Cestování a dovolená

Objevte jedinečný bike park ve Švýcarsku – zábavu z jízdy a jedinečné panorama v jednom

bike park ve švýcarsku trasy, sjezdovky, obtížnost

Dobré bikeparky by měly poskytovat maximální zábavu z jízdy a co nejvíce minimalizovat riziko zranění. Cykloparky ve Švýcarsku bez pochyb uspějí. V žádné jiné zemi není více MTB parků na kilometr čtvereční než tady. Freerideri a sjezdaři si mohou vybrat mezi 17 různými bikeparky s podporou vleků. Sjezdy na více než 1000 metrů, jedinečné trasy pro každý stupeň obtížnosti a také úchvatné panorama švýcarských hor jsou pro dobrodružnou dovolenou na kole naprosto doporučitelné. V následujícím textu představujeme 7 nejlepších švýcarských bike parků, které vám zaručí adrenalin cyklistů za bezpečných podmínek.

Bike park ve Švýcarsku – Färich Davos

bike park davos färich švýcarsko horská příroda

Prvním bikeparkem, který je bezesporu jedním z nejlepších a nachází se v jedné z nejkrásnějších oblastí Švýcarska, je MTB Park Färich Davos. Tento bikepark je k dispozici všem freeriderům v údolí Flüela, bez ohledu na jejich schopnost jezdit. Začátečníci i profesionální jezdci se zde mohou zdokonalit na kole nebo se to naučit lépe hodnotit, protože Färich Davos nabízí svým návštěvníkům různé prvky, jako jsou pumptracky, skoky, stoly a struktury Northshore.

färich davos bikepark švýcarsko skoky pumptrack mtb bike park

Ať už jde o horské cyklisty nebo sjezdaře, Davos Kloster se svými 10 000 metry nadmořských výšek na různých stezkách nabízí neuvěřitelnou zábavu z jízdy. Děti mohou mimochodem těžit i z účelně jednoduché a hluboké čerpací dráhy mezi stromy.

Horské kolo Bellwald a sjezdový park

sjezdový park bellwald švýcarsko příhradové dřevěné mosty

V malé horské vesnici Bellwald v kantonu Valais se iXS Downhill Cup koná z dobrého důvodu na začátku října. Sjezdaři se na 2200 metrů dlouhých sjezdovkách zaručeně nenudí. V idylickém Bellwaldu můžete očekávat zajímavé trasy s mnoha malými i velkými skoky a mezerami a také přirozené půdní podmínky. Jako freeridový a sjezdový park se zařízení etablovalo jako dobře udržovaná a bezpečná trasa přes státní hranice. Park má modrou a černou trasu jízdy. Jedna trasa není kvůli technicky obtížným oblastem označena jako černá. Zde je vyžadována vysoká koncentrace při vysoké rychlosti v náročných traverzách. První objekty, díky nimž kolo startuje, jsou již v prvních 200 metrech. Strmé křivky stěn, dřevěné mosty, schůdky a sestupy zaručují velkou radost z jízdy. Modrá stezka byla postavena několik let po černé. „Denis X-Trail“ nabízí snadnou trasu, která zaručuje skvělou zábavu i při klidném stylu jízdy. Sjezdové kolo na přírodní půdě bez kořenů a úderů nutně nepotřebujete. Se všemi horskými koly jste také v bezpečí na cestách. Jednodušší trasa je 2 km, zatímco černá stezka je 2,3 km.

Bike park Verbier ve Švýcarsku

Verbier bikepark sjezdovky sjezd enduro sjezd

V Verbier Bike Parku najdou příznivci sjezdu 7 sjezdovek s různou obtížností. Verbier má modré sjezdovky pro začátečníky, těžké soutěžní sjezdovky a 23 různých enduro sjezdovek. Vyjeďte lanovkou na vrchol za zábavou a zábavou z jízdy. V závislosti na tom, zda si chcete udělat krátkou přestávku nebo naplánovat delší pobyt, jsou nabízeny půldenní vstupenky na permanentky.

verbier mtb park švýcarsko strmé úseky přírodních zvonů

Tento bikepark ve Schwarzu nabízí také stezky různých úrovní obtížnosti. Pro zahřátí si můžete vybrat jednodušší trasu a poté se odvážit zdolávat složitější svahy. Přestože je Bikepark Verbier technicky poměrně obtížný, vždy zde najdete způsob, jak se vyhnout skokům a pádům.

