Cestování a dovolená

Příslušenství pro horská kola – jaké vybavení pro MTB byste si měli vzít s sebou?

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité trasy pro cyklisty

Bez ohledu na to, zda strávíte rychlý výlet na kole na jeden den nebo na dlouhou dobu mimo civilizaci v horách, příslušenství pro horská kola je nepostradatelnou záležitostí. V této příručce jsme sestavili nejdůležitější MTB vybavení, které byste měli mít při výletu na kole vždy po ruce. Pokud patříte mezi cyklisty, kteří mají nadšení pro sport, naše praktické tipy na správné příslušenství pro horská kola pro váš bezproblémový zážitek na kolečkách mohou být velmi užitečné.

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité mobilní cestování na kole (1)

Tématem, kterému se budeme věnovat v následujících řádcích, je MTB vybavení, které byste měli mít v batohu při příštím výletu na kole. Prohlédněte si náš seznam nejdůležitějších věcí, které budete potřebovat pro všechny druhy podmínek.

 Užitečné příslušenství pro horská kola

příslušenství pro horská kola vybavení pro mtb důležité součásti pro cestování na kole součásti pro jízdní kola

Návrat dobrého počasí a dlouhých dnů nám umožňuje naplánovat dlouho očekávaný výlet na kole. Z tohoto důvodu by dávalo smysl připravit si nějaké společenské doplňky, které musíte mít, aby vám tento zážitek neutekl. Zranění nebo jakýkoli mechanický problém jsou jen některé z možných případů, a pokud jsme předem neuvažovali o nezbytném příslušenství pro horská kola, hladina adrenalinu nemůže kvůli jízdě jen stoupat. Pokud tedy budete mít na paměti několik bezpečnostních problémů, můžete se vyhnout mnoha bolestem hlavy a dokonce i vážným nehodám.

příslušenství pro horská kola mtb vybavení důležité kolo cestovní batoh láhve na vodu

V první řadě je zde otázka velikosti batohu pro požadované příslušenství horských kol. V ideálním případě byste si s sebou měli vzít to nejdůležitější, aniž by vaše zavazadla byla příliš velká a těžká.

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité výlet na kole úsek potraviny kolo trubice láhev na vodu

Výživa a hydratace jsou tedy nezbytné pro jakýkoli typ horské cyklistiky. Několik lahví vody je proto nezbytností ve vaší kapse. Kromě toho důrazně doporučujeme zjistit si přesné umístění některých bodů pitné vody na náměstí. I když neplánujete dlouhou exkurzi, vždy si dejte něco k jídlu pro případ, že by cyklovýlet trval déle, než se očekávalo. Tyčinky granoly, sušené ovoce nebo ořechy vám poskytnou nejdůležitější živiny pro tento druh sportovních aktivit. Tyto potraviny mají navíc dlouhou trvanlivost a nezaberou více místa než v malé brašně.

Které příslušenství pro horská kola by nemělo chybět?

příslušenství pro horská kola mtb vybavení důležité cyklovýletové sady na opravu jízdních kol

Seznam požadované MTB výbavy v batohu pokračuje rezervní pneumatikou. Pokud to objem zavazadel umožňuje, můžete také poskytnout dvě z nich, zejména při dlouhých túrach na horských kolech. Ploché pneumatiky se často vyskytují na skalnatých cestách nebo extrémních skocích. Jako náhrada za cyklistickou trubku je souprava na opravu jízdního kola již povinná. Tyto pomůcky, zejména s hotovým lepidlem, lze rychle použít na místě při výměně pneumatiky.

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité součásti pro cestování na kole součásti ruční pumpa na kolo

Ruční pumpa je také součástí našeho seznamu příslušenství pro horská kola. To je zásadní pro nahuštění pneumatiky po opravě defektu nebo jednoduše pro úpravu tlaku vzduchu. Čerpadlo je jedním z doplňků horských kol, které vás nikdy nezklame.

příslušenství pro horská kola mtb vybavení důležité součásti pro cestování na kole multifunkční nástroj pro jízdní kola

Dobrý víceúčelový nástroj dále musí najít prostor v připraveném batohu cyklisty. Kompaktní nástroj může ve větší či menší míře částečně nebo úplně vyřešit mnoho problémů za jízdy. V zásadě by takový multifunkční nástroj měl být vybaven T25 Torx a plochým šroubovákem, imbusovým klíčem a případně také kleštěmi a nůžkami. Pokud má nástroj také vestavěnou páku pneumatik, jste na bezpečné straně.

Příslušenství pro horská kola jako ochrana před nepříjemnými překvapeními

příslušenství pro horská kola vybavení pro mtb důležité součásti pro cesty na kole, mazání řetězů jízdních kol

Malá láhev mazání řetězu může být velmi užitečná, zvláště když například sjezdová trasa pro horská kola protíná vodní tok. V případě prašné cesty by měly být k dispozici také věci.

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité trasy pro cestování na kole díly kolo navíc

Abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením, můžete počítat i s dalšími náhradními díly. Obvykle se jedná o věšák přehazovačky, vyměnitelné kotoučové brzdy a paprsky na kola. Vzhledem ke své zanedbatelné hmotnosti jsou tyto nástroje doplňky pro horská kola, kterým se nevyhnete. Lepidla a zipy jsou také užitečné pro mnoho oprav.

příslušenství pro horská kola vybavení pro mtb důležité součásti pro cestování na kole cyklistická lékárnička

Vybavení MTB, které musíte mít v zavazadle, se neobejde bez lékárničky. Takový malý sáček pojme obvazy, dezinfekční prostředky, ručníky a tak dále. Dobrou prevencí je také protizánětlivý krém.

příslušenství pro horská kola vybavení pro mtb důležité součásti pro cestování na kole díly cyklistická bunda do deště mobilní světlo

Pokud se chystáte vystavit dlouhému pobytu na slunci, je nutné koupit si balzám na rty a opalovací krém. Na druhou stranu je kompaktní nepromokavá bunda jako cyklistické oblečení také užitečným doplňkem horských kol, když prší.

příslušenství pro horská kola vybavení mtb důležité trasy pro výlety na kole pohled hory

V neposlední řadě je důležité, abyste měli nabitý telefon s předinstalovanými aplikacemi pro horská kola a navigací. V případě zranění, mechanického problému nebo nouze jakéhokoli druhu zajistí mobilní telefon při jízdě na kole určitou míru klidu a pohody.