Cestování a dovolená

Památky Karlsruhe – 5 nejkrásnějších míst pro perfektní dovolenou!

S více než 315 000 obyvateli je Karlsruhe druhým největším městem Bádenska-Württemberska a je nepochybně jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Německu. Krásné město se vyznačuje unikátním půdorysem, který navrhl markrabě III Wilhelm v 18. století. Karlsruhe protíná síť ulic, které se rozprostírají od paláce. Odtud pochází přezdívka „město ve tvaru vějíře“. Od obdivuhodných budov a památek po četná muzea a nádherné zahrady – v Karlsruhe najdete památky, které jsou tak rozmanité, že si každý přijde na své. V tomto článku najdete 5 nejkrásnějších míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

Karlsruhe atrakce nejkrásnější města v Německu výlet

Nachází se na Rýnu a v těsné blízkosti Černého lesa a Francie, Karlsruhe má co nabídnout všem návštěvníkům. Oázy klidu jako botanická zahrada a palácový park okouzlují lidi z celého světa. 135 kulturních institucí a velký počet festivalů ve fanouškovském městě zajišťuje pestrý program po celý rok. Abyste mohli Karlsruhe během své návštěvy co nejlépe objevit, doporučujeme vám podívat se na aktuální výstavy a události. Skvělé tipy a doporučení na cestování pro pohodovou dovolenou i nejnovější zprávy a informace o různých akcích najdete na městském portálu myKA.

Památky Karlsruhe – Karlsruhe Palace a Badenské státní muzeum

Dovolená na zámku Karlsruhe v nejkrásnějších městech Německa

  • Palác Karlsruhe – Návštěva vějířovitého města je úplná teprve poté, co jste navštívili palác Karlsruhe a pohádkovou palácovou zahradu. Velkolepá barokní budova byla postavena v letech 1715 až 1718 a připomíná palác ve Versailles. Palác tvoří centrum Karlsruhe a odtud začíná 32 ulic, které charakterizují symetrický půdorys. V současné době se zde nachází další oblíbená atrakce Karlsruhe, a to Badisches Landesmuseum.
  • Státní muzeum Baden je další velmi důležitou veřejnou atrakcí ve městě. Sbírka historických, uměleckých a kulturních artefaktů je mezinárodně uznávaná. Některé z exponátů v podobě starožitností, nábytku, zbraní a uměleckých děl jsou staré i více než 50 000 let. Návštěvníci mají také možnost seznámit se s historií hradu a mocnými lidmi, kteří tam kdysi žili.

Botanická zahrada a tržiště pro relaxační procházku městem

Karlsruhe Tipy na výlety po Německu Dovolená

  • Botanická zahrada se nachází na západním konci palácové zahrady a je skutečnou oázou klidu uprostřed města. Byl postaven v roce 1860 a je jednou z nejkrásnějších zahrad v Evropě. Barevná nádhera květin a jedinečná struktura inspirují všechny milovníky přírody a architektury. Botanická zahrada je domovem mnoha tropických rostlin a druhů kaktusů a také více než 20 druhů stromů z celého světa. Malé lavičky a umělecké vodní prvky zvou k otálení v létě a v zimě mají návštěvníci možnost prozkoumat tropické palmy a ptáky ve sklenících. V létě jsou pro děti pořádány speciální výlety, které je mají naučit pěstovat zeleninu na farmách.

nejkrásnější města v Německu Karlsruhe památky staré město

  • Tržiště – Tržní náměstí, které je stále označováno jako tlukoucí srdce města, je také jednou z nejznámějších památek Karlsruhe. Kromě mnoha restaurací, kaváren a obchodů existují některé z nejdůležitějších památek města ve tvaru vějíře, včetně radnice a protestantského kostela. Nejdůležitějším symbolem Karlsruhe je však jedinečná pyramida. Je vyroben z pískovce a označuje hrob zakladatele města, markraběte Karla III. Wilhelma. 

Umění s rozdílem – centrum umění a médií

Tipy na poznávací dovolenou ZKM Karlsruhe v Německu

ZKM, také známý jako „digitální Bauhaus“, je zvláštním druhem muzea umění a ne nadarmo je jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších památek v Karlsruhe. Byl otevřen v roce 1989 v bývalé továrně na munici a pořádá řadu akcí a speciálních výstav. Cílem zakladatelů je spojit klasická umění, jako je sochařství a malba, s uměleckými formami z oblasti videa, performance, divadla a mediálního umění. Je to jedinečné místo, kde se spojuje věda, umění, moderní technologie a kreativita. Kromě toho se ZKM zabývá také výzkumem a výrobou umění a má vlastní laboratoř, kde se provádí vědecký vývoj a výzkum. Bez ohledu na to, která výstava právě probíhá – návštěva ZKM se vždy vyplatí.

Botanická zahrada Karlsruhe Dovolená v Německu

Zdroje obrázků: pixabay.com © 1./3./ 4./6. ; 2. wikipedia.com / Meph666 © 5. obs / ZKM Karlsruhe ARTIS