Bike park Zermatt

bike park zermatt ve švýcarsku panorama mtb z kopce

Jednou z nejlepších cyklistických destinací ve Švýcarsku, které byste měli navštívit, když máte šanci, je Zermatt. Zermatt každoročně přitahuje tisíce turistů a je bezpochyby jedním z nejpozoruhodnějších míst ve Švýcarsku. Zermatt je prostě ráj horských kol na úpatí Matterhornu. MTB Park nabízí více než 100 km stezek, které nejen slibují nejvyšší úroveň potěšení z jízdy na různých úrovních obtížnosti, ale také odměňují cyklisty úchvatným výhledem na hory. Jednostopý ráj Zermattu nabízí jedinečný výhled na horu Toblerone.

park horských kol zermatt ve švýcarsku

Tento bikepark, obklopený 38 horskými štíty přes 4000 metrů, má pro každého něco. Sjezdovky jsou ideální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Najdete zde vše, po čem vaše srdce touží – přírodní a nerovné, prudké svahy nebo ty, které mají hodně plynulosti. Pokud spojíte krátké nebo celodenní výlety na horských kolech s jedinečnou horskou scenérií Alp, můžete očekávat nezapomenutelný zážitek na horských kolech.

Cyklistika v St. Moritzu

corviglia st.moritz mtb park sjezdová krajina

Corviglia Flowtrail ve St. Moritzu, který harmonicky splývá s okolní krajinou, vám zaručí spoustu zábavy se 4 km dlouhou sjezdovou pumpou. S délkou 4 km a výškovým rozdílem 480 m dolů je Corviglia k dispozici vášnivým cyklistům na horských kolech. Tato atraktivní trasa není v žádném případě vhodná pouze pro nadšence sjezdu.

engadin st. park horských kol moritz švýcarsko hory

Děti a začátečníci zde mají také možnost naučit se jezdit na kole, správně brzdit a překonávat překážky. Díky nově naučeným technikám už nic nestojí v cestě řídit zábavu na Corviglii. WM Flow Trail a Foppettas Flow Trail jsou také naprostým vrcholem ve St. Moritzu. Díky přírodním formám terénu, dutinám a kopcům lze horskou cyklistiku téměř přirovnat k surfování.

Bike park Lenzerheide

lenzerheide bike park ve švýcarsku bike world cup

Z Bike park Lenzerheide ve Švýcarsku nabízí všem cyklistům, od začátečníků až po profesionální piloty, jedinečné a rozmanité hřiště. Od svého rozšíření v roce 2014 nabídl cyklistickým nadšencům pět různých tras s různými vlastnostmi a obtížností. Existuje také mnoho dalších enduro single trails, které se táhnou celkem 43 kilometrů.

lenzerheide stupeň obtížnosti skoky křivky bike park ve švýcarsku

Jednoduchý FLOWline je ideální pro začátečníky a rodiny. Se svými plynulými křivkami a malými skoky je vhodný zejména jako začátek dne. Mezi návštěvníky je nejoblíbenější trasa po červené, která vyžaduje střední až dobré řidičské schopnosti. Adrenalin, rychlost, tok a doba vysílání nejlépe vystihují PRIMEline. Trasa STRAIGHTline je jednou z nejtěžších a láká nejlepší světové jezdce na mistrovství světa horských kol UCI.

Crans Montana Bike Park ve Švýcarsku

mtb park downhill crans montana zábava na koni

Toto je skutečný enduro ráj a MTB park Crans Montana, který se nachází v kantonu Valais. Kromě krásné krajiny, která vás neustále doprovází, nabízí tento bikepark ve Švýcarsku další dvě sjezdovky. Černá sjezdovka měří 2,5 km a nabízí pokročilým jezdcům různé skoky a několik technických oblastí v lese a štěrku. Červená trasa naopak přesvědčí skoky, vyvýšenými zatáčkami a plochami v lese, které díky kořenovým pasážím zaručují speciální cyklistickou zábavu. 3 km dlouhá trasa je vhodná pro cyklisty s průměrnými jezdeckými schopnostmi.