmě méně lidí na vašich fotografiích. Jinými slovy, podzim je určitě nejlepší roční období v nejkrásnějších evropských městech.

Lugano ve Švýcarsku

Luganské jezero na podzim se žlutými listy stromů a ptáky letícími na jih

Jedná se o vzpouru chutí a barev, kde touha oslavit začátek podzimní sezóny ve společnosti přátel, před dobrou sklenkou vína a chutnými místními gastronomickými produkty, vždy začne být lákavá. Tradiční podzimní festival v Luganu se vrací a oživuje ulice a náměstí starého města. Tři dny v prvním říjnovém týdnu mohou návštěvníci objevovat místní kuchyni a ochutnat vynikající vína Ticino v různých jeskyních v ulicích města.

ceresio jezero ticino ve švýcarsku krásný výhled na konci léta

Nelze přehlédnout ani podzimní trh s místním jídlem a řemeslnými výrobky. Kromě oslav budou připraveny různé možnosti hudební zábavy, které nabízejí různé folkové kapely. Nakonec je nabízena také bezplatná prohlídka s průvodcem za poznáním a obdivováním nádherné architektury a krajiny Lugana. Rezervujte si vybraný hotel za nejlepší cenu v Luganu a užijte si pobyt v jednom z nejkrásnějších měst ve Švýcarsku.

Pula v Chorvatsku

Amfiteátrová aréna v chorvatské Pule pochází z římských dob

Město Pula je důkazem toho, že vás Chorvatsko může vždy překvapit. Pravděpodobně znáte Záhřeb, což je také krásné město. To je ideální pro dovolenou ve městě v Evropě a je také perfektní destinací pro Vánoce. Pokud jste viděli krásné západy slunce v Zadaru nebo Nin, jedné z nejromantičtějších cestovatelských destinací spolu s Dubrovníkem, který inspiroval sérii Hry o trůny, určitě si zamilujete i Pulu.

starý dřevěný most v bílém spojuje skály s městem pula v chorvatsku jako turistickou atrakcí a cílem cestování na podzim

Město je bohaté na historii, zejména díky římskému amfiteátru, který je jedním z nejlépe zachovaných v Evropě. Pula je také ideální destinací pro ty, kteří milují relaxační dovolenou se sluncem a mořem. Stačí tedy cestovat a užít si nádhernou dovolenou rezervací hotelu, vily nebo bytu a relaxací ve městě, kde byla kravata vynalezena.

Podzimní destinace – Gdaňsk

navštivte centrum gdaňska v Polsku jako výletní destinaci na podzim

Gdaňsk je další perfektní evropskou podzimní destinací. Stále více cestovatelů je ohromeno krásou tohoto města. Neexistuje žádné jiné místo jako Gdaňsk, které je také známé jako město odvahy, svěžesti a svobody. Gdaňsk je také prosperujícím centrem kultury, vědy, sportu a zábavy. Objevte na podzim polské kulturní město a získejte nezapomenutelný zážitek. Rezervujte si hotel nebo apartmán v Gdaňsku a užijte si ty nejlepší aktivity buď s 5hvězdičkovým pobytem, ​​nebo jednoduše v jednom z nejkrásnějších měst v Polsku.

Bordeaux ve Francii

lidé si užívají místo de la bourse vedle bordeaux ve francii

Bordeaux již bylo zvoleno nejkrásnější turistickou destinací v Evropě a je to město, které ve vás zanechá čichové, chutné, vizuální a nezapomenutelné vzpomínky. Toto město, nyní jedna z nejoblíbenějších destinací cestovatelů hledajících autenticitu, vám nabízí výjimečný pobyt. Historii, gastronomii a lidské teplo si můžete užít prostřednictvím úsměvů obyvatel. Ale také se zamilovat do vinic Saint-Emilion, pláží Arcachon v Akvitánii.

pohled na podzimní krajinu vesnice saint emilion vedle bordeaux s vinnými sklepy na krátkou víkendovou přestávku

Ten je ve skutečnosti jedním z nejkrásnějších regionů ve Francii. Bordeaux je tradiční, současný, klasický, jednoduchý a kosmopolitní zároveň. Paříž nemá co závidět a podzim je ideální roční období pro objevování tohoto města a jeho vinic. Můžete zůstat v hotelu, penzionu, bytě nebo dokonce na zámku za nejlepší cenu v Bordeaux a také zažít vzrušující aktivity a výlety, jako je plavba na večeři nebo prohlídka vína.

Bilbao ve Španělsku

pohled na guggenheimské muzeum v bilbau s výhledem na město

V Guggenheimově muzeu v Bilbau na vás letos na podzim čekají největší umělci Robert Wotherwell, Yves Klein, Andy Warhol a Jean-Michel Basquiat. To vám také pomůže vyhnout se dlouhým frontám a přeplněným místnostem. Na podzim je v Bilbau všechno tišší. Stálá sbírka muzea vám nabízí neuvěřitelná umělecká díla, která si můžete užít v klidu uvolněného prostoru muzea. To obvykle navštěvuje jen pár privilegovaných. Pokud však dáváte přednost krajině před muzejním uměním, není to také problém. Vinice v okolí Bilbaa mají na podzim krásné barvy. Dopřejte si tedy návštěvu vinic Rioja nebo celodenní prohlídku Bilbaa. Pokud vás zajímají podzimní destinace trochu dále z Německa, krátká přestávka ve Španělsku může být perfektní volbou.

Edinburgh ve Skotsku

krásný výhled na hrad ediburgh ve Skotsku

Edinburgh, hlavní město Skotska, je velmi živou turistickou destinací. Kromě podzimu je ideální oslavit vánoční čas, Silvestra nebo léto s mnoha slavnostmi. Edinburgh je však obzvláště krásný v podzimním období, kdy se slunce, obloha a příroda dohodnou, že vám nabídnou krajiny, které vám mohou vyrazit dech. Takže nejen, že uvidíte skvělé město pro sebe, ale také budete mít pěkná místa k pobytu za nejlepší ceny a méně turistů. Navíc si užijte to nejlepší, co můžete v Edinburghu dělat, například návštěvu hradu Edinburgh nebo prohlídku jezera Loch Ness pro ty nejodvážnější.

Cestovní cíle na podzim – Gent v Belgii

Čelní pohled na centrum v Gentu z městského kanálu v Belgii jako destinací pro podzimní cestování

Gent je město, které prý vzešlo z pohádky a není tak daleko od Německa. Není to nejslavnější město v Belgii, a přesto jedno z nejkrásnějších měst v malé zemi. Kromě řeky a historie hradu, stejně jako tradic, ale také obchodů a kulturních akcí, je zde nespočet věcí, které lze dělat a objevovat. Cestujte tam o víkendu a objevte sladkost života v tomto městě. Dopřejte si výlet do města za tímto skvostem v Evropě a užijte si krásné podzimní dny prostřednictvím mnoha památek.

Budapešť v Maďarsku

Večerní světla v Budapešti z kopce s mostem

Vylezte na budapešťské kopce a sledujte řeku, parlament, teplé barvy stromů v krajině a cítit se pohodlně v jednom z nejromantičtějších měst v Evropě. Užijte si kouzlo obou částí města vyhlídkovou plavbou nebo si naplno užijte Budapešť s dynamikou nočního života. V maďarské metropoli na vás čekají desítky aktivit. Centrální tržnice, budapešťská opera, hradní vrch, v Budapešti je na podzim všechno tišší. Zarezervujte si nezapomenutelný výlet ve městě plném historie a architektury. Užijte si skvělý čas v jedné z nejkrásnějších evropských podzimních cestovatelských destinací.

Barcelona v Katalánsku (Španělsko)

mladá žena se slunečními brýlemi dělá selfie v parku guell s výhledem na město barcelona na podzim

Kdo by neznal toto město? Dokonce i Freddie Mercury věnoval píseň Barceloně. Park Güell, Sagrada Familia, Královská bazilika Montserrat a nejkrásnější poklady Barcelony na vás čekají na podzim a nabídnou vám jedinečný zážitek v jedné z nejoblíbenějších destinací cestovatelů z celého světa. Prozkoumejte mimo sezónu jedno z nejživějších měst na světě a těšte se také z nižších cen. Vyhněte se dlouhému čekání před památkami a užijte si tentokrát návštěvu okolí Barcelony, jako jsou krásná města Girona nebo Sitges.

Podzimní destinace – Porto v Portugalsku

výhled na město porto s řekou v portugalsku

Bez ohledu na to, zda tam cestujete na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě. Porto je skvělé město, které můžete znovu objevit v každém ročním období. Vše, co potřebujete, je sluneční paprsek osvětlující barevné domy Ribeiry a zahřívající sudy přístavu, které spí ve sklepích Vila Nova de Gaia. Druhé portugalské město Lisabon nemá co závidět a kouzlo Porta si zamilovalo mnoho cestovatelů. Podzim je ideálním časem pro objevování údolí Douro a jeho vinic, které byly prohlášeny UNESCO za místo světového dědictví.

řeka douro ze zahrad cristal palace v portugalském porto

Rezervujte si vhodné ubytování, jako je hotel nebo jednoduchý hostel v Porto, za nejlepší cenu na podzim. Vyberte si z nejlepších aktivit, jako je prohlídka údolí Douro s ochutnávkou vína nebo gurmánská prohlídka města a ochutnejte všechny delikatesy tradiční portugalské kuchyně. Podzimní sezónu v Portu si prostě zamilujete.

Florencie v Itálii

město florencie při pohledu z kopce na podzim se zelenými rostlinami a palmami

Itálie je také oblíbenou destinací pro cestovatele z celého světa a Florencie je jednou z nejromantičtějších destinací v Evropě a může se pochlubit některými z nejlepších kulturních akcí a ohromující architekturou. Nachází se zde mnoho z nejkrásnějších muzeí v Evropě. V tichu podzimního dne objevte galerii Uffizi, Michelangelova Davida a florentskou katedrálu. Určitě si to zamilujete, když zůstanete v hotelu, penzionu nebo bytě. Užijte si mimořádný pobyt v jednom z nejkrásnějších měst Itálie.

Amsterdam v Nizozemsku

Tradiční lodě na vodě v Amsterdamském kanálu v Nizozemsku jako výletní destinace na podzim

V neposlední řadě zmíníme jedno z nejznámějších měst na světě. Na podzim to můžete obdivovat nejen jako párty, ale také v klidu jako pár. Amsterdam je jednou z nejromantičtějších turistických destinací po celý rok. To platí zejména tehdy, když se stromy podél kanálů oblékají do svých teplých podzimních barev. Toto město, které každoročně navštěvují miliony cestujících, je v této roční době tišší. Budete bez povšimnutí a nebudete vnímáni jako turista, ale jako obyvatel Amsterdamu. Projděte se krásnými malými značkovými obchody a knihkupectvími v Amsterdamu. Je toho dost na objevování a mnoho hotelů, kde můžete přespat. Můžete také navštívit mnoho zajímavých muzeí. Zkombinujte výlety lodí s dalšími aktivitami a výlety v Amsterdamu, jako je plavba na večeři.